Apple устройства, iOS и macOS тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: iOS тема

Мнение от Exclusive89 » 22 Ное 2018, 22:17

stas.dakov написа:А 2019 се предполага че ще пуснат модел с размерите на Iphone 5, но с цял екран. :yes:

А дано. :) Те уж и за 2018 щяха да пуснат SE2, щяха..
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: iOS тема

Мнение от Bexim » 23 Ное 2018, 9:47

Exclusive89 написа:
stas.dakov написа:А 2019 се предполага че ще пуснат модел с размерите на Iphone 5, но с цял екран. :yes:

А дано. :) Те уж и за 2018 щяха да пуснат SE2, щяха..

Малиии, това ако стане!!! :ok:
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 19.11.2018

Re: iOS тема

Мнение от Jarvis » 23 Ное 2018, 9:55

SE2 не е ли сегашният Хr?

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: iOS тема

Мнение от © » 23 Ное 2018, 11:09

E34 написа:
© написа: Иначе 7-ца с 32ГБ за нищо няма да става, трябва 128гб пък в Технополис не я видях.


Чай ся малко, в къв смисъл 7-ца с 32ГБ за нищо няма да става? Щото съм с такава и за всичко си става :dunno:

Не съм се изразил правилно, става, но за деца, които правят по 10 мюзикъли или както се казва там, за нищо не става :lol:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 153
Регистриран на: 27.04.2016
Пол: Мъж
Кара: e91 320d

Re: iOS тема

Мнение от stas.dakov » 23 Ное 2018, 12:38

Jarvis написа:SE2 не е ли сегашният Хr?

Ето така би трябвало да изглежда, https://www.youtube.com/watch?v=snx6prm3Ov0

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: iOS тема

Мнение от TNT » 23 Ное 2018, 14:43

https://www.youtube.com/watch?v=9c5j7WD ... c5j7WD0QxQ

Ей ми излезе отстрани и е по-интересно. За всички въобразяващи се колко по-бърз е новия, спрямо предишния :mhihi: В случая няколко поколения разлика.

Един iPhone 7 + бюджетни диамантени обици :mhihi: ще са по-"уау" подарък мисля :lol:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 19.11.2018

Re: iOS тема

Мнение от Jarvis » 23 Ное 2018, 14:58

stas.dakov написа:
Jarvis написа:SE2 не е ли сегашният Хr?

Ето така би трябвало да изглежда, https://www.youtube.com/watch?v=snx6prm3Ov0



Тц, тия предпремиерни видеа в 99% от случаите са полюциите на някой пъпчив графичен дизайнер със свободно време. Не се връзвай :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: iOS тема

Мнение от laviatan » 23 Ное 2018, 15:24

Първо впечатление - гърба си е 8 plus . Страничната рамка и дисплея обаче :shock: приятно ме изненадаха :yes:
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 19.11.2018

Re: iOS тема

Мнение от Jarvis » 23 Ное 2018, 21:08

Понеже писах в другата тема, а някой от тук може да не е видял - днес взех от емаг сребрист Х на 1750лв с ДДС. Все още ги има, черните са по-скъпи.
Без ДДС ми стъпи 1450, което за нов Х си е чудно.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 14.09.2010
Пол: Мъж
Кара: Volkswagen CC 2.0 TSI

Re: iOS тема

Мнение от MapkoB » 27 Ное 2018, 4:45

Едно време бях страшен фен на Apple. Комбинацията от върхови технологии и уникален индустриален дизайн + лекотата на управление на софтуера ме привличаха, въпреки високата цена. По това същото време вярвах, че няма и никога няма да има :mhihi: по-красив телефон от iPhone 4. Колкото и глупаво да звучи, беше ми мечта да имам 4-ка, бял, който поради неизвестна причина се беше превърнал в символ на статут в България, който не само бе по-рядък, но и значително по-скъп от черния. Е, отидох в Щатите, където подобни предубеждения не съществуваха към момента и двата цвята си бяха свободно налични и сбъднах тая си мечта срещу $650.
Само че тогава имаше защо човек да ги даде тия пари... Телефонът имаше най-добрия дисплей, най-високо pixel density, най-добрата камера, най-добрия touch screen, най-доброто всичко - обективно. И дизайна... ааа този дизайн...
После дойдоха Siri, отключването с пръстов отпечатък и тънъ и тънъ, неща, които дори да не са били фактически пионери в смартфоните, бяха първите, които работеха добре и както човек би очаквал, като завършен пакет в премиум продукт.
Да, инфлацията е направила тия $650 през 2010 година около 730 към днешна дата. Или горе-долу точно колкото един XR. И какво получаваме срещу тия едно-време-премиум пари? LCD дисплей, шарени панели и характеристики на телефон за около $400. Двойно по-скъпата лудост, наречена XS Max, дори не искам да я споменавам. (XtraSmall, ама пък Max :mhihi: който е одобрил името е свободен да се застреля)
Като човек имал/ползвал iPhone 4, iPhone 6S+, iPad Air 2 и MacBook Pro 15", мене ме изгубиха, поне докато цената не започне обективно да отразява предлагания пакет.

(дискусията какъв iPhone да се купи на четвъртокласничка обаче е показателна)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: iOS тема

Мнение от laviatan » 27 Ное 2018, 12:38

Колеги - за и против безжичното зареждане ?
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 19.11.2018

Re: iOS тема

Мнение от Jarvis » 27 Ное 2018, 13:29

MapkoB написа:Едно време бях страшен фен на Apple. Комбинацията от върхови технологии и уникален индустриален дизайн + лекотата на управление на софтуера ме привличаха, въпреки високата цена. По това същото време вярвах, че няма и никога няма да има :mhihi: по-красив телефон от iPhone 4. Колкото и глупаво да звучи, беше ми мечта да имам 4-ка, бял, който поради неизвестна причина се беше превърнал в символ на статут в България, който не само бе по-рядък, но и значително по-скъп от черния. Е, отидох в Щатите, където подобни предубеждения не съществуваха към момента и двата цвята си бяха свободно налични и сбъднах тая си мечта срещу $650.
Само че тогава имаше защо човек да ги даде тия пари... Телефонът имаше най-добрия дисплей, най-високо pixel density, най-добрата камера, най-добрия touch screen, най-доброто всичко - обективно. И дизайна... ааа този дизайн...
После дойдоха Siri, отключването с пръстов отпечатък и тънъ и тънъ, неща, които дори да не са били фактически пионери в смартфоните, бяха първите, които работеха добре и както човек би очаквал, като завършен пакет в премиум продукт.
Да, инфлацията е направила тия $650 през 2010 година около 730 към днешна дата. Или горе-долу точно колкото един XR. И какво получаваме срещу тия едно-време-премиум пари? LCD дисплей, шарени панели и характеристики на телефон за около $400. Двойно по-скъпата лудост, наречена XS Max, дори не искам да я споменавам. (XtraSmall, ама пък Max :mhihi: който е одобрил името е свободен да се застреля)
Като човек имал/ползвал iPhone 4, iPhone 6S+, iPad Air 2 и MacBook Pro 15", мене ме изгубиха, поне докато цената не започне обективно да отразява предлагания пакет.

(дискусията какъв iPhone да се купи на четвъртокласничка обаче е показателна)



По принцип си прав.
Има обаче няколко неща, които не съобразяваш. За мен също от айфон 4 нататък нещата не, че тръгнаха надолу, а спряха да растат нагоре с такива темпове като предните поколения. Това е и последният телефон, в който пръст има Стив Джобс. Не знам дали това е причината, за мен - да, без да съм толкова навътре в нещата на епъл като компания.
Другото е, че Епъл винаги са се целили в една аудитория, която не разсъждава ''колко фийчъра получавам за парите си'', а по-скоро ''не ми пука колко струва, направете най-доброто, което можете и аз ще си го купя'' и то най-често е най-доброто, просто е скъпо.
От Айфон 3г насам съм ползвал само и единствено айфони. От години не разсъждавам какъв ще е следващият ми телефон - просто знам. И това не е заплесия или болна фенщина, това е къстъмър сатисфекшън, трупан години наред.
Не се интересувам кой колко РАМ и какъв процесор има, не сравнявам характеристики, не се забивам по форуми какъв ром да му флашна, че да е малко по-добре андроида, просто знам, че каквото и да взема от тази марка, то ще ми хареса и всичко ще ми е познато, лесно и безпроблемно.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 703
Регистриран на: 7.10.2012
Пол: Мъж
Кара: E90 LCI 320D xDrive
Детайли за колата: N47/184 Hp

Re: iOS тема

Мнение от nikola59 » 27 Ное 2018, 15:40

laviatan написа:Колеги - за и против безжичното зареждане ?

Няма проблем с него - впечатленията ми са от Belkin Boost Up Wireless Charging Pad 7.5W. Наскоро беше на отлична цена 38 евра та успях да го взема в италианският амазон (може би бяха се нещо объркали, че след няколко часа пак я вдигнаха :mrgreen: )
Сега гледам е 40 в испанският, та ако си решил сега е момента.

:OT: В темата някои колеги минали от iOS на андроид....Аз лично това недомислие андроид никога няма да взема.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: iOS тема

Мнение от speeder88 » 27 Ное 2018, 15:55

Една позната наскоро от Х на Хуявей... Още не е споделила впечатления, ама аз съм скептичен! 6-цата ми е на 4 години, update-ната е до последната 10-ка и е още с оригиналната батерия! Това нещо не вярвам да го видя в Android!
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3198
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: iOS тема

Мнение от laviatan » 27 Ное 2018, 15:55

nikola59 написа:
laviatan написа:Колеги - за и против безжичното зареждане ?

Няма проблем с него - впечатленията ми са от Belkin Boost Up Wireless Charging Pad 7.5W. Наскоро беше на отлична цена 38 евра та успях да го взема в италианският амазон (може би бяха се нещо объркали, че след няколко часа пак я вдигнаха :mrgreen: )
Сега гледам е 40 в испанският, та ако си решил сега е момента.

:OT: В темата някои колеги минали от iOS на андроид....Аз лично това недомислие андроид никога няма да взема.


Благодаря за мнението :yes: . Аз като отявлен фен на Андроид съм нов в тази тема . За няколко дена обаче разбрах ,че ще остана да си пиша в нея :mhihi:


speeder88 написа:Една позната наскоро от Х на Хуявей... Още не е споделила впечатления, ама аз съм скептичен! 6-цата ми е на 4 години, update-ната е до последната 10-ка и е още с оригиналната батерия! Това нещо не вярвам да го видя в Android!


Винаги съм ползвал флагманите на Самсунг. С ноут 3 , 4 и т.н. / до тоя дето гърмеше/ имаше Ъпдейти по 2 години :mhihi: . Друг е въпроса какво чакане беше за определен регион и т.н.


Обаче на S7 EDGE още повече "оакаха" работата с Ъпдейтите - доста бързо го пратиха в пенсия .
Все слушам жена ми ,че и 6-цата продължава да получава Ъпдейти - а са купени примерно заедно с S7 EDGE :roll:
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook