Боксът подходящ ли е ?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 254
Регистриран на: 6.04.2007
Местоположение: Плвдив
Пол: Мъж
Кара: BMW///Акулка Кара: плавно/легално
Мечтае да кара: ///Е38 Мечтае да кара: \\\Е32

Re: Боксът подходящ ли е ?

Мнение от thewolf » 08 Фев 2014, 19:19

Недио написа:Хората имат отбор техен по бойно самбо, дори Румен е треньор на националния по бойно самбо и ако не се лъжа и двамата са ставали световни шампиони ,там също са със куртка и има доста захвати и хварляния може би от там нещо го бъркаш с джудото.И двамата са голяма сила в самбото то също е много добра основа за мма има бой в стойка, на земя, хварляния,захвати и така нататък.Мисълта ми като цяло е че в мма-я има много състезатели и шампиони който преди това са били борци,самбисти,бразилско жиу жицу и други но боксьори няма.


Няма да споря колега, това е, което знам от брат ми и приятелят му Веско, с който са тренирали близнаците.

Относно спорта, джудото е много атрактивен спорт, има много красиви хвърляния. Муай тая има голямо място в ММА, понеже доста от момчетата дето тренирахме заедно муай тай в Пловдив участват и печелят :). Пак всичко зависи от подготовката на състезателите. Нормално е ако пуснеш 1 профи боксьор с един леко тренирал борба, нормално е да го ошляпа за секунди време, но и ако 2-мата са доста добре тренирани всеки в своят си спорт е друго. Бокса се доближава най-много до уличният бой, всъщност муай тая има колена, лакти и тем подобни, които е много полезно човек да знае. Едно точно магери или маваши би ти било добър старт за уличният двубой, защото държи противника на разстояние, ако оня е боксьор, не може да те стигне лесно ако му играеш с краката, така че има едно правило: В уличният бой мера нема! По селски казано :). Ако има предмети като бутилки, бухалки, железа като в Перник, щанги, ножове и тем подобни, то тогава е джу джицуто, пак казвам, за това тренират полицията и спец частите на това :).

Как се отплеснахме само от темата, колега, ще ни извиняваш, хора без работа така е хехехехе. За теб все пак мисля, че ще е подходящо или бокс или джу джицу. и в 2-те няма толкова натоварване в краката. Брат ми от джудото са му бомбок колената, при борбата е същата работа, приклякания обръщания, като вдигаш човека нагоре или върху теб коленете го отнасят най-много. Бокс или джу-джицу. За джу джицу мога да ти помогна с треньори в Пловдив и София, аз съм тренирал в Пловдив и съм доволен. За бокс, някой колега, който тренира бокс да пише и да даде добър треньор, който може да разбере целта ти на тренировки, не добър треньор за олимпиада, а такъв, който ще може да те тренира така, както ти би желал :). Успех
Изображение

Бог отдава дължимото всекиму!

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 1.10.2011
Пол: Мъж

Re: Боксът подходящ ли е ?

Мнение от Недио » 08 Фев 2014, 20:44

Като ти мине кракът записвай смело кик-бокс.Тренирал съм и бокс ,и кик-бокс ,и мога да ти кажа ,че кик-бокса е доста по-интересен ,и разнообразен поради ударите с крака.Няма кво да те притеснява все пак ще тренираш за удоволствие и след като го изясниш тва на треньора ти най-вероятно ще ти покавза техники,ще удряш на чувала и ще играеш условно единия-другия.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 254
Регистриран на: 6.04.2007
Местоположение: Плвдив
Пол: Мъж
Кара: BMW///Акулка Кара: плавно/легално
Мечтае да кара: ///Е38 Мечтае да кара: \\\Е32

Re: Боксът подходящ ли е ?

Мнение от thewolf » 08 Фев 2014, 20:58

Недио написа:Като ти мине кракът записвай смело кик-бокс.Тренирал съм и бокс ,и кик-бокс ,и мога да ти кажа ,че кик-бокса е доста по-интересен ,и разнообразен поради ударите с крака.Няма кво да те притеснява все пак ще тренираш за удоволствие и след като го изясниш тва на треньора ти най-вероятно ще ти покавза техники,ще удряш на чувала и ще играеш условно единия-другия.


Съгласен съм, даже муай тай е още по-интересен, поради ударите с коляно и лакът. Според мен е рискувано кик бокс или муай тай поради минискуса, гледай си здравето първо, после тонуса. За моето коляно /бях паднал от един мотор, бая се поотърсих/ доктора ми каза, ти не трябва да играеш мач, не трябва да караш колело, не трябва да бягаш и т.н. Аз викам, доктореи, освен да легна в леглото и да не ставам от него а? В последствие почнах да тренирам фитнес, отначало като за кеф, после ми стана като начин на живот и даже се бях подготвил за изпита за персонален треньор, но след 1 седмица заминах за Норвегия и така вече 2 години близо не съм се прибирал да си ги взема :). Правил съм клек със 150 кг щанга и още коляното си ми е на мястото, не е изхвръкнало, но всичко трябва да е постепено. За минискуса трябва да го поддържаш и разтягаш, за да няма последващи инциденти. Един път стане ли, после трябва редовна поддръжка :). Не съм доктор, но не е и нужно, за да знаеш, че трябва да внимаваш с това.
Изображение

Бог отдава дължимото всекиму!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 53
Регистриран на: 13.06.2007

Re: Боксът подходящ ли е ?

Мнение от destiny » 08 Фев 2014, 21:43

ylaine написа:
destiny написа:Колеги, интересува ме дали боксът е подходящ да се тренира "за кеф" и тонус.Далеч съм от мисълта да ходя по състезания и т.н, все пак съм на 26 и затова се чудя дали не ми е късно и дали няма да има други като мен "дъртаняни", които ходят след работа :lol: . Освен това имам и други ангажименти и си мисля да ходя 2-3 пъти в седмицата, дори може и да е друг спорт, но не знам какъв. Въпросът е, че с фитнес съм се занимавал и ми е омръзнало, а пък имам проблеми с коляното (тенис и футбол ги изключвам). Иначе като цяло съм в добра физическа форма.


Колега, въобще не се замисляй, ами пробвай! И аз съм почти на твоите години (23). Това не е никакъв проблем. Но е много важно да попаднеш в подходящата за теб зала с подходящия за теб треньор! При мен това се случи чак от третия път. В Пловдив има много зали, представям си в София колко са. Така че, ако не ти допадне някоя, пробвай в друга. Не бързай да се отказваш. И аз като теб преди само на фитнес ходех, но много бързо ми омръзваше. И колкото по-продължително време ходех, толкова по-обездвижен се чувствах, а това чувство въобще не ми се нрави.. Лично аз тренирам кик-бокс. Но който и спорт да избереш съм сигурен, че ще ти даде същото - ще си много тонизиран, енергичен, подвижен, "буден", стегнат и разбира се дава и самочувствие.

За жалост скъсах менискус наскоро, по време на футбол. И няколко месеца ще забравя за тренировките, но нямам търпение да се върна. Сега се чувствам едва ли не непълноценен човек.. Ей на, преди няколко седмици един галфон ми ритна колата и избяга, а аз не мога да догоня и да му набия канчето :banghead: И ти ли си скъсал менискус? Оперираха ли те? Как върви възстановяването?


Колега, при мен операцията мина успешно, ама с целия си акъл няколко месеца след това ходих да тичам,но вече е сравнително добре,просто трябва да го пазя.При теб как е ?

Ейй колеги, много сте готини ,направо Рамбо ме направихте :lol: Тия спортове са много красиви,ама ми се струва, че човек трябва сериозно да им се отдаде, а пък и риска е по-голям, пък на мен ми се иска вечерта да отида да поблъскам по крушата и някое спарингче по-нататък. Освен това има доста резки движения, които не са добре за колената

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 254
Регистриран на: 6.04.2007
Местоположение: Плвдив
Пол: Мъж
Кара: BMW///Акулка Кара: плавно/легално
Мечтае да кара: ///Е38 Мечтае да кара: \\\Е32

Re: Боксът подходящ ли е ?

Мнение от thewolf » 08 Фев 2014, 21:50

За това джу джицу /аз пак на моята да е/ хехехе, плавни движения изпълнени с грация и техничност, без прилагане на сила, а използване на противниковата :) Може да ти се падне жена за рандури, тогава е интересно ахахахахха
Изображение

Бог отдава дължимото всекиму!

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 13.07.2013
Пол: Мъж

Re: Боксът подходящ ли е ?

Мнение от -Злой- » 14 Фев 2014, 1:14

Много вярни неща прочетох, но имай предвид, че боксът е единственият вариант да се спасиш от кофти ситауция - нека ММА-цие да не ме нападат щото тяхната игра е предимно на земята - почнеш ли да се въргаляш с някой от тях ще има ключове и захвати докато не ти счупят нещо (ръка, крак, глезен и т.н.) т.е. не тряа да падаш и да се бориш с ММА-еец, борец, джудист (най-вече). Единственият вариант за самозащита и нападение (ако речеш) е преди да си паднал да развееш смело юмруци и да ги нацелиш по брадичките - след як тупаник в лицето - лесно "сдават"! Също така повечето от тях "клякат" и в стойка (разбирай докато си прав) и допреди да са те "заключили".

по-добре 2л пепси от 1.6л хонда
Аватар
Мнения: 5880
Регистриран на: 8.03.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каквото намери в гаража

Re: Боксът подходящ ли е ?

Мнение от I.Voykov » 14 Фев 2014, 10:06

Темата отиде в крайни фази а човека пита за препоръка и подходящи зали предполагам, та нека някой предложи зали в София и да каже условията?
Изображение
http://WWW.BMWBG.CLUB
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Are you ///M enough ...?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 22.02.2013

Re: Боксът подходящ ли е ?

Мнение от taratora » 14 Фев 2014, 10:11

И цените.
Изображение

кандидат дрифтър
Аватар
Мнения: 1508
Регистриран на: 18.12.2009
Местоположение: София/Белград
Пол: Мъж
Кара: 535d M-sport
Мечтае да кара: Зад дъщеря си!
Детайли за колата: My BMW does not believe in tears..

Re: Боксът подходящ ли е ?

Мнение от boksioraE39 » 14 Фев 2014, 10:49

Аспарух Георгиев (Сочи) -Славия (Моя треньор)
Красимир Чолаков-Славия (Моя първи треньор)
Веселин Пашалиев (Бившия ми треньор,вече не е в Славия мисля че новия му отбор се казва "Боец",)- Залата се намира близо до 151во в Овча купел в сградата на фитнес 2000 (май така се казваше)
Цени незнам защото съм в отбора на Славия от близо 10-години,говорете с който си изберете ще ви обърнат внимание и ще ви покажат поне да правите нещата правилно.
Всичките са много големи хора както в спорта така и в живота!
Чукалейски ви праща,те знаят.
Успех.
Изображение
https://www.youtube.com/watch?v=scJPUQU5YOo
Има моменти благословени от всевишния,в мъки и беди дори и без насъщния,когато тихо си припяваме в непрогледен мрак,"ДЯКОНЕ СЛЕД 100-ГОДИНИ НАС НИ ИМА ПАК"!!!
СЪРЦЕ,ДУША ЗА ЛЕВСКИ СОФИЯ!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 22.02.2013

Re: Боксът подходящ ли е ?

Мнение от taratora » 14 Фев 2014, 12:00

Да питам аз за конкретни места, някой ако е ходил да сподели мнение.

Бокс:

Спортен клуб бокс ЦСКА(Winner Boxing Club май се води) - Михаил Арнаудов, ул. Асен Йорданов 2, Местността Къра

Спортен клуб по бокс Соколец - Любомир Димитров, ж.к. Дружба

Клуб по бокс Капитан Петко Воевода - Тошко Занданов, ж.к. Дружба

Боксов клуб София - Лазар Дамянов, бул. "Проф. Цветан Лазаров" №4-8

Боен клуб НСА - Евтим Лефтеров, Студентски град

Кик-бокс:

Winner Boxing Club - Треньори - Галя и Венци Иванови, бул.Асен Йорданов 2, комплекс Дескрим, зала джудо на ЦСКА до картинга

Кик-бокс клуб "Хан Аспарух" - Треньо - Сергей Петров, кв. Дружба 2, 68 СОУ “Академик Никола Обрешков” или жк. Младост 1, ул. „Методи Андонов“ 1, 10 СОУ „Теодор Траянов“

СК „Тhiger Sport” - треньор Галина Гюмлийска, Младодст 4, бл. 438 Г

Пак да си кажа - търся някъде, където да си тренирам за тонус, не искам да ставам състезател, не ми трябва да ставам, като Росен Петров, просто да си джиткам там. Дали ще е бокс или кикбокс няма значение.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 23.04.2008
Местоположение: ВАРНА
Кара: вана Чайка

Re: Боксът подходящ ли е ?

Мнение от .:BENZINO:. » 19 Фев 2014, 15:18

Аз пак да питам,за Варна няма ли някой къде да ме изпрати при някой :yes:
Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 457
Регистриран на: 26.07.2003
Местоположение: София
Кара: ...

Re: Боксът подходящ ли е ?

Мнение от 520i » 13 Апр 2017, 9:27

Да ъпна малко темата. Аз се записах в Tiger Sport в Младост при Богдан Начев. Вече 2 месеца съм там и от треньора съм много доволен. Много свястно момче, дето ти обръща внимание и те учи. Спаринги, круши и т.н. Групите са малки и се обръща внимание на всички. За тонус и разнообразие е супер, препоръчвам!

НО, на мен ми се иска нещо по-сериозно. По 1 час, три пъти в седмицата ми е малко. Искам сериозно да се развивам, ама за по един час няма как, то само загрявката е 20 мин, 20 мин преси накрая и то остане време за 3-4 рунда круши или спаринг. Не че е малко, чувстам се като пребит след тренировка, но искам още! :) Някой може ли да ми препоръча, някоя по хардкор зала? Със сериозен треньор, който да те готви кажи речи за състезания? Да не е просто за фън, тонус и разнообразие?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 7.11.2008
Местоположение: Иваняне
Кара: корав барутарник
Мечтае да кара: по-корав барутарник

Re: Боксът подходящ ли е ?

Мнение от Venko » 13 Апр 2017, 17:55

Колега, ти от 2 месеца си в тази зала или от 2 месеца тренираш въобще? Защото ако след 2 месеца тренировки искаш да се готвиш за състезания ще има Киндер сюрприз :).

Има един тренер, който играе в района на Павлово и подготвя млади (до 18г) момчета за състезания. Ако имаш интерес - пиши ми ЛС да ти шерна контакти.


Иначе по темата - за мен това е един от най-погубващите спортове. Жестоки травми, сигурни последствия. Развива агресия и пресилена мъжественост. След 4 години не съм сигурен дали се отказах навреме или леко изпуснах нещата, но не бих се заиграл пак.


ПП: Не подценявай загрявката особено ако имаш в нея бой със сянка и координация.


520i написа:Да ъпна малко темата. Аз се записах в Tiger Sport в Младост при Богдан Начев. Вече 2 месеца съм там и от треньора съм много доволен. Много свястно момче, дето ти обръща внимание и те учи. Спаринги, круши и т.н. Групите са малки и се обръща внимание на всички. За тонус и разнообразие е супер, препоръчвам!

НО, на мен ми се иска нещо по-сериозно. По 1 час, три пъти в седмицата ми е малко. Искам сериозно да се развивам, ама за по един час няма как, то само загрявката е 20 мин, 20 мин преси накрая и то остане време за 3-4 рунда круши или спаринг. Не че е малко, чувстам се като пребит след тренировка, но искам още! :) Някой може ли да ми препоръча, някоя по хардкор зала? Със сериозен треньор, който да те готви кажи речи за състезания? Да не е просто за фън, тонус и разнообразие?
Митко Павлов - където и да отида анцузите ме преследват

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook