Въпрос за свинско,винско и др.подобни

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1668
Регистриран на: 29.06.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 320i
Детайли за колата: e36 coupe

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от host » 11 Апр 2019, 9:51

Препечени филийки, черна маслинова паста... Това е от мен за компания на мезето

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от dan-dam » 11 Апр 2019, 13:59

Borymeckata написа:Щом й мирише на луканка (откъде - накъде пък луканка... :dunno: :dunno: ) пак е добре, лошо щеше да бъде ако друга, неприятна миризма беше усетила... Сериозно се притеснявах от топлото (вече) време, но явно доставката е минала без проблеми.

...

Хапвайте със здраве и... наесен пак... :bchug: :bchug: :bchug:

Не ги разбира нещо мезетата, ама бързах и нямах време да взема да обяснявам и само потвърдих :)
Нищо и няма от пътуването, ОК си е :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от kiko » 12 Апр 2019, 9:00

Жив и здрав да си, покрай мен зарибих още 2-3ма :mhihi: дрогата ряпа да яде покрай тая сланинка :mhihi:
Очаквам с нетърпение следващата поръчка :ok:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от ceco_kd » 12 Апр 2019, 10:34

Огромна благодарност към колегата Боримечката! Аз бях с детето, когато минах през Еконт и ме попита кренвирши ли има в пакета. В смисъл, че като и пукна от тия Лидълските кренвирши(детски уж) на микровелето и се размирисва по подобен начин. Но мен много ме напуши на смях понеже се усещаше уханието на деликатеса от вътре. Майсторът е стабилен. Всичко е точно колега с пратката, просто сега ме хваща яд, че предната партида четях и не се тагнах и аз. Но за вбъдеще такава грешка няма да направя(повторя).
Благодаря отново, колега жив и здрав!
П.С. Абе чудих се дали да го споделя, ама в деня като я взех имах сготвен боб. А познайте как се хапва боб с пушена сланинка... Какво може още да иска човек

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от Borymeckata » 12 Апр 2019, 11:02

ceco_kd написа:... се усещаше уханието на деликатеса...

Колеги, вас чак на поезия взе да ви избива, очаквам скоро и ода ще напишете за селската сланина по 4 лева килото... :bowdown: :bowdown:
Човек ще каже, че става въпрос за някакъв божествен нектар и амброзия, достоен само за олимпийските богове... По нашия край сланината се смята за отпадъчен продукт от прасето - продават я по лев - два килото или направо я изхвърлят, да не заема място във фризера.

Боб със сланина наистина много върви, особено ако си е сварен с парчета от нея вътре - цялата манджа придобива вкус на пушено. Но това си е зимно ядене... :dunno: :dunno:

Странно, не се сещам друг продукт, дето търсенето така рЕзко да превишава предлагането, може би само някакви супер-коли в лимитирани серии по 300 - 500 броя и арабските шейхове да се редят на опашка с куфарчетата... :mhihi: :mhihi:
Ще говоря с майстора да мислим как да задоволим търсенето другата есен... Ако му предложа да вдигнем изкупната цена на суровината - примерно да я плащаме по 3 лева килото и тогава готовата продукция ще стане на 5? Така има шанс да увеличим количествата - какво ще кажете?
Excellent! Steven is my name!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 720
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от Don_Diego » 12 Апр 2019, 11:06

Няма какво да се очудваш на реакцията - подобни месни изделия стават все по-редки за намиране по магазините и когато някой има добра продукция е нормално да има голямо търсене. Вече проблема идва от малкото предлагане на суровина за направата на този продукт, все по-малко хора гледат прасета и животни като цяло. Хората, от които аз взимам сушени мезета от сега ме питат колко продукция да заделят за мен :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от Jordana » 12 Апр 2019, 13:51

...Странно, не се сещам друг продукт, дето търсенето така рЕзко да превишава предлагането...
Еми скоро около шабла изплуваха торби с такъв продукт на който търсенето изпреварва предлагането . Потребителите на тая сланина също явно развиват някаква зависимост към продукта :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Русе
Пол: Мъж
Кара: Е36 318i
Мечтае да кара: На челна стойка.
Детайли за колата: И умишлено надрана пак е красива.

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от ceco_kd » 12 Апр 2019, 20:24

Абе незнам как във Враца е 1 лв/кг, ама дано не забравя ще Ви снимам да видите от Кооперативен пазар в Русе цена от 3,00-3,50 лв за 200 грама, ако не се лъжа. Така, че килото отива 15 лв, че и нагоре.
А нещо, което е качествено и има предлагане няма как да не се търси, това относно БМВ Повер сланината!

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk
Карам бавно! Стигам Бързо!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1011
Регистриран на: 18.01.2009
Местоположение: София, ама съм от село
Пол: Мъж
Кара: 03'Е53 М62TUB44
Мечтае да кара: Е34 540/6 touring
Детайли за колата: Петица с много седмици

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от dan-dam » 12 Апр 2019, 22:13

Borymeckata написа:...
Ще говоря с майстора да мислим как да задоволим търсенето другата есен... Ако му предложа да вдигнем изкупната цена на суровината - примерно да я плащаме по 3 лева килото и тогава готовата продукция ще стане на 5? Така има шанс да увеличим количествата - какво ще кажете?

Аз съм за :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от hell's angel » 12 Апр 2019, 22:29

Аз пушилнята съм я довършил .... почти. Ама не ми се гледат прасета, та съм навит и сурова да я налазваме :mhihi: Боримечка, кажи му само да не бели кожата :mrgreen:
Ubi dubium, ibi libertas

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от Borymeckata » 16 Апр 2019, 14:46

Колеги, загазих... Вчера след работа минах през Еконта да си прибера парите за сланината. И там някакви типове (служители) ми казаха, че пратките им миришели много хубаво и следващия път трябвало да има едно кило и за тях, иначе - няма обслужване... Стига бе, това не може да ми се случва, егати... :banghead: :banghead:
Майтапят се, ама то покрай майтапа... ще трябва да ги почерпя. Егати зловещата сланина - сякаш обсебва хората, покварява ги, убива човешкото в тях... В какво се забърках, мамка му... :banghead: :banghead:


Ще говоря с майстора - ако го мотивираме с по-вискока цена (да кажем - 5 лева килото), можем да оберем всичката му продукция, той няма да има сметка да продава на други хора и ще работи само за нас. Мислих и някакъв вариант аз да се изключа от схемата. Примерно - да му направя мейл, да дам тук адреса и вие да му пишете (поръчвате) директно на него, а той да ви праща продукцията по куриера. Много ме изкушава такъв вариант - ще го питам дали може да стане така...
Excellent! Steven is my name!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2499
Регистриран на: 23.06.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: сребърна звезда

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от kiko » 16 Апр 2019, 15:56

Няма какво да се изключваш!зариби ни и ся бегаш :mhihi: :winky: направо си сложи 1левче на кило за теб!дали ще са 4 или 6лв не вярвам някой да го бърка а хамалогията и логистиката не са малко.Аз съм ок на 5лв за майстора и направо да слага една табела "бмв повер сланина" на дюкяна :mhihi: и вече сланинката да е на 6лв. пс.вече имам поръчка за 3-4кг :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1786
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: София Пазарджик
Пол: Мъж
Кара: E34TDS , CL 500, Е65

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от klintan66 » 16 Апр 2019, 19:36

Borymeckata написа:Колеги, загазих... Вчера след работа минах през Еконта да си прибера парите за сланината. И там някакви типове (служители) ми казаха, че пратките им миришели много хубаво и следващия път трябвало да има едно кило и за тях, иначе - няма обслужване... Стига бе, това не може да ми се случва, егати... :banghead: :banghead:
Майтапят се, ама то покрай майтапа... ще трябва да ги почерпя. Егати зловещата сланина - сякаш обсебва хората, покварява ги, убива човешкото в тях... В какво се забърках, мамка му... :banghead: :banghead:


Ще говоря с майстора - ако го мотивираме с по-вискока цена (да кажем - 5 лева килото), можем да оберем всичката му продукция, той няма да има сметка да продава на други хора и ще работи само за нас. Мислих и някакъв вариант аз да се изключа от схемата. Примерно - да му направя мейл, да дам тук адреса и вие да му пишете (поръчвате) директно на него, а той да ви праща продукцията по куриера. Много ме изкушава такъв вариант - ще го питам дали може да стане така...


Да не те четкам но ако ти не участваш сланина няма да ям! :bchug: :wave: :yes:
Хора, които много говорят, и не ви става ясно от първото изречение какво искат да кажат, обикновено искат пари, искат да ви излъжат или поне да ви заблудят !

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 480
Регистриран на: 15.01.2012
Пол: Мъж

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от Benord » 22 Апр 2019, 22:20

[quote="Borymeckata"] Колеги, загазих...

Май и аз загазих?!? Нищо не идва и се притеснявам,че пратката е дала фира по пътя. :help:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 146
Регистриран на: 2.06.2008
Местоположение: София, Възраждане
Пол: Мъж
Кара: Х3 § Lupo

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от Georgi_G » 23 Апр 2019, 7:33

Benord написа:
Borymeckata написа: Колеги, загазих...
Май и аз загазих?!? Нищо не идва и се притеснявам,че пратката е дала фира по пътя. :help:

Фира..... таратанци, някой се облизва сладко-сладко, а това вече си е проблем. :shock: Закъсал си и ти съчувствам. Аз нямам търпение да дойде следващия сезон :D :D.

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook