Избор на електро уреди

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Храбрият Свинар
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 4.02.2002
Местоположение: London
Детайли за колата: Porsche 911 GT3 CS, Porsche 928 GTS 5spd, Porsche 928 RSR, Porsche 944 Turbo Cup, BMW540iA Touring, BMW E46 M3 SMG, Golf 3 GTI 16v, BMW Z4M Coupe (sold), BMW E61 M5 Touring (stolen),

Re: Избор на електро уреди

Мнение от Alex 320i Cabrio » 21 Фев 2014, 22:27

bum_bum написа:Аз пък знам, че това е все едно да кажеш "има само една кола и тя е..." :dunno:


Абсолютно си прав...

Както и във всяка марка има различни класове... Ако му кажа на цитирания по-горе пич, че абсорбаторът в къщи е на Neff и е за 3к лева сигурно няма да ми повярва... Ама така е като не ми се даваха 6к за Elica

В нас всичко е Neff - един клас под най-висшия им - мисля че цялата кухня отиде като за едно Е61 М5...

Neff са собственици на Бош, Сименс, АЕГ и Гагенау... Ама тези последните, само една индукция им е колкото на Явор М5-цата...
Power is Nothing Without Insanity

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Избор на електро уреди

Мнение от bum_bum » 21 Фев 2014, 23:08

И аз преди време като купувах уреди се спекох от цената на абсорбаторите.. уж някаква тенекия с мотор, а баси цените :mhihi:

Бях приготвил някакви скромни пари и отивам да питам, оня ми вика- колко кубика ти е помещението и аз- ми около 180. Ами значи имаме един по-скромен за 2к, един за 3, един за 5 и вече ако искаш хубав са по-скъпи :shock: :kuku: :mhihi: Обясних му на човека, че 5к не струва колата ми и си взех един за 200лв по-евтин от нея :ranting:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 262
Регистриран на: 28.09.2009
Местоположение: Варна
Кара: E30&E36

Re: Избор на електро уреди

Мнение от Ba4oIlia » 22 Фев 2014, 0:28

bum_bum написа:И аз преди време като купувах уреди се спекох от цената на абсорбаторите.. уж някаква тенекия с мотор, а баси цените :mhihi:

Бях приготвил някакви скромни пари и отивам да питам, оня ми вика- колко кубика ти е помещението и аз- ми около 180. Ами значи имаме един по-скромен за 2к, един за 3, един за 5 и вече ако искаш хубав са по-скъпи :shock: :kuku: :mhihi: Обясних му на човека, че 5к не струва колата ми и си взех един за 200лв по-евтин от нея :ranting:

Zначи си земал тоя от 29800 :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 16.12.2009
Кара: E36 Class II
Мечтае да кара: Limited Edition
Детайли за колата: 209 255 481 704...style 24,sparco,eibach,bilstein,supersprint etc..

Re: Избор на електро уреди

Мнение от A.Stoyanov » 24 Юни 2018, 14:05

Вдигам темата от прахта за да не отварям нова..някой с опит може ли да сподели мнение за няколко марки електроуреди?
абсорбатор - какво се гледа? брой мотори? м3/час? С бюджет 150-200лв има ли изобщо смисъл да се гледат марки или всичко е едно и също? мнение за пирамис, че дават 5 годишна гаранция?
плот какъв? евтините модели на горение или самсунг стават ли?
фурна....пак същият въпрос, струва ли си да се купува ниска серия на горение или да купувам беко с 5 години гаранция.....


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Избор на електро уреди

Мнение от steeN » 24 Юни 2018, 15:50

bum_bum написа:
acho.rs написа:ПС: произнася се МИЛЕ !


bum_bum написа:Миле си имат тук....
Знаем бре :mhihi:


В същност е Мийле. Наистина са уникални уредите, особено пералните.
Бош са много добри за фурни и плотове според мен.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 18.05.2017
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: E-klasse, BlueTec, 2017

Re: Избор на електро уреди

Мнение от E.5KOV » 25 Юни 2018, 10:01

A.Stoyanov написа:Вдигам темата от прахта за да не отварям нова..някой с опит може ли да сподели мнение за няколко марки електроуреди?
абсорбатор - какво се гледа? брой мотори? м3/час? С бюджет 150-200лв има ли изобщо смисъл да се гледат марки или всичко е едно и също? мнение за пирамис, че дават 5 годишна гаранция?
плот какъв? евтините модели на горение или самсунг стават ли?
фурна....пак същият въпрос, струва ли си да се купува ниска серия на горение или да купувам беко с 5 години гаранция.....


За абсорбатора има правило: Трябва да е с дебит поне 600куб.м./час, броя на моторите не е важен. За фурната е много важна дебелината на ламарината, от която е изработена...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Избор на електро уреди

Мнение от bum_bum » 25 Юни 2018, 12:47

Не мисля, че дебита на абсорбатора показва нещо реално. На едни марки 1000 кубика фучи все едно излита и не се случва нищо друго съществено. На други 600 не можеш да го чуеш, а се опитва да те всмуче като се навреш под него.
Изображение

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Избор на електро уреди

Мнение от Jordana » 30 Юни 2018, 9:24

Зависи от тръбите след , и от чадъра с мрежата отдолу преди вентилатора . Твърде субективно е по фученето да се определи но все пак показва висок напор на вентилатора и предпоставка да работи с големи местни съпротивления . От друга страна може да е просто белег за боклукчав вентилатор или лошо проектиран и шумен абсорбатор . За котлоните ако са керамични почти всички ползват едни и същи плочи . Различни са джуджавките отдолу , до колкото знам там самсунг са в дъното на нещата . При индукционните нямам представа какво е положението .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: Избор на електро уреди

Мнение от acho.rs » 09 Юли 2018, 7:03

За котлони силно препоръчвам индкукционни... А за абсорбаторите над 1к лв - то и Бентли се опитват да ни убедят, че перденцатана на задните врати струват 10 000лв, ама всеки си преценява.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Избор на електро уреди

Мнение от Cyberloner » 09 Юли 2018, 8:45

В средния клас каквото и да вземеш е един дол дренки, както казаха хората преди мен. Бях се засилил за разни уреди от западна европа и т.н. ама тогава излезнаах едни сериозни промосии в техномаркет и технополис и нарпаво отидох там да напазрувам.
Пералната машина ми е самсунг, газовия плот икеа, фурата, аспиратора и миялната горение а хладилникът - ЛГ. От всички уреди съм доволен за момента - работят си, цялото гореизброено нещо ми излезе около 2000лв преди 2 години.
Иначе относно котлните - личния ми съвет е да си вземеш газови - от има-няма 15 години съм се убедил в предимствата им и не случайно всички професионални кухни са с газови котлони.
Отделно сметката е повече от добра - аз си карам на бутилки и с една битулка за 27лв готвим по 9-10 месеца но ако у вас се готви ЯКО(всеки ден, понякога и по 2 пъти) очаквай да изкарват по 4-5 максимум.
Единственото неудобстов е ако нямаш място за бутилката - при мен кухнята е близо до гаража и бутилката си стои там. По принцип котлоните и самата бутилка не пропускат газ за дати мирише, но се случва от редуцирвентила леко да понамирисва, ако не е легнал хубаво на уплътнението, затова ако можеш да я сложиш извън дома е най-добре.


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Избор на електро уреди

Мнение от steeN » 09 Юли 2018, 12:45

Газовите котлони съсипват съдовете. Особено на тези с керамично покритие им се разказва играта за няколко месеца. Да не говорим за свинщината, която се получава в сравнение с керамичен плот. Ако всичко ти е чугун/стомана може, но иначе... Единственото им предимство е скоростта.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Избор на електро уреди

Мнение от Cyberloner » 09 Юли 2018, 13:24

steeN написа:Газовите котлони съсипват съдовете. Особено на тези с керамично покритие им се разказва играта за няколко месеца. Да не говорим за свинщината, която се получава в сравнение с керамичен плот. Ако всичко ти е чугун/стомана може, но иначе... Единственото им предимство е скоростта.


Съдове с керамично покритие не съм позлвал до момента, тефлонови имам и са си ОК, но си прав, че трябва да са с означение, че са подходящи за газов котлон.

Относно свинщина - нямам идея за какво говориш - 1 път седмично слагам котлоните + решетката в миялната и излизат като нови, а самия плот който е стъклен се чисти без проблем.

Керамичните плотове са хубави, но мен винаги ме е шубе да не изпусна нещо отгоре и да ги нарпавя на сол, а впечатленията от скромния ми опит индукционните, е че стават за претопляне и варене ама да си изпечеш пържола е сложно защото не вдигат достатъчно висока температура.


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Избор на електро уреди

Мнение от steeN » 09 Юли 2018, 13:58

Съглсен за месото. Ако искаш да печеш пържола... газов с чугунен тиган е перфектната комбинация.

п.с.
Индукционни не съм ползвал. Не знам какъв е смисъла от такива.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Избор на електро уреди

Мнение от Jordana » 09 Юли 2018, 14:55

На газовия се слагат едни кръгли мрежички отгоре на пламъка и не прецаква керамичните тигани . Има ги почти навсякъде . Аз съм с двойка газ двойка керамични и керамичния го пускам само когато трябва да се вари нещо на много слабо и продължително време . Газта единствения недостатък е че пръска повече като се пече пържи . Относно изпускането на газ няма такава опасност , съвременните газови плотове са с термо защита - ако няма пламък да нагрее газта спира .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Избор на електро уреди

Мнение от steeN » 09 Юли 2018, 15:02

А бе не ти ли писна да пишеш тъпизми във всяка тема. Как по-точно мрежичката ще намали температурата? Не става въпрос за пламъка изобщо...
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: slavi7575, Top Gun Maverick

Последни теми
Facebook