Затъмнени стъкла в Гърция?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 9.02.2011
Пол: Мъж

Затъмнени стъкла в Гърция?

Мнение от Promager » 11 Яну 2014, 14:31

Привет, въпроса ми е към колегите, които пътуват в Гърция. Имам намерение да си затъмня задните странични стъкла /комби/ и понеже се очертават и пътувания из Гърция, та да попитам дали тамошните катаджии правят проблеми за това? И има ли ограничение за процентите на затъмненост?
поздрави
Последна промяна Promager на 11 Яну 2014, 15:26, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 617
Регистриран на: 10.11.2010
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: BMW 325 dizel

Re: Затъмнени стъкла в Гърция?

Мнение от krasi2bmw » 11 Яну 2014, 15:23

Привет за техните коли няма проблем ............ за наши коли - ДА спират от движение , прибират номерата и докато не си платиш глобата от няколко стотин евро не те пускат , явно имат нещо против братята бьлгари , за теглич без документ - 500 евро ........... на мой приятел го направиха , за фарове на които единия свети по слабо от другия - 150 евро глоба това го даваха по телевизията , за какво си говорим ???????????????? . По добре си ги затьмни след като се вьрнеш :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 209
Регистриран на: 9.01.2012
Пол: Мъж
Кара: G30 540xi, Е90 320d LCI
Мечтае да кара: M4
Детайли за колата: MPPSK

Re: Затъмнени стъкла в Гърция?

Мнение от bangelov » 11 Яну 2014, 16:35

Също така е забранено да се кара с радар детектор и глобата е солена :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 950
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: Габрово/Атина
Пол: Мъж
Кара: ше е36,е39, сега и аз незнам
Мечтае да кара: М5

Re: Затъмнени стъкла в Гърция?

Мнение от sean-john » 11 Яну 2014, 17:31

Моите задни странични + задното са затъмнени с най-тъмното фолио...спира ли са ме и ми тършуваха из колата и не са казвали абсолютно нищо за затъмнените стъкла...до сега винаги са ми били тъмни и проблеми не съм имал.Вече по закон незнам как е.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1311
Регистриран на: 9.07.2010
Местоположение: София
Кара: на 0.6

Re: Затъмнени стъкла в Гърция?

Мнение от In_Memoriam » 11 Яну 2014, 17:44

sean-john написа:Моите задни странични + задното са затъмнени с най-тъмното фолио...спира ли са ме и ми тършуваха из колата и не са казвали абсолютно нищо за затъмнените стъкла...до сега винаги са ми били тъмни и проблеми не съм имал.Вече по закон незнам как е.


+1

Задните са ми все едно са намазани с черна боя и не е имало проблеми. На границата са ме карали да свалям стъклата, за да направят проверка на пасажерите отзад. Иначе къде е логиката - при всяко пътуване да си отлепяме фолиото ? Не мисля, че се заяждат точно с автомобили с чуждестранни регистрации.
Последна промяна In_Memoriam на 11 Яну 2014, 17:56, променена общо 3 пъти
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2582
Регистриран на: 24.05.2007
Местоположение: квартала на младите
Пол: Мъж
Кара: малки котета на задната седалка
Мечтае да кара: по-леко
Детайли за колата: Черна скрап

Re: Затъмнени стъкла в Гърция?

Мнение от deyan-enchev » 11 Яну 2014, 17:52

Два пъти ходих до Гърция миналата година, Е39 ката ми е с много черно фолио отзад, нищо не се вижда отвънка.
На границата само ме помили гърка да сваля стъклото да види задните пасажери. След това в страната 2 пъти ме спираха за проверка, стандартна пътна, никакви проблеми не съм имал.

Ако колата беше за спиране от движение заради стъклата 100% щяха да ми направят проблеми.
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you take the wall with you. Spoilers and bodykits are how much of a mess you leave on the wall. Rollcages and windownets are how much of the wall you take with you.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 51
Регистриран на: 6.03.2009
Пол: Мъж
Кара: всичко що е RWD

Re: Затъмнени стъкла в Гърция?

Мнение от deomen » 11 Яну 2014, 19:03

Аз гледам,че повечето коли в Гърция са със затъмнени стъкла,но на 40-50%.На мен ми разправяше един познат катаджия,който давал дежурства с гръцки колеги лятно време,че на гърците им издавали някакъв документ и затова не им правели проблем на тях.Не знам колко е вярно това....
Сега пак се чудя дали ми важи застраховката в Гърция без зелена карта,защото на нея си пише,че важи на територията на целия европейски съюз и дори е преведено на английски,но миналата година едни българи са ги върнали в Ксанти,затова че нямали зелена карта.Застрахователя твърди също,че няма проблеми и ми важи,ама ония гадове,ако кажат дай зелена карта и ..... :banghead:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 950
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: Габрово/Атина
Пол: Мъж
Кара: ше е36,е39, сега и аз незнам
Мечтае да кара: М5

Re: Затъмнени стъкла в Гърция?

Мнение от sean-john » 12 Яну 2014, 0:04

Тук като си олепят стъклата с фолио (има коли и всичките стъкла без челното) и им издават сертификат и нямат проблеми и аз така знам...за зелената карта,много ме съмнява някъде да те върнат защото нямаш...те масово полицаите ако те спрът искат талон на колата и лична карта... попринцип е хубаво да я имаш,но и аз не разбрах в крайна сметка изисква ли се на 100% или е поредната шашма на нашите ЗК.Обаждах се на оператор в компанията на ГО и ми казаха същото като на теб...че не е задължителна...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3665
Регистриран на: 25.12.2006
Местоположение: македонче
Пол: Мъж
Кара: Е39
Мечтае да кара: Е92

Re: Затъмнени стъкла в Гърция?

Мнение от bam-bam » 12 Яну 2014, 0:35

Доста пъти сме ходили на море в гърция и никога не са се заяли за стъклата.
Инфото ми за зелена карта е, че не е задължителна за страните в ЕС.
И мен ме въртя една застрахователка наскоро, но една позната ме светна, че гражданската важи за членките на ЕС.
Ако някой се заяжда, то е лично негов избор и може да оспорвате.
Друг е въпроса, че гърците са големи манафи и при тях винаги може да очаквате изненади.

http://www.capital.bg/biznes/kompanii/2 ... utuvaneto/
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 20
Регистриран на: 9.02.2011
Пол: Мъж

Re: Затъмнени стъкла в Гърция?

Мнение от Promager » 12 Яну 2014, 9:24

Благодаря за информацията, колеги.

поздрави :yes:

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Re: Затъмнени стъкла в Гърция?

Мнение от © » 12 Яну 2014, 10:12

А как стои въпроса с дете на предна седалка естествено на столче? В БГ не го забраняват / май не пише и че е разрешено/ но в Гърция?
Иначе за стъклата и според мен няма проблем.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 69
Регистриран на: 1.07.2010
Пол: Мъж
Кара: 535d torque monster
Мечтае да кара: 550i supercharged
Детайли за колата: Actual: 535d e61 pre-LCI 370 hp 750 nm
Previous: 540i e39 Black 5 speed manual, 335i N54 e91 Black 07' pre-face 306 hp

Re: Затъмнени стъкла в Гърция?

Мнение от ReLeFNIQ » 07 Юли 2014, 22:20

А проблеми заради монтиран ксенон правят ли? Има ли изискване да караш със светнати светлини през деня както при нас?
BMW :driving:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 950
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: Габрово/Атина
Пол: Мъж
Кара: ше е36,е39, сега и аз незнам
Мечтае да кара: М5

Re: Затъмнени стъкла в Гърция?

Мнение от sean-john » 08 Юли 2014, 5:22

Спираш си фаровете,няма изискване за пуснати като у нас...може и на пуснати да караш,но аз предпочитам да си ги изключа като вляза в Гърция,точно с ксенон съм,проблеми 0 за сега :mhihi:

Потребител
Аватар
Мнения: 31
Регистриран на: 30.12.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: e46 320 Touring
Мечтае да кара: 750 iL

Re: Затъмнени стъкла в Гърция?

Мнение от A.Androv » 14 Авг 2014, 9:03

Малко да съживя темата че и на мен ми се налага да ходя за няколко дена при ме обаче и предните стъкла са затъмнени без челното .. Мисля че там е позволен но незнам кажете или някъде закон техен? Защото отг на повечето сега ще е че с прени неможе.такаче дайте да говорим с факти а не кой какво мисли..

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 109
Регистриран на: 25.04.2013
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW 530d '00
Мечтае да кара: F10
Детайли за колата: Брутилда

Re: Затъмнени стъкла в Гърция?

Мнение от ico530d » 15 Авг 2014, 9:58

За Великден бях до Гърция и на ГКПП Илинден питах за въпросните стъкла и служителят каза, че предните 3 прозореца не може. Цитира някакъв закон, който не запомних. Зз да нямаш проблеми с предните стъкла или си изкарай от очен лекар бележка или сваляй фолиото, защото без документ има голяма вероятност да останеш без номер. :driving: :driving:
Изображение

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook