Apple устройства, iOS и macOS тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 350
Регистриран на: 12.04.2005
Пол: Мъж
Кара: ше: E39 -540 iA, E34 - 525 TDS
Мечтае да кара: E30 - M3

Re: iOS тема

Мнение от xela » 19 Юни 2019, 4:17

Някой от вас ползва ли CarPlay?

Коя навигация ползвате и мога ли да си пусна Here, дори и да не е свързана със Siri?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: back to diesel(Ld)

Re: iOS тема

Мнение от motor » 19 Юни 2019, 7:39

За CarPlay има ограничен набор от приложения, които може да ползваш.
препоръчвам ти да си ползваш google maps, отчита трафика в реално време и вероятно е едно от най-добрите решения за навигация. Това за държави с интензивно движение, за България което те кефи повече.

https://www.apple.com/ios/carplay/
БЯЛ ЛЯП И КОЛАТА ПО ИНЕРЦИЯ(НА ГАС)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 27.10.2002
Местоположение: Lonsdale Sofia
Пол: Мъж
Кара: Ееее шейсе
Мечтае да кара: кънки

Re: iOS тема

Мнение от E34 » 19 Юни 2019, 8:47

xela написа:Някой от вас ползва ли CarPlay?

Коя навигация ползвате и мога ли да си пусна Here, дори и да не е свързана със Siri?


Аз го ползвам редовно. Малко му поразшириха приложенията, преди бяха по-ограничени. За навигация само Waze! Доста народ има вътре в реално време и се пуска актуална информация за всичко: полиция, трафик, задръствания, катастрофи.
" Акулата е най-добрия учител по плуване " - Тихоокеанска мъдрост

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 350
Регистриран на: 12.04.2005
Пол: Мъж
Кара: ше: E39 -540 iA, E34 - 525 TDS
Мечтае да кара: E30 - M3

Re: iOS тема

Мнение от xela » 19 Юни 2019, 9:26

Благодаря ви! Google maps няма да инсталирам, ще оставя само Apple да ме “анализират”.

Ще инсталирам Waze..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: iOS тема

Мнение от bum_bum » 19 Юни 2019, 9:38

Ми то Waze е на Гугъл :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 350
Регистриран на: 12.04.2005
Пол: Мъж
Кара: ше: E39 -540 iA, E34 - 525 TDS
Мечтае да кара: E30 - M3

Re: iOS тема

Мнение от xela » 19 Юни 2019, 17:22

Стига де... :confused:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: iOS тема

Мнение от bum_bum » 19 Юни 2019, 17:44

Боли те падката, че някой те знае къде и кога си ходил. ;)
Изображение

кандидат ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: iOS тема

Мнение от Моджо » 19 Юни 2019, 18:19

Ако ходиш по кОври ще те заболи :))
Хм,хм...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 27.10.2002
Местоположение: Lonsdale Sofia
Пол: Мъж
Кара: Ееее шейсе
Мечтае да кара: кънки

Re: iOS тема

Мнение от E34 » 19 Юни 2019, 19:48

bum_bum написа:Ми то Waze е на Гугъл :mhihi:


Миииии освен това е и еврейска разработка :mhihi: ма ич да не ви е мен ма кефи!
" Акулата е най-добрия учител по плуване " - Тихоокеанска мъдрост

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: iOS тема

Мнение от laviatan » 26 Юни 2019, 10:30

Аррlе Рау вeчe oфициaлнo e в Бългapия. Уcлyгaтa зa плaщaнe чpeз іРhоnе e дocтъпнa cъc cмeтĸa в дигитaлнaтa бaнĸa Rеvоlut, съобщи money.bg.

Бpитaнcĸaтa финтex ĸoмпaния, ĸoятo зaпoчнa paбoтa y нac пpeз aпpил, щe пoддъpжa ycлyгaтa и в oщe 11 нoви cтpaни: Xъpвaтия, Kипъp, Ecтoния, Гъpция, Лaтвия, Литвa, Maлтa, Πopтyгaлия, Pyмъния, Cлoвaĸия и Cлoвeния, ĸoeтo пoзвoлявa нa бългapcĸитe пoтpeбитeли дa я изпoлзвaт и в чyжбинa. Oбщo Rеvоlut пpeдлaгa Аррlе Рау в 28 дъpжaви.

Финтexът Моnеѕе cъщo пoддъpжa ycлyгaтa oт днec. Πлaщaниятa c Аррlе Рау ca пo-бъpзи oт плaщaниятa c тpaдициoннитe дeбитни и ĸpeдитни ĸapти и мoгaт дa бъдaт извъpшвaни бeзĸoнтaĸтнo чpeз іРhоnе, Аррlе Wаtсh или Ѕаfаrі нa МасВооk Рrо или МасВооk Аіr c Тоuсh ІD, ĸoeтo eлиминиpa нeoбxoдимocттa oт тъpceнe нa пopтфeйл. Бългapcĸият мoбилeн пopтфeйл рhуrе c нoви фyнĸциoнaлнocти и вepcия зa іРhоnе Бългapcĸият мoбилeн пopтфeйл рhуrе c нoви фyнĸциoнaлнocти и вepcия зa іРhоnе Toй пoзвoлявa paзплaщaнe чpeз мoбилния тeлeфoн и изпpaщaнe нa пapи мeждy пoтpeбитeли

Πoтpeбитeлитe мoгaт дa дoбaвят cвoятa Rеvоlut ĸapтa ĸъм Аррlе Рау чpeз мoбилнoтo пpилoжeниe Rеvоlut или чpeз aплиĸaциятa Wаllеt. Cъщo тaĸa, ĸлиeнтитe бeз физичecĸa ĸapтa мoгaт дa дoбaвят виpтyaлнa тaĸaвa ĸъм Аррlе Wаllеt и дa зaпoчнaт дa извъpшвaт плaщaния нeзaбaвнo, бeз дa ce нaлaгa дa чaĸaт физичecĸaтa ĸapтa дa пpиcтигнe. Toвa дaвa възмoжнocт нa нoви ĸлиeнти дa ce peгиcтpиpaт и дa ce възпoлзвaт oт Аррlе Рау в paмĸитe нa минyти.

Cигypнocттa и пoвepитeлнocттa ca в ocнoвaтa нa Аррlе Рау, ĸaзвaт oт Rеvоlut. Koгaтo ce изпoлзвa дeбитнa ĸapтa Rеvоlut c Аррlе Рау, дeйcтвитeлнитe нoмepa нa ĸapтитe нe ce cъxpaнявaт нитo нa ycтpoйcтвoтo, нитo нa cъpвъpитe нa Аррlе. Bмecтo тoвa, yниĸaлeн нoмep нa aĸayнтa ce cъздaвa, ĸpиптиpa и cъxpaнявa в Ѕесurе Еlеmеnt чипa нa дaдeнoтo ycтpoйcтвo. Taĸa вcяĸa тpaнcaĸция ce ocъщecтвявa c eднoĸpaтeн yниĸaлeн динaмичeн ĸoд зa cигypнocт.

"Rеvоlut ce cтpeми дa дaдe нa ĸлиeнти cи yдoбeн инcтpyмeнт зa yпpaвлeниe нa вceĸи acпeĸт oт тexния финaнcoв живoт, a възмoжнocттa зa бъpзи и cигypни paзплaщaния e ĸлючoв мoмeнт oт пocтигaнeтo нa тaзи цeл. Πoтpeбитeлитe ни oт цялa Eвpoпa oт дългo вpeмe иcĸaт Аррlе Рау, тaĸa чe ce вълнyвaмe дa пpeдocтaвим ycлyгaтa в Бългapия, ĸaĸтo и в ocтaнaлитe cтpaни. Toвa e мнoгo пoлoжитeлнa cтъпĸa нaпpeд, зa дa мoжe oщe пoвeчe нaши ĸлиeнти дa изпoлзвaт пapитe cи пo нaчинa, пo ĸoйтo тe иcĸaт", ĸaзa Apтyp Джoxaнeт, pъĸoвoдитeл "Kapтoви paзплaщaния" в Rеvоlut.

Изпoлзвaйĸи cвoитe іРhоnе и Аррlе Wаtсh, пoтpeбиeлитe мoгaт дa плaщaт c Аррlе Рау в мaгaзини, pecтopaнти, тaĸcитa, вeндинг мaшини и peдицa дpyги мecтa. Koгaтo пaзapyвaт c Аррlе Рау в пpилoжeния или в мpeжaтa чpeз Ѕаfаrі, нe e нeoбxoдимo pъчнo дa пoпълвaт дълги фopмyляpи зa cмeтĸи или дa мнoгoĸpaтнo въвeждaт инфopмaция зa дocтaвĸa и фaĸтypиpaнe. Bcяĸa пoĸyпĸa нa Аррlе Рау ce yдocтoвepявa caмo c eдин пoглeд или дoĸocвaнe cъoтвeтнo c Fасе ІD или Тоuсh ІD, или, paзбиpa ce, пapoлa нa дaдeнoтo ycтpoйcтвo.

dir.bg

Супер :yes:
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: iOS тема

Мнение от zAcK » 26 Юни 2019, 12:12

Става и с телефона, и с часовника :mhihi: Проверено тази сутрин :bchug: Първото плащане е с телефона, второто с часовника.


Изображение

Тествах им и секюритито на Revolut през Apple Pay, забранявам contactless payments и веднага след това не мога да платя :lalala:

Изображение

Работи само с Revolut и Monese. Тествах други карти, но не става :mhihi:
За free карта на Revolut и безплатна доставка има два варианта. Единия е с реферал линк, например https://revolut.com/referral/dimitacer9 :mhihi:
Или ако не е през подобна покана изпратена ви от някой, ще ви иска 11,99 лева за доставка на картата.

Но веднага след това може да си ги рефънднете - пишете на съпорта и казвате,
че сте регнали за free карта през подобен линк и си искате парите за доставка и ви ги връщат. Тествано и това :mhihi:
Аз уж през линк от приятел щях да се регвам, ама си бях инсталирал приложението преди това,
та ми взе кинти и ми трябваше около час да се сетя, да пробвам да ми ги върнат :mhihi:

Става и само с виртуалната карта. Става и с другата, дори да не е пристигнала :mhihi: То като има Apple Pay може и да не пристига :mhihi:

P.S. Металните карти са много яки, ама само ако пътувате много извън Европа. Имам познати, които често ходят до Щатите
и ги ползват, защото превалутирането е доста на далавера и cashback-a e 1% :mhihi:
И щото с българските карти понякога не може да се плати по какви ли не причини :banghead:

Изображение
Последна промяна zAcK на 26 Юни 2019, 17:25, променена общо 1 път
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: iOS тема

Мнение от Venelin1111 » 26 Юни 2019, 16:38

https://support.apple.com/en-us/HT206637

Официално в съпорта на Apple


Sent from my iPhone using Tapatalk
Няма вече BMW

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: iOS тема

Мнение от Denmark » 26 Юни 2019, 20:46

аз ползвах редовно епъл пей още преди няколко години и бях доволен, доста бързо ставаше тогава, с часовника плащах главно. в Дания безкешовото плащане е главния метод на плащане, но като гледам по магазините повечето хора си плащат с картите вместо през телефоните :dunno: иначе кофтито е, че на много места терминалите са монтирани на нещо като стойка и някой път трябва да си счупиш ръката за да платиш с часовника :lol:

после си взех андроид и го бях зарязал известно време, но сега пак си взех iPhone и може пак да му дам шанс, ама сега съм в Германия и тука са адски зле от гледна точка на нови технологии
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: iOS тема

Мнение от Venelin1111 » 27 Юни 2019, 8:49

BMW forum

Изображение


https://apps.apple.com/bg/app/bmwblog-b ... d400647891

Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk
Няма вече BMW

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 7.11.2009
Местоположение: CA
Пол: Мъж
Кара: F82 M4

Re: iOS тема

Мнение от devent » 12 Юли 2019, 20:21

Имам много тъп проблем. Взех си едни сони слушалки да си слушам музика, докато тренирам, обаче се оказаха с някакво тъч г*вно, явно микрофон, което нон стоп се натиска само(предполагам от допира до блуза или гърда) и ми спира музиката, пуска ми войс контрол и т.н. и направо откачам и ще ги хвърля накрая, а не бяха за 20 лева. Лошото е, че ме кефят как свирят, но това ме изкарва извън нерви. Гледам в гугъл, предлагат да магаря 3.5 жака, ма ми се иска по-културен(софтуерен) начин ако има. Някой сблъсквал ли се е ?

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook