Apple устройства, iOS и macOS тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: iOS тема

Мнение от bum_bum » 10 Яну 2020, 12:54

Аз никога не съм имал проблем с връзката с клавиатурата и мишката. Апропо, мишка трябва да си купувам, че мойта преживя голям брой падания и от половин година я ползвам без долен капак и сглобена на магия.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: iOS тема

Мнение от Don_Diego » 10 Яну 2020, 15:54

Мисълта ми беше, че почти всички евтини алтернативи на Apple имат проблем с връзката и редовно се "разкачат" от лаптопа. Тази няма подобен проблем и е на половината на цената на Magic :idea:
Препоръчайте читав lightening кабел, че ОЕМските сдават багажа за норматив
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 7.11.2009
Местоположение: CA
Пол: Мъж
Кара: F82 M4

Re: iOS тема

Мнение от devent » 10 Яну 2020, 16:20

Аз съм с такъв в колата в момента и ми се струва доста читав(а съм сменил 5-6): https://www.technopolis.bg/bg/Aksesoari ... N/p/587064 вече над година го ползвам и не дава никакви признаци на сдаване на багажа. А и е фенси черно и се слива с интериора :lol: на снимките изглежда гадно, ма на живо е топ.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: iOS тема

Мнение от Don_Diego » 21 Яну 2020, 12:16

Aко досега съм задавал въпроси, сега ще ви побъркам от питания, та моля да не ме мразите много :help:
Реших да пробвам как е с Мас и взех един служебен, 13 Про с Touch ID и малкия дисплей над клавиатурата (не знам как се казва :mhihi: )
Как да я направя тая кутия видима за принтера в офиса? Свалих софтуера, драйверите, уж е видим Мак-а и все още е еднопосочна комуникацията :conf:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

iOS тема

Мнение от Venelin1111 » 21 Яну 2020, 12:29

Принтера има ли съответните драйвъри за мак и мака за съответните на модела принтер?
С кабел ако е нека да е на мака, блутута на принтера трябва да е над незнам си какъв номер за да протече пренос данни м/у двете устройства.

Sent from my iPhone Х using Tapatalk
Няма вече BMW

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: iOS тема

Мнение от TNT » 21 Яну 2020, 14:37

Don_Diego написа:Aко досега съм задавал въпроси, сега ще ви побъркам от питания, та моля да не ме мразите много :help:
Реших да пробвам как е с Мас и взех един служебен, 13 Про с Touch ID и малкия дисплей над клавиатурата (не знам как се казва :mhihi: )
Как да я направя тая кутия видима за принтера в офиса? Свалих софтуера, драйверите, уж е видим Мак-а и все още е еднопосочна комуникацията :conf:

Не беше ли в офис с ИТ-та ? Стегни ги малко, за 5мин ще си готов :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: iOS тема

Мнение от Don_Diego » 21 Яну 2020, 14:55

Aз през мрежата в офиса се мъча да ги запозная :mhihi: . Мака го вижда принтера и няма драми ама в обратна посока...нъцки
Колкото до it-тата...те не знаят да си подкарат и настроят 2 монитора на една машина, ти искаш такива сложни неща да оправят :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 7.11.2009
Местоположение: CA
Пол: Мъж
Кара: F82 M4

Re: iOS тема

Мнение от devent » 22 Яну 2020, 22:03

Едно бързо въпросче: ок ли е да си зареждам макбукчето от външна батерия при някакви редки обстоятелства? Батерията е 10k mAh си има usb type c, мак-ът се зарежда и то през такова?

Благодаря :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: iOS тема

Мнение от Nickelback » 22 Яну 2020, 22:20

devent написа:Едно бързо въпросче: ок ли е да си зареждам макбукчето от външна батерия при някакви редки обстоятелства? Батерията е 10k mAh си има usb type c, мак-ът се зарежда и то през такова?

Благодаря :bchug:

Както се разбра назад, Епъл са (все още) прости и не признават добрите принципи на токоподаването заложени в разни стандарти като Fast/Quick/Dash charge и т.н.

http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 9#p4443099

Та внимавай тая батерия колко е напред с технологиите, просто си имай едно на ум ;) Ако се разбират с макбука и ти пуска 5V (което най-вероятно е така, някакси дифолтно ми се види) можеш да спиш спокойно :)
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: iOS тема

Мнение от bum_bum » 23 Яну 2020, 9:18

Nickelback написа:Както се разбра назад, Епъл са (все още) прости и не признават добрите принципи на токоподаването заложени в разни стандарти като Fast/Quick/Dash charge и т.н.


Недей с лошо. :mhihi: Айфон про е с бързо зарядно.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: iOS тема

Мнение от Nickelback » 23 Яну 2020, 9:20

Аа възможно е всичко да им е наред вече, не ги следя :)

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: iOS тема

Мнение от bum_bum » 23 Яну 2020, 11:35

Епъл просто са внимателни по отношение прилагане на нови технологии. Видяхме колко батерии на галаксито гръмнаха. По-добре по-късно, отколкото да ти се запали телефона.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: iOS тема

Мнение от Nickelback » 23 Яну 2020, 12:56

То няма нищо опасно в тая технология конкретно, въпрос на (тяхна) имплементация :)
Идеята е важна :yes:

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 400
Регистриран на: 7.11.2009
Местоположение: CA
Пол: Мъж
Кара: F82 M4

Re: iOS тема

Мнение от devent » 23 Яну 2020, 13:38

Nickelback написа:Както се разбра назад, Епъл са (все още) прости и не признават добрите принципи на токоподаването заложени в разни стандарти като Fast/Quick/Dash charge и т.н.

viewtopic.php?p=4443099#p4443099

Та внимавай тая батерия колко е напред с технологиите, просто си имай едно на ум ;) Ако се разбират с макбука и ти пуска 5V (което най-вероятно е така, някакси дифолтно ми се види) можеш да спиш спокойно :)


Мерси :yes:

на батерията уж пише output 5V ма дали го поддържа :dunno: би трябвало. Иначе ще имам едно наум, то и без не успява да зареди кой знае колко, по-скоро го поддържа жив на едни и същи проценти, така че ще става дума за нещо спешно, колкото да не изгасне в някоя важна ситуация без контакт наоколо.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: iOS тема

Мнение от TNT » 23 Яну 2020, 17:45

Днеска ми се развали за втори път power бутона на SE-то. Първият път беше некадърен ремонт, този път е в изпитан сервиз. Минуса е, че трябва да се чака. Старата 4-ка отново изкарана от шкафа. Намерих врътка как мога да си инсталирам последните работещи версии на приложенията. В момента си сложих Facebook, Messenger, Instagram, Waze. На телефон от 2010-та година. После айфоните за нищо не ставали :mhihi: Да, тук-там някоя функция я няма по приложенията. Да, работи много лагаво. Ама работи. А преди 4 години ми предлагаха 60лв. Дано слуховете се окажат верни и върнат стария дизайн в новите модели.

П.П. Приложенията се слагат, ако преди това са били инсталирани, има ги на друго iOS устройство или сте ги сложили през iTunes. Тогава от телефона: App Store --> Purchased --> Install --> Install the last version
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Top Gun Maverick

Последни теми
Facebook