AutoCAD, Inventor, Solid Works

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 1.01.2008
Местоположение: Homeless
Кара: 4 throttle beast
Детайли за колата: Cosmosschwarz

Re: AutoCAD, Inventor, Solid Works

Мнение от Who » 11 Фев 2014, 20:41

car 6.jpeg

Ето една картинка от мен специално за колегите които казват че Аутокад е за строители... модела съм го правил с Аутокад и после рендера с вградения в Аутокад.... предполагам че самата програма освен за дюлгерско и 2D чертане не става.... аз съм аматьор не се занимавам с Аутокад в работата ми тези глупости ги правя през свободното си време.... то си личи от самия модел колко е недодялан... в солид уьркс вероятно е много по добре да се прави 3D все пак е висок клас...
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
40173
The smaller displacement engine recorded less than 9 mpg-US (26 L/100 km; 11 mpg-imp)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 69
Регистриран на: 21.11.2007

Re: AutoCAD, Inventor, Solid Works

Мнение от azotos » 12 Фев 2014, 15:13

Един сайт с много CAD модели, голяма част от които са достъпни за сваляне в различни формати (след регистрация) .

http://grabcad.com/
...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 57
Регистриран на: 1.11.2012
Местоположение: Ямбол
Пол: Мъж
Кара: BMW 320i Touring
Детайли за колата: 95г. M 52 B (20 6 S3) Vanos

Re: AutoCAD, Inventor, Solid Works

Мнение от D.Uzunov » 13 Фев 2014, 15:25

Изображение
Това е чертано на Solid Edge ST6. Работя на тази програма от около година и половина и мога да твърдя, че е много лесно да се създават 3D модели и от тях да си вадиш 2D чертежи. Освен това има възможност да асемблираш (събираш като едно цяло (сглобка)) отделни части като детайла който е даден на първата страница (поне аз така виждам нещата от снимката). Създаваш отделни 3D модели на частите и после си събираш в едно. От там след това си вадиш 2D чертежи на отделните части, ако имаш нужда от тях. Много интелигентна програма за създаване на 3D и 2D. В замунда я има програмата (малко стара версия, но върши работа).

Линк към снимката ако не излиза --> http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?i ... 97826p.jpg
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 69
Регистриран на: 1.07.2010
Пол: Мъж
Кара: 535d torque monster
Мечтае да кара: 550i supercharged
Детайли за колата: Actual: 535d e61 pre-LCI 370 hp 750 nm
Previous: 540i e39 Black 5 speed manual, 335i N54 e91 Black 07' pre-face 306 hp

Re: AutoCAD, Inventor, Solid Works

Мнение от ReLeFNIQ » 15 Фев 2014, 0:27

Искам да добавя към темата и програмата Blender 3d. Тя е за 3d молирване и рендърване и има много туториали в ютуб за нея. Бързо се схваща и определено е от висок клас( и е безплатна).
Ето какво съм направил досега:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Силно ти я препоръчвам :yes:
BMW :driving:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 645
Регистриран на: 30.03.2009
Местоположение: U gorata
Пол: Мъж
Кара: prascho, nervaka i redneckmobil
Мечтае да кара: "samodelna" kola

Re: AutoCAD, Inventor, Solid Works

Мнение от BMW_RIDER » 15 Фев 2014, 20:00

Пак благодаря на всички писали, направих няколко елементарни чертежа и тази седмица мисля да ги нося на лазерно рязане да видим какво ще стане.
When I'm on that bike, it's just me and God...And He better be holding on

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: AutoCAD, Inventor, Solid Works

Мнение от don_gori » 09 Юни 2017, 7:54

Колеги здравейте, искам да попитам дали някой от вас занимаващите се с AutoCAD са минавали курсовете в Aula на Иван Цукев за този софтуер. Просто от скоро започнах пак да го използвам и искам да си припомня някой неща. Общо двата курса AutoCAD Formula/Formula 2 са около 400лв което ми се вижда напълно нормално, като се има на предвид че имаш достъп до уроците 6 месеца и ако нещо ти потрябва винаги можеш да си го прегледаш пак.
Също още един въпрос относно AutoCAD-a - този модул към него дали има възможност да се свали/активира безплатно :mhihi: от някъде или трябва да се плаща ?
http://www.cadprofi.com/main/en/product ... electrical
Чертах един път на компютър с купен такъв и е нещо изключително ефективно. Цената иначе е 440 евро като имаш достъп до актуалните библиотеки 1 година след това всичко си остава просто спираш да получаваш ъпдеити ..
Ако се сещате от подобни модули, говорим за електро проектиране може също да предложите нещо :yes:

Поздрави !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: AutoCAD, Inventor, Solid Works

Мнение от Cyberloner » 09 Юни 2017, 8:33

AutoCAD така и не можах да му свикна на интерфейса и идеята, а и за нещата, които съм чертал не ми беше най-удобното нещо.
За около 2 седмици с клипчета от нета се понаучих на Solidworks и после 5 години все на него си чертаех - просто ми е удобен.

По принцип на всяка CAD програма можеш да начертаеш всичко, въпросът е, че някои са оптимизирани за чертане на сгради, други за машини трети са за какви да е чертежи.

моделите от първото мнение като ги загледах - ламаринката се прави за 10-15мин с чертежите и render-ите
Второто нещо и то за толкова.
матрицата за колана би ми отнела около час, докато се направи сглобката и се провери лал пасват нещата.

Иначе за солид-а има една проедица клипчета с тънкости, как от снимка на чертеж на салфетка да стигнеш до модел и т.н. но ако трябва да съм откровен рядко се налагат такива гимнастики.
Много по-ценно и полезно е да добиеш маниер на работа, при който лесно правиш каквито и да е промени по частите и сглобките, като това се отаразява веднага в документацията.
Другото важно нещо е да си направиш система за именуване на частите.

И най-бързо се учи, когато проектираш нещо, което реално ще се произведе. Поне при мен беше така.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: AutoCAD, Inventor, Solid Works

Мнение от don_gori » 09 Юни 2017, 8:42

Тук става въпрос за 2D чертежи - инсталации, скици, табла, списъци с елементи и т.н. :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: AutoCAD, Inventor, Solid Works

Мнение от Cyberloner » 09 Юни 2017, 10:59

don_gori написа:Тук става въпрос за 2D чертежи - инсталации, скици, табла, списъци с елементи и т.н. :yes:

aaaa това е друга бира :)
за табла и т.н. си има малко по-особени програми и/или модули към стандартните CAD програми.
Не че и на обикновените не става, ама е мъка голяма.
за Solidworks-a има CircuitWorks и Solidworks Electrical
Иначе Bill of materials всяка програма го има, въпросът е колко чаркове имаш в библиотеката и дали от къде да ги свалиш, че създаването на всеки чарк и правилното му описване отнема адски много време.
Хубавото е че в послените 10-ина години забелязвам почти всички големи прозиводители на компоненти предлагат модели и библиотеки на чарковете си за безплатно сваляне.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: AutoCAD, Inventor, Solid Works

Мнение от don_gori » 09 Юни 2017, 11:19

Да библиотеки, модули има доста и безплатни, но наистина хубавите и ефективни неща като CADprofi искат парички. Аз като видях как се изчертава едно РТ за апартамент с n-на брой кръгове с количествена таблица отдолу с информация за всеки кръг ми падна шапката :lol: И ако аз на ден бих изчертал 5 такива чертежа, с тоя модул мога да подмина 50 :lol:

А други подобни online курсове като този в Aula срещали ли сте ? Иска ми се да чуя някакъв отзив, въпреки че под самите уроци които съм минал има доста такива и все позитивни :)

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook