Apple устройства, iOS и macOS тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: iOS тема

Мнение от Nickelback » 12 Сеп 2019, 11:02

Bexim написа:
steeN написа:Тръгнали са по същата наклонена плоскост като BMW....

Това много ми хареса и е много точно.. И двата бранда съвсем скоро ще бъдат задминати от Азия.


Не знам в какъв аспект казваш, че ще бъдат задминати, но ако е в технологичен... тц, няма...
БМВ в момента (все още) са най-иновативната автомобилна компания в света. Говорим за истински автомобили в най-различни класове и модификации, а не като Тесла с два-три автомобила на кръст.
Гледам какви RFI/RFQ-та ни идват във фирмата и с ръка на сърцето твърдя, че идеите на БМВ винаги изпреварват заявките на останалите (Даймлер/Ауди, да речем), както във времето така и чисто технологично, а и откъм изчерпателност на заданието - също. Определено знаят какво искат и кога и как да го внедрят.
А азиатците... :mhihi: Те просто копират или пък ако е някаква тяхна иновация, то тя просто не работи като хората. Та така, дълга тема е, не смятам да ви развалям iOS темата :yes:

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 10.05.2010
Мечтае да кара: F10 ///M5

iOS тема

Мнение от DriftoMania » 16 Сеп 2019, 15:06

Препоръчайте читави блутут слушалки с микрофон за около стотина лв. Преди време си изгубих оригиналните от 7-цата, ползвах няколко нормални хендсфрита от други телефони с преходника към lighting, ама не ме чуват при разговор добре. Мислех да взема оригинални с кабел, ама 70 лв.. По-добре да добавя още 30-50 лв и да взема някакви не ОЕМ блутут. Еърподс няма да си взема, щото както е тръгнало, това ми е последния Айфон, както е и на три години - тъпо ще е да набия 350-60 лв за тия”неща”. После не върви и да продаваш ползвани слушалки. Не ща по-скъпи щото много ги губя..

Едит: Сега проверих и видях, че уж може и с Андроид да се ползват.. все пак са много пари за слушалчици с не особено добър звук.
Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: iOS тема

Мнение от bum_bum » 16 Сеп 2019, 16:33

Нищо не вдявам от слшалки, но имам чисто нови TomTom, дето ми седят 2 години в шкафа. Ако ти вършат работа ще се разберем нещо. https://www.tomtom.com/en_nz/sports/acc ... headphone/
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: iOS тема

Мнение от DigitalExile » 16 Сеп 2019, 17:59

DriftoMania написа:Препоръчайте читави блутут слушалки с микрофон за около стотина лв. Преди време си изгубих оригиналните от 7-цата, ползвах няколко нормални хендсфрита от други телефони с преходника към lighting, ама не ме чуват при разговор добре. Мислех да взема оригинални с кабел, ама 70 лв.. По-добре да добавя още 30-50 лв и да взема някакви не ОЕМ блутут. Еърподс няма да си взема, щото както е тръгнало, това ми е последния Айфон, както е и на три години - тъпо ще е да набия 350-60 лв за тия”неща”. После не върви и да продаваш ползвани слушалки. Не ща по-скъпи щото много ги губя..

Едит: Сега проверих и видях, че уж може и с Андроид да се ползват.. все пак са много пари за слушалчици с не особено добър звук.
Sent from my iPhone using Tapatalk



https://www.youtube.com/watch?v=bFIHrBQyOlE

Погледни тези, като цяло за тия пари не знам дали ще намериш нещо по добро. Горе долу са същите като на Apple, просто имат една идея по малко бас, но не е болка за умиране.

https://www.blvcknoir.com - от тук може да ги вземеш, има код за отстъпка POST20 (ако още работи)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: iOS тема

Мнение от Venelin1111 » 16 Сеп 2019, 19:15

Изображение


Sent from my iPhone X using Tapatalk
Няма вече BMW

master of the force
Online
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: iOS тема

Мнение от alx » 17 Сеп 2019, 15:16

DigitalExile написа:Горе долу са същите като на Apple, просто имат една идея по малко бас


те щото тези на епъл имат някакъв бас... или високи... или изобщо се доближават до някаква пародия на слушалки за слушане на нещо друго освен говор...
алекс
трабант 601с
разни други возила

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: iOS тема

Мнение от DigitalExile » 17 Сеп 2019, 16:31

Bluetooth.. толкова си може :mhihi:
За аудиото вече е доказано по хубаво от жицата няма.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: iOS тема

Мнение от Nickelback » 17 Сеп 2019, 17:43

DigitalExile написа:Bluetooth.. толкова си може :mhihi:
За аудиото вече е доказано по хубаво от жицата няма.


Може ли линк нещо към доказателствата, че ме заинтригува? :)

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: iOS тема

Мнение от DigitalExile » 17 Сеп 2019, 18:36

Не си сериозен нали? В Hi-Fi няма нищо безжично, безжичното знаеш ли какво е? Имаш един Network Player, подчертавам PLAYER, реално той Play-ва, нищо че го управляваш от телефон, лаптоп и тн през Wi-Fi или BТ. Дали ще пускаш Spotify, TIDAL и тн. или ще ползваш DLNA всичко се плейва на него, той си има DAC и тн.
Оставям те сам да помислиш защо това е така.

BT аудиото не струва. Всичко е маркетинг, не случайно всеки производител които е махнал 3.5 жака от телефона си по същото време е обявил BT слушалки за продажба или викаш т'ва е пълна случайност?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: iOS тема

Мнение от bum_bum » 17 Сеп 2019, 19:03

Като стана дума за слушалковия жак Самсонгите набързо скрили от профила си в тубата клипчетата в които се подиграват на епъл за липсата му :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: iOS тема

Мнение от Nickelback » 17 Сеп 2019, 19:06

DigitalExile написа:Не си сериозен нали?

Абсолютно сериозен съм, ама мисля че не ме разбра :) Не се заяждам, просто питам, ако си чел нещо ново по темата, защото написа, че "за аудиото вече било доказано, че нямало по-хубаво от жицата". То си се знае от край време, та затова попитах ;) Само да доуточним, че става въпрос за HiEnd (нито HiFi, нито мобилно аудио имат място тук), където цифровизацията и конвертирането "от пусто в празно" са сведени до минимум :)

DigitalExile написа:Имаш един Network Player, подчертавам PLAYER, реално той Play-ва... той си има DAC и тн.

Блутуут слушалките също си имат DAC, ама е малко по-друг ;)

Иначе, ако говорим за на Епъл слушалките, те не струват не заради блутуута, а заради куп други особености изобщо несвързани с преносната среда :) Неща като кофти механико-акустичен дизайн, келав източник на енергия вътре в тях и те такива работи. Та тия неща компрометират качеството, а не щото са блутуут :)

DigitalExile написа:Оставям те сам да помислиш защо това е така.

Няма какво да го мисля, просто защото като цяло HiFi и това, което е в телефоньете като хардуер и схемно изпълнение са несъвместими понятия за мен и изобщо е безпредметно да намесваме HiFi :ok: Та за мен дали е блутуут или жица е все в г*з и е съвсем прилично да се слуша, което и да е от двете в рейса или там където някой го слуша :ok:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: iOS тема

Мнение от steeN » 17 Сеп 2019, 20:25

Nickelback написа:...


Никой не спори, че BMW са много напред с технологиите. Но не са толкова напред колкото бяха.
Ако преди бяха на 20 години преди другите (примерно до 90те години да кажем), сега са на 5.
Същото става и с Apple сега, просто изгубиха посока за мен.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 350
Регистриран на: 12.04.2005
Пол: Мъж
Кара: ше: E39 -540 iA, E34 - 525 TDS
Мечтае да кара: E30 - M3

Re: iOS тема

Мнение от xela » 19 Сеп 2019, 12:04

Някой инсталира ли iOS 13?

Аз все още не мога да ъпдейтна.

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 10.01.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39
Мечтае да кара: Батмобил

Re: iOS тема

Мнение от alozavar » 19 Сеп 2019, 12:48

Не знам как търсите хубав звук от блутуут слушалки, па даже и true wireless, за 100лв :lol: Имах Sony WH-1000XM3 известно време и нито един път не почувствах нуждата да им ръгна кабела, че да "зазвучат" - просто звучаха прекрасно. Но за £330 :mhihi: Сега пуснаха еквивалента им в тапи, предполагам няма да има разочаровани и от тях :yes:

За iOS-а бих изчакал, че не се знае знае ли се :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 7.11.2009
Местоположение: CA
Пол: Мъж
Кара: F82 M4

Re: iOS тема

Мнение от devent » 19 Сеп 2019, 13:09

Аз от няколко дни съм на iOS 13.1 beta, като днес излезна и beta 4 и нямам никакви проблеми за момента :yes:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook