Избор на радар-детектор

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3145
Регистриран на: 7.05.2007
Местоположение: около ЛЮБИМА и Е36
Пол: Мъж
Кара: видимо доволен
Мечтае да кара: само за удоволствие...
Детайли за колата: E36 318i - Вярната!
E30 316i - Непокорната
ML 400 CDI - Мецанко

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от ~Мишо~ » 01 Ное 2018, 12:56

steeN написа:
bum_bum написа:Непредпазливост е едно, случайност е друго. Ясно ми е, че за непредпазливост винаги го ядеш.


Освен за невменяемост да се бориш не знам друго :mhihi:

Не ти ли омръзна да пишеш глупости? Кога точно фуражката ще разбере че камерата е повредена или заглушена? Те изобщо не са около нея. Как ще докажат че точно ти си и сторил нещо? В реалния живот няма Хорейшио, но пък има добри адвокати.

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от alx » 01 Ное 2018, 14:39

~Мишо~ написа:
steeN написа:
bum_bum написа:Непредпазливост е едно, случайност е друго. Ясно ми е, че за непредпазливост винаги го ядеш.


Освен за невменяемост да се бориш не знам друго :mhihi:

Не ти ли омръзна да пишеш глупости? Кога точно фуражката ще разбере че камерата е повредена или заглушена? Те изобщо не са около нея. Как ще докажат че точно ти си и сторил нещо? В реалния живот няма Хорейшио, но пък има добри адвокати.


Ми то аз съм го написал по- горе...
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от steeN » 01 Ное 2018, 17:17

Дори и да не е това, което казва Алекс... Като се повреди таква камера и се върне за гаранция... производителя ще разбере как е повредена.
И следващия, който се опита да прави такива истории ще му заврат лазера за назидание на останалите.
Това с адвокатите... най-много след 10-20 години да осъдиш държавата в някой европейски съд :mhihi:
Но нищо не ви пречи да се пробвате :ok:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 1.11.2018
Пол: Мъж

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от anchosi1 » 02 Ное 2018, 9:55

И все пак колеги темата е за избор на радар-детектор.Моля да споделяте мнение кой модел детектор лови новите камери-триножници и на КАТ!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от TNT » 02 Ное 2018, 10:34

Новия допълнителен лазерен сензор на Стелт радарите как е ? Има ли някой оборудван ?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 17.02.2016

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от F30 » 06 Ное 2018, 11:42

Да споделя малко (всъщност много:) лични впечатления от ARH CAM S1. Това чудо категорично не излъчва постоянно или поне аз не го хванах да излъчва постоянно, въпреки че започнах от няколкостотин метра и се приближавах малко по малко (и така в рамките на 1 час) докато не стигнах на 100-ина метра от него (спрял в най-дясната лента на булеварда, а триногата беше отпред, скрита зад един билборд). Както казах около 1 час наблюдавах интензивния трафик и когато нямаше коли детекторът не пищеше, но всеки път, когато минаваше кола на 100-150 метра покрай триногата, детекторът ми (V1) пищеше. Оттам си правя извода, че не облъчва постоянно, а само като мине кола. А оттам възниква въпросът как разбира, че минава кола. То общо взето има 2 начина - или чрез радиовълни/лазер (които се ловят от детекторите), или чрез „фотоапарата“ (т.е. като няма трафик камерата снима празния булевард, но когато се появят коли на екрана, камерата се включва и започва да праща лазерен сигнал, с който мери скоростта им). Та втория вариант ми се струва по-вероятен, което не е много добре, защото означава, че първата кола в потока винаги изгаря. Добрата новина е, че триногата мери скоростта и снима в много къс диапазон от максимум 100-150 метра и не по-далече, а лазерните сигнали се хващат от по-далече. Някой да е хващал някакъв друг, освен лазерен сигнал, когато е минавал покрай триногата (с надеждата да излъчва ПОСТОЯННО и някакъв друг сигнал, примерно на К-банд както стационарните камери, с надеждата да се хваща постоянно и да не изгори първата кола в потока)?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от bai_ILIA » 06 Ное 2018, 17:19

днес по Радио Фокус казаха на 68км на АМ Тракия отбивката за Велинград тринога снима в двете посоки...Това в секция Пътна обстановка. Стигам там и се бях заслушал в нещо по радиото, но се сетих 500-600м по-рано докато карах със 180км/ч...Куките си пиеха кафенце на Петрола :D Никога няма да се оправим щом казват радарите по радиото. Ама никога :mhihi: Виждал съм ги и преди там понеже има барче, но можеше и да не го забележа ако не слушах радио :ok:
"Чемодан, вокзал, Москва"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от BaDxBoY » 06 Ное 2018, 17:22

bai_ILIA написа:днес по Радио Фокус казаха на 68км на АМ Тракия отбивката за Велинград тринога снима в двете посоки...Това в секция Пътна обстановка. Стигам там и се бях заслушал в нещо по радиото, но се сетих 500-600м по-рано докато карах със 180км/ч...Куките си пиеха кафенце на Петрола :D Никога няма да се оправим щом казват радарите по радиото. Ама никога :mhihi: Виждал съм ги и преди там понеже има барче, но можеше и да не го забележа ако не слушах радио :ok:



Че в Германия докато работех, на всеки 30 минути по радиото съобщаваха след новините, на коя улица, къде точно има блиц .. Не разбирам какъв е проблема ..

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от bai_ILIA » 06 Ное 2018, 17:23

Странно ми е малко. Иначе лошо няма :mhihi:
"Чемодан, вокзал, Москва"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Jordana » 06 Ное 2018, 17:38

Ама както винаги най големите католици са тука в БГ ....папата ряпа да яде . :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от TNT » 06 Ное 2018, 17:41

Stealtha обади ли се ?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от bai_ILIA » 06 Ное 2018, 17:56

в този случай не, иначе няколко пъти е пискал на такива лайна. Ще му добавя хот спот там да ми реве по GPS както обажда кутиите ако вече го няма в базата данни. Триногите ги слагат на едни и същи места сладурите. Трябва да им е лесно и удобно...Може би трябва да го ъпдейтна - пратиха 1-2 мейла хората за нови камери и точки...

Не знам дали наистина снима в 2 посоки. Макар, че така беше врътната под ъгъл, че баш двете леви ленти си клецаше :D
"Чемодан, вокзал, Москва"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3145
Регистриран на: 7.05.2007
Местоположение: около ЛЮБИМА и Е36
Пол: Мъж
Кара: видимо доволен
Мечтае да кара: само за удоволствие...
Детайли за колата: E36 318i - Вярната!
E30 316i - Непокорната
ML 400 CDI - Мецанко

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от ~Мишо~ » 06 Ное 2018, 18:13

Най-обичам така:
bai_ILIA написа:... Никога няма да се оправим щом казват радарите по радиото. Ама никога :mhihi: ...

И после:
bai_ILIA написа: Аз си карам нон стоп със 180км/ч през деня даже на 182 имам speed warning на таблото за всеки случай. Като ме снимат за 200-300лв ще се замисля :mhihi:

Явно няма, поне си мълчи... :wave:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от bai_ILIA » 06 Ное 2018, 18:17

Да, прав си. Не е правилно, но когато всичко е против теб е трудно...Мълча си, имам златен талон и 9 години без нарушение. Никой не ме е снимал с камера или радар и никой не ме е глобявал освен 2-3 пъти за неправилно паркиране. Ти сега се връзваш на някакви форумни раздумки - преувеличих малко. Като цяло системата не работи...Аз съм за много повече камери и триноги. Това сериозно го казвам.
Последна промяна bai_ILIA на 06 Ное 2018, 18:28, променена общо 1 път
"Чемодан, вокзал, Москва"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от TNT » 06 Ное 2018, 18:28

И все пак - но онова място от последните 5-6 пъти, в които минавах... май само веднъж я нямаше. Ама тогава беше след 12 вечерта.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook