500 лв. глоба за преминаване на червено - гласува се утре...

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 934
Регистриран на: 26.08.2008
Местоположение: Евксиноград
Пол: Мъж
Кара: VOLVO XC60 2016 Feiclift D3

500 лв. глоба за преминаване на червено - гласува се утре...

Мнение от Демирев » 21 Окт 2013, 10:33

На утрешното заседание в парламента 22 октомври ще бъдат гласувани предложенията на левицата за преминаване на червено глобата да бъде 500 лева. Също така с интерес се очакват и гласуването на предложенията за нови шофьори. Всеки току що взел шофьорска книжка за първите шест месеца ще му бъде забранено да шофира с над 90 км в час и по магистрален път както и от 22 часа до 06.00 часът сутринта.
През първите шест месеца за новите шофьори ще бъде разрешено да шофират с до 0.1 промила алкохол при 0.5 промила за всички останали.

Монитор.
Borymeckata написа:БМВ къща разваля... Момата е казала: "Или аз, или желазарията!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 338
Регистриран на: 27.07.2010
Пол: Мъж
Кара: лимузина

Re: 500 лв. глоба за преминаване на червено - гласува се утр

Мнение от bat_gosho » 21 Окт 2013, 11:43

Отказаха ме да карам пиян,сега искат и да спра да минавам на червено :mhihi:
Иначе сериозно не смятам,че минаването на червено е толкова сериозен проблем и трябва да му се обръща такова внимание.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: 500 лв. глоба за преминаване на червено - гласува се утр

Мнение от BaDxBoY » 21 Окт 2013, 11:58

Аз незнам, дали това с новите шофиори ще го приемат.. Направо свършвам си шофьорските курсове и емигрирам.
Та то на мен кола за преди 10 часа вечерта и след 6 сутринта не ми е нужна подяволите..

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8317
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Re: 500 лв. глоба за преминаване на червено - гласува се утр

Мнение от vicho » 21 Окт 2013, 12:01

bat_gosho написа:Иначе сериозно не смятам,че минаването на червено е толкова сериозен проблем и трябва да му се обръща такова внимание.


това е нещо напълно нормално :mhihi:
You said: "Time will change!" What if it changes you?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 30.08.2007
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж

Re: 500 лв. глоба за преминаване на червено - гласува се утр

Мнение от Doberman_vas » 21 Окт 2013, 12:12

bat_gosho написа:Отказаха ме да карам пиян,сега искат и да спра да минавам на червено :mhihi:
Иначе сериозно не смятам,че минаването на червено е толкова сериозен проблем и трябва да му се обръща такова внимание.

ВИе в ПА, може за двата светофара в града ви да няма чак такова значение, но това е най-сериозното нарушение на правилата.
Лошото е, че катаджиите ще почнат да лъжат още повече хората :bang: :bang: , че като ти кажат ние сме трима и се подписваме под акта ти идва да ги :dummy: :dummy: всичките.
Ще ви отвеем с дизелите ей! Ако не ви отвеем, ще ви опушим, така че да ни запомните.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 185
Регистриран на: 30.05.2010
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: мечтата си!e46 320ci & e92 320d
Детайли за колата: Devil heart.. Angel eyes...

Re: 500 лв. глоба за преминаване на червено - гласува се утр

Мнение от Wolfeye » 21 Окт 2013, 12:17

С две думи ще забранят на младите шофери да ходя за риба.... то по обет на риба се не ходи баце :mhihi:
Аз предлагам да забранят на младите шофьори до 1 година да карат на задна и да правят ляв завой...

vicho написа:
bat_gosho написа:Иначе сериозно не смятам,че минаването на червено е толкова сериозен проблем и трябва да му се обръща такова внимание.


това е нещо напълно нормално :mhihi:


:winky:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3197
Регистриран на: 13.02.2008
Местоположение: София-център Антим 1 номер 61
Пол: Мъж
Кара: Всичко що е BMW , баничарки
Мечтае да кара: M1

Re: 500 лв. глоба за преминаване на червено - гласува се утр

Мнение от laviatan » 21 Окт 2013, 12:21

Карам главно градско и в центъра на София е ужас/който кара из центъра знае какво е /
Спазвам правилата доста стриктно, но има много кръстовища, които са без сигнализация за оставащото време на определения сигнал. Светва оранжево - ти си примерно малко под него и зад теб лети фитипалди . Сега или се изрязваш малко или тоя зад теб ще се паркира в багажника ти . Това е ситуация в която попадъм има-няма по 7-8 пъти на ден. И ха сега докажи как си минал и каква е ситуацията . Значи или за два дена да им оставя ключа за работната кола, или всеки ден да съм на тенекеджия ...


Sent from my GT-I8262 using Tapatalk 2
AUTO MOTOR PARTS GROUP LTD
Фирмата е специализирана за марката BMW .
ПОРЪЧКА НА ОЕМ ЧАСТИ ОТ БМВ ГРУП. ГОЛЯМА НАЛИЧНОСТ НА СКЛАД.
КАЧЕСТВО, КОРЕКТНОСТ, БЪРЗИНА - ВСИЧКО ЗА БМВ НА ЕДНО МЯСТО !

Обекти: Магазин и склад - София ул. Антим I 61 / склад ул. Антим I 63
ОБЯВИ В БМВ ФОРУМ : ЛИНК 1 / ЛИНК 2
Проверка история автомобил: http://www.automotorpartsgroup.bg/
Тел.: 0700 70 775
Facebook: https://www.facebook.com/AutoMotorPartsGroupLTD
E-mail: sales@automotorpartsgroup.bg
Понеделник - Петък от 9,30-17,30 часа / Събота от 10,00-14,00 часа

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 16.03.2011

Re: 500 лв. глоба за преминаване на червено - гласува се утр

Мнение от stefanoff » 21 Окт 2013, 12:41

За 10 години стаж из софийските улици, само веднъж съм ставал свидел, как един баш си мина на червено със около 100км/ч - пиян ли беше, надрусан ли ... А инак доколкото знам, имаше една наредба, че минаването на жълто, пак си се води като минаване на червено, повечето централни светофари имат камери, така че честито на печелившите :clap: Ще си плащаме за удоволствието, че ходиме на работа с кола , явно толкова е продънен бюджета, че се чудят с какви малоумни закони да го закърпят :clap:
Не Мы такие, Жизнь такая

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 251
Регистриран на: 8.06.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Panamera 4S

Re: 500 лв. глоба за преминаване на червено - гласува се утр

Мнение от skoti79 » 21 Окт 2013, 13:49

laviatan написа:Карам главно градско и в центъра на София е ужас/който кара из центъра знае какво е /
Спазвам правилата доста стриктно, но има много кръстовища, които са без сигнализация за оставащото време на определения сигнал. Светва оранжево - ти си примерно малко под него и зад теб лети фитипалди . Сега или се изрязваш малко или тоя зад теб ще се паркира в багажника ти . Това е ситуация в която попадъм има-няма по 7-8 пъти на ден. И ха сега докажи как си минал и каква е ситуацията . Значи или за два дена да им оставя ключа за работната кола, или всеки ден да съм на тенекеджия ...


Sent from my GT-I8262 using Tapatalk 2



Сложи си теглич :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 524
Регистриран на: 27.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каручки

Re: 500 лв. глоба за преминаване на червено - гласува се утр

Мнение от horhef » 21 Окт 2013, 14:19

laviatan написа:Карам главно градско и в центъра на София е ужас/който кара из центъра знае какво е /
Спазвам правилата доста стриктно, но има много кръстовища, които са без сигнализация за оставащото време на определения сигнал. Светва оранжево - ти си примерно малко под него и зад теб лети фитипалди . Сега или се изрязваш малко или тоя зад теб ще се паркира в багажника ти . Това е ситуация в която попадъм има-няма по 7-8 пъти на ден. И ха сега докажи как си минал и каква е ситуацията . Значи или за два дена да им оставя ключа за работната кола, или всеки ден да съм на тенекеджия ...


Sent from my GT-I8262 using Tapatalk 2


Напълно си прав но все пак........... караш градско в София и знаеш какво се получава когато тарикатите навлизат в кръстовището не на жълто ами направо на червено. И от там се получават тапи. Иначе 500лв е прекалено голяма сума. Трябва да има вариант при който да можеш да избираш да си платиш глобата или обществено полезен труд.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1780
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: 100-те лица
Пол: Мъж
Кара: Е46 330d CBR 600RR
Мечтае да кара: F82 ,S1000RR

Re: 500 лв. глоба за преминаване на червено - гласува се утр

Мнение от xerial » 21 Окт 2013, 14:25

На ЧЕРВЕН светофар и на СТОП , винаги се спира!!

Аз съм ЗА , само че случайте на преминали на оранжево ще зачестят ... :mhihi: Да направят светофарите да мигат 3-5 секунди на Жълто и тогава червено за да се избегнат всякакви варианти за тълкуване :twisted:
Изображение Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 701
Регистриран на: 21.11.2008

Re: 500 лв. глоба за преминаване на червено - гласува се утр

Мнение от dimodi » 21 Окт 2013, 14:30

Даже е малко 500 лв., но е добре за начало. Много се нервирам като видя някой да минава на червено. Какво ще стане, ако се изчака още 15-20 секунди? Миналата седмица си чакам кротко на червен светофар и пред мен един голф 2. Гледам го тоя как мръдва по-малко напред, мръдва, мръдва, вече е подминал стоп-линията и почти е в кръстовището. Аз го усещам какво ще направи и търпеливо го дебна. По едно време вече му дойде куража да мине на червено, тръгва по-смело и точно в средата на кръстовището му надух зверски клаксона отзад. Тоя помисли, че някой ще го отнесе, паникьоса се, скочи на спирачките и взе да се оглежда. Видя, че няма коли, усети кой го е наредил така, показа се до кръста през отворения прозорец и взе да ми ръкомаха. Хората в околните коли паднаха от смях. Викам му: "Къде тръгна, не виждаш ли светофара?" Оня взе нещо да псува, през това време светна зелено и заминах. :lol:


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: 500 лв. глоба за преминаване на червено - гласува се утр

Мнение от Bogat-Beden » 21 Окт 2013, 14:38

dimodi написа:Даже е малко 500 лв., но е добре за начало. Много се нервирам като видя някой да минава на червено. Какво ще стане, ако се изчака още 15-20 секунди? Миналата седмица си чакам кротко на червен светофар и пред мен един голф 2. Гледам го тоя как мръдва по-малко напред, мръдва, мръдва, вече е подминал стоп-линията и почти е в кръстовището. Аз го усещам какво ще направи и търпеливо го дебна. По едно време вече му дойде куража да мине на червено, тръгва по-смело и точно в средата на кръстовището му надух зверски клаксона отзад. Тоя помисли, че някой ще го отнесе, паникьоса се, скочи на спирачките и взе да се оглежда. Видя, че няма коли, усети кой го е наредил така, показа се до кръста през отворения прозорец и взе да ми ръкомаха. Хората в околните коли паднаха от смях. Викам му: "Къде тръгна, не виждаш ли светофара?" Оня взе нещо да псува, през това време светна зелено и заминах. :lol:

Готина случка :mrgreen:

По повод на затъмненото изречение -постоянно и на всеки втори светофар виждам да го правят(без да минават) и вече години наред не мога да си обясня каква е практическата полза :dunno:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 647
Регистриран на: 8.06.2013
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: 500 лв. глоба за преминаване на червено - гласува се утр

Мнение от GecataBMW-E46 » 21 Окт 2013, 14:42

Супер тука в Пловдив никой не ги ебава светофарите,всеки цепи как му е кеф,и 1000 да я направят не ме грее на червено не минавам,а ако мина значи трябва да е нещо много спешно.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1499
Регистриран на: 28.09.2005
Кара: любимата ни марка да е първа ;)
Мечтае да кара: римска колесница с М-пакет ;)

Re: 500 лв. глоба за преминаване на червено - гласува се утр

Мнение от spower » 21 Окт 2013, 16:03

Честито на полицайте левите завои са техни ... Колко пъти може да минеш на зелено на ляв завой с насрещно движение ... Пример левия завой като идваш от Южен парк/ входа/ към Витошка всеки ден минавам от там просто е невъзможно сутрин да минеш на зелено.... Какво правим на тези места... Друг е въпроса както колеги по горе писаха с униформените свидетли... Ядох го това преди години с е46цата бях минал отдавна през светофара и бях спрял след кръстовището изключил двигателя и говорех 5мин по телефона когато на прозореца ми почука униформен рекетьор и ми заяви че съм минал на червено... е не му дадох 10 лв извика КАТ написаха ми АКТ, макар да предусетиха случая....
Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: :lalala: https://bit.ly/3fQigcM

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook