Apple устройства, iOS и macOS тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: iOS тема

Мнение от bum_bum » 12 Юли 2019, 21:21

Няма начин софтуерно да стане мисля. Що не му лепнеш просто един изолирбанд върху тъча? :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 7.11.2009
Местоположение: CA
Пол: Мъж
Кара: F82 M4

Re: iOS тема

Мнение от devent » 12 Юли 2019, 22:59

ами, накрая така ще стане :D ама нали уж сме модерни и затова мислех дали няма някакъв културен начин, амаа..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: iOS тема

Мнение от bum_bum » 13 Юли 2019, 10:58

Поне аз не знам да има такъв. И аз съм го ял с фабричните слушалки на един Сони-Ериксон, беше невъзможно да се тренира с тях без да звъниш на някой. :kuku:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: iOS тема

Мнение от bai_ILIA » 13 Юли 2019, 13:08

zAcK написа:Работи само с Revolut и Monese. Тествах други карти, но не става :mhihi:


Аз се регнах в Monese на произволен принцип. Пратиха ми карта от Англия за седмица. Плащам в мола за кафета и ядене. Доста е удобно. Double click, сканира ти мутрата и плащаш с телефона.

Ако някой ще се пробва в Monese - ILIAP607 и имате 10 евро за кафета от мен :mhihi:
"Чемодан, вокзал, Москва"

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: iOS тема

Мнение от zAcK » 13 Юли 2019, 13:14

Вчера отивам до Била, мисля си, че съм модерен и мо'а само с телефон - плащам с ApplePay и Revolut,
Била картата в Stocard с останалите карти и шкафчето вика искам 50 стотинки :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 300
Регистриран на: 20.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: iOS тема

Мнение от koziak » 14 Юли 2019, 15:51

И аз съм с Monese, много съм доволен, страшно удобно е с apple pay. Силно се надявам wallet app-a, да го направят като stocard, да можеш да си добавяш всякакви карти за отстъпки и ще е супер.

При мен дава 15€ бонус за регистрация с код: VLADI898


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 8.03.2019
Кара: Volvo S40 & BMW F01

Re: iOS тема

Мнение от grafterUK » 14 Юли 2019, 17:19

Колеги има ли някой с macbook да сподели впечатления откъм сигурност на данни и прочие? В момента ползвам MSI apache pro ge62 6qf, но мисля да го барикадирам някъде и освен за работа и т.н. други неща като имейли и пароли да не съхранявам на него. Не, че нещо е станало, но нещо им нямам вяра на windows машините, та се оглеждам за macbook 2018 или новия 2019. Някакви впечатления имате ли? Всякаква информация би ми била полезна. :bchug: Оставям MSI-то за програми и работа, а на mac-a искам да си преглеждам всичко - банкови сметки, имейли и т.н. - просто да ги разделя.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: iOS тема

Мнение от zAcK » 14 Юли 2019, 21:50

Имам :mhihi: Старите бяха мегаяки и още са. На новия 2017-та модел за година и половина батерията му се тотализира :mhihi:
492 лева е смяна на батерия в Creative :mhihi: Ебах тоя Mac боклучав :mhihi: Ама поне ми смениха и ебаната клавиатура,
та сега е по-добре :mhihi: Щото с батерията сме сменя половината компютър, ако някой си е помислил, че ще ползва такава от Илиенци :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Ако ще взимаш, то реално 2019-та има само с Touchbar. Другите са същия ташак, ама дано клавиатурите са без дефекти. :mhihi: :mhihi: :mhihi:

И какво значи сигурност на данни? Да, по-добре е от Windows-ите, ама ти ако не се пазиш,
и Mac-a няма да те опази :bchug:

Иначе аз освен Mac-а имам и два Lenovo 440p и 460p да върша специфични неща, като се наложи.
Оставил съм ги и като ми потрябват се логвам да цъкам. На всеки правя различни работи и те така :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: iOS тема

Мнение от DigitalExile » 14 Юли 2019, 23:02

Качи си някой Open source Linux и си го конфигурни както искаш, като искаш сигурност и не искаш никой да те следи и да ти има данните.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 8.03.2019
Кара: Volvo S40 & BMW F01

Re: iOS тема

Мнение от grafterUK » 15 Юли 2019, 7:35

Колега @zAck благодаря за мнението :)
Тук са с 3 годишни гаранции така, че това няма да е лошо да подменят целия ако се наложи за тяхна сметка :lol:

Колега @DigitalExile - така и не успях да свикна с тоя линукс не знам защо :dunno: Едно време човърках доста slackware за разнообразие ама така и замина настолния..

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: iOS тема

Мнение от zAcK » 16 Юли 2019, 13:06

grafterUK написа:Колега @zAck благодаря за мнението :)
Тук са с 3 годишни гаранции така, че това няма да е лошо да подменят целия ако се наложи за тяхна сметка :lol:

Колега @DigitalExile - така и не успях да свикна с тоя линукс не знам защо :dunno: Едно време човърках доста slackware за разнообразие ама така и замина настолния..


Не се занимавай с Linux! Трябва да си мазохист да го правиш!!!!!!!! Ползвам Linux от 20 години, когато се мъчех да уча Network Programming на C :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Ако не си някой психопат, не ти трябва това извращение за потребителска OS!!!!!! Сега тука ще ми скочат някакви бели хакери, ама ще ти дам един пример!

Ubuntu. Слагам го на един един Lenovo Workstation на село, да качва данните от метеостанцията на един хостинг и в Weather Undergroud.
Пускам му дифолтна инсталация, правя един потребител без никакви права за майка и татко, като идат на село, да си отворят Фейсбук и новините.
Прибирам се след един два месеца, то си ебало мамата. Boot partition-а си ебал капаците "The volume boot has only 0 bytes disk space remaining" :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Ай кажи ми обикновен user как ще си го оправи :mhihi: :mhihi: :mhihi: Ще оправи дедовия! Ще вика белите хакери!
И това си го прави "якото" Ubunto по подразбиране. Някой ще каже сега, ще изтрие няколко кърнъл версии, това онова :mhihi: :mhihi: :mhihi: Да, да!
Ша разисти място обикновения user в boot-а га белия хакер го разчисти :mhihi: :mhihi: :mhihi:

P.S. Ако е с 3 години гаранция, взимай. Поне OS-а е читав :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: iOS тема

Мнение от Nickelback » 16 Юли 2019, 16:59

zAcK написа:Ubuntu. Слагам го на един един Lenovo Workstation на село, да качва данните от метеостанцията на един хостинг и в Weather Undergroud.
Пускам му дифолтна инсталация, правя един потребител без никакви права за майка и татко, като идат на село, да си отворят Фейсбук и новините.
Прибирам се след един два месеца, то си ебало мамата. Boot partition-а си ебал капаците "The volume boot has only 0 bytes disk space remaining" :mhihi: :mhihi: :mhihi:


Не че нещо, ама не е ли очевидно, че ти си засрал нещо положението, а не е виновно Ubuntu-то :ok:

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: iOS тема

Мнение от zAcK » 16 Юли 2019, 18:00

Nickelback написа:
zAcK написа:Ubuntu. Слагам го на един един Lenovo Workstation на село, да качва данните от метеостанцията на един хостинг и в Weather Undergroud.
Пускам му дифолтна инсталация, правя един потребител без никакви права за майка и татко, като идат на село, да си отворят Фейсбук и новините.
Прибирам се след един два месеца, то си ебало мамата. Boot partition-а си ебал капаците "The volume boot has only 0 bytes disk space remaining" :mhihi: :mhihi: :mhihi:


Не че нещо, ама не е ли очевидно, че ти си засрал нещо положението, а не е виновно Ubuntu-то :ok:

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk


Я обясни точно с какво съм го засрал с няколко мегабайта sql, дето нямат нищо общо с boot-a?
Много ми е интересно да го обясниш технически! Ама много! :idea: :idea: :idea:

P.S. hint - беше нацвъкан с кърнъл ъпдейти до дупка... Аз съм бил виновен :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: iOS тема

Мнение от DigitalExile » 16 Юли 2019, 18:20

Изпуснал си една дума от мнението ми като си го чел ще ти я припомня - "конфигурация", предполагам знаеш какво е. Не случайно съм я написал

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: iOS тема

Мнение от Nickelback » 16 Юли 2019, 18:39

zAcK написа:Я обясни точно с какво съм го засрал с няколко мегабайта sql, дето нямат нищо общо с boot-a?

Е а'де, де, ти ми кажи що си омазал партишъна! :mhihi:

Няма к'во да обяснявам и ние сме виждалЕ Ubuntu, от луната не падаме, и знаем как се държи сток Ubuntu без нищо на него, та айде нЕма нужда :ok:

Ударил си някакъв изключително частен случай, или ти си омазал нещо при конфигурането на твоите си нещица или пък нещицата си им дал право да мажат там. Та не обвинявай Ubuntu-то нацяло ;) Просто щото не е common behavior това :winky:

Майка ми от пет години сама си се оправя точно с Ubuntu и направо се родих откакто го качих. Поддръжката от моя страна е сведена до минимум, та да...
7-цата беше последно майкрософтско гомно, с което имах работа и съм щаслив, че приключих с това "удоволствие". Да ме извинявате, че споменавам M$ в Мак темата :ok:


Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook