Избор на радар-детектор

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Dirty M5 driveR » 14 Мар 2018, 6:47

На репортажа, който постна един колега по-рано ясно се вижда как позиционират радара - да те хваща 20-30м преди него самия. Дори да успееш да го засечеш не виждам какво може да направиш. Малко се съмнявам да прибягват често до пълните способности и да чакалят от 400м да кажем... Иначе зора на много хора е да карат бързо по права линия. Което почти автоматично значи, че дори и там не знаят как да го правят правилно, камо ли преди завой как да намалят/влязат/излязат адекватно и т.н. Онази вечер се връщахме с един приятел от София и се нагледахме на хора, дето... дават газ е много силно казано - вдигнат 130-140 на някоя права :mhihi: и като дойде завой се почват едни спирачки като за спиране от 200, сечене на завоя (съответно предпоставка за челно ПТП), разни интересни траектории в самия завой, спирачки в него... Аз далеч не искам да кажа, че всички трябва да са с уменията на шофьор от НСО, но... говорим за неадекватно и опасно поведение на МАСАТА народ. На магистралата беше ужас - наближаваш кола в средна лента със 150 (разбирайте 20ина км/ч разлика) и изведнъж започва да ти застъпва лентата... И като се изравниш с нея виждаш човечец, дето е захапал волана, втренчил е поглед напред и не знае къде се намира и какво прави. Де да имаш радар-детектор за такива моменти. :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от alekangg » 14 Мар 2018, 8:44

Ако го направят това което описват с лазерните сензори в бронята, 99% ще се заглушава радара и вече няма да е детектор, а едно друго нещо наречено jammer, което е известно на света от много години.
Писаниците са са олигофрени и се опитват да ни обяснят, как са открили топлата вода! Установили точната честота, баси чудото, тя е еднаква и се знае от всички, но нали трябва да се изтъкнат.

Тогава все едно колко късно ще го хване, просто няма да отчете нищо радара и няма да има нужда да се намаля. Така съм съгласен, че ще има ефект и то голям, друг е въпроса, че е леко нелегално вече, но както казахме глобата е минимална 50лв и то ако някой ви хване, което е много минимален вариант.

Лично на мен не ми е дерт да карам бързо, но не ме кефи да намалям на всеки знак-хранилка 50-60 за всяко село и паланка през 1-2км.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от dan-dam » 14 Мар 2018, 9:18

alekangg написа:...

Лично на мен не ми е дерт да карам бързо, но не ме кефи да намалям на всеки знак-хранилка 50-60 за всяко село и паланка през 1-2км.

:yes:
И аз съм на същото мнение. В движението по пътищата трябва да се сложи ред. Обаче да важи за всички. И най-вече да се махнат тези хранилки. Имам два електронни фиша за превишена скорост. Последния е на "Ботевградско" за 82 км/ч при движение от околовръстното към центъра. Е, нормално ли е там ограничението да е 50 км/ч. Глобата ми беше 400 лв...над 30км/ч превишение в населено място. Нямам проблем да платя, но да съм виновен. Кое налага там да е такова ограничението? Има 3, а на места 4-ри платна за движение в посока, мантинела, няма жилищни сгради, светофари, има една пешеходна пътека... Там цял ден да седят с камерата ще плющят фишове.
Другото, което е споменал колегата също-да се изведе движението от населените места. Ама там трябва време и най-вече пари. София-Русе или София-Варна... ми то е село след село.
И тогава да слагат ако искат и на космически кораби тея камери.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от nikola59 » 14 Мар 2018, 10:36

bai_ILIA написа::ok: :ok: :ok: аз ви к'аам, че е супер вие не та не, Българско ли е, боклук е :mhihi:

Уважаеми клиенти,

След множество проучвания успяхме да установим точната лазерна честота, на която излъчват новите три-под мобилни камери AVH–S1 и вече имаме решение как да се предпазим от тях.

Един от основните проблеми е, че тази камера използва лазерен лъч който е много тесен и е насочен ниско долу към регистрационния номер на автомобила и това е причината радар детекторите монтирани на предното стъкло на автомобила да я засичат много рядко.

Тъй като лазерът е насочен на 40-50 см по-надолу от нивото на радар детектора, ние сме в процес на разработка на качествено нов подход и съвсем скоро ще въведем следните промени:

1. След като установихме точната лазерна честота на излъчване на AVH–S1, ще променим фъмуера на радар-детекторите, така че да засичат правилно камерата.

2. Ще предложим допълнителни водоустойчиви лазерни сензори (към сегашните детектори StelthRG/RG300), които ще се монтират на нивото на табелата на регистрационния номер, към която е насочено излъчването на лазера за измерване скоростта, и съответно разчитането на регистрационния номер. Лазерните сензори за Stelth RG300 ще се свързват към USB порта, така че радар-детекторът да може свободно да се сваля.

Монтажът на Stelth RG (скрита система) също ще бъде променен, така че да може по-ефективно да улавя новите камери.

Моля следете постоянно информацията която изпращаме до Вашите е-мейли, където ще е описано точно какво трябва да предприемете.

Надяваме се до няколко дни да можем да Ви информираме кога ще бъдат готови лазерните сензори и на каква цена ще можем да Ви ги предложим.

До тогава, шофирайте внимателно, с едно на ум, че все още не сте достатъчно защитени от новите камери.

ПОЗДРАВИ,
RADAR EXPRESS

:D И аз получих имейла им снощи. Вече 5-та година карам със скритият вариант и оплаквания нямам. Уверен съм, че ще се справят подобаващо и с това предизвикателство.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от TNT » 14 Мар 2018, 13:05

То 50лв глоба, да спестиш някоя от 400... си е далаверка :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Don_Diego » 14 Мар 2018, 15:13

alekangg написа:Ако го направят това което описват с лазерните сензори в бронята, 99% ще се заглушава радара и вече няма да е детектор, а едно друго нещо наречено jammer, което е известно на света от много години.
Писаниците са са олигофрени и се опитват да ни обяснят, как са открили топлата вода! Установили точната честота, баси чудото, тя е еднаква и се знае от всички, но нали трябва да се изтъкнат.


Няма да правят jammer, a просто ще си подсигурят засичането на лазера, НО нищо не казват за разстоянието от което ще го засичат, нито дали ще "пресява" сигналите защото лазери за искаш в момента по колите...

Аз се обзалагам, че ще пищи "залудо" и ще валят снимки :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от alekangg » 14 Мар 2018, 15:21

Ако е така още по-зле. Обикновено jammer-утре са със сензори по броните. Няма друг вариант срещу тях. При всички друго случаи ще пищи когато си сниман или по-точно 0,2 секунди по-рано.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Don_Diego » 14 Мар 2018, 16:55

Jammer-ите дали лесно се де/монтират, че обмислям да обзаведа муцуната на 8цата :mhihi: , но скоро може да я сменявахме и ако е трудно "местенето" не си струва инвестицията :dunno:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от TNT » 14 Мар 2018, 17:07

То ще е хубаво и ако не са видими. А не като мине полицай покрай колата и "опаа тоя кво има".

Иначе в Пловдив като гледам си ги тестват баш на местата, където няма опасност. Има просто каращи бързо.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от alekangg » 14 Мар 2018, 20:37

Да те полицаите са чували и виждали такива неща. Колко да е трудно, все едно се монтират в броянта два сензора за парктроник.


кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от alekangg » 15 Мар 2018, 11:42


Педалчетата не са писали на каква честота е у нас! Само е писана работната, но тя е огромна, това е цялата К зона.
Работна честота: 24.000 – 24.250 GHz;
Би трябвало да има определена честота, както при другите, но не са я писали.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от drifty » 16 Мар 2018, 0:00

Някой няма ли впечатления с радар дали ги засича тия новите животни.. ? Тъкмо взех 39-ката, то 100км/ч се усещат като 45 на другата ми кола, въобще няма да се усетя как ще мина през някоя хранилка със превишена скорост.. А и е нелепо наистина през 1-2км да намалям - отиде икономичта, отиде удоволствието от пътуването, изнервяш се, после що стават катастрофи - не е от висока скорост..
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Dirty M5 driveR » 16 Мар 2018, 6:35

Един приятел ми се оплака снощи, че има честитка някъде около Плевен, с 91км/ч при ограничение 60. Даже не е разрал как е станало. А момчето кара една Хонда 1.6 съвсем нормално и най-вече по работа...
Иначе за засичането на лазера силно се съмнявам да излязат с работещо решение тия нашите... Смятам, че доста добре е обяснено защо е толкова трудно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Jordana » 16 Мар 2018, 7:53

Е кво , излиза че най ефективния антирадар е опел корса 1.1 на газ ? :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook