Избор на радар-детектор

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Nickelback » 02 Май 2019, 23:36

steeN написа:Съвременните лазерни радари не им трябва много. Просто каквато и да е вертикална повърхност на колата.

Мнее така... Всяка повърхност има различен коефициент на отражение, което обикновено се цитира и в спецификациите на LiDar-а и се упоменава как влияе на рейнджа му. Чета от няколко седмици по-обстойно по въпроса и навсякъде се цитират проценти на отражаемост редом до рейндж в метри (говоря за всякакви индустриални лидари, дистанциомери, и т.н.). Та номера е едно нелошо стандартно огледало, чието отсъствие доста би затруднило измерването. Например "остра" кола в черен структурен мат боя без номер би била доста тегава за хващане спрямо друга "нормална" с номер :dunno:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от hell's angel » 02 Май 2019, 23:40

Те, ония там, не си носят предните номера, a и фар понякога значи половината предница :mrgreen: :ok:
На тая изгъзица к'во и целят ? :mhihi:


Изображение
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Nickelback » 02 Май 2019, 23:48

hell's angel написа:Те, ония там, не си носят предните номера, a и фар понякога значи половината предница :mrgreen: :ok:
На тая изгъзица к'во и целят ? :mhihi:


Изображение


Светни я с фенера отпред и гледкай кое ще се белне като на сиганин зъбовете :ok:
А бе верно падате от луната май :mhihi: :ok:

Давай да я тестваме тая специално с лидар и на конвенционален СВЧ радар да видим на кое ще му е по-тегаво :ok: Залагам, че лидара ще се поозори в случая :yes:
Не ти е меродавна бракмата, ама айде мина метър :ok:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от hell's angel » 03 Май 2019, 0:20

:mhihi: Търси и си светкай, найш га ше се качим в т'ва :mrgreen: А и номера, като гледам не е баш оригиналдъ. На ташак малко я пуснах, че се вглъбихте в разсъждения. :ok:
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Nickelback » 03 Май 2019, 0:38

Ми на мен разсъжденията са ми полезни, да си направя магарията по-натам :ok: Да се съберем форумните професори, и кой знае, може да излезе нещо читаво накрая :mhihi:

Иначе истината е някъде по средата :yes: СВЧ-то и от радиатора на колата може да се отрази доволно. Ако бяхме на УКВ ( :mhihi: ) сигурно и телена ограда би свършила работа :mhihi: Идеята е, че тия 905nm имат свойства сходни до голяма степен на тези на обикновената видима светлина, и съответно важат подобни закони. Естествено и металните елементи отразяват (без оглед на финиша им), но не в такава степен както биха отразили СВЧ излъчването. Така, че за лидар специално, ми е някакси по-присърце да си го мисля като с поведение на фенер, а не поведение на радар (около 4 порядъка разлика в честотния домейн :mhihi: ) :yes:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от hell's angel » 03 Май 2019, 0:43

Като си чел толкова, тая камера (триногата) комуникира ли с нещо ? Щото луноходите да речем постоянно шумят в ефира ... :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Nickelback » 03 Май 2019, 0:49

hell's angel написа:Като си чел толкова, тая камера комуникира ли с нещо ?

Комуникира... с базовата станция :ok: Не ти разбрах въпроса нещо :dunno:

hell's angel написа:Щото луноходите да речем постоянно шумят в ефира ... :mhihi:

Сега ти го разбрах :mhihi: Тааа, ако имаш предвид да я детектвам по RF излъчване, не мисля, че ще го бъде. Тегаво ще е да я отсея от ГеСеЕм-а на шапкаря около нея :ok:
Не знам, ако имаш предложения, давай да мислим нещо :yes:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Jordana » 03 Май 2019, 3:03

Камерата не е сигурно как и с какво комуникира . Вероятно ушевите лъжат че е в реално време свързана с някакъв център за обработка на снимките . На няколко места по вестниците пише че имали грижи със връзката и качват записите на флашка , не отчитала правилно номерата или снимала съседни автомобили .
Относно лазерите , много ми е интересно как двамата със стинката стигнахте до тия неща дето ги пишете при положение че преди 1 година твърдяхте че не е възможно ? Всичките тия неща съм ги писал преди година и повече в тая тема . Ся да Ви обясня защо ушевите целят номера и фара , отговора е много прост - защото номерата са със специална светлоотразителна боя а фаровете също са оптическа система . Пробвай да светнеш с един прожектор към фар на автомобил и ше се убедиш че е идеален за нуждите на ушевите .
Слабото място на тия камери е че за да снимат и засичат безотказно трябва да са насочени почти успоредно към платното но това опорочава схемата защото наистина може да се засече от 500 метра . Абсолютно съм убеден че ушаците имат инструкция как точно да я позиционират тая камера и под какъв ъгъл към платното . Просто тия служби работят така , с инструкции за всичко и най разумния начин като видите другия път барбекюто със двата съсела в патрулката да ги черпите нещо и да си размените пакети информационни импулси с кое как и що :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Избор на радар-детектор

Мнение от steeN » 03 Май 2019, 6:58

Кое по-точно съм твърдял, че не е възможно, че сега е възможно??? Аз бях един от първите в тая тема, който написа да не си купувате играчки, защото това е game over. Понеже тез радари не са измислени от вчера въпреки, че за нас са новост... особено съвременните могат да засичат и в сняг и дъжд и през стъкло и т.н. А точно ти се напъваше да обясняваш как били пълен ташак.

Целят го защото е вертикална повърхност най-вече, няма нужда да обясняваш нищо. Това с отразителната боя е пожелателно, но дори и черна кола ще върне ако има вертикална повърхност... просто ще е една идея по-бавно засичането.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от TNT » 03 Май 2019, 8:55

Аз пък си взех един Стелт RG300 втора ръка за смешни пари (половин глоба :mhihi: ), поне старите да не ме ловят :mhihi: Предния собственик уж е настроил всички излишни честоти, ама както казва един началник "аз не вярвам и на майка ми, че ме е родила". Кои бандове трябва да оставя за Астрите и Киа-та ? Х банд със сигурност. От другите кои оставам ?

Вече след като "живеем" 1-2 години с тази тринога... мога да кажа, че доста безсмислено я ползват. Буквално не въртят "стоянките". Не знам дали не е заради самата тринога и от начина, по който трябва да я разположат. В Пловдив примерно само на Пещерско шосе ми пречи :lol: Макар и рядко да я слагат там. През 90% от времето стои на булеварда към Метро.... то и от Варна да си, вече знаеш, че е там :mhihi: Пловдив-София магистралата освен на отбивката за Велинград... другаде не съм я виждал. А и на магистралата 153км/ч са си напълно достатъчно бързо. Старите радари, макар и да се засичат лесно, изглежда не са толкова претенциозни. Като има празници и са навсякъде... А тази тринога изобщо на тъмно снима ли ? Някой виждал ли я е през нощта ?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Nickelback » 03 Май 2019, 9:06

Jordana написа:Камерата не е сигурно как и с какво комуникира . Вероятно ушевите лъжат че е в реално време свързана с някакъв център за обработка на снимките . На няколко места по вестниците пише че имали грижи със връзката и качват записите на флашка , не отчитала правилно номерата или снимала съседни автомобили .

Може и така да е, щото сигурно не им се дават и пари за мобилен нет :ok:

Jordana написа:Относно лазерите , много ми е интересно как двамата със стинката стигнахте до тия неща дето ги пишете при положение че преди 1 година твърдяхте че не е възможно ?

Виж, аз каквото съм твърдял, че не е възможно дали е било преди 1 или 10 години продължавам да го твърдя, просто защото към същия момент съм убеден в правотата си, сори :ok: Сега ако и ми цитираш кое съм казвал, че не е възможно, ще е прекрасно, щото не стана ясно :mhihi:

Jordana написа:Всичките тия неща съм ги писал преди година и повече в тая тема . Ся да Ви обясня защо ушевите целят номера и фара , отговора е много прост - защото номерата са със специална светлоотразителна боя а фаровете също са оптическа система . Пробвай да светнеш с един прожектор към фар на автомобил и ше се убедиш че е идеален за нуждите на ушевите .

Аз пък продължавам да твърдя, че фар (в общия случай) е ненадеждна система за отражение. Поради щото... същото - как го каза - пробвай да светнеш с прожектор към фар на една F10/F90-ка с лазерни фарове и ми снимай резултата, сравнен с този на номера ѝ :winky:
Ходи си препрочети учебника от 7-ми/8-ми клас, и намери къде е фокуса на конвенционален фар от рефлекторен или прожекторен тип. Айде сега му пусни сравнително успореден лазерен сноп и помисли каква част от него ще се върне, и с каква степен на разсейване и поглъщане. И накрая го сравни със същото отразено от рег. номера. Ааа, и накрая снимай резултата и качи снимката тук да гледаме :ok:

От клипа на БТВ-то аз ясно виждам момента на измерване, а той почти съвпада с момента на детектване на образа на автомобил както написах по-назад. И съм склонен да твърдя, че лазерното петно е доста по-разсеяно от това, което казва Джорданката (20см на 80метра). На пътя има МПС-та с разлика във височината на монтиране на номера (айде и фаровете, щом ги имате за нещо :mhihi: ) от около 80см (защо не). Та някакси тия 20см... не важат :dunno:
Мога да се опитам да изровя и друго подобно клипче, на което автомобилът не е Алфа с номер "уеко в уево", ами нормален - с центриран номер или такъв с "уеко в дЕсно" и да се види, че камерата няма да тръгне да мери преди да е разпознала автомобилът в пълния му блясък, разбирай образ съставен от решетка, фарове, НОМЕР, ей такива разни репери, които една невронна мрежа или конвенционално CV очакват, за да кажат че това е автомобил и да тригерират измерването. На такова клипче прекрасно би се видяло доколко има значение къде е номера или фара из целия фрейм, респективно, доколко е разсеяно лазерното петно.
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Jordana » 03 Май 2019, 9:36

Това че има F10 не значи че не хваща от фара при другите 99% автомобили . Светлоотразителната способност на една повърхност като номера и фара се състои в способноста да върне попадналото излъчване в обратна посока , а не просто да отрази попадналото излъчване на някъде . В идеалния вариант за трудна за улавяне кола тя би била черна с голяма степен на поглъщане попадналото излъчване , ниска , номера смотан някъде долу и фаровете малки възможно без рефлекторна система . Има един важен момент с лазерите на тия камери , не видях никъде информация дали са моторизирани :dunno: За конвергенцията на тези лазери и дължина на вълната може да се прочете и сметне , има доста инфо в мрежата . Физиката не могат да я прескочат и важи за всички , със сигурност имат фокусираща система пред лазера но е интересно дали сканира някаква зона или е просто насочен в една точка напред .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Venelin1111 » 03 Май 2019, 9:40

Хора , с удоволствие чета дискусията Ви , но не разбирам много от нещата написани от вас. Моля с да или не отговорете става ли и ще вършили работа радар дедектора за който питам по-горе?


Sent from my iPhone Х using Tapatalk
Няма вече BMW

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Jordana » 03 Май 2019, 10:12

Детектора е с 4 сензора което е добре , такива системи би трябвало да гарантират на 90% регистриране на камерата . Но в описанието на самото устройство не пише нищо , на каква дистанция реагира и какво точно прави ?? Пише просто - засича и тези камери .... То и аз ги засичам ...визуално като мина покрай тях :dunno: Аз лично нищо не мога да кажа , нямам такова устройство под ръка да тествам .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 493
Регистриран на: 8.07.2016
Местоположение: Велико търново
Пол: Мъж
Кара: N46b20
Мечтае да кара: BMW F10 M550i V8 TT

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Guberkov » 03 Май 2019, 10:24

Venelin1111 написа:Хора , с удоволствие чета дискусията Ви , но не разбирам много от нещата написани от вас. Моля с да или не отговорете става ли и ще вършили работа радар дедектора за който питам по-горе?


Sent from my iPhone Х using Tapatalk

Ще върши точно това,което трябва срещу новата лазерна камера, защото това вече е кобинация от детекор и лазерен/предавател-заглушител на 905nm.
Ползваш на своя отговорност разумно за 5 секунди до намаляне на скороста , и гасиш.
Защото в ЗДП прочети мисля че беше чл.132 т.2 , ползването на радар-детектори не е забранено от закона, но смущаващи и възпрепятстващи измервателната техника на КАТ устройства за измерването на скороста , подлежат на наказване от закона, какъвто и е типа на устройството,което е на базата на най-добрите в Света ALP и Stinger на по-ниска цена.
Изработен в Унгария и КПД-то му със сигурност е съобразено срещу ARH Cam S1.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook