Избор на радар-детектор

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2582
Регистриран на: 24.05.2007
Местоположение: квартала на младите
Пол: Мъж
Кара: малки котета на задната седалка
Мечтае да кара: по-леко
Детайли за колата: Черна скрап

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от deyan-enchev » 21 Дек 2017, 9:55

Аз за моята си се оплаквам, другите да му мислят.

V1 може да бъде монтиран и външно, като за управлението на самия уред си има kit - който се слага вече в купето някъде на удобно място.
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you take the wall with you. Spoilers and bodykits are how much of a mess you leave on the wall. Rollcages and windownets are how much of the wall you take with you.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от alekangg » 21 Дек 2017, 10:19

Продай го и вземи друг.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Dirty M5 driveR » 08 Яну 2018, 18:32

Аз влизам в играта с един Beltronics V995. Някой знае ли какви ще са тези 28 нови "супермодерни" камери, които КАТ ще слага на триподи до пътя? Пишат за некви 1.5млн лева, което би следвало да значи нещо на Ка честота вече...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от alekangg » 08 Яну 2018, 20:24

Ако е на Ка няма да има проблем, даже ще е супер, понеже няма да има фалшиви аларми. В Европа много голяма част са на Ка, при нас са единици или май в момента изобщо няма активни.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от alekangg » 08 Яну 2018, 20:37

Сега се поразрових и на 99% е ясно с какво ще снимат, лошото е, че минаха както в Европа на лазерни радари, които реално нямат засичане с никакви детектори..Дължина на вълната: 905 nm (невидим спектър); няма Hz, GHz и пр.

Според сайта на българския институт по метрология, където се одобряват всички видове радари и системи, най-новото разрешение за такъв тип устройство от септември 2017 е този приятел ARH CAM S1.

https://e-bim.bim.government.bg/bg/Info ... l62EYjE%3D

Унгарски лазерен радар, който според сайта на производителя, освен за скорост може да гледа за бая други неща.

http://www.arhungary.hu/doc/arh_s1camera.pdf

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Dirty M5 driveR » 08 Яну 2018, 21:07

Еми... кво да се прави. :mhihi: Аз се надявах да са на Ка. Успокоява ме факта, че тук в Русе нещата са зле и едва ли ще има повече от 1 такава камера. В момента имаме един патрул по ПТП-та... :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Dirty M5 driveR » 10 Яну 2018, 6:55

Ето едно добро видео относно засичането (или по-скоро незасичането) на лазерен лъч от радар детектор. А относно този модел лазерен радар - дължината на вълната е в инфрачервения спектър и няма нищо невидимо според мен, просто лъча (или петното, което образува заради т.н. beam divergence - разсейване на лъча) трябва да попадне върху радар детектора, за да го хване. Или пък да засече някакви рикуширали останки от него. Невидим е за човешкото око, това е ясно.


младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Don_Diego » 16 Яну 2018, 13:44

Новите радари в патрулките ще засичат скорост в движение. Стандартно ще засичат превишения от 22км/ч над разрешената скорост нагоре :yes:
Познават се по това, че радара е изнесен на тавана на патрулката, пред буркана. За целта са надупчили таваните на новите Kia и в задължителното оборудване за тях влиза и дъждобран за шофьора :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от TNT » 16 Яну 2018, 21:58

Сигурно ли е, че новите ще са лазерни ?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 723
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Don_Diego » 16 Яну 2018, 22:42

Тези, които ще са на трипод - да, дори вече ги тестват на места. Със сигурност знам, че са тествани на Околовръстното при ИКЕА, радара е бил поставен между лентите.
Тези в колите си остават стария модел
Изображение

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от TNT » 16 Яну 2018, 23:16

Баси, аз точно се навих да си купувам радар вместо газова :mhihi: и тея ме секнаха :no:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от nikola59 » 17 Яну 2018, 22:58

Don_Diego написа:Тези, които ще са на трипод - да, дори вече ги тестват на места. Със сигурност знам, че са тествани на Околовръстното при ИКЕА, радара е бил поставен между лентите.
Тези в колите си остават стария модел

Днес получих имейл да си активирам Laser-band -а. Ето още малко инфо и спецификации: http://www.stealth-radar.eu/news_article.php?id=827

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 292
Регистриран на: 30.12.2006

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Club BMW » 18 Яну 2018, 13:12

Няма да те спаси, но поне ще разбереш, в кой момент те засичат...
Методите, които са ефикасни срещу лазерни радари и дават време за реакция са забранени, но при подобна санкция ...

Чл. 181. (Изм. - ДВ, бр. 97 от 2017 г.) Наказва се с глоба 50 лв.:
2. водач, който използва устройство, смущаващо действието на уредите, използвани за измерване скоростта на движение на моторните превозни средства;

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4376
Регистриран на: 30.01.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: the real 5er
Мечтае да кара: 0:00h. at La Sarthe

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от Dirty M5 driveR » 18 Яну 2018, 17:08

Аз не мисля, че някой ще седи до тая камера на трипод и ако случайно не успее да измери скоростта на даден автомобил ще го спира да го изследва... Въпросът е, че цената на лазерните заглушители не е приятна, но пък не е и непосилна и си струва да се инвестира.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Избор на радар-детектор

Мнение от steeN » 19 Яну 2018, 16:10

Време за засичане 0.2 сек.

Мда, тази глоба за антирадарите е малко комична, на фона на това което избягваш ако си с антирадар. Май трябва да я вдигнат ако искат да има смисъл.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook