Въпрос за свинско,винско и др.подобни

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 4.04.2014
Кара: e46 320d sedan '04
Мечтае да кара: e46 CSL

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от hotride » 26 Ное 2018, 21:16

В крайна сметка изнамерих една стара месомелачка на дядо ми от времето и реших, че ще се пробвам да направя суджук. Моля за някоя изпитана рецепта за да се подготвя и през уикенда да опитам да видя какво ще направя. Поздрави и благодаря предварително!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от dan-dam » 29 Ное 2018, 14:03

Някой има ли опит са ръчните пълначки за колбаси? Заглеждам да си купя някаква за лична употреба, но не зная коя да избера. Вместимостта не е толкова от значение-пълня около 20 кг на сезон и не е толкова фатално.
Въпросът е да ми върши работа, а не да се разкриви след първата партида луканки. Гледам, че има вертикални и хоризонтални. Коя е по-удачна?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от hell's angel » 30 Ное 2018, 15:38

Тази на veve-то не е зле :yes:
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от bum_bum » 30 Ное 2018, 19:00

100лв :kuku: По-добре още някой лев и електрическа мелачка и пълначка ебаси..

Аз имам една американска някаква ама е много малка и е с дръжка като за пистолет за силикон. Върши работа ама е мъка. Особено, ако пълниш 10-тина кила.

Таман ме подсети тая тема да нарежа от новата реколта.

Изображение

Сглобих си една сушилня от стиропор и вентилатор за баня ама май ще трябва да я вкарвам на топло, че взеха да замръзват нещо :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от hell's angel » 30 Ное 2018, 20:19

bum_bum написа:100лв :kuku: По-добре още някой лев и електрическа мелачка и пълначка ебаси..


Пускат ги на промоция от време на време :mhihi: Аз си взех по-евтина, ама не е баш като хората. :mrgreen: За електрическа поне още 100 :dunno:
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от Jordana » 30 Ное 2018, 20:51

Ебаси , тая тема като е погледна и ходя до хладилника да нарежа нещо :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от c04 » 01 Дек 2018, 0:37

Jordana написа:Ебаси , тая тема като е погледна и ходя до хладилника да нарежа нещо :mhihi:

И аз, проблема е че не намирам нищо там :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от Мордехай » 01 Дек 2018, 8:07

Айдеее...
IMG-908174cb1ee095a133c02b4757348ac0-V.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 4.04.2014
Кара: e46 320d sedan '04
Мечтае да кара: e46 CSL

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от hotride » 02 Дек 2018, 19:11

Здравейте, направих суджуците. 2кг сърнешко. 2 кг свинско и подправка за суджук сложих готова. Сега ще ви разкажа какви мъки бяха като за сефте правене на такива неща. Месото го смлях с електрическа месомелачка, някаква малка куче марка. След това омесих каймата за да стане хомогенна сместа и след това видях страшен зор с пълненето на червата машината се запушваше и запушваше и нищо не стана, опитах с една ръчна стара мелачка и с нея беше същата трагедия. Успях да напълня с триста зора около 50 см черво. В крайна сметка се отказах, прибрах каймата в хладилника и останах разочарован. След няколко часа размисли как да стане пълненето се сетих, че може би ще стане с пистолет за силикон ама от тия дето са за саламите силикон. Запалих БМВто и газ към железарията... взех пистолет изпарих с вряла вода яко всичко и както каймата си беше в пликовете я разточих на салами колкото да влезне в пистолета. И като се почна едно пълнене ;) чак ми достави удоволствие. Напълних всичко оправих и закачих продукцията на терасата да съхне. Та ако се чудите как по лесно да пълните червата с пистолет за силикон става перфектно.
Сега имам следните въпроси: Струва ми се че на две три от подковите е останало малко въздух, проблем ли е или като засъхне ще поизчезне? Четох в нета, че има вариант да се надупчат с игла ама ми се струва рисково?
Другия въпрос е дали на терасата ще изсъхнат. Терасата е северна не я огрява слънце, но е затворена с дограма, аз оставих прозореца леко отворен, но не съм сигурен дали ще станат до сега ме съм сушил нищо. Друг вариант ми е да ги нося на село имам една барачка?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от bum_bum » 02 Дек 2018, 19:16

Сложи ги за 2-3 дни между 2 карона затиснати с нещо тежко за да се сплескат.

Въздуха го изкарай с игла, нищи няма да им стане.

След като се сплескат ги дооформи на ръка и тогава ги суши. Първите 2-3 дни след окачването може да ги мачкаш и с точилката за да станат с хубава форма.

И аз точно пълня наденици за печене с моя силиконов пистолет :mhihi:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от Мордехай » 02 Дек 2018, 19:33

А да бяхте казали по-рано бре момчета. Аз вчера тъпо и упорито за половин ден направих 40 суджука. По едно време ми идваше да сложа каймата в пликчета във фризера и да приключа всичко.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от bum_bum » 02 Дек 2018, 20:19

Слабо продуктивни сте. Аз за час и нещо с е тая хуйня напълних 10 кила.

https://www.lemproducts.com/product/jer ... ccessories

Щом имате мелачки каймата е добре да се мели на 2 пъти и полузамразена докато е.

Първия път с месото подправките нарязано на парченца и яко месене. След това да почива и един ден, пак месене и няколко часа във фризера и мелене на най-ситната решетка. Така се реже, а не се мачка от ножовете.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от dan-dam » 02 Дек 2018, 20:34

Аз засолявам месото нарязано на парчета с подправките. Така преседява една нощ. После смилам местото. Тук е много важно да се омеси много хубаво каймата. Като съм ди по село имам достъп до една много хубава машинка, специално за тази работа. За 10 минути обърква местото много добре и става със специфичната структура на луканките-леко на конци.
Така предедява още една нощ, ако имам време и тогава пълня.
Иначе съм се решил да поръчвам този тип пълначка, пък ще я видим как е.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 4.04.2014
Кара: e46 320d sedan '04
Мечтае да кара: e46 CSL

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от hotride » 02 Дек 2018, 21:47

С пистолета за силикон е супер, ;) направо много се радвам, че се сетих да опитам, иначе ентусиазма ми умря като видях каква е мъка с машините.
Затиснах всичко да се сплесква. Остава въпроса дали терасата е добро място за сушене или да търся друг вариант?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от hell's angel » 02 Дек 2018, 22:13

Супер е :mrgreen: кило поне хваща ли ? Мен пълненето ме дразни, даже и ел. мелачката с тая тънка тръба за подаване ми къса нервите - тъкмо съм си набрал най дългото черво и аре разхвърляй пак :mhihi: , въздух, еквилибристики ..... заеби :nono:
Последна промяна hell's angel на 02 Дек 2018, 22:15, променена общо 2 пъти
Ubi dubium, ibi libertas

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook