Въпрос за свинско,винско и др.подобни

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

нафтения
Аватар
Мнения: 6924
Регистриран на: 4.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: го на спомени
Мечтае да кара: E39 M5 или E46 M3

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от Zagy » 17 Окт 2018, 17:29

:OT:

Дадох го с условие никой да не си прави експерименти по заточване с него; иначе още си режеше идеално, но единия от ловците го беше чукнал по режещия ръб с друг нож и имаше лека щръбка, която много лесно излезе с точилото.
Si non confectus, non reficiat.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от Borymeckata » 17 Окт 2018, 17:56

Колеги, каква пушена сланина мечтаете - навън е жега, виното още не е прекипяло, зелето не сме сложили... :mhihi: :mhihi:

Сериозно, утре ще направя слисък на поръчките от темата, като гледам - 10 кила няма да стигнат... Наистина ли толкова ви хареса тая сланина, сериозно? :dunno: :dunno: Такъв "деликатес" за 3 лева килото... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от Ganchev__ » 17 Окт 2018, 22:27

И аз бих взел 2-3кг. :D

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1751
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от BMW_POWER » 18 Окт 2018, 4:29

Borymeckata написа:Колеги, каква пушена сланина мечтаете - навън е жега, виното още не е прекипяло, зелето не сме сложили... :mhihi: :mhihi:

Сериозно, утре ще направя слисък на поръчките от темата, като гледам - 10 кила няма да стигнат... Наистина ли толкова ви хареса тая сланина, сериозно? :dunno: :dunno: Такъв "деликатес" за 3 лева килото... :dunno: :dunno:


Няма да ти казвам, колко струва тук килото. Може да пострада някой с по-слабо сърце.


Къде видя топлото? Нощем вече започнаха да падат температурите под 0С. Така сланинка, малко лучец, сиренце (правено от доено от крава мляко, не от палма) с пиперче, малко кашкавал, имам и Петрохан (маненкия се разтреперва като го види), .... та се сещам за една история.


Отишъл един софийски доктор в някакво. Гледал какво преглецдал и накрая дръпнал една лекция на селяните. Трябва да се хранят здравословно. Без мазнини, без алкохол, редовните измишльотини за холестерол и т.н.. Приказвал каквото приказвал и накрая попитал за въпроси. Изправил се един юнак и казал на доктора:
"Докторе, дай ми едно печено прАсе и една дамаджана червено вино, па ме чЕкай да Умра!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от hell's angel » 19 Окт 2018, 10:33

Borymeckata написа:Колеги, каква пушена сланина мечтаете - навън е жега, виното още не е прекипяло, зелето не сме сложили... :mhihi: :mhihi:

Сериозно, утре ще направя слисък на поръчките от темата, като гледам - 10 кила няма да стигнат... Наистина ли толкова ви хареса тая сланина, сериозно? :dunno: :dunno: Такъв "деликатес" за 3 лева килото... :dunno: :dunno:


Ааа от другата седмица си идва полека лека, баш времето на тая тема. Вреди ме и мен с 2-3 килца да видя що толкова се облизва половината форум :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от Borymeckata » 19 Окт 2018, 11:02

Ужас... :shock: :shock:
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от hell's angel » 19 Окт 2018, 11:08

Ако искаш да отворим един клон и по Софето за любителите, може и безплатен превоз евентуално да организираме :mhihi:
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от Е.Димитров » 19 Окт 2018, 11:12

hell's angel написа:Ако искаш да отворим един клон и по Софето за любителите, може и безплатен превоз евентуално да организираме :mhihi:

+ Пловдив :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1422
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: Варна/Враца/Селановци
Пол: Мъж
Кара: Е65 745d
Мечтае да кара: Мотор с Кош!
Детайли за колата: Огин!

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от sambeto » 20 Окт 2018, 18:24

От доста време ВСЯКА събота купувам около 2 кг месо от Кауфланд. Свински врат, рибица или бут без кост. Просто всяка седмица намаляват едно от тия меса на около 6-7 лева килото.
Режа го, и го оставям в тава насипана с морска сол. Отгоре го засипвам пак с морска сол. Седи до другата събота в хладилника, като всеки ден наклонявам тавЪта и с една спринцовка махам водата.
В събота вечерта го вадя от солта, измивам го, и го поставям в една купа с готварска сол да се обезсоли. В неделя сутринта сменям водата и така до вечерта. В неделя вечерта го вадя от водата, стискам го в една кърпа да го изсуша, и го овалвам в една готова подправка за кайзер пастърмЪ от месарския магазин. После му прекарвам една връвчица и го оставям в хладилника да се суши. Горе долу за 6-7 дена е готово. После ги увивам в стреч фолио и във фризера.
И така - СЕКИ ДЕН РЕЖА И ЯМ!!! :twisted:
Без такова месо и без сиренье не сядам на масата вечерта!
Като почна да ям, все едно съм вампир и ми преливат кръв....нема такъв кеф!
Сега Ви оставям, отивам да режа.... :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от TNT » 20 Окт 2018, 20:51

Внимавай с месата от там, че аз един път така се натрових, че 2 дни в болницата бях :mhihi: В хладилник не стават ли по-смотано ? Аз чакам да стане студено, ама в Пловдив ще чакам още 2 месеца :lol:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от Jordana » 21 Окт 2018, 8:53

Аз също смятам че на тия нещо не са в ред месата . Пържолите от тия промота винаги имат странен вкус , като скочат в тигана пускат една лигава слуз все едно са тумблирани с нещо .
Иначе тая рецепта с осоляването е класическа . Стига да има хубаво месо за обработка и да му се занимава на човек .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от bum_bum » 21 Окт 2018, 9:10

За веригите отдавна се знае- и без това бедното на каквито и да е хранителни вещества промишлено отгледано месо се пере, кисне и обработва с какви ли не химикали за да изтрае по-дълго или да придобие отново търговски вид след като срокът му въпреки всичко е изтекъл.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1422
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: Варна/Враца/Селановци
Пол: Мъж
Кара: Е65 745d
Мечтае да кара: Мотор с Кош!
Детайли за колата: Огин!

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от sambeto » 21 Окт 2018, 9:45

Сигурно сте прави, ама ако тръгна да мисля всичко, ще трябва да стана веган ебаси...
Иначе в хладилника става много добре според мене. И най-хубавото нещо е, че жена ми и дъщеря ми не обичат такива меса. По тоя начин всичко е само за меееенн....

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от Borymeckata » 21 Окт 2018, 10:27

Сигурно сте прави за месото от веригите, но там все пак има някакъв санитарен контрол, а от пазара... изобщо не знаеш какво ще купиш. В магазина имат хладилници и поне няма да ти продадат нещо развалено или много фалшиво. А ние наскоро взехме кутия масло от пазара - уж от някаква мандра, от фермата... На баба им хвърчилото - чиста мас, само дето са я боядисали жълта.

Иначе да - най-добре е ти лично да теглиш ножа на прасето и метнеш още топлите мръвки в тигана, но... не всеки има такава възможност... :mhihi: :mhihi:
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от Jordana » 21 Окт 2018, 10:51

Според мен това е основната причина хората да не правят разлика в продукта от хипермаркета и месо от прасчо прясно хвърлено на жарта в селската печка . Просто не всеки може да ходи на свинска смърт .Едно време като гледахме такива домашни любимци , любимата хватка бе да си отбера от рибицата и на един дилаф в печката на дървена жар . Кана червено вино и може другите мераклии за прасе да чистят червата и да надуват гайдата :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook