Въпрос за свинско,винско и др.подобни

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от bum_bum » 15 Дек 2019, 13:38

Сланината преди 10 години ми я подаряваха. Сега я купувам по 14-16лв. 5-6лв е смешна цена за пушена сланина.

А нещо бут не мисли ли да пуши? :mhihi:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от slatanic » 15 Дек 2019, 14:49

14-16 за сланина ми звучи като 7лв за сладки картофи.Много ми харесва ама бал съм го на тая цена. :mhihi:
Иначе пушен бут не е лошо.Едно време като гледахме прасенца в квартала имаше пушилня.Носехме си бутчето и после оп във хладилника.
Лошото беше,че ако бута е голям не може да влезе достатъчно навътре обработката и си оставаше сурово.Не че не го изяждахме де. :ok:
Как е тръгнало след някоя година пак ще си разчистя кочинката и ще бутна 2-3ма сладури вътре. :roll:

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от zAcK » 15 Дек 2019, 15:14

Не свинско, ама си е яко мезе, та да попитам! Как телешкият език става най-крехък? Варен и после печен, или пържен? :bchug: Трябва да зная, че става супер як в някои заведения, ама аз още не мога да го направят така! И задължително ли е да се вари в тенджера под налягане? :bchug:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 143
Регистриран на: 26.02.2019
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Няма BMW ;-)
Мечтае да кара: Нова

Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от Venelin1111 » 15 Дек 2019, 15:43

Задължително се бели след като е сварен и после са другите интервенции:
Пържен в масло , паниран или поднесен така само подправен със самардела и малко червен пипер
Относно дали се вари само в тенджера под налягане ? Не , жена ми го вари или в “Цептер “ или в “Мултикукър” нямаме под налягане и става супер.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Няма вече BMW

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 145
Регистриран на: 10.08.2009
Пол: Мъж
Кара: тази
Мечтае да кара: онази

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от Stoqnov_1979 » 15 Дек 2019, 21:17

Свинското тази година е кът. Вече не остана,а където все още го има,разбира се,че има и цена. Кварталните магазинчета при мен нещо се охълцаха и до миналата година като предлагаха домашно,тази година пак го предлагат,но е чуждестранно. Луда работа,а кучешката радост стана 10 лв. Аз го карам на ярешко и съм си доволен.
DSC_4824.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от bum_bum » 15 Дек 2019, 21:52

zAcK написа:Не свинско, ама си е яко мезе, та да попитам! Как телешкият език става най-крехък? Варен и после печен, или пържен? :bchug: Трябва да зная, че става супер як в някои заведения, ама аз още не мога да го направят така! И задължително ли е да се вари в тенджера под налягане? :bchug:


Не. В тенджера под налягане по принцип нищо не се вари.

Сваряваш го добре в обикновена тенджера, може с някое зърно бахар и дафинов лист. Като го бодеш трябва да влиза лесно вилицата. После го оставяш малко да изстине и белиш. След това на тигана с много малко мас, черен, червен пипер и сол. Или в тавичка като на всяко парченце сложиш отгоре малко масло, мас и пак подправки.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 367
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от ceco_kd » 15 Дек 2019, 21:59

bum_bum написа:...Не. В тенджера под налягане по принцип нищо не се вари...

Е какво се прави с тенджерата под налягане? Защото аз постоянно си я ползвам и ми е интересно какъв й е проблема?


Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от bum_bum » 16 Дек 2019, 1:00

За мен проблемът е, че готви при по-висока температура и по-бързо. Който го кефи, да си я ползва.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 367
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от ceco_kd » 16 Дек 2019, 7:24

bum_bum написа:За мен проблемът е, че готви при по-висока температура и по-бързо. Който го кефи, да си я ползва.
Ок! Благодаря!

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от zAcK » 16 Дек 2019, 19:13

Уцелих го от не знам кой опит. До момента все се пробвахме на тиган - голяма грешка. Не става. Но половината език вчера го оставих за утре, след като вря 3 часа. Нарязан и в хладилника. Днес го намазах леко със зехтин. сложих му масло, черен пипер, риган, червен пипер и вода. Подреден в тавичка. С фолио на 180 градуса. След 40-50 минути махнах фолиото, да се запече :shock: :bchug: :bchug: :bchug: Почвам да пия вино. Много съм доволеееенннннн!!! Задната част на езика, където има месце е доста по-вкусна и крехка :bowdown: Мека е като мозък - друго любимо мезенце :mhihi: :mhihi: :mhihi:


Изображение
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от VladiE » 17 Дек 2019, 17:57

Както автора на темата си падам по домашна пастърма. Реших да пробвам освен класиката със свинско филе, направих и пилешко. Тъй като нямам вариант да го суша на тераса или подобно място, купих дехидратор за плодове и суша месото в него. Получи се много добре, а пилешкото филе е с вкус на филе елена. На първата снимка в ляво е пилешкото.ИзображениеИзображение

Изпратено от моят SM-A530F с помощта на Tapatalk

Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3927
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от zAcK » 18 Дек 2019, 16:08

Да, в машината за сушене за плодовете става перфектно за два дни :bchug: :lalala:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от c04 » 18 Дек 2019, 18:01

zAcK написа:Да, в машината за сушене за плодовете става перфектно за два дни :bchug: :lalala:

И аз купих такова чудо наскоро, ще взема да пробвам. Но трябва да е нарязано на парчета?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 825
Регистриран на: 6.09.2015
Пол: Мъж
Кара: E46 320D
Мечтае да кара: F30 / F10

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от VladiE » 18 Дек 2019, 18:12

Не е нужно да е нарязано. Аз слагам филетата цели и ги суша на най ниската температура 35 градуса. Първо сухо осоляване за 24 часа с морска сол, после кисне във вода 12 часа да се обезсоли и 24 часа в машината. Овалва се с подправките преди залагането в дехидратора. Като е готово го увивам в стреч фолио и прибирам в хладилника да се отпусне за 12 часа поне. Суша пилешко филе, свинско бон филе и контра филе, телешки шол и чери домати. Тях ги правя сушени разрязани на половинки за 20 часа и после прибирам в буркан в хладилника. Като ще се ползват се заливат със зехтин и се подправят с намачкан чесън. Страхотно е за ракия.

Изпратено от моят SM-A530F с помощта на Tapatalk

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от c04 » 18 Дек 2019, 21:49

Но моята е от този тип. Да махна всички тавички без най-долната ли?

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook