Избор на радар-детектор

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от TNT » 22 Окт 2018, 12:16

Е.Димитров написа:Та за чии е това ограничение, и то 90км/ч?

Ей за тва говорим, ама както във всяка тема има по няколко човека, дет все са неразбрали, по-големи католици са от папата и само обясняват къде как било :mhihi:

Като подхванахте отново къде как било, я кажете и на мен. Че аз не съм обикалял много по "белите страни". Там има ли малоумщини на всяка втора улица ? Глупави и неадекватни ограничения ? Забравени знаци след приключили ремонти с бонус камера след знака ? Чакат ли на планински път да те глобят за знак преди 8 завоя (изправарване на ПРЕКЪСНАТА линия, ама знака преди 8 завоя е с предимство) ? Като правят ремонт на пътя, знаците на какво разстояние ги слагат ? Че имаше няколко такива смъртни случаи. Често ходя до Петрич, там в целия град има сигурно 2 маркирани спящи полицаи (знак + маркировка). Докато ги науча бая зор видя окачването и спирачките. А доста от тях дори не са правени от общината, а от хората живеещи на улицата :kuku: Сещате за стандарти на височина, наклони и т.н. Нищо, че е лунен пейзаж пътя и трябва да си малоумен да караш бързо. Във всяка тема обсъждаме, че в България всичко се прави за пари. От камерите, до Евро стандартите, до винетките, данъците и т.н.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от andy » 22 Окт 2018, 14:22

https://www.mvr.bg/docs/default-source/ ... 8d81c0c7_2

чл.79 трябва да се спазва. не може да се ограничава скоростта произволно с над 30км/ч само с един знак.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 742
Регистриран на: 7.01.2007
Пол: Мъж
Кара: X3 G01 LCI 30e

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Rainbow » 22 Окт 2018, 14:46

Top Gun Maverick написа:Аз писах назад, но то си е активен анти-радар. KIYO се казва.
Непълният вариант блокира само лазерните камери, а пълния комплект има и детектор за патрулки и стационарни.
1315 е сега 1бр.
10 бр. 500 евро единична цена.


И аз него бях гледал, но викам да сверя. И да, както каза ти - без отстъпка цената за комплекта е към 1800.

1750 лева
1950 лева

Не съм от джигите, но и мен ме дразнят на определени места и ме замислят (този уикенд карах по подбалкана и особено след Челопеч до София през километър има 60, като не е като да не съм ги виждал да кличат на такива. Аз реално за целият ми шофьорски стаж съм ги виждал само 2-3 пъти да стоят на места с максималната скорост (без локални ограничения) като се замисля :mhihi:
Изображение
Бившето возило: E92 335i, 2007, ръчни, 396 whp, 639 nm, 100 октана
Mfactory helical LSD, ST XA Coilovers, H&R sway bars, M3 control arms, D2 BBK 356mm floating + RLS29/Yellowstuff + Goodridge, 313 Performance 19" / 2Forge ZF1 18", OEM turbos
JB4 + Rev3, MHD JB4 BEF, BMS Clutch stop, Custom catless dоwnpipes, VRSF 7" FMIC, VRSF CP + Tial BOV, VRSF OEM Silicone inlets + OCC, Yokohama AD08R, BMS CDV

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от alx » 22 Окт 2018, 20:31

Top Gun Maverick написа:Аз писах назад, но то си е активен анти-радар. KIYO се казва.
Непълният вариант блокира само лазерните камери, а пълния комплект има и детектор за патрулки и стационарни.
1315 е сега 1бр.
10 бр. 500 евро единична цена.
Това са цени на които ги взе моя човек като се направи на дистрибутор, ония се опъваха защото имали, искаха работеща фирма, гараж за монтаж, пари в сметка, абе разправии. Сега ако иска един брой не знам за колко ще му го дадат. В БГ имало фирми за 1800 да ги продават. Монтажът ако не си го направите самиможе да ви искат до 200 лв.
Ако си направите партия може и да стигнете тия цени.


тази фирма не прави антирадари (активни). прави само радарни детектори и лазерни заглушители (активни).
алекс
трабант 601с
разни други возила

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Top Gun Maverick » 23 Окт 2018, 18:17

Да, това не съм го изразил съвсем правилно, ти го направи изцяло - заглужаваш лазерните камери, а за другите радари и т.н. имаш детектор в комплекта. :yes: Тоест варианта да те спрат защото им заглушаваш сигналите клони към 0, понеже те като сложат тия лазерните камери и обикновен са скрили патрулката в храстите и или спят, или си чаткат по телефоните.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Dirty M5 driveR » 24 Окт 2018, 5:39

Всеки ден по телевизията повтарят как контрола се засилва постоянно, защото скоростта убива, а при 90% от случаите на убити хора на пешеходни пътеки нарушителите ги задържат за ден-два и ги пускат... Още ли има заблудени, че държавата има грижата да накаже истински опасните водачи на пътя? ;) Преди известно време гледах в едно сутрешно предаване някаква госпожа как обсъжда движението по магистралите и се изказа "Ограничението беше 140, но всички караха с максимум 120 и мен ми беше неудобно да вдигна повече"....... :banghead: Това за чужда страна става дума. Като овце са, д**ба! Как не повториха едно хубаво нещо, което са видяли, а само тъпотиите...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Jordana » 24 Окт 2018, 7:41

Скороста убива , ама несъобразената с пътната обстановка скорост а не превишената - това са две коренно различни неща . Жертвите от превишена скорост са изключително малко , в рамките на 4-5 смъртни случая годишно . Докато несъобразената с пътната обстановка скорост почти винаги води до ПТП . Обаче нали трябва да има за какво да плямпаме по телевизиите и да отчитаме заснети кадри с джигити.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от TNT » 24 Окт 2018, 10:41

Сега чакам някой да ти обясни как катастрофите не влизали в тая статистика, защото нямало как да им засечат скоростта :mhihi:

В една тема, тук някой даде линк за глобите в Германия (нали все Германия е пример за движение по пътищата). Аз бях втрещен, че не са х2-х3-х5 на нашите. А са... даже по-ниски. Там обаче си ги събират. Там имат много сериозни глоби за други неща, които са опасни или създават предпоставки за джигитство, а тук в България не се гледа. Фактът, че в Германия има доста магистрали БЕЗ ограничение и са с НАЙ-МАЛКО жертви на магистралите, говори за друг проблем. Как път тук не глобиха един турски ТИР-аджия за засичане на магистралата ? Аз съм намалял на магистрала 160-40, а дори не бях първа кола и имах време за реакция. Този пред мен съм сигурен, че е чистил адреналин от седалката.

И малко по темата, че се отплеснах :mhihi: Какво ви е мнението за втора ръка радар ? В олх гледам някои актуални модели на половин цена ? Няколко пъти обсъждания Stealth RG300 за 200лв срещу 375лв нов ? И това без пазарлък :mhihi: Повечето са Кобри и Whistler, но има и V1. Изобщо как може да се тества ? Включваш в колата, светва, ама после ? :mhihi: Ако е преебано нещо вътре и нищо да не засича... оставаш с пръст в устата, ако е изтекла гаранцията.
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от alx » 24 Окт 2018, 17:10

Jordana написа:Скороста убива , ама несъобразената с пътната обстановка скорост а не превишената - това са две коренно различни неща . Жертвите от превишена скорост са изключително малко , в рамките на 4-5 смъртни случая годишно . Докато несъобразената с пътната обстановка скорост почти винаги води до ПТП . Обаче нали трябва да има за какво да плямпаме по телевизиите и да отчитаме заснети кадри с джигити.


нали? ама пропускаш, че при текущата пътна обстановка 99% от случаите позволената скорост е често по-висока от съобразената. един вид - ограничението е 60 ама примерно има завои дето 2/3 от колите няма да го вземат ако е мокро.

аз познавам хора които са отговорни за поставяне на знаци. _всеки_ перманентен знак за ограничение е сложен защото някои е направил сериозна катастрофа на този участък и е бил с по-висока скорост от тогавашнбото ограничение (или е нямало изобщо). знаците са скъпи и никои не слага знаци "хей така- да правиме сечено на водачите"...
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от TNT » 24 Окт 2018, 17:18

alx написа: и никои не слага знаци "хей така- да правиме сечено на водачите"...

Само ги забравят след ремонт :mhihi: И ако правилно съм ти схванал мисълта... на всеки завой трябва да има ограничение, специално за конкретния завой ли ?
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от alx » 24 Окт 2018, 17:31

TNT написа:
alx написа: и никои не слага знаци "хей така- да правиме сечено на водачите"...

Само ги забравят след ремонт :mhihi: И ако правилно съм ти схванал мисълта... на всеки завой трябва да има ограничение, специално за конкретния завой ли ?


написах "всеки перманентен знак". тези за ремонтите... там е друга бира :mhihi:

дадох просто (измислен) пример - може да не съм бил съвсем красноречив. но ето ти един конркретен - 140 ограничение за нашите магистрали и състояние на автопарка е много. 120 мисля, че е оптимално. не забравяй, че ограниченията не са за най-хубавите коли а за най- лошите. 90% от автопарка в родината със 140 е неуправляем, несигурен и беда чакаща да се случи.
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от TNT » 24 Окт 2018, 19:00

Тук си прав. По малките градове обаче все още си се карат Лади и Москвичи. Кадетчета има също много. Пасат 1-во поколение :mhihi: На тези коли и 100 им е много :dunno: Поне да бяха в топ състояние, ами те... Аз радар обаче не гледам за максималните скорости. Реално за 10км/ч отгоре няма глоба, т.е. 150 на магистрала и 100 извънградско си е предостатъчно. В града 60. Аз реално рядко вдигам над това, по-скоро моментно при изпреварвания. Както казах обаче и по-назад, то се слага 140 - 90 - камера :banghead: Близко до нас има трилентов булевард - 30км/ч знак - патрулка с камера. И като мина с 52 - айде 200лв.

TNT написа:И малко по темата, че се отплеснах :mhihi: Какво ви е мнението за втора ръка радар ? В олх гледам някои актуални модели на половин цена ? Няколко пъти обсъждания Stealth RG300 за 200лв срещу 375лв нов ? И това без пазарлък :mhihi: Повечето са Кобри и Whistler, но има и V1. Изобщо как може да се тества ? Включваш в колата, светва, ама после ? :mhihi: Ако е преебано нещо вътре и нищо да не засича... оставаш с пръст в устата, ако е изтекла гаранцията.

:roll: :roll: :roll:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от ID A » 24 Окт 2018, 20:10

Понеже няма реално ГТП, част от колите са в различна степен на полуразпад или тотален разпад, дайте да сложим ограничение от по 5 км/ч, а? Бях чел за проучване в някоя от скандинавските страни, че липсата на знаци въздействала по-добре върху поведението на водачите, отколкото гора от знаци.
Та за АМ Тракия, това ограничение си е само една хранилка. То затова трябват и радар детектори. Вече и с 110/120 ме хваща страх да изпреварвам там. А защо е ограничението? Да си разследват катастрофите и истинските причини за тях, като износени или много стари гуми, слаби спирачки, амортисьори...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 98
Регистриран на: 21.09.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E83 M57T2
Мечтае да кара: фърчило

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от ID A » 24 Окт 2018, 20:21

Понеже няма реално ГТП, част от колите са в различна степен на полуразпад или тотален разпад, дайте да сложим ограничение от по 5 км/ч, а? Бях чел за проучване в някоя от скандинавските страни, че липсата на знаци въздействала по-добре върху поведението на водачите, отколкото гора от знаци.
Та за АМ Тракия, това ограничение си е само една хранилка. То затова трябват и радар детектори. Вече и с 110/120 ме хваща страх да изпреварвам там. А защо е ограничението? Да си разследват катастрофите и истинските причини за тях, като износени или много стари гуми, слаби спирачки, амортисьори...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от TNT » 24 Окт 2018, 20:26

А да... другото важно нещо е, че България е от малкото страни в Европа, където почти няма случай причината за катастрофа да е лош път, непочистен път, липса на знаци/маркировки и т.н. Общо взето за каквото може да е виновна държавата... няма как да е причина за катастрофа. На мен ми се е случвало на планински път, сухо време, карам си нормално, на един остър завой пясък и цялата кола толкова скоростно тръгна към мантинелата... добре че нямаше други коли, та я върнах в пътя. Че беше чужда и скъпа кола :mhihi: Скоро отново минавах по същия път, но в обратната посока. Отдалече си познах завоя. Асфалта някакси е вдлъбнат и там пак пясък. То изглежда целогодишно си има там и не се измива, заради неравностите. Стане ли беля обаче - директно несъобразена скорост, шофьора виновен и т.н.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook