Избор на радар-детектор

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 25
Регистриран на: 3.08.2010

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от trance4life » 11 Май 2018, 20:35

Да съберем подписи, петиция всички камери да бъдат маркирани със искрящи цветове например жълто и оранжево и да бъдат със светлоотразителни елементи :yes:
:)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от TNT » 14 Май 2018, 12:16

https://trafficnews.bg/bulgaria/kat-se- ... va-104110/

"Очаква се за сумата да се вземат поне 56 нови триноги"

Дано по-бързо им се намери решение, че аман от хранилки :ranting:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Jordana » 14 Май 2018, 14:03

Нали нямаха пари за полицейски атрибути ? До оня ден размотаваха някакви протрити гащи и скъсани кубинки на протестите ? Това звучи като оная реклама ..купувам 1000 бири , връщам бутилките и купувам още 200 ....
https://www.youtube.com/watch?v=xFQgPVWhY3I
Перифразирано ...купувам 20 камери , пускам ги да "жънат" с парите които изкарват купувам 100 . Пускам и тях , с парите които изкарват купувам 200 ... :mhihi:
Редно е тоя бизнес да се отдаде на концесия вече на частна фирма .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Dextuar » 18 Май 2018, 17:19

Специално за колегата F30

http://www.glas.bg/1261763/nameriha-cak ... hadzha-pre

Аз смятам да купя това, идеята му е като при Waze, но българският народ е достатъчно прост, че да не използва Waze ефективно, затова ще трябва някой да им автоматизира процеса.

http://stealth-radar.eu/view_product.php?pid=19

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от alekangg » 18 Май 2018, 17:23

dextuar написа:Специално за колегата F30

http://www.glas.bg/1261763/nameriha-cak ... hadzha-pre

Хайде пак старата песен на нов глас, но няма лошо, някои хора ще направят пари с "хващачите" на лазерните радари.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от steeN » 18 Май 2018, 18:28

TNT написа:https://trafficnews.bg/bulgaria/kat-se-vaorazhava-oshtekupuva-lazerni-kameri-3-mln-leva-104110/

"Очаква се за сумата да се вземат поне 56 нови триноги"

Дано по-бързо им се намери решение, че аман от хранилки :ranting:


Хаха, очаквах го това. На хубавото лесно се свиква... надушиха кинтите и няма мърдане.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Избор на радар-детектор

Мнение от steeN » 18 Май 2018, 18:30

Jordana написа:...



Внимавай какво си пожелаваш. Ако се даде на частна фирма много бързо ще изчезне всякаква възможност да превишаваш скоростта освен символично (за да има от какво да се хранят хаха)


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

Потребител
Аватар
Мнения: 9
Регистриран на: 26.08.2015
Местоположение: Варна
Пол: Мъж

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от mitakam82 » 18 Май 2018, 19:01

dextuar написа:...да не използва Waze ефективно ...


Като изгърмят с по една хилядарка и ще започнат да го ползват.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 30.12.2006

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Club BMW » 18 Май 2018, 22:02

dextuar написа:

Аз смятам да купя това, идеята му е като при Waze, но българският народ е достатъчно прост, че да не използва Waze ефективно, затова ще трябва някой да им автоматизира процеса.

http://stealth-radar.eu/view_product.php?pid=19


Предполагам, че радарите на stealth-radar.eu са под шапката на Genevo за Европа, а в САЩ под марката Radenso.
Като гледам разликите в цените на радарите, явно тук се предлага най-евтините модели от по-нисък клас и под друго име.

Ако радара, който очакват има възможностите за откриване на Genevo One M или Genevo HD+ (антена за външен монтаж) и аз бих си купил, но се съмнявам. Според мен с външна антена, която да се монтира ниско около номера, ефекта за откриване ще е по-добър. Иначе ако някой има излишни пари за проба, по немските сайтове Genevo HD+ се намира за малко над 500 евро в комплект с Genevo GPS+ (като по-евтин вариант), който съм мяркал по сайтове за около 150 евро.



„От Пътна полиция може и да казват, че триногите засичат нарушение от 600 метра, но в действителност правят снимка на 120-130 метра от уреда, категорични бяха дилърите на радар детектори. Информацията бе потвърдена от ръководството на КАТ.


„Устройството се монтира в купето и дава сигнал на шофьора на 300 до 400 метра от триногата. Целта е шофьорът да свали 20-30 км от скоростта си“, уточниха от дружеството."

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от alekangg » 20 Май 2018, 7:59

Колко време мина, все още никой не е изпищял от снимка от лазерните.. или много се бавят фишовете или всички карат бавно.

Така и не съм уцелвал от тях, за да кажа как се държи redlin-a, остава единствена надежда да не могат да боравят добре с радарите и наистина да ги нагласят на 300-400м, а да снимат на 150-200м, тогава ще стане и ще има време да се реагира.
Реално това последното няма как да се знае и да знаеш дали си хванат или не, но е все нещо.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Jordana » 20 Май 2018, 8:41

Вероятно ще се окаже вярно това което предположих че радара се насочва чрез позициониране на триногата в определени ъгли спрямо пътя и това му цялата регулация на разстоянието . Тоест няма някакво точно регулиране на 200 - 300 или повече метри . В последно врме гледам ушевите търчат към камерата с някакви таблети като мине кола ...не знам какво точно правят . Вероятно плацебо ефекта е огромен след това масирано облъчване по медиите :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Потребител
Аватар
Мнения: 0
Регистриран на: 20.04.2018
Пол: Мъж

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Elenko » 21 Май 2018, 1:25

alekangg написа:Колко време мина, все още никой не е изпищял от снимка от лазерните.. или много се бавят фишовете или всички карат бавно.

Така и не съм уцелвал от тях, за да кажа как се държи redlin-a, остава единствена надежда да не могат да боравят добре с радарите и наистина да ги нагласят на 300-400м, а да снимат на 150-200м, тогава ще стане и ще има време да се реагира.
Реално това последното няма как да се знае и да знаеш дали си хванат или не, но е все нещо.


Като технологично време, процедурата по издаване и връчване на Електронен фиш /ЕФ/, издаван по реда на Закона за движение по пътищата/ЗДвП/, във връзка със Закона за административните нарушения и наказания /ЗАНН/, отнема около единмесец и половина.
това означава, че ако не получиш ЕФ в рамките на 2/ДВА/ месеца, значи не си бил засечен.
Съветът ми е, проверявай следващите 45-50 дни на сайнта на МВР, в електронни услуги ,,Справки АУАН/ЕФ", дали срещу теб не е издаден електронен фиш.

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 3.04.2013

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Rotmed » 21 Май 2018, 9:33

Понеже също се интересувам от въпроса, посъбрах малко инфо от нета, понякога от потребители и не знам колко е достоверно, но ето какво знам:
- радара работи на 904n, което не всеки лазерен радар детектор хваща, но все пак европейските повечето ги ловят
- радара наистина може да засича от 600м, а камерата снима до 150 или 250 според зависи от лещата
- радара те прихваща и те държи на мушка, докато влезеш в обхвата на камерата и тя те снима
- от горното може да се направи извода, че ако я праснат след завой, дори да писка радара- няма смисъл, защото така или иначе си в обхвата й

Потребител
Аватар
Мнения: 40
Регистриран на: 3.04.2013

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Rotmed » 21 Май 2018, 9:50

dextuar написа:Специално за колегата F30

http://www.glas.bg/1261763/nameriha-cak ... hadzha-pre

Аз смятам да купя това, идеята му е като при Waze, но българският народ е достатъчно прост, че да не използва Waze ефективно, затова ще трябва някой да им автоматизира процеса.

http://stealth-radar.eu/view_product.php?pid=19


На бг радарчето идеята му е добра и не далече от мисълта. Въпроса е в изпълнението й, според мен му липсва външен приемник до номера. Отделно, не знам колко са разпространени. За Waze си напълно прав и не ги разбирам и аз защо толкова се дърпат да го ползват хората, като освен това е безплатно

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Dextuar » 21 Май 2018, 12:08

Rotmed написа:
dextuar написа:Специално за колегата F30

http://www.glas.bg/1261763/nameriha-cak ... hadzha-pre

Аз смятам да купя това, идеята му е като при Waze, но българският народ е достатъчно прост, че да не използва Waze ефективно, затова ще трябва някой да им автоматизира процеса.

http://stealth-radar.eu/view_product.php?pid=19


На бг радарчето идеята му е добра и не далече от мисълта. Въпроса е в изпълнението й, според мен му липсва външен приемник до номера. Отделно, не знам колко са разпространени. За Waze си напълно прав и не ги разбирам и аз защо толкова се дърпат да го ползват хората, като освен това е безплатно
Защото им е по-забавно да се правят на циркаджии по групите и да се подиграват, отколкото да свършат нещо полезно.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: gromovich

Последни теми
Facebook