Въпрос за свинско,винско и др.подобни

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1369
Регистриран на: 14.04.2008

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от slatanic » 02 Дек 2017, 18:49

:bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown: :bowdown:
Очаквай снимки.
Вече пробвах разни рецепти дето не останаха ама още не съм уцелил баш моята. :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 680
Регистриран на: 16.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е39

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от wladio » 10 Дек 2017, 13:43

леко отклонение-много ми е интересно като видя в меню някъде ''пилешко бонфиле''или в магазин..........
и винаги се каня да ги запитам какво е това,но все нещо се спъвам -не че не знам(с баща ми сме касапини).....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 361
Регистриран на: 5.08.2007
Местоположение: София
Кара: е53

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от Cyberloner » 11 Дек 2017, 14:53

Да не би да имат предвид обезкостено горно бутче???(макар, че това си пържола :) )

Иначе аз поне зная, че филе е всяко обезкостено месо, без мазнини(рибно, пилешко, свинско, телешко и т.н.), а при свинското и телешкото различаваме контра филе(рибица - мускилути на гърба около гръбнака и обикновено са големи парчета месо по 1,2кг и нагоре) и бон филе (мускула при вътрешната част на задните крака и обикновено са малки филета по 200-300грама) - поправи ме ако греша :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 682
Регистриран на: 28.01.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 530iA Touring
Мечтае да кара: e3-е39
Детайли за колата: 2001

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от dankata » 11 Дек 2017, 15:46

Спретнах четири навити панчети. В края на седмицата ще заложа и традиционна пуска, както и чоризо.
Успоредно с това борим суджуците - около 600кг.
Една снимка на какавидите (панчетите):
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 52
Регистриран на: 19.07.2009
Местоположение: В планината
Пол: Мъж

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от drevnia » 20 Дек 2017, 19:00

Конското го спрострех да сахне, тия дни, че и гудетата .
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от Borymeckata » 22 Дек 2017, 22:32

Borymeckata написа:Здравейте, Колеги. Имам в моя град един майстор - прави пушена сланина. Ходил съм у тях - окачва парчетата в някакви варели и пали отдолу лозови пръчки... Миналия мсесец занесох едно кило на колегите ми в работата да я пробват и за един ден сланината замина, всички много я хвалеха. Та няколко човека си поръчаха и днес ходих при майстора да взема още, от новата партида. Накратко - взех повече и сега имам 5 килограма излишни. Платил съм я по 4 лева килото, пакетирана е в отделни пакети по 1 кило. Знам, че звучи шантаво (пушена сланина...), но наистина не е лоша - мирише много апетитно, не е солена и съм сигурен, че не е обработвана с някаква химия.

Та ако някой има интерес - мога да му пратя по Еконт. Единственото условие е да напише отзив за сланината тук, в темата. Не съм пускал обява в борсата, защото не е по темата на форума, а и не е бизнес - не мисля да печеля от това.


Мамка му, почнах и аз да се цитирам сам като Мао Дзедун... Колеги, не го приемайте като реклама, ама днес пак взех от сланината. Ходих с колата при майстора и понеже купих 16 кила (толкова имаше...), ми я даде по 3 лева килото (коледна прИмоция)... Колегите са ми поръчали, и всеки ден ми вадят душата - какво станА с тая сланина бе, сам ли си я ядеш, мамка ти и сиропуч..., ама тия са повече врачани и ше го духат резко поди вода, да се не вдига пепел... Нещо си губя мисълта, сигурно щото преди малко пробвах сланината с една кана червено вино - добре я е докарал човека, много ароматна и не е солена... Та за какво говорех... Значи врачаните ще идат всичките у некой ъгъл и ше се фанат дружно за палците... айде да не бъдем толко краен, ше си разделят некви там 6 кила, то сигурно 20 човека са ми поръчали... абе кви "човеци" бе - не са 'ора т'ва, нали ви казах, че са врачани... Пак си изгубих мисълта... Значи тия сътвери че си разделат 6 кила сланина, как че се разберат - техна си работа, ако ще да се изтрепат като кучета, ич ми не е през кожата... За кво ви приказвах... Да! Значи от сичките 16 кила у багажника ония суеци ще си разделат 6, а 10 остават за форума! Ако имате интерес - казвайте и да пращам по еконта, печалба никва нема да реализирам (по 3 лева е килото), ама има условие - секи консуматор да сложи един честен отзив за продукцията тука. И те така...
Excellent! Steven is my name!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от немо » 22 Дек 2017, 23:53

Скоро правих конско,държах 11 дена в сол,после 2 дена във вода за обезсоляване.Оставих да се ветрее 5-6 дена без всякакви подправки,след това намазах с микса (смесвам подправките и ги пасирам с червено вино,така че да се получи кашичка с консистенция за мазане).Намазах месото и още 5-6 дена,стана чудно :shock:
Не ми се е получавало толкова добре със друго (свинско или телешко).
Ако нанеса подправките след обезсоляването и от 1-вия ден на сушене месото е обмазано се получава една малко дискомфортна коричка.Не го хвърлям де.... :mhihi:
Не съм пробвал обаче със овалване във сухи подправки.
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от bum_bum » 23 Дек 2017, 0:23

И аз имам тук едно конско ама малко дебело е нарязано та зор съхне. А освен това го нападна някакъв синигер неговата м@м@. Няколко пъти го хващам да си мези :shock:

Иначе наденици за печене конски махнахме вече към 20 кила тоя месец. И телешко един колега уреди ама ми се пък прееба редуктора на мелачката та чакам доставка от PRC да произведа малко кайма. Набутах 5-6 кила в буркани, идеална бърза манджа е.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от hell's angel » 23 Дек 2017, 1:45

Те, синигерите, си падат по блажното, като нас - тури малко сланинка настрани, за него и нЕма да ти бара конското :D
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от bum_bum » 23 Дек 2017, 1:56

Мислех леб да му сложа ма такова не съм ял от години и все забравям да купя.

Щом кълве и на сланина работата става много лесна.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от hell's angel » 23 Дек 2017, 2:04

:mhihi: :mhihi: :mhihi: На леб със сланина най-много кълве :mrgreen:
Ubi dubium, ibi libertas

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от bum_bum » 23 Дек 2017, 3:56

Рикия да му грея ли или и така ще ги яде?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2104
Регистриран на: 17.01.2009
Местоположение: София-Коньовица
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от (bubsa) » 23 Дек 2017, 8:53

bum_bum написа:Рикия да му грея ли или и така ще ги яде?

:mhihi: :mhihi: :mhihi: :bowdown:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение


...и всички разбират от всичко...

Да пишеш на БЪЛГАРСКИ език с ЛАТИНСКИ букви е като да пишеш с лайна по стената. Чете се, но не е приятно!
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от Ganchev__ » 29 Дек 2017, 23:12

Да се разпиша аз относно сланината от Боримечката.
Първоначално викам каква е тая кафява чудесия, с която се набутах. :mhihi:
Резнах малко и останах очарован.Много добре опушена, леко осолена, крехка и без кожа.
Нищо общо с боклуците, които съм купувал от магазините досега.Само съм си мислел, че ям сланина досега.Просто перфектен вкус.
Бащата каза, че според него е опушена повече отколкото трябва и искаше да я лекува с марината от чесън и червен пипер, ама не му позволих. :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1016
Регистриран на: 8.06.2012
Пол: Мъж
Кара: Нафтова печка.
Мечтае да кара: През просото...
Детайли за колата: Х3 (Е83) 3.0d, 2004г.
M57TU-A5S390R-ATC400

Re: Въпрос за свинско,винско и др.подобни

Мнение от Borymeckata » 29 Дек 2017, 23:33

Е, радвам се, ако Колегата е останал доволен. Всичките 16 кила заминаха и до момента няма недоволни... То за 3 лева килото не може да очакваш някакъв гурме-деликатес, но става сланината...

Един съвет относно консумацията - за да се нареже тънко, сланината трябва да е замразена. Но за ядене е добре да не е, защото става безвкусна и се губи ароматът на пушено. Май е най-добре да е леко охладена и върви чудесно с препечен черен хляб и чили (едър червен пипер, не много лют). И запотена кана домашно червено вино, разбира се... :drink: Наздраве на всички!
Excellent! Steven is my name!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Jordana, peshehodetz

Последни теми
Facebook