Избор на радар-детектор

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от efren » 16 Мар 2018, 8:47

drifty написа:Някой няма ли впечатления с радар дали ги засича тия новите животни.. ? Тъкмо взех 39-ката, то 100км/ч се усещат като 45 на другата ми кола, въобще няма да се усетя как ще мина през някоя хранилка със превишена скорост.. А и е нелепо наистина през 1-2км да намалям - отиде икономичта, отиде удоволствието от пътуването, изнервяш се, после що стават катастрофи - не е от висока скорост..


Друго си е да си жулиш със 120 в населените места и на извънградските кръстовища :mhihi: . От една страна полицаите чакат на "хранилки", от другата страна са хора на които просто не им се намалява по никакъв повод.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от alekangg » 16 Мар 2018, 8:50

Много хора ще се опарят 1-2-3 пъти и ще карат бавно, София-Варна 6+ часа, даже автобусите не намалят по отбивките за селата на 60км/ч, но ще се наложи , няма друг начин..
Лошото е, че най-големите идиоти няма да намалеят, прелитащите, каращите с 120+ в града, които нямат нищо на свое име, карат с пълномощни, чужди номера и пр, а и тези с големите вратове и връзки, а те реално са най-опасни.
В Младост 1А съм вече от седмица взе да се чува от Цариградско рев, там си карат хората с 150 и нагоре редовно, основните те са премиуми с изтърбушени гърнета и моторджии.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 180
Регистриран на: 3.11.2017
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: вана
Мечтае да кара: DACIA

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Knoxville_ » 16 Мар 2018, 8:58

Като си в Младост 1а, може да пишеш на лично за по бира :bchug:

Зависи в коя част си и накъде ти гледат терасите, но е възможно и да не чуваш шума от Цариградско, а от Сахаров ("новия" булевард).

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от alekangg » 16 Мар 2018, 9:01

Knoxville_ написа:Като си в Младост 1а, може да пишеш на лично за по бира :bchug:

Зависи в коя част си и накъде ти гледат терасите, но е възможно и да не чуваш шума от Цариградско, а от Сахаров ("новия" булевард).

За бирата веднага!
Апартамента е обърнат към Цариградско, макар да има поне 300-400м, пред нас е поляна само.


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от efren » 16 Мар 2018, 9:12

alekangg написа:Много хора ще се опарят 1-2-3 пъти и ще карат бавно, София-Варна 6+ часа, даже автобусите не намалят по отбивките за селата на 60км/ч, но ще се наложи , няма друг начин..
Лошото е, че най-големите идиоти няма да намалеят, прелитащите, каращите с 120+ в града, които нямат нищо на свое име, карат с пълномощни, чужди номера и пр, а и тези с големите вратове и връзки, а те реално са най-опасни.
В Младост 1А съм вече от седмица взе да се чува от Цариградско рев, там си карат хората с 150 и нагоре редовно, основните те са премиуми с изтърбушени гърнета и моторджии.


Тия дето не им стават връзките са за разстрел, две мнения няма. София- Варна може да се вземе и за 5 часа с намаляване на отбивките и в населените места, но трябва малко повече газ и да няма много движение около Български извор - Брестница и около Търговище, защото ако има движение на тези 2 места е кофти.
Автобусите няма да спазват ограниченията (с малки изключения) - просто системата е такава към момента. На определен период (доста дълъг), катаджиите от всички РПУ-та изпращат за одобрение местата на които ще чакат, като на една камера ти се падат 10-15-20 хранилки. Ако си автобусен шофьор и имаш списък с хранилките по твоето трасе, намаляваш само на потенциалните хранилки и никъде другаде.

Dirty M5 driveR написа:Един приятел ми се оплака снощи, че има честитка някъде около Плевен, с 91км/ч при ограничение 60. Даже не е разрал как е станало. А момчето кара една Хонда 1.6 съвсем нормално и най-вече по работа...
Иначе за засичането на лазера силно се съмнявам да излязат с работещо решение тия нашите... Смятам, че доста добре е обяснено защо е толкова трудно.


Това около Плевен от стационарка или от мобилна и ако е от мобилна къде ако не е тайна (за да си попълвам и аз списъка с хранилките)?
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 30.12.2006

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Club BMW » 16 Мар 2018, 10:22

Така би следвало да изглежда новата придобивка на КАТ - 23 бр.



https://www.mosysolutions.com/solutions ... -vehicles/

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от drifty » 16 Мар 2018, 12:18

efren написа:
drifty написа:Някой няма ли впечатления с радар дали ги засича тия новите животни.. ? Тъкмо взех 39-ката, то 100км/ч се усещат като 45 на другата ми кола, въобще няма да се усетя как ще мина през някоя хранилка със превишена скорост.. А и е нелепо наистина през 1-2км да намалям - отиде икономичта, отиде удоволствието от пътуването, изнервяш се, после що стават катастрофи - не е от висока скорост..


Друго си е да си жулиш със 120 в населените места и на извънградските кръстовища :mhihi: . От една страна полицаите чакат на "хранилки", от другата страна са хора на които просто не им се намалява по никакъв повод.


Ми не, 120 подминавам рядко дори и извън града.. В населени места по главния път си намалям, ама на малоумни места с по две ленти и ограничение 50, извинявай, ама за къв чеп да намалям. По-опасен ли съм от пияните шофьори, изпреварващите без видимост в завои, отнемащите предимства или просто си решил да се заяждаш?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от bai_ILIA » 16 Мар 2018, 13:34

https://trafficnews.bg/temite-na-traffi ... mki-98855/яко снимки :D аз съм за такъв контрол, особено в градовете. Просто ще се кара по-спокойно и безопасно...Българина може да го излекуваш само ако го удариш по джоба - примерно 400лв, а той бачка за 800лв. Е няма как да не си вземеш поука :dunno: После те спират за проверка охооо кой не си е платил актчето я си дайте книжчицата и заповядайте на касата :mhihi:
"Чемодан, вокзал, Москва"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от don_gori » 16 Мар 2018, 15:09

И аз съм твърдо ЗА :yes: като завалят яко глоби и започнат да ги събират ще се кротнат масата, няма друг вариант.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Don_Diego » 16 Мар 2018, 15:47

София - Варна 5-6 часа, вие да не ги бутате тия коли бе :mhihi: Няма да ви кажа какъв ми е рекорда, че ще бъда линчуван :mhihi:
45-50 минути е самолета, пък и е най-евтино с него :winky:

По групите във фб се обсъжда с въздушни пушки от движение да ги целят новите камери, дори кражби се срещат :mhihi:
А кобрите ги ловяли още докато били изключени в багажника на патрулката. Оправиха ми деня като се зачетох хахах
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Dirty M5 driveR » 16 Мар 2018, 17:36

efren написа:
Това около Плевен от стационарка или от мобилна и ако е от мобилна къде ако не е тайна (за да си попълвам и аз списъка с хранилките)?


Не е на стационарната, там е 90. Някъде около Плевен ми каза, но твърди, че не е видял никъде патрулка. Аз споделих, защото това е най-спокойния шофьор, който познавам и щом на него са тряснали 300лв за едното нищо, смятайте за кво става дума. Малоумна инфраструктура, супер некачествена настилка, тъпи и подвеждащи знаци навсякъде... Не може да се пътува с кеф и това е, който иска да ме убеждава в противното. Тук се гледа как да ти се бръкне в джоба по начин, който да те накара само да теглиш майни на катаджии и управляващи. А парите, които така или иначе даваш за винетки и данъци не ти осигуряват и минимални условия да си ползваш колата нормално. Като е толкова умен народа що не скочи сега покрай тия камери и да протестира, че се харчат пари отзад напред... Хората на толкова много места вече не искат и магистрала дори, а скоростен път с 3 ленти. Русе-София е международен път и в 80% от дължината е двулентов двупосочен... трагедия.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 93
Регистриран на: 25.09.2015
Пол: Мъж

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от maxoyn » 16 Мар 2018, 19:19

Може да е тук. Чувал съм лично за сниман там, но никога не съм виждал.


Аватар
Мнения: 385
Регистриран на: 5.11.2012
Пол: Мъж
Кара: 4х4
Мечтае да кара: 6х6

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от efren » 16 Мар 2018, 20:31

maxoyn написа:Може да е тук. Чувал съм лично за сниман там, но никога не съм виждал.


Защо си мисля, че там е стационарка?

drifty написа:
efren написа:
drifty написа:Някой няма ли впечатления с радар дали ги засича тия новите животни.. ? Тъкмо взех 39-ката, то 100км/ч се усещат като 45 на другата ми кола, въобще няма да се усетя как ще мина през някоя хранилка със превишена скорост.. А и е нелепо наистина през 1-2км да намалям - отиде икономичта, отиде удоволствието от пътуването, изнервяш се, после що стават катастрофи - не е от висока скорост..


Друго си е да си жулиш със 120 в населените места и на извънградските кръстовища :mhihi: . От една страна полицаите чакат на "хранилки", от другата страна са хора на които просто не им се намалява по никакъв повод.


Ми не, 120 подминавам рядко дори и извън града.. В населени места по главния път си намалям, ама на малоумни места с по две ленти и ограничение 50, извинявай, ама за къв чеп да намалям. По-опасен ли съм от пияните шофьори, изпреварващите без видимост в завои, отнемащите предимства или просто си решил да се заяждаш?


В смисъл, смяташ, че при две ленти за движение ограниченията в града са безсмислени? Направо уби рибата. Пък мислех утре да ходя...
Може да съм го писал някъде, но нали знаеш:
- че при двойно по голяма скорост, спирачния път е 4 пъти по-голям?
- независимо от това как са ти отнели предимството, ако експертизата покаже, че скоростта ти е по-висока от съответното ограничение имаш съвина?

Don_Diego написа:София - Варна 5-6 часа, вие да не ги бутате тия коли бе :mhihi: Няма да ви кажа какъв ми е рекорда, че ще бъда линчуван :mhihi:
45-50 минути е самолета, пък и е най-евтино с него :winky:

По групите във фб се обсъжда с въздушни пушки от движение да ги целят новите камери, дори кражби се срещат :mhihi:
А кобрите ги ловяли още докато били изключени в багажника на патрулката. Оправиха ми деня като се зачетох хахах


Не ги бутаме, просто в населените места по трасето си джъткам със 60, а изпреварванията ги правя на принципа "жив на всяка цена" :mhihi: Иначе обективно погледнато ако искаш да поставяш рекорд, в края на краищата са някакви си 420-430 км, ако не мислиш за последствията и пробваш да тръгнеш в 2.00 през нощта могат да се направят за под 3 часа.
Какво означава М54 - означава, че двигателя може да изгори 54 литра масло от смяна до смяна при спазване препоръките на производителя, тоест longlife-04 и смяна на около 20к км.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 234
Регистриран на: 18.12.2013
Местоположение: Велико Търново
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: Е39 М5
Детайли за колата: Powered by шпер

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от drifty » 16 Мар 2018, 21:26

efren написа:
maxoyn написа:Може да е тук. Чувал съм лично за сниман там, но никога не съм виждал.


Защо си мисля, че там е стационарка?

drifty написа:
efren написа:
drifty написа:Някой няма ли впечатления с радар дали ги засича тия новите животни.. ? Тъкмо взех 39-ката, то 100км/ч се усещат като 45 на другата ми кола, въобще няма да се усетя как ще мина през някоя хранилка със превишена скорост.. А и е нелепо наистина през 1-2км да намалям - отиде икономичта, отиде удоволствието от пътуването, изнервяш се, после що стават катастрофи - не е от висока скорост..


Друго си е да си жулиш със 120 в населените места и на извънградските кръстовища :mhihi: . От една страна полицаите чакат на "хранилки", от другата страна са хора на които просто не им се намалява по никакъв повод.


Ми не, 120 подминавам рядко дори и извън града.. В населени места по главния път си намалям, ама на малоумни места с по две ленти и ограничение 50, извинявай, ама за къв чеп да намалям. По-опасен ли съм от пияните шофьори, изпреварващите без видимост в завои, отнемащите предимства или просто си решил да се заяждаш?


В смисъл, смяташ, че при две ленти за движение ограниченията в града са безсмислени? Направо уби рибата. Пък мислех утре да ходя...
Може да съм го писал някъде, но нали знаеш:
- че при двойно по голяма скорост, спирачния път е 4 пъти по-голям?
- независимо от това как са ти отнели предимството, ако експертизата покаже, че скоростта ти е по-висока от съответното ограничение имаш съвина?

Don_Diego написа:София - Варна 5-6 часа, вие да не ги бутате тия коли бе :mhihi: Няма да ви кажа какъв ми е рекорда, че ще бъда линчуван :mhihi:
45-50 минути е самолета, пък и е най-евтино с него :winky:

По групите във фб се обсъжда с въздушни пушки от движение да ги целят новите камери, дори кражби се срещат :mhihi:
А кобрите ги ловяли още докато били изключени в багажника на патрулката. Оправиха ми деня като се зачетох хахах


Не ги бутаме, просто в населените места по трасето си джъткам със 60, а изпреварванията ги правя на принципа "жив на всяка цена" :mhihi: Иначе обективно погледнато ако искаш да поставяш рекорд, в края на краищата са някакви си 420-430 км, ако не мислиш за последствията и пробваш да тръгнеш в 2.00 през нощта могат да се направят за под 3 часа.


Ти май не четеш какво пиша или се правиш на неграмотен?
https://www.google.bg/maps/@43.0706411, ... 6656?hl=bg

Хайде мини тук да те видя как ще караш с 50 - двулентов път, няма жилищни сгради поне на 1км от мястото, има мантинела между двете платна, доста прилично изкачване е и аварийно спиране става за отрицателно време. Всеки ден минавам от тук за работа и като минавам с 80 ме изпреварват тирове.. А в повечето случаи се движа с 60-70км/ч и ме изпреварват всякви бараки. Ма хайде, аз съм кривия според теб. Има хиляди такива места, на които да караш с 50 си е простотия. А има много други места, на които да караш с висока скорост е пълна глупост, но пък е разрешено. Дори на завои виждам прекъсната лента за изпреварване?!?!?

Кой говори за двойно по-голяма скорост - в града да караш с над 100 си е глупост, за което съм съгласен. Ограничения по пътя рядко гледам - карам така, че да мога да спра безопасно ако се наложи. Както ти казах и в горния пост - скорости над 120 подминавам основно по магистрала - много рядко на друг извънградски път и то основно при изпреваране. Трябва да се повозиш при мен и ще си промениш мнението дали аз съм опасен или не. Радар искам да си взема, щото не ми се занимава да плащам по 50-80лв глоба, щото видиш ли съм бил с 15-16км/ч над ограничението извън града. Камерите се разполагат винаги на места с ограничение 60, на много от тях има условия да минеш безопасно и с повече. Табелите са от едно време, технологиите са много по-напред, но за жалост културата на шофиране не е напреднала също толкова и затова трябва да има ограничения, но трябва да се ревизира цялата пътна мрежа и на места, където пътя позволява по-висока скорост, да има и по-адекватно огарничение.

Но знаеш ли - хората, които си пердашат с по 150 са или хора с дебели връзки, или хора, които карат коли без прехвърляне и ги боли фара, щот колите не са тяхно име. Аз съм разумен, с опита лека полека връщам газта и карам все по-разумно и гледам да си спестя проблемите с инциденти и глоби, но черната статистика няма да се промени, докато културата ни на шофиране остане такава, каквато е сега ;)

Та така, нека приключим темата, че излизаме извън нея вече. Нека някой да сподели като открие радар, който се справя с камерите, пък самоубийците ще продължат да си пердашат, както и до сега :)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от bum_bum » 16 Мар 2018, 21:54

drifty написа:Хайде мини тук да те видя как ще караш с 50 - двулентов път, няма жилищни сгради поне на 1км от мястото, има мантинела между двете платна, доста прилично изкачване е и аварийно спиране става за отрицателно време.


Не, че нещо ама точно на мястото което си дал на 100-тина метра има пресечка. Първия, който не спре там си го отнесъл.

Връщаш малко назад и хоп- човечЕ. :dunno:

Изображение

drifty написа:Табелите са от едно време, технологиите са много по-напред


Знам, че се кефиш на новата кола, но технологията на е39-тката е кажи-речи от времето на табелите.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: alekangg, Ивайло Димов

Последни теми
Facebook