Избор на радар-детектор

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от TNT » 06 Фев 2018, 23:21

А знае ли се в кои градове ще има ? Извънградско ? Колко на брой са ?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от andy » 07 Фев 2018, 8:02

За всяка област по 1 бр са взети...казаха го преди доста време - 28 бр.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от TNT » 08 Фев 2018, 0:29

УжасТ :mrgreen: Точно всеки ден минавам през една стоянка-хранилка на "30 ограничение" :banghead:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Dirty M5 driveR » 08 Фев 2018, 6:50

Най-добрата защита е да си намерите информатор къде се слага радара. :mhihi: За мобилните камери си имаме радари, тъй че... Тъпотията (на която ми обърна внимание познат наскоро), е че куките много обичат да дебнат на извънградски участъци с ограничение 60 примерно, където едно време е имало или някакво малко кръстовище, или просто предпоставка за ПТП, НО в ден днешен всичко си е ок и би следвало да се кара с 90. Пичът вика, че са се измъквали от акт, защото в документацията въпросният знак 60 отдавна не съществува. Има го само на пътя... Но е нужен адвокат. Да не отива темата в тази посока отново, но по мое мнение малко от хората, превишили скоростта с 20км/ч го правят за удоволствие. По нова година ходих до монтанския балкан и смея да твърдя, че да шофираш с 90 по "първокласния път" е супер изморително и досадно, и крие определени рискове. Ако поне 50% от маршрута ми беше магистрала щях да си закача 140-150 и да си свиркам. А не през 2мин да ръчкам 5та-3та, че да изпреваря тир или някоя лада, движеща се със 70. В този ред на мисли можем само да се надяваме новите радари да се ползват наистина за превенция на ПТП - на места, където се прекалява и сериозно с застрашават човешки животи, а не за бързо пълнене на хазната.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Don_Diego » 08 Фев 2018, 9:45

Нямат право да засичат скорост при ограничение 40 и надолу :nono:

Пп: Аз съм много ЗА първоначално да ги използват точно за пълнене на хазната, взимане на книжки и превъзпитаване на шофьорите като цяло. Най-хубавото на новите камери е, че общо взето са с безкрайни възможности: от снимане за скорост до следене за шофиране в бус лента, пресичане на непрекъсната и дори предреждания по светофари. Напоследък ставам свидетел на масово погазване на закона и каране през просото дето има една приказка - 4ти ден поред виждам цивилна кола с някой келеш вътре да пуска аварийни и да лети в насрещното (вчера беше топ изпълнението - голф 4ка на аварийни се пускаше по Драган Цанков с над 120 в насрещното, после на светофара на червено и пак слалом през колите :kuku: ), на Борис 3ти на светофара на лагера е ежедневие подобно шофиране.
100% съм сигурен, че като подходят пеша известно време и олекнат хубаво финансово ще започнат да карат по-нормално.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Jordana » 08 Фев 2018, 11:03

Някой знае ли на колко реално се настройват радарите да засичат ? В смисъл на какъв праг над ограничението . В акта при нарушение се отчита толеранс в полза на нарушителя - колко реално може да се кара над ограничението в смисъл колко е прага на поносимост на ушевите ? :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Don_Diego » 08 Фев 2018, 11:11

Обикновено задават 22км/ч над разрешената, мобилните и повечето стационарни са така :yes:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 30.12.2006

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Club BMW » 08 Фев 2018, 12:07

Имаше разни писания по медиите, че има толеранс от 20 км/ч за камерите, които снимат извън населено място, но аз не бих разчитал на подобно инфо.
Глобите за превишена скорост започват от 10 км/ч, а толеранса, който отчитат в полза на нарушителя е минус 3 км/ч. Всеки може да смете с колко може да превиши ограничението без да го санкционират.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1028
Регистриран на: 21.01.2003
Кара: 535d LCI

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от andy » 08 Фев 2018, 12:19

Мобилните се настройват избирателно. В много населени места те цакат при възможно най малкото превишение.

Ограничение 50 ги настройват на 64 за да влезете в графата за нарушение 11-20км/ч

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Dirty M5 driveR » 08 Фев 2018, 16:32

Еми то оставаше и да те глобяват за 51км/ч... 64 е ок - разпростираш се до към 65 по скоростомера на колата и готово. Все пак и в града се налагат изпреварвания и разни маневри. А за "карането през просото"... то мисля, че и на малките деца е ясно защо е така - защото КАТ нямат авторитет. Свикнали сме да ги виждаме да се крият по храсталаците, а да са хубаво на показ само заради акциите, обявявани по телевизиите. Да не говорим за случаите, когато самите водачи на патрулки нарушават закона ПОКАЗНО и не проумявам с каква цел е това. На мен примерно ми се случи една от Кии-те по друлентов булевард в едната посока да кара в лявата лента с 40, аз зад нея вече се чудя какво да правя да не заспя, оттегли се в дясно, изпреварих го едва-едва и в следващия момент без мигач или друга сигнализация мазно се изтегли напред и ми пресече пътя, за да се отклони към 3-та посока... Викам си "Кво беше това?!"... Както и да е, отклоняваме се от темата. С две ръце съм да затегнат контрола, ама в истинския смисъл на думата. Самоцелното пълнене на хазната от глоби не е контрол за съжаление. Една година след "супер мега гига увеличените глоби" загиналите по пътищата са си все толкова.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 906
Регистриран на: 14.05.2010
Местоположение: Пловдив, България
Пол: Мъж
Кара: BMW E82, E83, E92, F02
Мечтае да кара: Saab Viggen 2.3T
Детайли за колата: BMW X3 E83 LCI MY'08; 2.0d 177bhp, steptronic.
BMW 120d E82 MY'08; 2.0d 220bhp, steptronic.
BMW 320d E92 LCI MY'12; 2.0d 184bhp, steptronic.
BMW 320i E90 MY'05; 2.0i 150bhp.
BMW 750Ld F02 LCI MY'13; 3.0d 386bhp, steptronic.
BMW 320i E36 MY'96; 2.0i 150bhp.
BMW 118d F21 MY'13; 2.0d 143bhp.

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от stocky » 08 Фев 2018, 17:55

andy написа:Мобилните се настройват избирателно. В много населени места те цакат при възможно най малкото превишение.

Ограничение 50 ги настройват на 64 за да влезете в графата за нарушение 11-20км/ч


Точно такава фотография имам. 64км/ч засечени при ограничение 50км/ч.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от speeder88 » 08 Фев 2018, 20:24

stocky написа:
andy написа:Мобилните се настройват избирателно. В много населени места те цакат при възможно най малкото превишение.

Ограничение 50 ги настройват на 64 за да влезете в графата за нарушение 11-20км/ч


Точно такава фотография имам. 64км/ч засечени при ограничение 50км/ч.

Колега го бяха снимали със стационарна с 13, а баща ми с мобилна с 11!
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 9.04.2013
Пол: Мъж

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от titanium » 16 Фев 2018, 23:16

Добре де... Някой с радар със засичане на лазер, дали е минавал покрай лазерния трипод и да е виждал има ли реакция от радара? Идеята ми е, че това копеле трябва да засича в някакъв постоянен режим и да се засича от нашите детектори! Видях я в края на миналия месец и досега карам навсякъде с пуснат радар, но не съм ги засичал повече тия...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от TNT » 19 Фев 2018, 2:48

Jordana написа:Някой знае ли на колко реално се настройват радарите да засичат ?

Различно. Имам познат катаджия в Пловдив. До 73 никъде. На места го нагласят да снима от 100 нагоре, че иначе бъгва :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Dirty M5 driveR » 19 Фев 2018, 6:51

titanium написа:Добре де... Някой с радар със засичане на лазер, дали е минавал покрай лазерния трипод и да е виждал има ли реакция от радара? Идеята ми е, че това копеле трябва да засича в някакъв постоянен режим и да се засича от нашите детектори! Видях я в края на миналия месец и досега карам навсякъде с пуснат радар, но не съм ги засичал повече тия...


Нали това обяснявахме... Трябва да си късметлия лазерния лъч да попадне точно върху "лазерното око" на твоя радар-детектор. При положение, че полицейския лазер се слага и под някакъв ъгъл т.е. лъча не е успореден на автомобила ти шанса да ти писне е 50:50, може би по-малък. И аз чакам да го мерна някъде и да пробвам междудругото. :mhihi: Ето една снимка от русенско някъде.

Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook