Кой какви "джаджи" си е правил навремето...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Кой какви

Мнение от don_gori » 03 Дек 2013, 10:59

Браво за веселата тема определено ще донесе хубави спомени :yes:
Като бяхме малки си правихме пушки с фунийки - ходихме по покривите да разваляте антените на хората , че да си намерим хубава "права тръба" :mhihi: После всеки по свой собствен стил си правеше пушката , а фунийките бяха отстрани на шулката забити в парче пластмасов кашон. Моята я правех да мяса на AK47 :lol:
Другия интересен проект , в който съм участвал беше люпилник за 1200 броя яйца - с дядо ми като бях на 6-7 години го правехме. Прави ми впечатление , че дори след 18-19 години си спомням повечето неща по него и кое за какво служи ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Царево
Пол: Мъж

Re: Кой какви

Мнение от barabqga » 03 Дек 2013, 13:42

steeN написа:А правили ли сте - "пу`кало". Тва от тръбички от флумастер... изстрелва зелени сливи с помощта на бутало издялкано от химикал хемус :mhihi:


джидживки :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 243
Регистриран на: 1.12.2011
Пол: Мъж
Кара: кво му падне...
Мечтае да кара: М6 G-power

Re: Кой какви

Мнение от jorko7120 » 03 Дек 2013, 14:36

Помня един ден с брат ми почнахме да правиме лъкове всичко точно 1 пръчка от върба и сезал и г/д ставаше нещо да ама стрелите не летяха като хората и какво им е?... нямат пера е познайте на какво приличаше петела останал сам самичак малко преди баба да замине на гърция :mhihi:
За Хелуин
Flash написа:Децата в Перник, като почукат на вратата на някой, вместо "номер или лакомство", казват "ракия или бой". :mhihi:


Изображение

Автоморгаджията
Аватар
Мнения: 222
Регистриран на: 16.06.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: чорапи у тех и маратонки вънка
Мечтае да кара: E60 ///M5

Re: Кой какви

Мнение от Flash » 03 Дек 2013, 19:04

Тази тема трябва да я затворите и само на мен да ми дадете достъп, щото ще свърши форума, докато изпиша всичко :mhihi:

С един приятел навремето ни викаха
'Майсторите'. Каквото и да барнем го превръщахме в съвсем друго нещо... Примерно от една пералня направихме приспособление за автоматично отваряне и затваряне на кухненската му врата. Барабана като върти наляво и вратата се отваря; надясно - се затваря... Нещо червяци снаждахме, разни работи там... В техникума по електрото имахме по 12 шестици по техническа практика за един срок :mhihi:
Купувахме диодчета, резистори, платки разни и ги правехме да мигат заедно с баса от уредбата... Неговата стая приличаше на някоя работилница на 80-годишен електротехник.

Оф.. :kuku: :mhihi:
http://www.misterika.blogspot.bg - "Архивите на една друга реалност" - Паранормалният блог на България
На завоя заляга, конете яко напряга, задницата бяга - към мантинелата посяга...
Пол Уокър: 1973 - ∞
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1499
Регистриран на: 28.09.2005
Кара: любимата ни марка да е първа ;)
Мечтае да кара: римска колесница с М-пакет ;)

Re: Кой какви "джаджи" си е правил навремето...

Мнение от spower » 03 Дек 2013, 20:52

За колегата jorko7182 едно от скорощните ми създания ;) стрелите са с пачи пера. Малко над 300крачки полет на стрелата. Хубавият лък е като да направиш цигулка страдивариус ;)
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: :lalala: https://bit.ly/3fQigcM

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Кой какви

Мнение от bum_bum » 03 Дек 2013, 21:32

А бомбички от миниум и бронз колко тона съм направил не знам :mhihi: Веднъж напълнихме един куфар и съборихме стената на стадиона на село. И димки от амониева селитра.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8775
Регистриран на: 18.12.2006
Местоположение: село Кестеново
Пол: Мъж
Кара: мфили

Re: Кой какви

Мнение от cod-cdbp » 03 Дек 2013, 21:37

bum_bum написа:А бомбички от миниум и бронз колко тона съм направил не знам :mhihi: Веднъж напълнихме един куфар и съборихме стената на стадиона на село. И димки от амониева селитра.


От там ли ти идва ник-а :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 462
Регистриран на: 16.01.2011
Пол: Мъж
Кара: E 46 Sedan 136 Hp
Мечтае да кара: Най-новото BMW независимо от модела

Re: Кой какви

Мнение от bobi_81xx » 03 Дек 2013, 22:26

spower написа:Като малък правех лагерни колички, тъпкачи /пушка с барут от кибритени клечки, бомбички. 6ти клас вече добре работех с металообработващи инструменти и почнах тунинг на балканчета. Като ученик в техникума почнах и ремонта на двигатели на мотори балканчета и иж. Пак по това време с ъглошлайф и електрожен направих фитнес зала: лежанка с менящ се наклон, стойки за клек, римско столче, скрипец, скотова пейка... усвоих и боядисването до някъде ето и мое творение от деветдесете балкан 50 ендуро синьо лилав :) още е в движение

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

и аз се занимавах с Балканчета навремето,а миналата зима си реставрирах машината и сега вече изглежда така :) : Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 462
Регистриран на: 16.01.2011
Пол: Мъж
Кара: E 46 Sedan 136 Hp
Мечтае да кара: Най-новото BMW независимо от модела

Re: Кой какви

Мнение от bobi_81xx » 03 Дек 2013, 22:47

bum_bum написа:А бомбички от миниум и бронз колко тона съм направил не знам :mhihi: Веднъж напълнихме един куфар и съборихме стената на стадиона на село. И димки от амониева селитра.

Големи спонеми с миниум и бронз,даже си ги свивашме вътре в стаята и си ги подхвърляхме :oops: мани мани как сме се опазили само господ знае!!!!!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Кой какви "джаджи" си е правил навремето...

Мнение от steeN » 04 Дек 2013, 4:34

.
Последна промяна steeN на 29 Дек 2022, 10:11, променена общо 1 път
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Кой какви

Мнение от drago_pavlov » 04 Дек 2013, 8:01

bum_bum написа:А бомбички от миниум и бронз

Това беше табу в нашата компания - на един приятел баща му е влизал в болница от такива бомбички и дори не сме си помисляли да ги пробваме :paranoid:
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Кой какви

Мнение от Е.Димитров » 04 Дек 2013, 11:47

Любими материали-карабит,миниум и бронз
Любими обекти-ново строящи се сгради
Когато излезе филма "Банда БМХ",всички си срязахме балканчетата и станахме все едно с бмх -сове
Бяха се появили по спирките едни пластмаси дебели,от там след подходяща обработка си правихме "боксове",иначе чупим някой акумулатор,претопяваме оловото и си правим бокс във формички,палки от на прахосмукачката маркуча и го напълниш с пясък,един път така ме изребриха по главата че 3 дена ходих като космонавт на луната-внимателни крачки и бавно.
"Тъпкачите",купуваш от магазина кибрити и после тестваме в някоя врата на гараж,по едно време установихме че стават страхотни димки от плексигласа дето се слага на звънците на входа,след като в квартала изчезнаха триъгълниците,защото това беше сорса от който ставаха димките,минахме на вторият тип.
Пък колко баби и дядовци причаквахме да преведем през улицата,независимо дали искат или не за да ни дадат после като награда едни билети за кино от училище...
За арбалетите,бях си направил толкова мощен арбалет,че едвам го зареждах и бая риташе като пусне стрелата...та в провинцията когато съм ходил,за съжаление доста кокошки окуцяха...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1499
Регистриран на: 28.09.2005
Кара: любимата ни марка да е първа ;)
Мечтае да кара: римска колесница с М-пакет ;)

Re: Кой какви

Мнение от spower » 04 Дек 2013, 12:33

bobi_81xx написа:и аз се занимавах с Балканчета навремето,а миналата зима си реставрирах машината и сега вече изглежда така :) : Изображение

Браво колега идеално е станало само едни лепенки остава да му сложиш оригинални, ако искаш имам свалени файловете и мога да ти ги пратя. И аз замислям подобен проект да върна оригиналния вид на моторетката, дори се оглеждам за някой балкан 250 за реставрация :)
А за преправените БМХ-си от балканчета не взимахте ли от малките Чавдари облегалките / черна продълговата гума, която се поставя надпис БМХ / Може и по другите рейсове да ги е имало :)
Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: :lalala: https://bit.ly/3fQigcM

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 648
Регистриран на: 25.08.2007
Местоположение: BMW factory in Dingolfing
Пол: Мъж
Кара: рожден ден
Мечтае да кара: Apassionata
Детайли за колата: ̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿

Re: Кой какви

Мнение от EBEEMVACIA » 04 Дек 2013, 16:23

CBETEЩИ :idea: :idea: :arrow:

ДЪСКА НА СЕДАЛО :mhihi: 8) :!: :idea: :idea:
Изображение
КОНТАКТИ :lalala:

мързелив ключ :bowdown:

чрез вграждане на глимки/светодиоди
:ok:
̿̿ ̿̿ ̿̿ ̿'̿'\̵͇̿̿\з= ( ▀ ͜͞ʖ▀) =ε/̵͇̿̿/’̿’̿ ̿ ̿̿ ̿̿ ̿̿BMW Flugelrad II V-2

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 273
Регистриран на: 12.10.2010
Пол: Мъж
Кара: турбо дизел
Мечтае да кара: би-турбо дизел

Re: Кой какви

Мнение от SHTILL » 06 Дек 2013, 2:20

И аз съм сравнително млад спрямо вас (не завиждайте :mhihi: ), но и аз съм със следния списък:
Тръба за фунийки задължително :mhihi: Бях залепил с тиксо и един ластик, който ми служеше за патрондаж :mhihi: . Уцелих братовчеда със фунийка с кърфичка и капка Канаколит и после ядохме и двамата бой от разни лели и баби :mhihi: . Димките от амониева селитра и те са класика. Помня гледката веднъж как бях накичил целия простор с вестници, топени в правилния разтвор (че то докато уцелиш правилната пропорция опраскаш някой и друг вестник). Бомбички правех от кибрит увит във станьол. Като го удариш с камък и то плякаше :bang: . Пак със братовчед (друг братовчед) намерихме на тавана в тях касетка (щайга :mhihi: ) с някакви взривове (като по филмите почти :mhihi: ), но добре, че пак ни спипаха и ни ги взеха, че... пази, Боже! (дядо му, лека му пръст, беше миньор)
6ти клас като си ходех с наще на село за уикенда карах симсон с педали и 3 скорости. Бях направил газта не от нормална ръчка, ами от ръчка за спирачка на колело. Беше ми се скъсало жилото за газта, та имах това подръка и свърши работа (донякъде). Возих се и на прибиране точно захождам с ляв към портата и усетих как симсонката зададе яки параметри на газта и последва кривене на портата и пак увикване.
+ лагерните колички, с огромни лагери (дядо ми е бил комбайнер и ДАП-аджия и не е като да няма някой друг лагер в гаража), с които тормозехме бабките по обяд :mhihi:
като цяло палав съм бил като малък :owned:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook