Apple устройства, iOS и macOS тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: iOS тема

Мнение от TNT » 27 Ное 2018, 22:20

Ако бяха продължили ъпдейтите и на 4-ката, още щях да си я ползвам. 6 години след излизането си си работеше още, но просто виждах как едно по едно започват да умират приложенията, със следващия ъпдейт още по-страшно стана... и в един момент стана просто телефон, не и смартфон. Сега стои за резервен, защото получих оферта от 60лв и казах "чао". А и външно е супер запазен.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: iOS тема

Мнение от ukelichko » 30 Ное 2018, 22:36

Да питам за Мка-а. Операционната система е Хай Сиера. Ако създам още един администраторски акаунт и след това изтрия първия, ще мине ли номера. Не ми се преинсталира, а ще го подаря на щерката и ще си купувам про. Да не се заключи нещо.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: iOS тема

Мнение от bum_bum » 30 Ное 2018, 23:21

Няма проблем, но не се знае дали ще можеш да изтриеш твоя. Така се прави по принцип като се затлачи с някакви глупости и почне да става бавен. Създаваш нов юзър и си капитан.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: iOS тема

Мнение от laviatan » 01 Дек 2018, 7:57

Купих си belkin безжично от istyle. Заредих 2 телефона на него. При правилно зареждане светва зелена лед индикация /постоянно свети /. Разочарованието ми беше голямо, когато разбрах, че няма индикация кога се е заредил вече телефона. Имам едно китайско за 20 лв.а има такава индикация... Всички зарядни на тази марка ли са такива, или това е развалено, или кофти модел? П. С. - на gsm самсунг s-серията има светодиод и в зависимост от цвета му разбрах кога е зареден, но на iphone-ните уви...

Изпратено от моят SM-N7505 с помощта на Tapatalk
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 474
Регистриран на: 24.03.2010
Местоположение: София/Карнобат
Пол: Мъж
Кара: BMW E39/ Е60
Мечтае да кара: X6 цвят бордо

Re: iOS тема

Мнение от Николай Диянов » 01 Дек 2018, 10:42

TNT написа:Ако бяха продължили ъпдейтите и на 4-ката, още щях да си я ползвам. 6 години след излизането си си работеше още, но просто виждах как едно по едно започват да умират приложенията, със следващия ъпдейт още по-страшно стана... и в един момент стана просто телефон, не и смартфон. Сега стои за резервен, защото получих оферта от 60лв и казах "чао". А и външно е супер запазен.

И при мен 4S стои като резервен телефон. Честно казано много си го харесвам, защото е компактен и се побира без проблем дори и в по- малка чанта. Въпросът ми е има ли начин да се пребори това т. нар. забавяне на телефона, посредством ъпдейтите? Не съм свалял нова версия на операционната система от поне година и половина- две.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2055
Регистриран на: 3.04.2003
Местоположение: London N15 / Пловдив Тракия City
Пол: Мъж
Кара: Каквото ми попадне .
Мечтае да кара: Поне 790 iL xaxaxa
Детайли за колата: Лачена 39_ка .

Re: iOS тема

Мнение от AGT » 02 Дек 2018, 2:24

И за чий чеп ти е този телефон без ъпдейт когато 99% от апликациите няма да работят . Тоест ще си го ползваш само за слушалка . По успешно ще е с някоя Нокия от преди 15г поне ще има по добро покритие .
Съвет от КАТ !
"Не можеш ли да караш не си купувай книжка "

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: iOS тема

Мнение от Bexim » 03 Дек 2018, 9:56

Добре де, технически въпрос..
Да речем на една 4-ка има Вайбър/Уотсъп или нещо такова.
В даден момент спира да работи или просто му спират ъпдейтите?
Ако е второто - няма грижи, но ако е първото, наистина не си струва особено.
Можеш айМесидж да ползваш.. Ама и той не знам дали е активен при старите.
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: iOS тема

Мнение от TNT » 03 Дек 2018, 16:45

Еми просто спират да работят. Вайбър примерно решават, че по-стари версии от 9 няма да се поддържат и готово. А 4-ките (4, не 4s) бяха до иос 7. Ти си имай стара версия на приложението - няма да работи с по-новите (с които са всички останали). Като цяло има логика, защото при някои приложения е свързано и със сигурността. Но основното е, че разработчиците не ги кефи да поддържат версии за 5 вида иОС. Реално си става просто слушалка. Нищо по-различно от 8 годишен андроид или стара Нокиа. Ама ще си работи Сафари-то и навигацията. От друга гледна точка за деца може би е даже и добре. Ще внимават повече в часовете, вместо да циклят на най-новата игра или да пращат меме-та от 9гаг в общия чат на 5б клас :mhihi:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 19.11.2018

Re: iOS тема

Мнение от Jarvis » 03 Дек 2018, 17:08

TNT написа:От друга гледна точка за деца може би е даже и добре. Ще внимават повече в часовете, вместо да циклят на най-новата игра или да пращат меме-та от 9гаг в общия чат на 5б клас :mhihi:

Да бе, те не знаят защо не им върви някоя игра... дали пък няма да има още първата вечер писък за по-нов, щото детето е с най-смотания от целия клас даже и от цялото училище :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: iOS тема

Мнение от Моджо » 03 Дек 2018, 17:42

Я да разбутам кошера. Не че много съм го ползвал IPAD-а. Но каквото дотук съм видял треа кажа, че в андроида е по-елегантно измислено. Например деинсталиране на приложение. Или почистване на отворени приложения.
Иначе като гладкост на работа, бързина и подобни нямам забележки, ама то за тия пари и на андроидски таблет нямаше да имам. Не ме е впечатлила с нищо ИОС. Засега.
Хм,хм...

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 19.11.2018

Re: iOS тема

Мнение от Jarvis » 03 Дек 2018, 18:01

Моджо написа:Не ме е впечатлила с нищо ИОС. Засега.


Тука ти е грешката - не търсиш където трябва.
За такива пари който и дивайс да вземеш от днес за утре все ще е перфектен, един до друг да ги сложиш предимствата на който и да е ще са толкова малки, че ще е смукане от пръстите.
Ползвай иОС година, две, три. Спри, обърни се назад и се замисли какви проблеми си имал със системата и ще видиш, че иОС е като климатроника - трябва да останеш без него и да пощракаш малко степените на вентилатора за да оцениш колко безпроблемен е бил живота ти с него.
...щеше ми се и няква аналогия с жена да направя, ама нямаше да акуратно :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 350
Регистриран на: 12.04.2005
Пол: Мъж
Кара: ше: E39 -540 iA, E34 - 525 TDS
Мечтае да кара: E30 - M3

Re: iOS тема

Мнение от xela » 03 Дек 2018, 18:33

С какво точно те затруднява деинсталирането на приложения?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 237
Регистриран на: 21.02.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 320i мнооо убаво )))
Мечтае да кара: Еххх...
Детайли за колата: e46, седан, M52,2000 cm3,150 Hp.

Re: iOS тема

Мнение от Моджо » 03 Дек 2018, 18:48

Не ме затруднява. По елегантно e в андроида. Нема български, гласовото разпознаване е зле...много зле.
пример на деинстал
андроид —натискане,задържане,плъзгане,потвърждавсне. 4 стъпки.
иос—натискане,задържане доста дълго, пускане, пак натискане на х, потвърждаване, пускане, натискане на хоум бутона , че да размаркира всичко.
Кое е по елегантното?
Хм,хм...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: iOS тема

Мнение от TNT » 03 Дек 2018, 19:08

Едното ще работи така и след 5 години :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: iOS тема

Мнение от bum_bum » 03 Дек 2018, 19:13

Пак тва едното след като инсталираш и деинсталираш 100 приложения ще работи все така бързо. :mhihi:

Ама нека не осираме темата пак с iOS vs Android.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook