Избор на електро уреди

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 205
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: МЛАДОСТ

Избор на електро уреди

Мнение от sin_fen » 31 Яну 2014, 20:31

Здравейте, след почти 2-годишно навиване на жената и 1 година ходене по мъки с брокери най-накрая се сдобих с мечтания дом - къща с двор и барбекю та даже има и бонус басейн :lol: . Бях се насочил към Банкя, ама там са луди и излезна една в Божурище. Както и да е сега трябва да се обзавежда и се чудя каква марка да са. От обикаляне по магазините не можах да добия много много представа за качествата на предлаганите. Моля споделете вашите мнения и ако някой има такива за SMEG. Благодаря предварително.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Избор на електро уреди

Мнение от bum_bum » 31 Яну 2014, 20:33

Ами то е според парите. :dunno: Ако е кола един ще ти препоръча БМВ, друг Рено, но в крайна сметка зависи за кое имаш парите.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 205
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: МЛАДОСТ

Re: Избор на електро уреди

Мнение от sin_fen » 31 Яну 2014, 20:42

bum_bum написа:Ами то е според парите. :dunno: Ако е кола един ще ти препоръча БМВ, друг Рено, но в крайна сметка зависи за кое имаш парите.


За хладилник, фурна с котлони и миялна съм предвидил някъде около 2,5-3 хил.лв.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 479
Регистриран на: 8.02.2006
Местоположение: в царството на акаунтите
Пол: Мъж

Re: Избор на електро уреди

Мнение от Eмилио Димитров » 31 Яну 2014, 20:45

Pyramis

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Избор на електро уреди

Мнение от bum_bum » 31 Яну 2014, 21:31

sin_fen написа:
bum_bum написа:Ами то е според парите. :dunno: Ако е кола един ще ти препоръча БМВ, друг Рено, но в крайна сметка зависи за кое имаш парите.


За хладилник, фурна с котлони и миялна съм предвидил някъде около 2,5-3 хил.лв.


В тоя случай не виждам смисъл да се заглеждаш по определени марки. Вземи каквото най-много ти харесва като визия и е на промоция примерно. Марките имат значение, ако имаш прекалено много или малко пари. В средния клас едва ли има значение. Аз имам миялна Бош , фурна Уърпул и керамичен плот Горение. За 2 години оплаквания нямам. Миялна не си взимай малка, който и да те убеждава, че ще съжаляваш после.

Eмилио Димитров написа:Pyramis


Тва не е ли гръцкото NEO :mhihi:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 2.11.2009

Re: Избор на електро уреди

Мнение от stunter » 31 Яну 2014, 22:02

Колега занимавам се със внос на Бяла техника и ще ти препоръчам АЕГ,МИЕЛЕ,ИМПЕРИАЛ,БОШ,СИМЕНС и не на последно място Баукнехт.Всеки сам си преценя за марките,но за мене са това.Вече зависи как ще ги намериш и какво качество.Според мене втора употреба запазени отколкото нови от България.1-2 качество заминават за Германия и Франция а трето остава на пазара в България.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Избор на електро уреди

Мнение от don_gori » 31 Яну 2014, 22:09

Колега преди няколко години купувахме хладилник , печка и пералня - за хладилника и пералнята заложих на Whirlpool и съм доволен никакви дертове , като пералнята се експлоатира всеки ден , че даже и някога по 2-3 пъти. Хладилника също не ми е правел проблеми със залеждане , разтичане или пък някакви дразнещи шумове. Като ги взимах спомянм си че бяха най-високия клас на ЕЕ.
При печката реших да не правя компромис (въпреки че горните 2 вършат страхотна работа и не мисля че са компромис) и заложих на Miele , обаче плот + печка за вграждане. Просто си личи високата класа на уредите им. И да те бяха директно от Германия , защото нямам вяра на тукашните Полиси , а и ми излезна доста по-евтино. Разбира се всичките качества на фурната или плота няма как да се използват като се има впредвид , че не сме някакви готвачи с жена ми , но като гледам как работят и изобщо как са направени все си мисля че ще са вечни :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Избор на електро уреди

Мнение от bum_bum » 31 Яну 2014, 22:14

Миле си имат тук официален вносител ако не се лъжа и ги няма по разните "полиси". Цените им са доста добри, а и винаги имат нещо на промоция. Ако се взимат повече неща правят и отстъпка винаги.
Изображение

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: Избор на електро уреди

Мнение от b00st » 31 Яну 2014, 22:20

От Gorenje съм доволен като цяло. Имам фурна и печка керамичен плот, хладилник с фризер, пералня и отделна сушилня от същата серия. Досега от всичките уреди само пералнята ми създаде ядове след гаранцията и проблемите са от тъч сензорния дисплей управление от който се управляват двата уреда (като и хладилника е с такъв, но там нямам дерт досега). Но така или иначе вече не ги правят с такива. Тия бяха high end преди 5-6 години. Миялната ми единствено е различна - Electrolux, добре си работи, нямам оплакване.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Избор на електро уреди

Мнение от don_gori » 31 Яну 2014, 22:29

bum_bum написа:Миле си имат тук официален вносител ако не се лъжа и ги няма по разните "полиси". Цените им са доста добри, а и винаги имат нещо на промоция. Ако се взимат повече неща правят и отстъпка винаги.

Е тук на 3500лв не искаха дори да ми покрият транспортните разходи до нас. Не говоря за технотата , но и там е същата работа. Все си мисля че на една такава сума отстъпката трябва да е поне 10-15%. В Германия за това че плота беше седял няколко месеца на витрина ми дадоха 200 евро отстъпка , а тук искат да си плащам и транспорта ... некви мижави 20лв :mhihi: Кво да говорим и затова повече от тук НЕ , особенно такава техника !

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Избор на електро уреди

Мнение от bum_bum » 31 Яну 2014, 22:38

Напълно подкрепям купуването от чужбина поне докато родните търгаши се понаучат на обноски. Преди беше на 99% по-изгодно, но вече и тук има неща на цени на които е трудно да се вземат от друго място. Големия телевизор като си купувах от Германия ми излезе ако добре помня около 1500лв по-евтин. Сега 32-ката беше на най-добра цена тук, въпреки че изтараших всички онлайн магазини в Германия и Англия.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 584
Регистриран на: 28.09.2008
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: BMW e60 / e46

Re: Избор на електро уреди

Мнение от cocosas » 31 Яну 2014, 23:06

За пералня аз съм за Аристон, колкото повече оборота по-добре.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Избор на електро уреди

Мнение от don_gori » 31 Яну 2014, 23:12

Незнам то човек, колкото се опитва да стимулира поне малко българския пазар все се намират някакви такива тарикати дето просто те отказват!
Сега по нашия град не тука в София де има 2-3ма дето внасят само такава качествена техника втора ръка, но марки не некви боклуци. Та съм по склонен от тях да купя нещо вместо големите вериги БГ магазини. Поне хората ще се отнесат като клиент към теб, щото знаят че от теб им зависи хляба.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1964
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Избор на електро уреди

Мнение от barty » 31 Яну 2014, 23:16

От техници знам следното: хладилник Либхер, пералня Миеле или Фагор, котлони и фурна Горение :dunno:
Разбира се Миеле е винаги за препоръчване но цените са доста над най-масовите.
:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 484
Регистриран на: 16.09.2006
Местоположение: sofia

Re: Избор на електро уреди

Мнение от zazomazo » 31 Яну 2014, 23:21

barty написа:...
Разбира се Миеле е винаги за препоръчване но цените са доста над най-масовите.


то и качеството им е доста над най-масовите... :winky:
Изображение

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook