Apple устройства, iOS и macOS тема

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: iOS тема

Мнение от b00st » 17 Мар 2018, 12:47

DigitalExile написа:
b00st написа:iPhone си е много по-надежден от който и да е андроид и в днешно време. Аз надежден и андроид не мога да ги сложа в едно изречение.


Извинявай ама не живеем в 2008 година, Android-a е на версия 8.1 вече и си е надежден да ти кажа

Който иска да си го купува и ползва със здраве. Мен лично за всичкото време от както ползвам айфон (сигурно има няма 6г)с комбинация от копчета ми се е налагало да reboot-на 2 пъти. Той просто работи, докато с андроида не е така. Ако днес работи добре, същия тоя телефон след 2г ще е за кофата.

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12761
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: iOS тема

Мнение от vld » 17 Мар 2018, 20:15

Сечено е с доста приложения, просто не бих си причинил толкова сакат телефон....
има андроиди и андроиди, добрите телефони са с качествено направен софтуер и си бачкат.
Пък и ИОС-а си има бъгове и недостатъци.
Както и да е няма да ви развалям темата повече.
Но просто на такова генерално отричане някак си не можах да се сдържа :mrgreen:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 910
Регистриран на: 14.07.2013
Местоположение: ул. дупка 1
Кара: S LINE PLUS

Re: iOS тема

Мнение от DigitalExile » 18 Мар 2018, 1:18

Колегата явно отдавна не е имал допир до Android, 6 години са много време за таква система, нещата са коренно различни, но ако не е ползвал няма как да разбере. Всяка система си има + и -, скоро имаше един китайски символ дето бъгваше целия iOS (включително и MacOS), това ако е надеждност здраве му кажи, добре че го фикснаха със следващия ъпдейт и все пак е факт,че всяка следваща версия на iOS излиза все по бъгава и после я оправят с последващите ъпдейти и така до следващия по голям Update. При Android нещата седят по друг начин, там поддръжката много зависи от марката на телефона и дали компания на която е телефона си върши софтуерната работа правилно. Има фирми и фирми. Но такива изказвания като това е много надеждно и онова е много недадежно не са много правилни ;)
И в крайна сметка си позволявам да кажа всичко това защото през последните 5 години имам допир и до двете системи.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: iOS тема

Мнение от bum_bum » 18 Мар 2018, 3:50

Това с индийския символ беше неприятен и тъп момент, но нищо повече. Не влияе на сигурността. На Мак със Сиера тоя проблем не го е имало или поне при мен нищо не се случи като отворих форума и колегата го беше пуснал в оная тема. Самият факт, че ЦРУ припадаше пред Епъл да им отключат един конкретен телефон говори само по себе си много.

А че нещата от към стабилност не отиват на добре спор няма. Но и самите телефони стават все по-сложни с все повече фукнции и е неизбежно.

Нов андроид никога не съм имал, но с няколко галаксита 3с, които ползвам за служебни направо ми идва да се гръмна понякога. 16 телефона с фирмен софтуер и само една допълнителна програма качена, а за 3 години вече не е имало момент в който и 16 да са работили без някакъв проблем по едно и също време.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: iOS тема

Мнение от speeder88 » 18 Мар 2018, 10:39

Да добавим и update-ите! Тук има хора с 5s, които са update-нали до 11 и телефоните им бачкат! Android-ите могат ли да преживеят 4 поколения? Нье е сигурно...
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: iOS тема

Мнение от Top Gun Maverick » 18 Мар 2018, 11:01

Не забравяйте моята 4-ка. Не 4S, обикновена 4-ка с един процесор на 800 ли бачкаше. :mhihi: :mhihi: :mhihi: Добавяме и същия на жена ми.
Тия дни има пример с един хуйвей P8, та бачка година и половина като луд, сега прави куп щуротии, изключва се и не иска да тръгне няколко часа, някакви други неща, майстора казал по-добре нов. И се чудеха Галакси S8 или другия хуйвей P8 mate pro и не знам си какво още с 18 000 ядра бачкащи уж все едно задвижва АЕЦ КозлодуЙ. :mhihi:
Някакъв миналия ден седнал да ми цитира някакъв форум, че някой си споменал, който искал хубав телефон, да зареже айфон и да си купел чист Андроид, че да видел какво значи телефон. Сега всички са на мания, че хуйвея снима уникално, а айфона едва ли не с камерите от 2007-ма. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 349
Регистриран на: 9.04.2008
Местоположение: Софията
Кара: E34 M5 20 JAHRE
Мечтае да кара: E34 520 на метан

Re: iOS тема

Мнение от sixstraight » 20 Мар 2018, 9:10

Аз съм с 5с освен батерията и вайбър друго не ме дразни през годините един или два пъти заби но мисля че беше само един път но пак си е неприятно
Всички пътища водят към НАДИН :twisted:

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 17.04.2013
Пол: Мъж

Re: iOS тема

Мнение от goshevv » 20 Мар 2018, 9:53

Top Gun Maverick написа:Не забравяйте моята 4-ка. Не 4S, обикновена 4-ка с един процесор на 800 ли бачкаше. :mhihi: :mhihi: :mhihi: Добавяме и същия на жена ми.
Тия дни има пример с един хуйвей P8, та бачка година и половина като луд, сега прави куп щуротии, изключва се и не иска да тръгне няколко часа, някакви други неща, майстора казал по-добре нов. И се чудеха Галакси S8 или другия хуйвей P8 mate pro и не знам си какво още с 18 000 ядра бачкащи уж все едно задвижва АЕЦ КозлодуЙ. :mhihi:
Някакъв миналия ден седнал да ми цитира някакъв форум, че някой си споменал, който искал хубав телефон, да зареже айфон и да си купел чист Андроид, че да видел какво значи телефон. Сега всички са на мания, че хуйвея снима уникално, а айфона едва ли не с камерите от 2007-ма. :mhihi:


Батин, принципно всичко, което си написал е ежк и няма никаква тежест. Нито хуавея е този, който си казал, нито телефонът е лош, както казваш. Имал ли си го ? Щото аз да :)
И въпреки, че в момента ползвам айфон, не мога да кажа лошо за андроид. Да, имат си бъгове, но от маршмелоу насам е много по-стабилен и работата с него не те товари по никакъв начин. Има едни класации за камери, които са всепризнати, така че може да отвориш и да провериш кои са най-добрите. Айфон х не е на първо място, само да ти кажа. За цената си хуавей предлага много, повярвай ми. Та ... не е хубаво да се изказваш толкова неподготвен, само да знаеш :)

User
Аватар
Мнения: 4609
Регистриран на: 17.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 330XD
Детайли за колата: the silent power

Re: iOS тема

Мнение от b00st » 20 Мар 2018, 17:07

Хубавей и iPhone е като да сложиш в едно изречение BMW и Renault. Не знам какво дискутираме въобще в тая тема и защо някакви такива сравнения започнаха да се налагат. Около мен има много хора с андроиди и повечето дето са с телефони на по 2г вече се чудят с какво да ги сменят, ако не са умрели вече и не им се е наложило принудително. И както казаха по-рано - при андроид софтуера зависи от кой си купиш телефона, дали е на кеф да го поддържа и да си оправя мизериите или не, почти сигурно е, че след 2г са те забравили отдавна, щото идеята е, че трябва да си купиш новия им таралясник с 6 процесора и 10гб рам, 4 камери и 10" 4к дисплей :yes:
Последна промяна b00st на 20 Мар 2018, 17:10, променена общо 2 пъти

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: iOS тема

Мнение от Dextuar » 20 Мар 2018, 17:08

b00st написа:Хубавей и iPhone е като да сложиш в едно изречение BMW и Renault. Не знам какво дискутираме въобще в тая тема и защо някакви такива сравнения започнаха да се налагат. Около мен има много хора с андроиди и повечето дето са с телефони на по 2г вече се чудят с какво да ги сменят, ако не са умрели вече и не им се е наложило принудително. И както казаха по-рано - при андроид софтуера зависи от кой си купиш телефона, дали е на кеф да го поддържа или не, повечето след 2г са те забравили отдавна, щото идеята е, че трябва да си купиш новия им таралясник с 6 процесора и 10гб рам, 4 камери и 10" дисплей 4к дисплей :yes:

:yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: iOS тема

Мнение от speeder88 » 20 Мар 2018, 18:33

Да не забравяме и 4000mAh батерия, която в най-добрия случай държи колкото 1800 iPhone-ска!
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: iOS тема

Мнение от Top Gun Maverick » 20 Мар 2018, 20:08

На Корейските и Китайските телфони всичко им е завишено и е горе-долу както при ватовете при усилвателите и говорителите. Процесорите им по едно време ги даваха, че работят в пъти над тези на ios ако гледаш каталожните данни.
goshevv написа:
Top Gun Maverick написа:Не забравяйте моята 4-ка. Не 4S, обикновена 4-ка с един процесор на 800 ли бачкаше. :mhihi: :mhihi: :mhihi: Добавяме и същия на жена ми.
Тия дни има пример с един хуйвей P8, та бачка година и половина като луд, сега прави куп щуротии, изключва се и не иска да тръгне няколко часа, някакви други неща, майстора казал по-добре нов. И се чудеха Галакси S8 или другия хуйвей P8 mate pro и не знам си какво още с 18 000 ядра бачкащи уж все едно задвижва АЕЦ КозлодуЙ. :mhihi:
Някакъв миналия ден седнал да ми цитира някакъв форум, че някой си споменал, който искал хубав телефон, да зареже айфон и да си купел чист Андроид, че да видел какво значи телефон. Сега всички са на мания, че хуйвея снима уникално, а айфона едва ли не с камерите от 2007-ма. :mhihi:


Батин, принципно всичко, което си написал е ежк и няма никаква тежест. Нито хуавея е този, който си казал, нито телефонът е лош, както казваш. Имал ли си го ? Щото аз да :)
И въпреки, че в момента ползвам айфон, не мога да кажа лошо за андроид. Да, имат си бъгове, но от маршмелоу насам е много по-стабилен и работата с него не те товари по никакъв начин. Има едни класации за камери, които са всепризнати, така че може да отвориш и да провериш кои са най-добрите. Айфон х не е на първо място, само да ти кажа. За цената си хуавей предлага много, повярвай ми. Та ... не е хубаво да се изказваш толкова неподготвен, само да знаеш :)

Да де, грешка на писането защото преди това съм писал, та за P10 mate pro ставаше дума, че се судят със Самсунга, накрая останаха с P8-ka докато поддържа някакъв живец все още.
Класации за камери грам не ме вълнуват, дори да е по-добра(както вероятно е)то няма да е с някаква чак толкова огромна разлика, която окото да различава без да се напъва, но важното е, че тази камера се ползва от любителите на андроид(странно защо не спорят за определени марки срещу айфон, а все всички андроиди срещу айфон :mhihi: )като заключение, че вея е едва ли не по-добър телефон от айфона, а всички, които са дали няколко стотин лева повече са пълни идиоти защото еди какво си. :mhihi:
Сещам се момента когато братовчед ми влиза в един магазин на Виваком и иска Галакси S8, но тъкмо като беше излезнал. Онези обаче започват да му разправят как не му трябва защото хуйвея ще му върши същата работа. Накрая се оказва просто, че го нямали все още наличен и трябвало да изчака еди колко си време, което обяснява всичките любовни песни.
Та да, ако питаш мен всеки един андроид ще ти върши работа ако става дума за това нещо, ама хайде да ги нямаме тия, че айфоните за нищо не стават и най-вече как Китайския телефон бил по-хубав защото е по-евтин, а снима по-хубаво, особено пък на тъмно. В смисъл дори да прави по-хуабви снимки, това няма нищо общо с това дали телефона е по-хубав или не. Така или иначе един хубав фотоапарат пак ще снима по-добре от телефоните.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 124
Регистриран на: 27.10.2002
Местоположение: Lonsdale Sofia
Пол: Мъж
Кара: Ееее шейсе
Мечтае да кара: кънки

Re: iOS тема

Мнение от E34 » 20 Мар 2018, 21:34

Ползвам хуавей П8 големия, айфон СЕ и 7-цата. Да, уверено казвам, че хуавейа е стабилен телефон! Също, че е много добър телефон за парите си. Не, не прави по-добри снимки от айфоните и батерията не му държи повече. Фаворита ми е 7-цата. Толкоз.
" Акулата е най-добрия учител по плуване " - Тихоокеанска мъдрост

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: iOS тема

Мнение от Exclusive89 » 20 Мар 2018, 22:35

И на мен седмицата ми е трети айфон... та телефоните са добри, но мен ме дразнят най-много потребителите, които ползват айфон (ios) и се мислят за много големи ла*на :mrgreen: спрямо потребителите на андроид... също имаме 3 андроид телефона на по 3+ години, верно е че не работят толкова мазно, колкото айфонЯ, но вършат доста работа и като нови не струваха колкото айфон.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1841
Регистриран на: 25.09.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G20

Re: iOS тема

Мнение от Bexim » 21 Мар 2018, 11:49

Те и потребителите на БМВ са със същата слава, но веднъж направих грешката да избягам от този имидж и ми излезе през носа. Един щастлив авто ден нямах.. :lol:
Тази тема си е за иОС. Няма смисъл от излишни спорове.
Все едно да вляза в ауди форума и да ги хуля защо карат такива коли. :dunno:
FREE SPIRIT
``He who shall be last shall be sideways and smiling...`` J. Clarkson
ex: e30 318is, e46 330d, e36 328i M, e46 316i, e90 320d, e34 ///M5, e46 330ci SMG M, e90 LCI 325i M, f30 328i, e92 ///M3 6MT

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook