Избор на радар-детектор

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Jordana » 19 Апр 2018, 14:25

steeN написа:Лъча на лазера няма как да го видите. Все едно да видите лъча на фенерче през нощта. Може да го видите все едно сте заслепени ако цели вас (все едно някой ви свети с фенерче в очите)... последното го прави радар детектора.

dpopov написа:...


По-скоро първото е сигнал, който минава през стъклата на предната кола. А второто клипче си засякал като триножника ти е измерил скоростта и е преминал към следващата цел :) Продължителността на сигнала и на 3те клипа е времето, за което триножника измерва скоростта.

Чети преди да пишеш за фенерчета и лазери . Ако те мързи , дал съм назад данните на камерата и там са си написали колко и какво .

https://en.wikipedia.org/wiki/Beam_divergence
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от steeN » 19 Апр 2018, 14:40

Ма с удоволствие искам да видя как ще видиш лъча на лазера с уред за нощно виждане. Пробвай в къщи с дистанционно управление за телевизор или климатик... като успееш ми се обади :mhihi: Може да го видиш само ако насочиш към камерата. Т.е. безсмислено, защото радар детектора прави ТОЧНО това.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Jordana » 19 Апр 2018, 14:44

Ще вземеш да откриеш неква нова наука като ти чета мненията - алтернативна физика за напреднали или как ушевите ползват извънземни лазери неизвестни на науката :mhihi:
https://www.youtube.com/watch?v=hGEFLsNPqdY
Мисля че радар детекторите не са ти силната област на познание . :dunno:
Последна промяна Jordana на 19 Апр 2018, 14:52, променена общо 2 пъти
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от steeN » 19 Апр 2018, 14:45

Зеления лазер не е инфрачевен лазер.
Айде сега бягай да четеш защо само зелените лазери са видими.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 263
Регистриран на: 16.02.2012
Местоположение: Насам-натам
Пол: Мъж
Кара: BMW E92 335xi
Мечтае да кара: BMW E92 M3 / BMW M2 Competition

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от dpopov » 19 Апр 2018, 14:48

Поредната разводнена тема. Най-лошото е, че и аз почнах да се обяснявам на некви случайни душици, седнали зад клавитурата само да дават акъл и да хейтят. Такива дето само се хвалят са ясни на всички : )))

Аре със здраве ;)
Understeer is when you hit the wall with the front of the car,
Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car.
Horsepower is how fast you hit the wall,
Torque is how far you take the wall with you.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Knoxville_ » 19 Апр 2018, 14:51

Лазерният лъч може да се види с камерата на телефона :ok:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от alekangg » 19 Апр 2018, 14:52

steeN написа:Ама, то е преборено вече. Просто си купете laser jammer, баси :)
Въпроса е, че има 2 проблема - не е разрешено и е скъпо.

п.с.
Не, че Валентин 1 е безплатен пък от друга страна... 700 лева ли колко идва в Бг с ДДС-та и глупости?

Хем не разбираш, хем не спираш да пишеш.
Тука хората с Кобри и подобни ловят всичко включително лазерите, но то ще се чуе плач като понат да идват честитките.
Кви джамери кви 5лв, повече от 100-150лв никой не иска да дава.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от steeN » 19 Апр 2018, 14:53

Човека, който постна клипчетата имаше Валентин 1 в колата... мненията ми имат определен контекст все пак.
Иначе предполагам, че това е сарказъм.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 17.02.2016

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от F30 » 19 Апр 2018, 15:01

Don_Diego написа:Нямало фалшив сигнал? Разминаваш се с нова Мазда, Лексус, Инфинити и започва да пищи за лазер :winky:

Мдаааа... всеки ден само с тия 3 марки се разминавам, всичките чисто нови и всичките с най-високо ниво на изпълнение с лазер - дори бих казал, че те съставляват 99.99999998 % от автомобилния парк в България :) Сега ако и клипче от YouTube примерно пуснеш за нас непросветените или въобще линк към някаква що-горе достоверна информация в подкрепа на думите ти... ;) Но ако нямаш и само говориш празни приказки - да знаеш, че всички ти вярваме и изобщо не се съмняваме в думите ти :mhihi:

Don_Diego написа:триногата" се засича, но не достатъчно рано и радар-детектора се обезсмисля (ако взимате детектор специално за нея - няма смисъл)

Тъй, де, тъй - то се вижда от клипчетата на колегата - и разсейки не дава лазерът, и през автобус даже минава лазерният лъч и те снима... изобщо никакъв смисъл няма :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Don_Diego » 19 Апр 2018, 15:12

https://www.youtube.com/watch?v=75fsXgZDdK0

Гледай и по-важното СЛУШАЙ внимателно и ще ти стане ясно кое как става, към края има точно примери с фалшиви сигнали от коли :winky:
От мен клип не очаквай - нямам камера в колата, а шофирам с двете ръце на волана и не се занимавам с глупости :wave:

ПП: Клипа е пускан по-напред в темата, но малко хора са му обърнали внимание. Да, използват Lidar, но принципа на действие е подобен на тукашните и пак е лазер
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 17.02.2016

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от F30 » 19 Апр 2018, 16:13

Don_Diego написа:https://www.youtube.com/watch?v=75fsXgZDdK0

Гледай и по-важното СЛУШАЙ внимателно и ще ти стане ясно кое как става, към края има точно примери с фалшиви сигнали от коли :winky:
От мен клип не очаквай - нямам камера в колата, а шофирам с двете ръце на волана и не се занимавам с глупости :wave:

ПП: Клипа е пускан по-напред в темата, но малко хора са му обърнали внимание. Да, използват Lidar, но принципа на действие е подобен на тукашните и пак е лазер

Да, точно както и предполагах - черпиш напълно достоверната си информация от информационна агенция „Една комшийка каза“ :mhihi: Извинявай, ама първо на първо в този клип никъде няма тестове на коли с фалшиви сигнали за лазер и второ на второ американските лидарки (лазерни радари, тип пистолет) „стрелят“ еднократно точно определена кола, а ARH S1 облъчва постоянно целия поток коли ;)

Ако трябва да съм честен чак ми е забавно какви небивалици говориш, но както каза колегата - да не разводняваме темата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Don_Diego » 19 Апр 2018, 16:38

Ама лидара с лазер ли стреля или с вода? :kuku: Щото ако е с лазер май са еднакви принципите на работа (едното просто е предвидено за натоварен трафик :dunno: )
И пак ще ти кажа защото не си разбрал (или може би в твоята комуникация с приятели и познати лъжата е на пиедестал) - аз каквото съм казал за новите камери, го знам от хората работещи с тях и хората, които ги внасят. Щом те казват, че е безсмислено да се разчита на радар за да се спасиш значи е така. Да, радара я хваща, пищи, но на разстояние когато вече е късно да реагираш (ако пък реагираш и се изправиш на спирачките, създаваш предпоставка за птп в по-натоварен трафик). Пак ти казвам да погледнеш клипа на производителя представящ въпросната камера S1, ще разбереш доста неща и ще спреш да вярваш на тая мантра, че щом снима на 150метра значи и скоростта я засича на толкова :yes:

ПП: С радиото няма да споря повече , както вече казаха богопомазан съм и не ме вълнува темата :ok:
Да не забравите да се похвалите колко скъп радар сте взели и после какви честитки са дошли :roll:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от alekangg » 19 Апр 2018, 16:41

Вчера не можах да отида до триногата на Цариградско и да тествам ескорта.
Като цяло ми е ясен резултата предварително, но единствено може да има нещо положително, от факта, че радара им работи постоянно и вероятно не се мъчат да го нагласят да хваща прекалено близко. На теория ескорта има лазер детктор на 904nm и го активирах днес, но на пракитка ефект, дори да има ще е като на тото.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от bum_bum » 19 Апр 2018, 17:51

Don_Diego написа:ще разбереш доста неща и ще спреш да вярваш на тая мантра, че щом снима на 150метра значи и скоростта я засича на толкова :yes:


Не ми се вярва да ти засече скоростта в един момент и да те снима в друг. Снимката показва скоростта на движение в момента на заснемането.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Don_Diego » 19 Апр 2018, 18:03

Последен коментар от мен по темата: камерата снима постоянно (30 кадъра в секунда), докато е в обсег колата се снима постоянно и системата сама избира достатъчно ясна снимка за да разпознае номера и да я "прикрепи" към нарушението :yes: Вероятно има начин как машината да следи колата карала с превишена скорост и когато е в обсег да я снима, иначе се губи смисъла да има "далекобоен" лазер

https://www.youtube.com/watch?v=Et4x8bdpSqc

Признавам, че първоначално (още когато бяха в тестов период и тепърва започваха да обучават катаджиите да работят с тях) ме бяха подвели като твърдяха, че камерата се активирала само когато лазера засече превишение на скоростта.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook