Apple устройства, iOS и macOS тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: iOS тема

Мнение от DigitalExile » 12 Фев 2018, 10:44

Тия 59лв в creative, явно важат за определени хора, на брат ми му искаха 89лв., 65 за батерията и 24 за монтаж, пълна скръб са тия.

Screenshot_20180212-104521.jpg

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: iOS тема

Мнение от b00st » 12 Фев 2018, 13:52

DigitalExile написа:Тия 59лв в creative, явно важат за определени хора, на брат ми му искаха 89лв., 65 за батерията и 24 за монтаж, пълна скръб са тия.

Screenshot_20180212-104521.jpg

Не знам колега, от Януари са тия цени, рекламирали са го вече на тяхната страница - https://www.facebook.com/CreativeCenter ... 48/?type=3

Отделно не ми е ясно, защо Епъл дават цена $29 (worldwide) https://www.apple.com/lae/iphone-batter ... rformance/, a тука си правят тяхни вариации, кой 65лв, кой 59лв. Цената в момента не трябва да е над 49лв по никакъв параграф, щом има официално обявена такава от Apple на световно ниво. И тия ми се наричат Оторизирани Епъл сервизи, аз ако бях за батерия бих го разпечатал това и бих ги подпитал лекинко тая разлика защо така се получава, курса на долара ли нещо са го объркали, или...? :dummy:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: iOS тема

Мнение от DigitalExile » 12 Фев 2018, 13:58

Email-a ми е от дата 16 Януари, ако искаш ще го снимам ама не ми се търси пак. Пратил съм и IMEI даже защото искаха, телефона е 6S !
Това ми обявиха като цена, фирмата е адски несериозна за мен! Не може дори да им звъннеш по телефона за запитване може само да пишеш Email. В iStyle цената си беше 65лв. със смяната и всичко е приключило за 40 минути. Creative са сериозни като паднал плет общо взето.

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: iOS тема

Мнение от b00st » 12 Фев 2018, 14:03

Явно сами не са знаели какви са им цените тогава...Ако я сменят за 40 минути в iStyle, това си е страхотна оферта...те това се води "ескпресна смяна" при ония лешници от Криейтив и искат 100лв за такава :paranoid: Определено предложението на iStyle е далеч по-добро :yes:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: iOS тема

Мнение от DigitalExile » 12 Фев 2018, 14:06

Смяната става бързо стига батерията да е там, ако я няма се поръчва и даваш телефона чак като пристигне батерията, но в нашия случай имаше налични батерии и всичко стана бързо. :yes: Тая 'предварителна диагностика' от Creative където ми я предложиха в Email-a по горе я имаше и в iStyle ама не се възползвахме, пожаление е общо взето, но доколкото разбрах ако при нея се открие проблем с телефона първо се оправя проблема и след това чак може да сменят батерията което лично за мен е супер глупост.

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: iOS тема

Мнение от b00st » 12 Фев 2018, 14:09

Полезна информация, ами ето. На мен в Криейтив телефона ми стоя 10 дена в тях, като им се обадих да ги питам какво става, ми чакаме да пристигне батерия от склада, който е в Европа (някъде си). Хем виждат, че телефона ми е по сериен номер е за смяна, хем го взеха да "тествали" батерията. Значи от сега нататък, ако ми се наложи ще се обръщам към iStyle за сервизни дейности. Ето какъв плюс е когато имаш повече от 1 оторизиран сервиз/дилър на пазара. Иначе "он си прави квот си иска", като е сам.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2055
Регистриран на: 3.04.2003
Местоположение: London N15 / Пловдив Тракия City
Пол: Мъж
Кара: Каквото ми попадне .
Мечтае да кара: Поне 790 iL xaxaxa
Детайли за колата: Лачена 39_ка .

Re: iOS тема

Мнение от AGT » 14 Фев 2018, 0:41

Що не пробвате по един мейл до Щатите да ги тестват колко са "ототризиран" сервиз :mhihi:
Съвет от КАТ !
"Не можеш ли да караш не си купувай книжка "

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: iOS тема

Мнение от bum_bum » 14 Фев 2018, 0:51

Оторизирани са. Няма нужда да се звъни, може да се провери и в страницата на Епъл. https://locate.apple.com/bg/bg/

Всъщност оторизираните сервизи на Епъл в България са три, а не два. Айстайл, Булграм и Криейтив, които са и солюшън експъртс.

Оторизиран дистрибутор за България са Апком. Съответно примиъм риселъри са Айстайл. Ритейл партньори са Технополис, Техномаркет и Зора.

Оторизираните риселъри са вече повече- Плесио, Стемо, О-конект, Ай център и още няколко.

Като цяло дистрибуторската йерархия на Епъл е доста сложна както се вижда :mhihi:
Изображение

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: iOS тема

Мнение от b00st » 14 Фев 2018, 15:22

AGT написа:Що не пробвате по един мейл до Щатите да ги тестват колко са "ототризиран" сервиз :mhihi:

Щото най-много да си го преместят от единия крачол в другия.

Интересно, след като Иво спомена за Булграм, които не знаех, че вече сервизират и Apple официално, сега разгледах на сайта им, ами там сменят и на iPhone 6 батерията за 65лв, понеже някой питаше по-назад в темата.
https://www.bulgram.net/news/48/apple

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 27.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е91 320d

Re: iOS тема

Мнение от Жоро 320и » 15 Фев 2018, 22:41

Някой има ли проблем с приложенията с навигации? На Iphone 7плюс с последен ъпдейт, като искам да се локализирам се бави и не ме дава точно, а като пусна да ме води спира, тръгва губи се и т.н. Не ми се иска да го давам на мтел да ме мотаят един месец.....


Аватар
Мнения: 759
Регистриран на: 17.02.2009

Re: iOS тема

Мнение от Хаос » 16 Фев 2018, 9:41

Жоро 320и написа:Някой има ли проблем с приложенията с навигации? На Iphone 7плюс с последен ъпдейт, като искам да се локализирам се бави и не ме дава точно, а като пусна да ме води спира, тръгва губи се и т.н. Не ми се иска да го давам на мтел да ме мотаят един месец.....

Включил ли си Wi-Fi? GPS модула използва Wi-Fi антената и контролера, за да си помага.
Сменял ли си екрана/изпускал ли си телефона?
АДМИНИТЕ ДА МЕ БАННАТ ПЕРМАНЕНТНО!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: iOS тема

Мнение от Binev_OuT » 17 Фев 2018, 22:33

Хора проблем , помагайте. :)
Телефона от днес започна да ми прави проблеми.Става дума за СЕ 128ца.
Началния екран стои само на пасскода , когато натисна хоум бутона , става черен екран за около 3-4 секунди и върти кръгчето за зареждане.Чак тогава отключва.
Когато плъзна в горната част на дисплея за да ми излязят нотификациите , пак черен екран , нещо мисли и пак ми иска пасскод.
Мислех че е от това ме не съм го ъпвал , но току що му сложих 11.2.5 и пак същата работа.
Иначе други проблеми май не забелязвам.
Какво да го правя тоя телефон , гаранцинен е ама не ми се занимава.
На някой случвало ли му се е.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: iOS тема

Мнение от bum_bum » 17 Фев 2018, 23:14

Рестор като нов за начало и виж какво става. Едва ли е хардуерен проблем.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: iOS тема

Мнение от Binev_OuT » 18 Фев 2018, 1:02

Как да го направя рестора колега?



Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: iOS тема

Мнение от speeder88 » 18 Фев 2018, 10:33

Връзваш го към компа, синхронизираш го, за да ти запази всички снимки, файлове, настройки и т.н. След това го reset-ваш, за да се върне в първоначален вид като нов телефон. Накрая пак го вързваш към iTunes и му наливаш това, което си запазил като backup.
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Е.Димитров

Последни теми
Facebook