Apple устройства, iOS и macOS тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: iOS тема

Мнение от zAcK » 13 Сеп 2018, 13:32

alekangg написа:
bum_bum написа:
zAcK написа:Тия хич не се ебават вече - 1250 евракис в Европа за новото голям айPhone :mhihi: :mhihi: :mhihi:


Ми то Хуявея е 1.5к :dunno: Прави ми впечатление, че цените на Айфоните полудяха, откакто китайците влязоха във високия ценови клас. Епъл явно решиха да отговорят с ултра висок клас :mhihi:

Така де, след като китайчето е 1,5, колко да е ябълката?


Кой Huawei телефон е 1500 евро? :shock: :shock: :shock:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 187
Регистриран на: 30.07.2017
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 3.0TFSI със Revo stage 3 ;)

Re: iOS тема

Мнение от Хрuсто » 13 Сеп 2018, 13:59

Да ма китайчето изтрепа рибата с камерата налЕ? Да не говорим че андроида вече е супер стабилен, без крашове, забивания... И приложенията вече са много по-добри от тея за иос. Ябълките стават вече стават кенефи от няколко години насам.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: iOS тема

Мнение от bum_bum » 13 Сеп 2018, 14:09

zAcK написа:
alekangg написа:
bum_bum написа:
zAcK написа:Тия хич не се ебават вече - 1250 евракис в Европа за новото голям айPhone :mhihi: :mhihi: :mhihi:


Ми то Хуявея е 1.5к :dunno: Прави ми впечатление, че цените на Айфоните полудяха, откакто китайците влязоха във високия ценови клас. Епъл явно решиха да отговорят с ултра висок клас :mhihi:

Така де, след като китайчето е 1,5, колко да е ябълката?


Кой Huawei телефон е 1500 евро? :shock: :shock: :shock:


Лева, не евро. Но при положение, че е 1500лв съвсем логично ми изглежда флагмана на Епъл да е 2500лв. :dunno: Естествено веднага се появяват една камара хора с твърдения, че едикой си имал по-добър дисплей, другия имал по-добра камера, третия имал 2 карти от 5 години насам .. Епъл си траят и си правят каквото си знаят, а междувременно достигат пазарна капитализация от 1 трилион.

Иначе и на мен цените са ми прекалено брутални вече. Таблети по 2-3к, компютри по 10-тина.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: iOS тема

Мнение от steeN » 13 Сеп 2018, 14:24

Сега тоз нов часовник може ли да мери HRV както трябва или не може?

Таблети и декстоп компютри Apple според мен си купуват само хора, които перат пари хаха... лаптопите стават, защото са много издържливи... 4-5 години без проблем, без да се разколачат както пластмасовите.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: iOS тема

Мнение от b00st » 13 Сеп 2018, 15:39

Хрuсто написа:Да ма китайчето изтрепа рибата с камерата налЕ? Да не говорим че андроида вече е супер стабилен, без крашове, забивания... И приложенията вече са много по-добри от тея за иос. Ябълките стават вече стават кенефи от няколко години насам.

За стабилността на новия андроид съм абсолютно съгласен, няма нищо общо с преди - стабилен, без крашове е колкото iOS и пермишън мениджмънта е 1:1 взет от там, но за приложенията виж... там не съм съгласен, има какво да се желае, но вървят в добра посока.
Иначе новия iPhone нищо ново реално под слънцето. 5.8" OLED и Dual SIM е някаква иновация за тях :mhihi: За сметка на това струва само 2 250 лв в Европа, страхотно предложение :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: iOS тема

Мнение от bum_bum » 13 Сеп 2018, 18:07

steeN написа:Сега тоз нов часовник може ли да мери HRV както трябва или не може?

Таблети и декстоп компютри Apple според мен си купуват само хора, които перат пари хаха... лаптопите стават, защото са много издържливи... 4-5 години без проблем, без да се разколачат както пластмасовите.


Е то и за десктопа важи. 5-та година iMac-a работи безпроблемно. Никога не е гасен, никога не е преинсталиран. Може би е по-бавен отколкото по времето, когато беше нов. Но като събера смелост да му сваля LCD-то, че да сложа един SSD мисля че още 5 години ще върши отлична работа.

Макбука същата работа. 7-ма година кара. Последните близо 5 също никога не е гасен. Все още без проблем откарва 2.5 до 3 часа на батерия. На него му сложих SSD и като скорост на работа не отстъпва на който и да е друг лаптоп за 1-1.5к поне.

Като се замислиш, че за тия години трябва да смениш два други компютъра излиза, че не е чак толкова скъп.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: iOS тема

Мнение от Exclusive89 » 13 Сеп 2018, 18:32

bum_bum написа:
zAcK написа:
alekangg написа:
bum_bum написа:
zAcK написа:Тия хич не се ебават вече - 1250 евракис в Европа за новото голям айPhone :mhihi: :mhihi: :mhihi:


Ми то Хуявея е 1.5к :dunno: Прави ми впечатление, че цените на Айфоните полудяха, откакто китайците влязоха във високия ценови клас. Епъл явно решиха да отговорят с ултра висок клас :mhihi:

Така де, след като китайчето е 1,5, колко да е ябълката?


Кой Huawei телефон е 1500 евро? :shock: :shock: :shock:


Лева, не евро. Но при положение, че е 1500лв...

Имат некъв Porsche Design за 1600еu :lol:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: iOS тема

Мнение от Dextuar » 13 Сеп 2018, 18:52

devent написа:какво ще кажете за новия iPhone? Аз лично не съм особено впечатлен, но ще го взема XS-a като дойде, че моята 6-чка вече изнемогва :)

И аз съм още на 6-цата, но май ще дочакам Samsung Galaxy S10-ката, някак не мога да превъзмогна липсата на Touch ID, а се говори, че Самсунга ще има вграден под екрата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 7.11.2009
Местоположение: CA
Пол: Мъж
Кара: F82 M4

Re: iOS тема

Мнение от devent » 14 Сеп 2018, 9:57

Tази липса мисля, че се превъзмогва за 2 минути, поне двама приятели, които си взеха X мин. година казаха, че свикваш и въобще не го търсиш после. Със сигурност от Apple са го измислили да е user friendly.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1013
Регистриран на: 11.05.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '07 E91 335i

Re: iOS тема

Мнение от Maverick_VS » 14 Сеп 2018, 17:43

devent написа:Tази липса мисля, че се превъзмогва за 2 минути, поне двама приятели, които си взеха X мин. година казаха, че свикваш и въобще не го търсиш после. Със сигурност от Apple са го измислили да е user friendly.


Потвърждавам...и аз мислех, че ще е тегаво без бутон, но всичко става доста интуитивно и се свиква на първия ден още :shock: :ok:. Иначе това поколение ще го пропусна, нищо съществено като иновация, надявам се в следващия да измислят нещо, ако ли не ще си карам с Х-а докато се скапе (доста съм доволен от него).

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

iOS тема

Мнение от steeN » 15 Сеп 2018, 16:05

bum_bum написа:
steeN написа:Сега тоз нов часовник може ли да мери HRV както трябва или не може?

Таблети и декстоп компютри Apple според мен си купуват само хора, които перат пари хаха... лаптопите стават, защото са много издържливи... 4-5 години без проблем, без да се разколачат както пластмасовите.


Като се замислиш, че за тия години трябва да смениш два други компютъра излиза, че не е чак толкова скъп.


Мда, но сега вече висококачествените части за декстопи са доста достъпни и за същите пари ще сглобиш уникален десктоп, който няма да издържи по-малко и ще има и по-модерен и мощен хардуер.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

iOS тема

Мнение от bum_bum » 15 Сеп 2018, 16:38

И аз гледах хардуера, преди да разбера че софтуера е не по-малко важен.

Нямам идея какво може да се сглоби за тия пари и колко ще изкара. Но съм доволен, че се освободих от това тегло да чистя и сменям вентилатори. Да ритам курията под бюрото. Да търся читави версии на Уиндоус. Да ровя за драйвъри (особено па за една звукова карта на кеиейтив май беше така и не излезе никога нещо сносно). Да не забравяме и кодекс паковете.. :mhihi:

Може би нещата са по-добре към днешно време ма неща и да се сещам или пробвам отново.

Да не говорим за перфектната екосистема, която се получава ако имаш и лаптоп и телефон със същия софтуер.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: iOS тема

Мнение от steeN » 15 Сеп 2018, 18:39

Не знам, аз не намирам смисъл... ако ще е да не риташ кутия, просто си вържи лаптопа към външен монитор. :lol:
На macОs също не можеше да се гледа без кодек пакове. Смяна на вентилатори е само ако са някакви боклуци, всичко в днешно време е с филтри за прах...
Безшумно е, защото е с водно охлаждане. Мака е с въздушно щото е просто слаб процесор.
На Dell UltraSharp монитора, който е със същата матрица като Мака е по-евтин и по-хубав... и т.н.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 31.03.2011
Пол: Мъж

Re: iOS тема

Мнение от big_dane » 15 Сеп 2018, 19:34

Като фен на Apple продуктите и предимно на лекотата им на управление и устойчивостта на софтуера, мога да кажа, че последните две генерации на Iphone, визирам 8/Х и сега Xs/Xr, за мен не се нищо особено. Бях с 6ца две години и нещо, но явно от прекалено много летежи, й замина дънната платка. След него гледах 8ца и 8+. Х-а въобще не го гледах, поради безумно високата и неоправдана цена. Честно казано, освен малко по-бързия процесор и малко повече RAM, 8цата не може да предложи нещо, което 6цата не можеше, а тя си вървеше супер до последния ден. След около месец чуденки и използване на старата 4ка, си взех Huawei Mate 10 Pro. Първоначално се дърпах от андроида, понеже имах много лошо преживяване с едно HTC в зората на андроида. Но след известно време поддадох. Имам телефона от края на Февруари и не мога да се оплача. Не е забивал, не е правил проблеми, батерията държи значително повече от който и да е Iphone. Не се опитвам да убеждавам никого, че моят телефон е по-хубав от Iphone-ите, но като фен на Apple, казвам че в последните няколко поколения не могат да ме спечелят.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: iOS тема

Мнение от DigitalExile » 16 Сеп 2018, 19:22

big_dane написа:След около месец чуденки и използване на старата 4ка, си взех Huawei Mate 10 Pro. Първоначално се дърпах от андроида, понеже имах много лошо преживяване с едно HTC в зората на андроида. Но след известно време поддадох. Имам телефона от края на Февруари и не мога да се оплача. Не е забивал, не е правил проблеми, батерията държи значително повече от който и да е Iphone. Не се опитвам да убеждавам никого, че моят телефон е по-хубав от Iphone-ите, но като фен на Apple, казвам че в последните няколко поколения не могат да ме спечелят.



+1

Android-a си става все по стабилен, аз бях на айфони до миналия декември, но дисплея почна да ми малее и исках OLED. iPhone X-a беше вариант, но цената беше безумна за телефон. Приятели ми препоръчаха OnePlus 5T (понеже им отказах Samsung, просто не ги харесвам :dunno: ) точно беше излезнал тогава, бях доста скептично настроен, но го взех с идеята ако не ми хареса да го продам или да го дам на някой близък и да взема пак iPhone, обаче тоя телефон оправда всичките ми очаквания, направо не можах да повярвам как работи Android телефон, работата му е плавна като на iOS, а бързината на зареждане на приложенията (изключвам някой игри, но аз не играя на телефона) е по бърза от тая на iPhone X. (тествал съм го лично). Да не споменавам и зареждането с 4А зарядно телефона е на 60-70% за няма и 30 минути. :lol: , та до ден днешен съм с OnePlus-a и iPhone-a хич не ми и липсва. Единственото което ми липсва е Wallet app-a от айфона, много добре е интегриран, в Android-a има 3rd party app който е подобен, малко е дървен, но върши същата работа. Преживявам го де и без това го ползвам има няма 10-15 пъти годишно, та не е драма.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook