Боксът подходящ ли е ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 24.09.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 3 литра.. компот

Re: Боксът подходящ ли е ?

Мнение от edimen » 06 Фев 2014, 13:04

Драснах ти аз от коя зала съм доволен. Иначе що се отнася до тренировки. Ходил съм и на разни други места, с хора които са хем злобни хем неопитни, например: отивам аз на ново място и се започват някакви въртележки със спаринги. Трябва да играя с няколко човека подред, като всичките бяха доста по-неопитни от мен, дори едното момче ми разправяше "по леко да сме играели, че от два месеца тренирал", викам ОК. Почват спарингите и всичките, се пънат да ме удрят възможно най-силно, няколко пъти ме уцелиха, като после "извинявай не нарочно и такива", след няколко такива удъра видях, че нарочно се пъне, та се наложи да пратя момчето да почива по рано. Една такава подобна тренировка завърши като правих боксов спаринг с някакъв псевдо републикански по кикбокс. Ни сложи бинт нито гума, разбрахме се да играем леко и технично, ама тц той си се млати.. Та затова споменах, че на някои места не разбират.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Боксът подходящ ли е ?

Мнение от TNT » 06 Фев 2014, 13:10

Този момент със "силенето" го има навсякъде, дори и треньора да се опитва да контролира. Кофтито е на местата, където треньора не контролира. За една зала в Пловдив по кикбокс има не 1-2 случая на счупена ръка, мозъчни сътресения и т.н. Не е спорт за балерини,ама за да се счупи нещо или за сътресение си е бая млатене. На доста места не го контролират.
Изображение

Photographer
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 18.02.2010
Местоположение: Крайните квартали на столицата
Пол: Мъж
Кара: му се нещо старо

Re: Боксът подходящ ли е ?

Мнение от randity » 06 Фев 2014, 13:13

Мене на 16 ме пуснаха на спаринг с един около 45-50 годишен мъж, който тренираше от сума време. Еми, аз го уцелих 2 пъти, той един път ме мерна и всичко приключи :mhihi: Наистина не е спорт за балерини, но пък и не е редно на тренировка да те млатят като на световно.
Само да кажа, че аз исках спаринг с въпросния човек, треньора ме разубеждаваше много време :mhihi:
.. и отново се замислих „Божее, какви автомобили са правени през миналия век. Сега всичко е пластмаса n-то качество."..

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 24.09.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 3 литра.. компот

Re: Боксът подходящ ли е ?

Мнение от edimen » 06 Фев 2014, 13:26

Абсолютно ме разбрахте какво искам да кажа ;) В случая това поведение се окуражаваше, аз като играя с по неопитен от мен, го оставям да хвърля удари, също му помагам да си коригира техниката и му показвам пропуските в защитата със средно силни удари. Какво ще научи, като му направя два пъти отклон/ескиваж и му набримча, дясно кроше. Не ме разбирайте погрешно на моменти и аз обичам по сериозни спаринги, ама не ми е целта постоянно след работа да ми дрънчи главата допълнително :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 22.02.2013

Re: Боксът подходящ ли е ?

Мнение от taratora » 06 Фев 2014, 14:01

За в София да препоръчате някой, при който да се тренира бокс или кикбокс? Ама за спорта нали, не да ме готвят за състезател? В или около Младост?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 13.10.2011
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: е36 328/е46 330i/e46325i/е91 330xd+

Re: Боксът подходящ ли е ?

Мнение от m.dimitrov1992 » 06 Фев 2014, 14:05

Това са пълни глупости. Никой нормален треньор не би допуснал новобранец на спаринг докато не се убеди че може да контролира ударите си. Много ясно че ще се контузите иначе. А това много лесно се проверява на лапи - държи ти за круше и когато тръгнеш да удряш сваля лапата и ако ти отплесне ръката и продължи значи не можеш да се контролираш все още. Целта е да пипаш и връщаш, а не да вкараш цялата сила и като ти направят някой отклон да се завъртиш като пумпал :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Боксът подходящ ли е ?

Мнение от Borymeckata » 06 Фев 2014, 14:32

Треньорът трябва първо да те научи да се пазиш и да блокираш ударите на противника. Много хора си мислят, че боксът е просто тупаник и всеки кръчмарски побойник е готов боксьор. Но не е така, боксът е преди всичко защита и първо мислиш как да се защитиш, а после - как да вкараш някой удар на противника. В това е майсторлъка, а да раздава тупаници всеки може...
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Боксът подходящ ли е ?

Мнение от TNT » 06 Фев 2014, 18:25

Borymeckata написа: В това е майсторлъка, а да раздава тупаници всеки може...

:yes: :yes: :yes:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: София/ Стара Загора
Кара: G30 540xi, S1000r, EXC 450

Re: Боксът подходящ ли е ?

Мнение от Phil » 06 Фев 2014, 18:43

В Атлетик до КАТ има ринг и треньор по бокс. Ходят всякакви хора...Тренировката е около 2 часа, като поне половин ти е загрявката...Тичат и махат из въздуха, като изоглавени :mhihi: (което е супер btw за начинаещи). Първите няколко пъти даже не се слагат ръкавици. След като посвикнат ги пуска на ринга с лапи...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 13.06.2007

Re: Боксът подходящ ли е ?

Мнение от destiny » 06 Фев 2014, 18:58

Borymeckata написа:Треньорът трябва първо да те научи да се пазиш и да блокираш ударите на противника. Много хора си мислят, че боксът е просто тупаник и всеки кръчмарски побойник е готов боксьор. Но не е така, боксът е преди всичко защита и първо мислиш как да се защитиш, а после - как да вкараш някой удар на противника. В това е майсторлъка, а да раздава тупаници всеки може...


Това за мен е основното предимство, особено ако изпаднеш в кофти ситуация. А някой да знае някоя зала, която не е много далеч от центъра/лозенец?

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 1.10.2011
Пол: Мъж

Re: Боксът подходящ ли е ?

Мнение от Недио » 06 Фев 2014, 21:42

Ами зависи какво разбираш под опасен,но като цяло след боксов спаринг ме е боляла доста главата,а след кик бокс я някой насинен крак я някоя боляшка в ребрата :D относително е и с крак да те нацелят кадето трябва и с ръка все не е добре..
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 254
Регистриран на: 6.04.2007
Местоположение: Плвдив
Пол: Мъж
Кара: BMW///Акулка Кара: плавно/легално
Мечтае да кара: ///Е38 Мечтае да кара: \\\Е32

Re: Боксът подходящ ли е ?

Мнение от thewolf » 06 Фев 2014, 22:12

Колега здравей, едно мнение и от мен. При твоята ситуация със коляното е по-добре да нямаш много натоварване на коляното, но да знаеш, че в бокса много голяма роля играят краката, в такъв смисъл, че колкото и да си добър с ръцете, ако те няма в краката все едно нищо не правиш и става като едновремешният, първият бокс: 2-ма стоят на ринга и си млатят тупаници, без да мърдат краката, после идва развитието :).

В бокса имаш стъпки, както и в останалите бойни спортове в 4-те посоки, но кик-бокс или муай тай не препоръчвам, защото там е още по-зле за коляното ти, там трябва да си кален и да си калиш кокалите по определен начин и удари в торба с пясък за определено време, за да се калиш, отнема време. Бокса е най-подходящ, стига да не е много интензивен. Почваш с удари, стъпки, блокажи и докато усвоиш основата са минали вече 3 месеца, от там почваш комбинации, после спаринг. Дано да попаднеш на човек, защото това е най-важното.

Като тренирах джу-джицу в Пловдив попаднах на едно момче 32 години, много готино и не беше злобен, правихме техниките добре, защото си помагахме взаимно да ги усвоим. При муай тая пак в Пловидв ме пуснаха с едно момче Цецо към 35 годишен, професионален играч, просто за да ми покаже някои техники. Беше лек спаринг и си личеше, че човека просто "маркира" с удара, а не истински удар, това е, което ти трябва на теб, а не като с един борец на спаринг, дето вместо да ме удряше, той ме бута с удара си и не връща ръката назад. Много тъпо!

Просто трябва да попаднеш на човек, който да не ти играе злобно. Ако си по-якичък, бая ще те тупкат, щото логиката е такава, че по-голям е равно на бая тупаници можеш да побереш :) Успех и дано попаднеш на правилният човек!
Изображение

Бог отдава дължимото всекиму!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 13.06.2007

Re: Боксът подходящ ли е ?

Мнение от destiny » 07 Фев 2014, 2:32

thewolf написа:Колега здравей, едно мнение и от мен. При твоята ситуация със коляното е по-добре да нямаш много натоварване на коляното, но да знаеш, че в бокса много голяма роля играят краката, в такъв смисъл, че колкото и да си добър с ръцете, ако те няма в краката все едно нищо не правиш и става като едновремешният, първият бокс: 2-ма стоят на ринга и си млатят тупаници, без да мърдат краката, после идва развитието :).

В бокса имаш стъпки, както и в останалите бойни спортове в 4-те посоки, но кик-бокс или муай тай не препоръчвам, защото там е още по-зле за коляното ти, там трябва да си кален и да си калиш кокалите по определен начин и удари в торба с пясък за определено време, за да се калиш, отнема време. Бокса е най-подходящ, стига да не е много интензивен. Почваш с удари, стъпки, блокажи и докато усвоиш основата са минали вече 3 месеца, от там почваш комбинации, после спаринг. Дано да попаднеш на човек, защото това е най-важното.

Като тренирах джу-джицу в Пловдив попаднах на едно момче 32 години, много готино и не беше злобен, правихме техниките добре, защото си помагахме взаимно да ги усвоим. При муай тая пак в Пловидв ме пуснаха с едно момче Цецо към 35 годишен, професионален играч, просто за да ми покаже някои техники. Беше лек спаринг и си личеше, че човека просто "маркира" с удара, а не истински удар, това е, което ти трябва на теб, а не като с един борец на спаринг, дето вместо да ме удряше, той ме бута с удара си и не връща ръката назад. Много тъпо!

Просто трябва да попаднеш на човек, който да не ти играе злобно. Ако си по-якичък, бая ще те тупкат, щото логиката е такава, че по-голям е равно на бая тупаници можеш да побереш :) Успех и дано попаднеш на правилният човек!


Хаха за щастие не съм от най-яките, даже съм заслабнал в последно време.Иначе за бойните изкуства все си мисля, че си искат по-голямо отдаване и време, ясно че бокса не е за меки китки де, ама изглежда забавно. Относно борбата не виждам удоволствие в тоя спорт, освен ако човек не смята да се занимава професионално

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 186
Регистриран на: 24.04.2006

Re: Боксът подходящ ли е ?

Мнение от clikk » 07 Фев 2014, 6:43

Да дам и моите 5 стотинки по темата. Заради проблеми с коленете направих 10г. прекъсване с бойните изкуства. Преди 4г. ме нави един приятел и започнах да се занимавам с кикбокс в Иккен, тогава бях на 39г. Тренирах внимателно, а от доста време тренирам наравно с отбора и нямам проблем с нищо. При нас има и групи само бокс или идват с нас и тренират само ръце. Както се досещаш не се готвя да ставам състезател, но когато се чувствам добре играя понякога и по 5 рунда срещи с момчетата и така.
Настоятелно препоръчвам заниманията!!!
а сега, де?

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 254
Регистриран на: 6.04.2007
Местоположение: Плвдив
Пол: Мъж
Кара: BMW///Акулка Кара: плавно/легално
Мечтае да кара: ///Е38 Мечтае да кара: \\\Е32

Re: Боксът подходящ ли е ?

Мнение от thewolf » 07 Фев 2014, 18:49

Борбата я определям като полезна, но скучна. Много малко техники и захвати имат. Джудото е интересно, беше, докато не му махнаха всичките захвати по крачолите, стана като класическа борба. За това мога да ти препоръчам също джу джицу, най-древното япоско изкуство събрано от няколко други, като се води за военна стратегия, защото в основата му лежи бойно изкуство, прилагано в армията на японците специално пригодено за хора, които са по-слаби и се изморяват да воюват с тежкият тогава меч, а имали същият хъс като по-големите на килограми бойци. Те изучавали това изкуство, за да са наравно с останалите. Демек, основата му е, че се използва силата на противника, уникална мисъл е и логика, усещането е също неописуемо. Брат ми многократен републикански шампион по джудо, бореше се за ЦСКА София, в момента тренира джу джицу пак в София, ако искаш мога да го попитам за кой треньор става въпрос. Не е толкова натоварващ и не трябва толкова много да използваш краката, защото също има много техники за ръце, т.е. оттам и произлиза айкидото и джудото, както и каратето. Всичките 3 произлизат от джу джицуто, като са усъвършенствани всяко едно по себе си. В джу джицуто се съдържат всичките 3. За това и полицията ги учат на джу джицу и бокс. 2-те вървят заедно :). Всички ключове от стенд положение или от партер са от джу джицуто, самозащита от нож, пистолет, разни пръчки, клечки и т.н. хахах :). Някои техники не стават в истинският живот, защото просто трябва да се усъвършенстват и да станат механични, за да се получат при истинска ситуация, но са практически приложими, просто трябва повече тренировки. Повечето победители в свободните боеве са джудисти или са учили джу джицу, защото винаги двубоя стига до захват, а там бокс, кикбокс, муай тай и карате не могат да ти помогнат, там е борбата и ключовете от джудо.

Самбо също е интересно, даже повече ми харесва от джудото от тази страна, че няма толкова ограничения като джудото. Но повечето спортисти наблягат на силата и техниката се губи, за това са тези ограничения, също така както при културистите, всички започнаха да стават големи и здрави, но симетрията и естествената фигура се изгубиха, както беше в първите години на мр. Олимпия. Ще публикувам едно много старо видео, за да ти стане ясно един от най-големите майстори на джудо 10 дан в Япония, тоя човек не е човек :) Сами се убедете. Пускат му противници от 6, 7, 8 дан, тук играе само техниката и момента, няма сила :) Успех колега, ако решиш, просто пиши и ще питам брат ми.

http://www.youtube.com/watch?v=63xMDIy3Xic

Тоя деде ако иде на олимпииските игри, дали няма да им разкаже играта? ахахахахах

Бокса е по-интензивен спорт, докато в джу джицуто има и момент на изчакване, захождане, лъжливо движение, за да си приложиш техниката и т.н.

Просто предложение :), може да не ти хареса, но може и да ти хареса.
Изображение

Бог отдава дължимото всекиму!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook