Apple устройства, iOS и macOS тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: iOS тема

Мнение от zAcK » 16 Юли 2019, 18:43

Не е типично, ама не е като да не се случва. Просто тъпото Ubuntu не си трие кърнъл версиите и не съм му виновен аз :mhihi: Отиде Mac темата :OT: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

https://help.ubuntu.com/community/RemoveOldKernels :mhihi: Тъй де. Не съм виновен,
че не съм се сетил, че трябва да го правя ръчно/автоматично :mhihi: :mhihi:

P.S. Като прочетеш, ще разбереш, че не съм омазвал нищо :mhihi: То така си беше :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: iOS тема

Мнение от Nickelback » 16 Юли 2019, 19:04

Мотики винаги има, но това никога не ми е било достатъчно да кажа сериозно:

zAcK написа:Не се занимавай с Linux!

Не че не съм го казвал преди да проумея някои неща, но вече се замислям на кой, защо, и в какъв контекст го казвам :mhihi:

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: iOS тема

Мнение от zAcK » 16 Юли 2019, 19:27

:OT: Допълнил съм за потребителка OS :ok: Linux-ите са си чук, но за човек, който не разбира и пита какво да позва,
една мотика ще настъпи с някой драйвер за нещо и ще изперка като бЕл хакер :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Виждал съм Linux Гуру да раздава яко псувни заради нещо тривиално като wi-fi драйвер на Lenovo лаптоп, та :mhihi:
Mac-а е направен да го ползваш и тука две мнения няма. То затова и не на всичко мо'е да го ръннеш.
Като написах това и се сетих за този вариант, че не се споменава https://hackintosh.com/#hackintosh_compatible :ok:
https://www.tonymacx86.com/forums/mojave-laptop-guides.197/
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Re: iOS тема

Мнение от Venelin1111 » 22 Юли 2019, 21:20

Има ъп до 12.4




Sent from my iPhone using Tapatalk
Няма вече BMW

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: iOS тема

Мнение от Don_Diego » 26 Юли 2019, 11:00

Един MacBook Pro 13 предаде богу дух преди дни (следващата седмица ще знам какво е било точно) и сега умуваме какво може да е било с цел да го предотвратим вбъдеще.
:?: Всички Макбуци са с прикачени 2бр монитори и понякога доста се загряват (когато са без тях не греят чак толкова много) - възможно ли е това да им съкращава живота? Ако да - охлаждаща подложка дали би имала положителен ефект.
:idea: Ползват се от разработчици за писане на кодове и апликации, не за обработка на фото/видео и подобни натоварващи неща
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: iOS тема

Мнение от Nickelback » 26 Юли 2019, 11:13

Don_Diego написа:Един MacBook Pro 13 предаде богу дух преди дни (следващата седмица ще знам какво е било точно) и сега умуваме какво може да е било с цел да го предотвратим вбъдеще.
:?: Всички Макбуци са с прикачени 2бр монитори и понякога доста се загряват (когато са без тях не греят чак толкова много) - възможно ли е това да им съкращава живота? Ако да - охлаждаща подложка дали би имала положителен ефект.
:idea: Ползват се от разработчици за писане на кодове и апликации, не за обработка на фото/видео и подобни натоварващи неща

Хич не е изключено да е от повечето монитори.
Моят служебният изобщо не е Мак, ами някакъв висок клас Dell Precision, доста мощно прасе е (вече на 4 години е все пак, но няма значение), и се държи по същия начин, както описваш. Когато го сложа на докинг станцията с два fullHD монитора (стават общо три fullHD екрана, заедно с неговия си), закачени към нея, до половин час започва да пече здравата. Като поизключа някой от мониторите се успокоява положението. И това е без да го товаря с почти никаква 3D графика. Та така...
Подложка би помогнала до известна степен, да :yes:

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: iOS тема

Мнение от ukelichko » 26 Юли 2019, 13:22

Един приятел уби вече два Макбука Еър с някакви преходи към HDMI, за да си пуска филми на големия телевизор. Казали му от някакъв сервиз в София, че ако се ползват неоригинални преходи, Макбуците изгаряли. Трябвало Мак-ът и телевизора да бъдат включени в един и същи контакт, щото незнам си кво, въпреки, че аз не виждам логика в това.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: iOS тема

Мнение от bum_bum » 26 Юли 2019, 18:00

Аз съм изгледал поне 1000 филма с преходник Hama и макбука още си е жив. :dunno:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: iOS тема

Мнение от Don_Diego » 26 Юли 2019, 19:11

Аз пък от опит мога да кажа, че ОЕМ преходниците са пълен боклук, но за сметка на това струват една чанта пари :mhihi:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 10.05.2010
Мечтае да кара: F10 ///M5

Re: iOS тема

Мнение от DriftoMania » 27 Юли 2019, 22:21

Получих мейл от Епъл - установили, че батерията на 4-годишния ми макбук про 15" била дефектна и ще я сменяли за тяхна сметка. Да не съм ползвал устройството си заради опасност от пожар :)
Та следващата седмица мисля да го оставя на Криейтив, че съм на почти 500 цикъла и да ми го направят чисто нов. После не го продавам за нищо на света :)



Sent from my almost caught fire MacBook Pro 2015 '15
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 716
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: iOS тема

Мнение от Don_Diego » 30 Юли 2019, 19:55

Don_Diego написа:Един MacBook Pro 13 предаде богу дух преди дни (следващата седмица ще знам какво е било точно)


Дъното е дало фира :dunno:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6141
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: Regensburg
Пол: Мъж
Кара: Е30Е36Е39E34<---E63E65

Re: iOS тема

Мнение от ares2 » 14 Авг 2019, 9:45

Колеги не съм много в час с тези разкодировки. Ситуациата е следната... взех за детето един iphone 5C, модела е срат, но беше чисто нов в кутия.. както и да е. Месеци работеше ок, но онзи ден реших да го рисетна. Сега ми казва, че не примема тъпата карта на А1.
Преди време съм оправял това с rsim5 и нямаше проблеми, обаче сега нещо се е сгъбясало с някакви сървари на apple и не стават нещата. На сайта пише, че на 8.8.19 са генерирали нов ICCID код но не го обявяват още? Къде да го намеря и да успея да разкодирам?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: iOS тема

Мнение от dan-dam » 22 Авг 2019, 21:01

Здравейте. Има ли някой, който да ползва Da Player? До днес вървеше без проблем, но прекъснаха сигнала и пуснаха ъпдейт, след който си прекъсва на 5-тата минута, за да си платиш. Това не е проблем, понеже приложението е хубаво и съм доволен, но някой има ли впечатления дали са коректни при плащането? Има ли шансове да ми начислят такси различни от обявените 1.99 на месец? Също така някъде прочетох, че имало проблеми и дори след плащане има случаи на прекъсване и изискване на ново плащане?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: iOS тема

Мнение от nikola59 » 23 Авг 2019, 0:09

dan-dam написа:Здравейте. Има ли някой, който да ползва Da Player? До днес вървеше без проблем, но прекъснаха сигнала и пуснаха ъпдейт, след който си прекъсва на 5-тата минута, за да си платиш. Това не е проблем, понеже приложението е хубаво и съм доволен, но някой има ли впечатления дали са коректни при плащането? Има ли шансове да ми начислят такси различни от обявените 1.99 на месец? Също така някъде прочетох, че имало проблеми и дори след плащане има случаи на прекъсване и изискване на ново плащане?

На андроидите отдавна го направиха това с петте минути (още миналата есен) , вече след ъпдейта от вчера и при нас. Едва ли има някакъв шанс нещо друго да ти начислят... щом ти харесва 2лв. на месец - купувай си абонамент. Ако правят някакви мизерии докладваш ги на apple и т.н. :mrgreen:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3197
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: iOS тема

Мнение от laviatan » 10 Сеп 2019, 19:05

https://www.youtube.com/watch?v=YUCUR0M ... ture=share. Да видим какво ще представляват новите :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: carmanf1

Последни теми
Facebook