Apple устройства, iOS и macOS тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: iOS тема

Мнение от Nickelback » 12 Фев 2019, 20:42

alx написа:ето ти един пич дето е мерил такъв магсейф с усб-ц волтметър... https://www.youtube.com/watch?v=0j5O8vxe9Uk

има още доста такива видео-та където ги мерят и или показват 5в волта (усб-ц) или 19.хх волта ...

Евала! :ok:

Nickelback написа:За USB fast/quick/dash charge стандарта го знам със сигурност, а Apple не вярвам да са по-прости от Алианса...

Значи Епъл са прости, това исках да чуя :mhihi:
При телефоните пак ли са подобна скръб (не ме вълнуват изобщо и не съм ги ровил, карам го на common sense)? :dunno:

@Don_Diego, да съобщи скръбната вест на девойката, значи :mhihi:

ПС: Виж как излизат неща наяве кат' се заям :bchug:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 724
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: iOS тема

Мнение от Don_Diego » 12 Фев 2019, 21:13

Ебаси какъв спор заформихте за това зарядно :lol:
Мак-а все още работи, но от време на време се чуват оплаквания, че не зарежда :dunno: (вече е с оригинално зарядно за конкретния модел и USB-C кабел на Anker)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: iOS тема

Мнение от Nickelback » 12 Фев 2019, 21:26

Don_Diego написа:Ебаси какъв спор заформихте за това зарядно :lol:
Мак-а все още работи, но от време на време се чуват оплаквания, че не зарежда :dunno: (вече е с оригинално зарядно за конкретния модел и USB-C кабел на Anker)

Тегав съм аз за спорене, особено като знам какъв трябва да е нагледният резултат накрая :bchug:
За мен лично беше интересно и полезно да науча и поразсъждавам какво има или няма в епълските шитни :ok:
За незареждането - вижте светодиода на конектора на кабела дали свети при включване. Според мен е контактен проблем проблем от прекъснат/прекъсващ кабел, конектор. Класически проблем на кифлеещата жена :mhihi:
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: iOS тема

Мнение от laviatan » 18 Фев 2019, 12:12

Колеги - става дума за Iphone на 1 година . До сега батерията държеше много. Maximum Capacity за една година падна от 100% на 98 %

От две седмици обаче започна да пада по-бързо батерията . Миналата седмица Maximum Capacity стана 97% - сега за една седмица / до днес/ - падна на 96% :shock:


През този период не е инсталирано никакво ново приложение . Ъпдейтнах го до последната версия на IOS 12.1.4 .

Не знам дали има значение - зареждам го често на един безжичен Белкин . На същото зарядно зареждам от същия период и един Iphone на 4 месеца - той си е на Maximum Capacity 100% - но една идея започна и той малко по-малко от седмица да държи , но Maximum Capacity не е мръднал . Той също е до 12.1.4 .


Възможно ли е да е от начина на зареждане , или някой да е забелязал с IOS 12.1.4 по-малко да държат батериите?


п.с. - имам и една дърта 6-ца с нова оригинална батерия и с 12.1.4 . При него не забелязах промяна . Стои си на 100% и не забелязах по-малко да "държи" батерията :roll:
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 724
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: iOS тема

Мнение от Don_Diego » 18 Фев 2019, 14:53

Отново питанка за MacBook Pro :?:

Вързахме му един 4к 27' монитор Dell UltraSharp, обаче "лагва" (анимации и клипчета са окей, но мишката се "тътри" по монитора) картината на монитора, а е на под средни настройки на резолюцията. На 4к направо умира...
Мислех, че проблема е в адаптора - пробвах ОЕМ Apple-ски - изобщо не изкарва картина (вързан на други компютри и монитори няма проблем), взех току що някакъв iStyle дето се кълняха, че държи 4к - нищо подобно, лага е сериозен. Най-добре се държи с адаптер Huawei Mate Dock 2, но пак го има.
Мисля си, че ако използвам Display port кабела на монитора, а не HDMI ще е по-добре, но не намирам адаптер за Mac, който да има mini/display port.
Изобщо MacBook Pro 13" TouchBar с 512GB SSD (уж най-якия 13" Pro) може ли да поддържа 4к картина на външен монитор :dunno:
Ако да, давайте идеи как да я изкарам тая картина
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: iOS тема

Мнение от alx » 18 Фев 2019, 17:44

Don_Diego написа:Отново питанка за MacBook Pro :?:

Вързахме му един 4к 27' монитор Dell UltraSharp, обаче "лагва" (анимации и клипчета са окей, но мишката се "тътри" по монитора) картината на монитора, а е на под средни настройки на резолюцията. На 4к направо умира...
Мислех, че проблема е в адаптора - пробвах ОЕМ Apple-ски - изобщо не изкарва картина (вързан на други компютри и монитори няма проблем), взех току що някакъв iStyle дето се кълняха, че държи 4к - нищо подобно, лага е сериозен. Най-добре се държи с адаптер Huawei Mate Dock 2, но пак го има.
Мисля си, че ако използвам Display port кабела на монитора, а не HDMI ще е по-добре, но не намирам адаптер за Mac, който да има mini/display port.
Изобщо MacBook Pro 13" TouchBar с 512GB SSD (уж най-якия 13" Pro) може ли да поддържа 4к картина на външен монитор :dunno:
Ако да, давайте идеи как да я изкарам тая картина


може да са няколко неща, но като начало най- вероятно хдми кабела ти е слаб (трябва да е сертифициран за 18gbps или 4:4:4)
алекс
трабант 601с
разни други возила

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 724
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: iOS тема

Мнение от Don_Diego » 18 Фев 2019, 20:18

И аз си го мислех това, но уж няколко сменихме като последния беше от 4K QLED телевизора (Samsung) дето ползваме в стаята за срещи и пак "бози". Мишката се движи с огромно закъснение :mhihi:
Намерих само един HDMI кабел дето да покрива въпросните 18gbps, но е HAMA като марка...трябва ли да ме притеснява това?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 499
Регистриран на: 14.05.2013
Местоположение: Denmark
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring

Re: iOS тема

Мнение от Denmark » 18 Фев 2019, 23:11

^^ HDMI кабела е проблема, в зависимост какъв ти е Mac-a, предполагам е от преди 2016 година, иначе ще е с USB-C. Тоест си вземи Mini-display (Thunderbolt-2) to Display Port кабел и ще работи на 4К и 60Hz.

В момента насичането, за което пишеш е понеже работи на 30Hz. Също гледай displayport кабела да по-висок клас, че и там има значение.

Прочети тази 2 статии и ще добиеш представа:

https://support.apple.com/en-us/HT206587
https://support.apple.com/en-us/HT207443

Баси колко по-лесно щеше да е ако всичко беше с USB-C :lol:

ПРОМЯНА: апф..не съм прочел добре, че е с touch bar, значи имаш USB-C. Тогава направо си вземи USB-C to Display Port кабел, а ако монитора има USB-C -> USB-C to USB-C.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 724
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: iOS тема

Мнение от Don_Diego » 18 Фев 2019, 23:34

Тия в iStyle са идиоти! Изрично го питах за точно такъв кабел (USB-C -> DP) и вика "Няма такова животно! Пък и да има няма ти свърши работа..."
Утре ако е същия в магазина ще му загрея вратО :dummy: (оказа се, че точно тяхна марка предлагат такъв кабел и го има наличен в магазина където бях :banghead: Колежката дето опече батерийката на Мак-а ми показа такъв в магазина :mhihi: )
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: iOS тема

Мнение от ukelichko » 08 Мар 2019, 0:15

Голяма проблемация с МАК-а. Нещо съм инсталирал и сега постоянно отваря нови прозорци в браузъра с разните там глупости от рода на Ефбет, Клийн Мак и разни подобни. До колкото проверих, няма непознати приложения. Услугите изобщо не ги открих, не е като при Уиндълса. В Активити монитор си показва нормалниите приложения. Никакви добавки няма нито в Сафарито, нито в Хрома, но и на двете се отварят постоянно някакви шибани прозорци. Някакви идеи.
Изображение

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: iOS тема

Мнение от alx » 08 Мар 2019, 0:55

ukelichko написа:Голяма проблемация с МАК-а. Нещо съм инсталирал и сега постоянно отваря нови прозорци в браузъра с разните там глупости от рода на Ефбет, Клийн Мак и разни подобни. До колкото проверих, няма непознати приложения. Услугите изобщо не ги открих, не е като при Уиндълса. В Активити монитор си показва нормалниите приложения. Никакви добавки няма нито в Сафарито, нито в Хрома, но и на двете се отварят постоянно някакви шибани прозорци. Някакви идеи.


https://www.malwarebytes.com/mac/
алекс
трабант 601с
разни други возила

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: iOS тема

Мнение от Venelin1111 » 09 Мар 2019, 10:54

Всеки който ползва фейсбук месинджър под iOS 12+ може да активира “dark mode” (тъмна тема) като следва стъпките от видеото:

https://youtu.be/jGcIfG2lmpI

Тествано на iPhone X. iOS 12.1.4




Sent from my iPhone using Tapatalk
Няма вече BMW

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: iOS тема

Мнение от Bexim » 12 Мар 2019, 14:53

Колеги, колата ми има БТ плей или нещо такова. Като вляза и запаля и си погледна телефона и той седи и си възпроизвежда музика, автоматично. Преди това всичко е било затворена като музики, приложения и така.
Ако превключа плеъра на него - автоматично свири, каквото е пуснато на айФона.
Има ли начин автоматичното започване да го спра. Рових, ама нищо не намирам.
В началото не беше така, явно нещо съм направил, ама знам ли и аз... :dunno:
Не ми пречи, но по-скоро ме дразни да започва да си `свири` само.


@laviatan, моята 7-ца е на година и 3 месеца. Напоследък забелязвам, че батерията доста бързо взе да пада. Гледам й здравето сега - 89%... Бързичко деградира ми се струва. Четох, че е хубаво да се зареждат от 20% до 80% редовно и поне веднъж седмично от угасване до 100% и горе-долу гледам така да правя, но явно не е много ОК така.
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

master of the force
Аватар
Мнения: 5578
Регистриран на: 11.08.2003
Местоположение: planet torque

Re: iOS тема

Мнение от alx » 12 Мар 2019, 15:48

Bexim написа:Колеги, колата ми има БТ плей или нещо такова. Като вляза и запаля и си погледна телефона и той седи и си възпроизвежда музика, автоматично. Преди това всичко е било затворена като музики, приложения и така.
Ако превключа плеъра на него - автоматично свири, каквото е пуснато на айФона.
Има ли начин автоматичното започване да го спра. Рових, ама нищо не намирам.
В началото не беше така, явно нещо съм направил, ама знам ли и аз... :dunno:
Не ми пречи, но по-скоро ме дразни да започва да си `свири` само.


това е "по условие"... все пак като слушаш примерно радио и изключиш колата и излезеш и после пак влезеш и пуснеш колата радиото си свирва само (на същата станция на която си го оставил)- нали? с блутут-а е същата работа. ако си го слушал и излязъл и после влязъл - блутута се включва и пак тръгва...

единствения начин да не го прави това е да смениш "source" на уредбата на нещо друго - примерно "радио". тогава като влезеш в колата и я включиш, ще тръгва радиото ...

или ако не ти се занимава - слагаш си първата песен да бъде тишина 30-60-90 минути примерно. http://squobble.blogspot.com/2008/03/si ... le-or.html което ти дава време като влезеш в колата да си избереш каквото искаш ;)
алекс
трабант 601с
разни други возила

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: iOS тема

Мнение от Bexim » 12 Мар 2019, 16:24

И аз попаднах на сходен отговор в чуждите форуми, но при мен не започва да свири.
В смисъл започва да ми свири радиото, но самият телефон започва да си пуска музиката, която си е на него и си върти там. Не знам дали това ми точи батерията. В краен случай ще си върти, но пак ми е странно и съм сигурен, че в началото не беше така.
Ще се поровя днес из менютата. :lol:
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook