Избор на електро уреди

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Избор на електро уреди

Мнение от steeN » 10 Юли 2018, 17:26

Това с неръждаемата стомана е интересно... явно има стомани, които са с някакви примеси, които прецакват магнитното поле. Но би трябвало повечето да стават.

Jordana написа:● Съдове, които се привличат от магнит са съвместими с индукционните котлони.


Това е общо взето очевидното, което имах предвид.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Избор на електро уреди

Мнение от alekangg » 10 Юли 2018, 18:08

Jordana написа:Из дебрите на мрежата ....
....Съдове подходящи за използване на индукционни котлони
.
● Когато купувате готварски съдове, вижте в описанието дали е подходящ за индукционни котлони.



Това е единственото и важно нещо, всичко останало е въпрос на вкус и предпочитания.
На мен почти всичко ми е от неръждаема стомана и изрично си имат знака за индукция и няма никакви проблеми, реално с покрития няма нищо. Използвам вече само неръждаема стомана или желязо-чугун.
Имал съм какво ли не, керамики, камъни и пр, но се отказах от останалите покрития.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Избор на електро уреди

Мнение от Cyberloner » 11 Юли 2018, 13:00

Така е, съдовете, които са от немагнитни материали(алуминий, мед и т.н.) обикновено имат вложка в дъното, която се влияе от магнит, за да стават на индукционен котлон.

Примерно взех на нашите преди време едни тенджери от неръждавейка, които пък имаха алуминиеви вложки в дъното, за да разпределят по-равномерно топлината.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Избор на електро уреди

Мнение от host » 11 Юли 2018, 13:15

Cyberloner написа:
steeN написа:Газовите котлони съсипват съдовете. Особено на тези с керамично покритие им се разказва играта за няколко месеца. Да не говорим за свинщината, която се получава в сравнение с керамичен плот. Ако всичко ти е чугун/стомана може, но иначе... Единственото им предимство е скоростта.


Съдове с керамично покритие не съм позлвал до момента, тефлонови имам и са си ОК, но си прав, че трябва да са с означение, че са подходящи за газов котлон

Относно свинщина - нямам идея за какво говориш - 1 път седмично слагам котлоните + решетката в миялната и излизат като нови, а самия плот който е стъклен се чисти без проблем.

Керамичните плотове са хубави, но мен винаги ме е шубе да не изпусна нещо отгоре и да ги нарпавя на сол, а впечатленията от скромния ми опит индукционните, е че стават за претопляне и варене ама да си изпечеш пържола е сложно защото не вдигат достатъчно висока температура.


аз си бачкам с индукционен + чугунен тиган ... много съм доволен ... има си пиниз ... пускаш на слабо първоначално да се нагрее целия тиган равномерно и после си засилваш на воля ... аз пържолки, омлетчета си въртя ... не съм имал проблеми да ми е слаб индукционния до ся , котлона не ви скапва нищо ... вие не му регулирате силата правилно ;)

иначе със всякакви котлони работя и всякакви тигани ... никакви проблеми не съм имал ... тия керамики и простотии са само кьорфишеци за народеца също като "тефлона" който си е жив ташак , ако човек няма култура на готвене/приготвяне на храна и не може правилно да подбира и готви продуктите винаги всичко ще му загаря и залепва и т.н. и само ще се нерви ... да не говорим, че масово хората като готвят правят още 10 неща - гледат телевизия, клюкарят и кво ли не в кухнят и накрая "отиде манджата" ... еми не, иска се малко внимание за 10-30мин докато сготвиш и после резултата е отличен

а да не отварям дума за скапаните домакински съдове от "алпака" или както го водят онова лъскавото недоразумение ... няма такъв тъпизъм , по добре една обикновена тавичка си купете и тенджерка вместо тия глупости или най-добре алуминиеви или пък най-добре чугунени съдове

преди подарявах на роднини чугунени ... еми не им се занимва , МЪРЗИ ги да научат каквото и да е ново нещо и само им прашасват ... много тъпи били тия тигани не можело да се готви с тях ... в кой век живеели , слагали керамиката и готово ... и пак всичко загарят/прегарят и т.н. еми ... човека зад печката е проблема, а не е електроуреда или съда ... с прабаба ми като готвехме като съм бил 1ви клас ... цепехме дърва и беряхме от градината продукти и подправки ... никой не подхвана нищо да научи от тази жена ... до 90г живя ... бутнаха й къщата без да се замислят "роднините" щото беше на центъра и ся само се фантазират "ей едно време как готвеше" ... еми да ... готвеше на дърва, гледаше си градината ... а ся с уредите за $$$$ няма кой да ти приготви нищо

сори за офтопика ама се сетих ся

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Избор на електро уреди

Мнение от Jordana » 11 Юли 2018, 13:30

Тефлоновите съдове или по точно съдове с тефлоново покритие са отхвърлени от науката като вредни . Ако имате такива ... :nono:
....Веществата, които тефлонът съдържа, са свързани с повишен риск от затлъстяване, диабет, рак на щитовидната жлеза, безплодие, изоставане в умственото развитие на децата. Затова специалисти препоръчват тефлоновите съдове да се сменят с емайлирани или от неръждаема стомана. Ако имате тефлонов съд, печете в него не повече от десет минути на ден. Срокът на годност на тефлонов съд е не повече от една година.....
Последна промяна Jordana на 11 Юли 2018, 15:08, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Избор на електро уреди

Мнение от Binev_OuT » 11 Юли 2018, 13:36

Ееее баси тва за тефлона сега го чувам.Аз миналата година си взех един тиган на тефал , докато аз си го ползвах му нямаше нищо и си беше перфектен , после некой от къщи ми го скапа , с кво го е стъргал не знам.
Ами аз вчера си поръчах от тия на делимано - стоун леджент - нещо за тях да кажете!Да не и те да се окажат някакви вредни.Иначе ся кво тоя тефлон да го хвърлям направо или ...?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Избор на електро уреди

Мнение от alekangg » 11 Юли 2018, 14:11

То да са само Tefal гадни..
Повечето видове тигани с покрития включително керамични и каменни имат гадни съставки PTFE, което си е тефлон.
На хубавите задължително пише, че са без PTFE и PFOA.
Аз последно имах керамичен на Kyocera, но както споменах вече, използвам само неръждаеми, железни тигани и чугунени съдове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Избор на електро уреди

Мнение от Binev_OuT » 11 Юли 2018, 14:18

Ами това е в описанието на тоя който поръчах:
- Не съдържа перфлуороктанова киселина и други вредни химикали
предполагам това са съкращенията които си упоменал..?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Избор на електро уреди

Мнение от alekangg » 11 Юли 2018, 14:36

sarten-ceramica-kyocera-caracteristicas.jpg

Основно влагат PTFE, което си е жив тефлон и се използва за спояване на други материали като камъни, керамики и пр, а когато се загрее се отделя PFOA, което е перфлуороктанова киселина.
Това с как не съдържа даден тиган вредни химикали е малко бошлаф, без да се изредят, те не са 5 или 10.
Обикновено си пише изрично, защото все пак това е реклама за производителя.
PTFE, PFOA free, без и т.н.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Избор на електро уреди

Мнение от Cyberloner » 11 Юли 2018, 14:43

Чугунените съдове са супер, но бая трябва да заякна, за да подхвърлям палачинки с такъв :D

Решил съм да се обазведа изцяло с чугунени, когато си довърша механата и отново заработи печката на дърва 8)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Избор на електро уреди

Мнение от alekangg » 11 Юли 2018, 15:09

Алтернативата на чугуна е желязо. Същата работа са, само че не са тежки. Примерно на фирмата de buyer. Още след първото ползване стават черни и грозни, но са супер.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Избор на електро уреди

Мнение от Binev_OuT » 11 Юли 2018, 15:36

разгледах му по подробно описанието , оказа се че не ги съдържа тия г**на!
Аз сега се поразчетох малко на тая тема , че никога до сега не съм се интересувал - че то излиза че по-хубави от на баба тиганите няма бе :dunno:
Значи ако си вземеш една хубава пилешка пържолка от лидъл на промоцийка и я метнеш във тефлоновия тиган - общо взето ще ядеш антибиотици и за гарнитурка некоя кисилинка премесена с некви си частици - и прас на 50 те треска рака :bang:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Избор на електро уреди

Мнение от alekangg » 11 Юли 2018, 15:40

В Щатите е забранено със закон да се продават такива тигани, в Европа най-рано за 2020 говорят.
Даже дюпон бил глобен с милиони за фалшива информация. Уж лошите неща се зараждали при много висока температура над 600 градуса, но в последствие се оказало, че това става и на 160!

Ами няма нищо ново под слънцето, всичко хубаво е от старите материали, чугун, желязо, неръждавейка от новите.
Няма тигани по 10-20лв от тях, но пък хората масово не знаят, нито ги интересува.


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Избор на електро уреди

Мнение от steeN » 12 Юли 2018, 14:22

Тефлон (PTFE) не е забранен в САЩ. Такива тигани можеш да си купиш от всякъде по магазините, но и аз не ползвам такива съдове.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 64
Регистриран на: 5.01.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Избор на електро уреди

Мнение от alekangg » 29 Яну 2024, 5:43

Уж всичко е едно и също, ама кое е по-читаво, да се разбира здраво между Electrolux и Whirpool, става дума за индукционен плот?

Whirlpool-а е серия 6 чувство и е с 2+2години, май са си АЕГ и е с някави тъпи 4 вида програми, които не ме интересуват 7,2kw

Electrolux-а е по-евтин с 100лв, но е и с по-малка гаранция, 6kw.

За мен е добре, ако на ниска мощност, не цъка реле, което включвана и изключва, но това не се пише по ръководствата им..

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook