Въпрос за свинско,винско и др.подобни

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от kiko » 05 Апр 2019, 20:55

И от мен -1кг няма ядове.
За София мога пак да се ангажирам да взема всичко/щом ти е по лесно/,само кажи кой с по колко кг е. Като взема и платя всичко,път+наложения платеж деля сумата на килогрмите и ще пиша в темата по колко се пада.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от b_u_b_o » 05 Апр 2019, 23:07

Казах ли ти, че ще има интерес :D Брой ме за 1кг да има за всички. Ако kiko се нагърби с раздаването, пращай и моята на него ние ще се намерим предполагам.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от dan-dam » 07 Апр 2019, 8:04

И аз съм вземал вече, така че ще пропусна този път за да има за колегите :yes:
-2 кг от мен

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от Borymeckata » 07 Апр 2019, 19:47

Супер сте, благодаря на колегите, които проявиха разбиране и помогнаха да решим уравнението... :bowdown: :bowdown:
Значи слисъкът добива нов вид:

1. bubo - дал е данни за доставката - Банкя - 1 кг.
2. kiko - имам му данните - София - 1 кг.
3. dan-dam - имам му данните - София - 1 кг.
4. benord - дал е данни - Пловдив - 1 кг.
5. klintan66 - имам му данните - Пазарджик - 2 кг.
6. sixstraight - имам му данните - София - 1 кг.
7. ceco_kd - не е дал данни - ??? - 1 кг.
8. JOGI - не е дал данни - ??? - 1 кг.
9. don't be - дал е данни - София - 1 кг.
10. host - дал е данни - Пловдив - 1 кг.
11. Phil - не е дал данни - София - 1 кг.
12. preki - имам му данните - София - 0 кг. (отказва се)

И така - наредихме ги 12 кила... Утре след работа ги изпращам, мисля - на всеки индивидуално, на адреса, които е дал. Така няма сметка - едно кило с доставката излиза двойно, но времето се стопля и не мога да изчакам някакво пътуване... Значи - разбрахме се, остава Ceco, Phil и Jogi да дадат данни за доставката и действаме... :yes: :yes:
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от Borymeckata » 08 Апр 2019, 9:35

Преди малко разпратих всичко, мацката от Е-коня щеше да ме подпали с поглед, ако можеше... :shock: :shock:
Всичко е точно по списъка, само Jogi не даде адрес, та неговото кило замина при dan-dam. Извинявам се, ама трябваше да оправя всичко с едно ходене до Еконта - на работа съм и нямам възможност да правя курсове... :dunno: :dunno:

Още се чудя какъв е тоя мерак за пушена сланина... Хайде, колегите, дето не за взимали, четат в темата и (сигурно) си мислят, че са изпуснали някаква супер - далавера, и са любопитни да опитат. Ама има хора, дето за трети път поръчват - е тези не мога да ги разбера... :dunno: :dunno:
Да беше някакъв деликатес - както и да е, ама това... :dunno: :dunno:
Нищо де, щом ви харесва - да ви е сладко. Само драснете дали всичко е наред с доставките. :bchug:
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от host » 08 Апр 2019, 10:01

По мое мнение сланината е деликатес който е крайноподценяван.

Мерси на @Borymeckata за стройната организация. Аз до сега не съм вземал и с удоволствие ще споделя впечатления от продукта след като се облажа :D
Моят интерес е подбуден от това, че си купувам от LIDL основно сланина и разни познати ако колят прасе ама тва стана рязък дефицит. Та който няма село ... на опашка се реди :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 708
Регистриран на: 3.09.2009
Кара: 466,5 см3 на цилиндър
Мечтае да кара: Нормално

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от don't be » 09 Апр 2019, 15:41

Изключителни благодарности на колегата "Borymeckata" за вкусния деликатес :angel: . А за който не вярва, опита я човек обиколил целите "Балкани" и думите му бяха " ако занесем това в Лесковац ще избием рибата " :mhihi:
За милиони-няма закони.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от Borymeckata » 10 Апр 2019, 6:53

Е, радвам се, ама чак пък "деликатес"... :dunno: :dunno:
И все пак си е "извън сезона" - сланината върви през зимата, това е ясно. И в тоя ред на мисли - абе нали е великденски пост, вие какви християни сте... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 844
Регистриран на: 9.04.2007
Местоположение: София/ Стара Загора
Кара: G30 540xi, S1000r, EXC 450

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от Phil » 10 Апр 2019, 8:56

И аз искам да благодаря на колегата. Вчера взех пратката :mhihi: и вечерта я опитах...Чудна беше :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от b_u_b_o » 10 Апр 2019, 9:43

И аз вчера я взех и вечерта като седнах да я опитвам и опитвам и чак лошо ми стана :mrgreen: Много е добра, крехка, не горчи чак от сол като повечето, абе супер е. Някой ден като сколасам и си сглобя пушилка ще пробвам да я доближа :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от Borymeckata » 10 Апр 2019, 9:46

Майсторът каза, че тази партида имала и малко месо по сланината, та може на някого да се е паднала и мръвка... :mhihi: :mhihi:
Аз се притеснявах от топлото време и затова бързах да я разпратя. Сланината е варена и после пушена, това си е един вид консервация, но пак не ми е спокойно дали е пристигнала в добро състояние... :dunno: :dunno:
А на сол как е? Щото му бях казал да я соли възможно минимално - не съм я пробвал и не знам този път как я е докарал... :dunno: :dunno:

Майсторът с радост споделя технологията, та ако някой иска да се пробва - ще го разпитам подробно. Но при тези цени (1 лев на кило за обработката) не бих се занимавал... Пушилката (която съм виждал при него)... си е просто един варел без дъно, качен на 4 тухли и с промушени арматурни железа през него, на които на куки от тел висят парчетата сланина. Отдолу гори (по-скоро - тлее...) дъбов талаш (според неговите обяснения), а отгоре слага една ламарина, с която регулира пушека... Ама първо продукцията се вари. Солта... не знам кога и колко се слага и доколко е важна за процеса... :dunno: :dunno:
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от host » 10 Апр 2019, 19:59

На мен ми мирише на иглолистна дървесина (с години съм ял скара на такава в местността "Копривките" ама и 1/2 ден запоявах, може всичко на това са ми мирише ).

Майстора е топ. С 2ма колеги в офиса я тествахме... И двамата питаха дали има още да си поръчат. Очаровани са.

Отлична е и според мен - нито пресилена, нито прекомерно подправки.

Специални благодарности на Боримечката.

Прилагам и снимков материал от пробата, даже свещ имахме за макс романтика :D

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от klintan66 » 10 Апр 2019, 21:44

Свеща кърти! :mhihi:

Боричечката е невероятен! :bowdown:
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от dan-dam » 10 Апр 2019, 21:50

Borymeckata написа:Преди малко разпратих всичко, мацката от Е-коня щеше да ме подпали с поглед, ако можеше... :shock: :shock:
Всичко е точно по списъка, само Jogi не даде адрес, та неговото кило замина при dan-dam. Извинявам се, ама трябваше да оправя всичко с едно ходене до Еконта - на работа съм и нямам възможност да правя курсове... :dunno: :dunno:

Огромни благодарности за пореден път :bchug:
Мен каката в Еконт ме пита дали това е луканка, понеже и миришело, като обработвала пратката :mhihi:
Сега тъкмо съм си отворил една биричка със сланинка и както съм скапан, ми дойде супер :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от Borymeckata » 11 Апр 2019, 6:58

Щом й мирише на луканка (откъде - накъде пък луканка... :dunno: :dunno: ) пак е добре, лошо щеше да бъде ако друга, неприятна миризма беше усетила... Сериозно се притеснявах от топлото (вече) време, но явно доставката е минала без проблеми.

host написа:С 2ма колеги в офиса я тествахме... И двамата питаха дали има още да си поръчат. Очаровани са.

Ха-ха, супер сте го аранжирали! :yes: :yes:
Моите колеги (врачани) я хапват с препечен хляб и чили - по едно кило заминава до обяд в офиса, даже и колежките на диета не отказват... Добре е да е студена (тогава се реже по-добре), но да не е замразена, за да се усеща аромата на пушено.

Аз съм ви казвал - това със сланината си е готов бизнес - само да се заеме някой да осигурява редовно суровина... Пазарът е разработен, схемата е ясна, няма нужда от реклама - новите клиенти сами се зарибяват (като с дрогата), при това всичко е законно... :mhihi: :mhihi:

Хапвайте със здраве и... наесен пак... :bchug: :bchug: :bchug:
Excellent! Steven is my name!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook