Apple устройства, iOS и macOS тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: iOS тема

Мнение от TNT » 01 Юли 2020, 11:09

Не е баш така, щото новите зарядни са по-мощни. Като знам и цените на аксесоарите за Епъл - това зарядно ще е 150лв сигурно :kuku: За слушалките по-може да се преживее. И без това тенденцията е всичко да става безжично, а такива в комплекта много ще оскъпят цената. Но за зарядното не съм съгласен просто. Следващата стъпка би била без дисплей, че много ги чупят така или иначе :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: iOS тема

Мнение от b_u_b_o » 01 Юли 2020, 11:15

Вярвайте си, колкото ресторантьорите намалят цените с по-ниското ддс. Пък и да не мислите, че едно зарядно им излиза повече от 2-3$ на епълци, че да ви намалят цената с 50 :lol:

Очаквам до някоя и друга година и дисплея или батерията да станат опционални и пак да има доволни от мъдрия им ход :mhihi:
пп ебавам се, да не ми се обиди са някой

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: iOS тема

Мнение от bum_bum » 01 Юли 2020, 16:47

Как мислиш, че едно зарядно излиза 2-3 долара?

Иначе аз като се огледах тук имам 4 комплекта зарядни (2 нови). 2 кабела съвсем читави и един чисто нов. 3 комплекта слшалки от старите и едни с лайтнинг. И това при положение, че последния ми телефон преди да си купя нов беше 6-ца. Та ако цената е по-ниска за устройството в общи линии ми е все тая дали има или няма зарядно и слушалки.
Изображение

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: iOS тема

Мнение от TNT » 01 Юли 2020, 17:37

bum_bum написа:Как мислиш, че едно зарядно излиза 2-3 долара?

Батерията на 11 pro e ~10,50$ (https://www.digitaltrends.com/mobile/ho ... ke-iphone/). Предвид цените на батериите... 3 долара за зарядно си е там някъде. Китайците ги продават за толкова с надценка на дребно. Да, на Епъл е по-качествено, ама те ли не могат да договорят цена за няколко милиона бройки :lol:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: iOS тема

Мнение от Моджо » 01 Юли 2020, 18:48

Скоро ще почнат на чсти да ги продават кат гледам. Е мое ли телефон без зарядно? Или то допълнително се плаща. Ми айде и екрана допълнително, памет допълнително.. Кой кво иска и си го събира кат лего дома.
Хм,хм...

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: iOS тема

Мнение от zAcK » 01 Юли 2020, 19:03

Хейтърите си дрънкат глупостите, което няма да спре тия, които намираме за полезно да ползваме Apple устройства, да продължим да ги купуваме :bchug:
Нито пък хейтърите ще спрат някога.

И не берете грижа за Apple. Те много добре знят какво правят :mhihi: Тръгнали да хейтят компания, която:
- продава най-търсените и желани продукти в света;
- има 1.6 трилиона капитализация;
- има 200 милиарда кеш и т.н.

Продължавайте с хейта :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: iOS тема

Мнение от Моджо » 01 Юли 2020, 19:23

Ами и критики трябва. Не е само мед и рози. Дачия като една от най продаваните коли в Европа значи ли че е нумеро уно и тия от бмв да духат супата? Ако искаш си купувай,по 5 епъла сяка година, това няма да направи по-малко малоумно телефона да се продава без зарядно.
Хм,хм...

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: iOS тема

Мнение от zAcK » 01 Юли 2020, 19:37

Моджо написа:Ами и критики трябва. Не е само мед и рози. Дачия като една от най продаваните коли в Европа значи ли че е нумеро уно и тия от бмв да духат супата?




Ти вярно не знаеш какви ги пишеш :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Apple продават половината от смарт часовниците, безжичните слушалки и т.н. в света :idea: Ти си давай примери с Дачия :mhihi: :mhihi: :mhihi: :kuku:
Сравняваш премиум продукт, с долнопробен такъв :mhihi: Кажи честно? :mhihi:

P.S. Сигурно печелят повече от компютър колкото тия от Дачия от една кола :mhihi: Особено от тия, дето струват колкото 2 дачии :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Последна промяна zAcK на 01 Юли 2020, 19:40, променена общо 1 път
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: iOS тема

Мнение от bum_bum » 01 Юли 2020, 19:40

TNT написа:
bum_bum написа:Как мислиш, че едно зарядно излиза 2-3 долара?

Батерията на 11 pro e ~10,50$ (https://www.digitaltrends.com/mobile/ho ... ke-iphone/). Предвид цените на батериите... 3 долара за зарядно си е там някъде. Китайците ги продават за толкова с надценка на дребно. Да, на Епъл е по-качествено, ама те ли не могат да договорят цена за няколко милиона бройки :lol:


Keep in mind, that’s just a bill of goods. The price tag for a product like the iPhone also includes the cost of manufacturing and assembly, the expense of shipping the product to you, the software, marketing, and intangibles such as R&D costs.


Не казвам, че няма надценка. Нито, че е ниска. Но и не е 2-3 долара. Да работиш без надценка 200-300% в който и да е било производствен бизнес би било самоубийствено. Нито БМВ, нито Мерцедес не продават с 10% отгоре. Колко мислиш струва материала и производството на един носач, който се продава за 500лв?

zAcK написа:И не берете грижа за Apple. Те много добре знят какво правят :mhihi: Тръгнали да хейтят компания, която:


Качеството, стабилноста на работа, сигурноста и т.н. при Епъл мисля, че са неоспорими дори за всеки хейтър. Но това, което най-много ме кефи е, че не бързат да пуснат нещо само защото конкуренцията го има. Нещата при тях се появяват година-две поне след като ги има в Андроид. Но всичко е премислено и направено така, че да работи безупречно. И същевременно много добре напипват тенденциите. Голям смях беше навремето от тези с андроидите, че не можело да се ползва блутут за пренос на данни. Е, днес кой го ползва? Същото и за жака за слушалките.
Изображение

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: iOS тема

Мнение от zAcK » 01 Юли 2020, 19:42

bum_bum написа:
zAcK написа:И не берете грижа за Apple. Те много добре знят какво правят :mhihi: Тръгнали да хейтят компания, която:

Качеството, стабилноста на работа, сигурноста и т.н. при Епъл мисля, че са неоспорими дори за всеки хейтър. Но това, което най-много ме кефи е, че не бързат да пуснат нещо само защото конкуренцията го има. Нещата при тях се появяват година-две поне след като ги има в Андроид. Но всичко е премислено и направено така, че да работи безупречно. И същевременно много добре напипват тенденциите. Голям смях беше навремето от тези с андроидите, че не можело да се ползва блутут за пренос на данни. Е, днес кой го ползва? Същото и за жака за слушалките.


То беше същото и с пръстовите отпечатъци, и с Face ID-то и т.н.
Face ID-то на Apple работи като ужас, а ония сума време само изгъзици :mhihi: :mhihi:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: iOS тема

Мнение от Моджо » 01 Юли 2020, 19:46

Без да влизам в спорове и понеже ползвам и двете неща, андроида отдавна е ако не на нивото на иос то поне много близо до него. И лично на мен като удобство за работа ми е по удобен. Много по "елегантен" е. Но на вкус и на цвет....
Хм,хм...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: iOS тема

Мнение от bum_bum » 01 Юли 2020, 19:56

zAcK написа:Face ID-то на Apple работи като ужас, а ония сума време само изгъзици :mhihi: :mhihi:


Факт, ако смъкна маската от носа само и я оставя само на фостата си ме познава :mhihi:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 19.04.2011
Пол: Мъж
Кара: e46 330CI '05
Мечтае да кара: e36 M3

Re: iOS тема

Мнение от chucky » 01 Юли 2020, 22:43

bum_bum написа:Премислено и направено така, че да работи безупречно.


Толкова премислено , че на XR година и половина на повечето бройки преминаването от мобилен интернет към WiFi (и обратното) ставаше след рестарт на телефона :mhihi:

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: iOS тема

Мнение от TNT » 02 Юли 2020, 8:12

bum_bum написа:Не казвам, че няма надценка. Нито, че е ниска. Но и не е 2-3 долара. Да работиш без надценка 200-300% в който и да е било производствен бизнес би било самоубийствено. Нито БМВ, нито Мерцедес не продават с 10% отгоре. Колко мислиш струва материала и производството на един носач, който се продава за 500лв?

Тук не спорим. Но зарядното си им е баш толкова, щом се продава за 50-70лв.

Не знам колко е вярно, че един лаладжия ми го разправяше. Бачка в един от заводите, правещи датчици за ABS. Каза, че са 1 към 1 с Е39-ката му. Разровил се по документи да види на завода колко му излизат - 0,02лв на бройка :lol:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 19.07.2009
Местоположение: В планината
Пол: Мъж

Re: iOS тема

Мнение от drevnia » 02 Юли 2020, 9:04

И аз ползвам само iphone ама тава си е чиста излагация без зарядно без нищо. Както май беше там един монитор за 5 иляди ама па немаше стойката която сигурно е 1000.

Таааа година нема зарядно, слушалки другата па нема да има телефон в кутията и така за две години комплекта е пълен

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook