Apple устройства, iOS и macOS тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 851
Регистриран на: 11.11.2010
Местоположение: Пловдив
Кара: E92 330D

Re: iOS тема

Мнение от HackeD » 05 Юни 2019, 22:28

Здравейте на някой друг дали му изписва едно голямо драснещо "Ч" след часовника пример 23:27 Ч. :help:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

iOS тема

Мнение от Venelin1111 » 05 Юни 2019, 22:34

HackeD написа:Здравейте на някой друг дали му изписва едно голямо драснещо "Ч" след часовника пример 23:27 Ч. :help:

Да изписва , искаш да го няма ли?
Махни бг език да ти е с преференция от настройки “език, регион”и остави само английски.


iPhone X и Тапаталк
Няма вече BMW

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 851
Регистриран на: 11.11.2010
Местоположение: Пловдив
Кара: E92 330D

Re: iOS тема

Мнение от HackeD » 05 Юни 2019, 22:55

Venelin1111 написа:Да изписва , искаш да го няма ли?
Махни бг език да ти е с преференция от настройки “език, регион”и остави само английски.


iPhone X и Тапаталк


Благодаря, махна се.
Сега обаче имам адски тъп проблем, купих си друг айфон, направих бекъп всичко е наред обачее, влизам във фейсбук пиша си име и парола и ми иска 6 цифрения код, обаче не ми праща смс с кода... Цъкам на забравена парола дава ми код в имейла за пиша го, дава ми да напиша нова парола и след това пак ми иска кода който уж праща на смс обаче не получавам такъв. Какво правим в този момент? :D

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

iOS тема

Мнение от Venelin1111 » 05 Юни 2019, 23:42

Нямам фейс и не знам, бих изтрил приложението , рестарт на телефона , качвам го пак от апстор и да видим


iPhone X и Тапаталк
Няма вече BMW

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 851
Регистриран на: 11.11.2010
Местоположение: Пловдив
Кара: E92 330D

Re: iOS тема

Мнение от HackeD » 09 Юни 2019, 16:26

Имам въпрос и ще се радвам повече хора да се включат да отговорят.
Става въпрос за нов айфон и това кога и как да зареждаме батерият за да запазим живота и?
Има ли значение дали ще падне до 20% и надолу и като го пуснем докато не стане на 100% не трябва да го махаме от зарядното, или зареждаш когато дойде по колкото дойде?
И другото което е дали това, че седи цяла вечер на зарядното “прецаква” батерията?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: iOS тема

Мнение от Venelin1111 » 09 Юни 2019, 16:38

Нищо подобно , батерият е умна , зарежда ,прави цикъл и се самоизключва( зарядното е студено)

Прочети задължително:


https://www.apple.com/bg/batteries/


iPhone X чрез Tapatalk
Няма вече BMW

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: iOS тема

Мнение от Jordana » 09 Юни 2019, 18:25

Телефона не е добре да стои на зарядното , зарежда се и се маха от зарядното . Капацитета на батерията в първите няколко зареждания леко се увеличава тъй като батерията не е заредена 100% фабрично и никога те е била зареждана. Добре е първите няколко заряда да са на 100% . В течение на експлоатацията препоръчителния заряд е 80-85% максимум . Разряда на батерията като контрол е добре да се знае колко е прага на операционната система тъй като обикновено има един лимит от 10% заряд който се отчита като безопасен минимум който не се индикира . Поради това не виждам някаква причина да не се разрежда батерията до 0% , но не е добре да остава така дълго време - повече от 3-4 месеца да кажем . Съхранението за продължителен период е препоръчително заряда да е 60% . Живота на батерията значително може да бъде удължен при разумно използване . Няма проблем за самата батерия често да се дозарежда ако не е заредена напълно , но не се знае как реагира IOS защото системата следи циклите заряд разряд и с времето коригира - намалява капаците/заряда на батерията автоматично . Функцията е вече добре позната , и вариантите за изключване на тая простотия също.
По тази причина според мен е по добре да се зарежда празно пълно 85% , никога зареден телефона да не се оставя на зарядното .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 284
Регистриран на: 17.09.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW Х1 2.3d, MB SL350 2010
Мечтае да кара: iX50

Re: iOS тема

Мнение от top » 09 Юни 2019, 19:20

Моя телефон (iPhone 7) от както съм го купил преди години, го зареждам само със 12w зарядно за iPad за по-бързо и въобще не ми пука, въпреки, че уж е вредно, батерията си е ок, нищо че в Battery Health е 83%.. това според мен са някакви измамни софтуерни показатели на Apple, защото при мен това 83% си стои от 1-2 години и не мърда и батерията държи


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

iOS тема

Мнение от Venelin1111 » 09 Юни 2019, 19:24

Jordana написа:Поради това не виждам някаква причина да не се разрежда батерията до 0% , но не е добре да остава така дълго време - повече от 3-4 месеца да кажем ..

Точно това го накарай да свали батерията на 0% заряд , умнннооо. И като не може да я подкара какво ще му обясниш? Че е менте батерията, или , че видиш ли ги говориш просто така?


iPhone X чрез Tapatalk
Няма вече BMW

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: iOS тема

Мнение от Nickelback » 09 Юни 2019, 19:40

Какво ги мислите (за пореден път) тия батерии толкова, не знам :dunno: Две години зареждам моя китаец от ~20% (вечер) до 100% (на сутринта) като е включен цялата нощ на зарядно. Батерията все още му кара по ден и половина, както като бил чистак нов.
'бал съм ти и да го мисля п'а него, и електронния боклук скапан :ok: Що не сложите едно Це-ка ключе и реостат, и вие самите да определяте профила на зареждане :mhihi: Втилясвате се прекалееено много :yes:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: iOS тема

Мнение от Venelin1111 » 09 Юни 2019, 19:42

И аз зареждам през ноща , когато стана сутрин я махам от зарядно , но никога не я цедя до 0% заряд


iPhone X чрез Tapatalk
Няма вече BMW

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: iOS тема

Мнение от Binev_OuT » 09 Юни 2019, 22:24

Аз също зареждам вечер , на сутринта го изключвам.
Следобед като се прибера , обикновено е на около 30% или 40% , и го пускам пак в зарядното за малко,да ме изкара докато легна.
Като цяло не съм доволен от батерията , това за мене е слабото звено на тия телефони.
Изображение

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: iOS тема

Мнение от TNT » 10 Юни 2019, 12:43

Nickelback написа:Какво ги мислите (за пореден път) тия батерии толкова, не знам :dunno: Две години зареждам моя китаец от ~20% (вечер) до 100% (на сутринта) като е включен цялата нощ на зарядно. Батерията все още му кара по ден и половина, както като бил чистак нов.
'бал съм ти и да го мисля п'а него, и електронния боклук скапан :ok: Що не сложите едно Це-ка ключе и реостат, и вие самите да определяте профила на зареждане :mhihi: Втилясвате се прекалееено много :yes:

Точно :yes: Това е джаджа, която трябва да робува на мен, не аз на нея. И една смяна на батерия да не е като съединителя на БМВ-то :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: iOS тема

Мнение от speeder88 » 10 Юни 2019, 12:45

6-цата ми доживя 4 години и половина с оригинална батерия. Никога не съм следял на какви проценти я включвам и изключвам от заряд, но никога не съм го държал зареден на зарядно.
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

iOS тема

Мнение от Venelin1111 » 18 Юни 2019, 20:38

iOS 13 BETA 2 PROFILE OTA

https://www.sendspace.com/file/i3qzmj

Теглите ,разархивирате на компа пращате файла на електронната ви поща теглите файла на телефона си от пощата ,кликнете на файла и рестартерате телефона .Профила е инсталиран и го търсите в Настройки на телефона.Готово, нужно е работещо WIFI и инсталиратеПоддържа от iphone 6S нагоре. Успех.Ако искате да понижите до 12 iOS ще видите в YouTube
Няма вече BMW

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: seimo

Последни теми
Facebook