Филми с които сме пораснали

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Филми с които сме пораснали

Мнение от bum_bum » 26 Дек 2017, 22:50

(bubsa) написа:Леле като се сетя брат ми и един комшия колко бой са изяли покрай филмите с Жан Клод Ван Дам и Стивън Сегал :mhihi: :mhihi: :mhihi:


Сетих се, че съм пропуснал един култов каратистки филм- Хон Гил Дон. А също и Манастирът Шао Лин.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Филми с които сме пораснали

Мнение от Nickelback » 26 Дек 2017, 22:56

Vra4anin написа:Ако трябва да съм откровен докрай, харесвах да гледам също и Касандра...


Малиии, 'са се сетих, не помня кой клас съм бил :mrgreen: Аз п'а "харесвах" ( :paranoid: ) Мариамор, виках си тоя Урбано бахти късметлията :ok: Оторизирам Врачанина да ви праща "другите" ѝ снимки на ЛС :ok: :mhihi:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Филми с които сме пораснали

Мнение от BMW_POWER » 27 Дек 2017, 1:30

Като малък идол ни беше Гойко Митич

https://www.youtube.com/watch?v=rJpiDavgkSs

Тогава в малкия салон на Кино Асен Златаров циганетата викаха

"Бегай бате Гойко, че белите идат!"

После пуснаха Междузвездни войни. Беше фурор в кино Сердика. Опашки, опашки... Така и си останах с изледани само трите оригинални серии. Филмите АВВА, Коса, До краен предел, Треска на скоростта, Удар със стик, Булид, филмте с Луи дьо Финес, Белмондо, Бурвил, ходенето на кино беше ежеседмично удоволствие. Руснаците също имаха хубаво кино. Пропускайки филмите за войната, Диамантената ръка, Италианци в Русия, Полосатый рейс, Кавказка пленница, 12 стола... Спагети уестърните на Серджио Леоне, О Боже, нямахме видео и ходехме на кино. Билетите бяха между 20 и 50 стотинки.
Пропускам много заглавия, но практически всяка седмица гледахме по няколко филма :ok: Лятото всяка вечер бяхме в Лятното кино в Парка на свободата. Прескачаш оградата и гледаш без пари :smoke: Понякога я мажеха с грес и се прибирахме като прасета, ама кой ти гледа. Пеш от Мотопистата до там и после обратно. Колко сме били хахави :mhihi: :mhihi: :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Филми с които сме пораснали

Мнение от Jordana » 27 Дек 2017, 15:49

Са , да ви кажа на по-малките онуй кино не беше кат туй кино . В салона моеше да люпиш семки , да пушиш , да пиеш и да прайш нецензурни коментари като не те кефи главното хиро . Пълна слободия и липса на цензура :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Филми с които сме пораснали

Мнение от Е.Димитров » 28 Дек 2017, 11:52

Бахти, сетих се за един филм, дето пуснаха по нова година около 1983-4, казваше се "Секс мисия".
Два пъти го гледах..секс не видях и двата пъти :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 233
Регистриран на: 27.04.2002
Местоположение: Dubai, UAE
Пол: Мъж
Кара: Е63 650iLCI&E93 325i&Z3 1.9
Мечтае да кара: 612

Re: Филми с които сме пораснали

Мнение от KoolyO » 28 Дек 2017, 11:54

А Арабела? Господин Тау? Летящият Чесмир?
Но винаги ще запомня от Синьо Лято:
"И да му кажеш че посредникът ни е ла@но!" :mhihi:
Laugh...
And the world laughs with you.
Cry...
And the world laughs louder!!!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 754
Регистриран на: 15.02.2007
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E36 323i Touring
Мечтае да кара: някакво М

Re: Филми с които сме пораснали

Мнение от Binev_OuT » 28 Дек 2017, 16:05

Аз израснах най-вече с АЛФ.Ей тоя сериал го имах на касетки , и вървеше нон-стоп постоянно.
Видеото беше голдстар , записващо със една камара копчета по него,страхотна машина , седи някъде из стаите , но съм сигурен че още бачка.
Телевизора първо беше електрон :mhihi: , после голдстар 15 инча , после вече баща ми купи 21ца самсунг стерео :bowdown: още е от татък в стаята и работи безотказно.
От видеотеката пък постоянно взимах Рамбо , 3ката ми беше любима , там войната в Афганистан.1цата също много я гледах , как ги къртеше по горите , после събори един град :mhihi:
Другата класика която постоянно вървеше в къщи беше Брус Уйлис умирай трудно 1 , 2 и 3.Като 3ката ми беше любима (и все още е)

Другите филми които вървяха винаги по Коледа в къщи , бяха Сам в къщи 1 и 2 , като 1цата я имах на оригинална касетка , 2ката една Коледа я записах и я имам и нея записана
Лоши Момчета 1 - първия филм който гледах със субтитри.Първите пъти много ме дразнеше и гледах само картинките :mhihi: , чак по нататък почнах да чета.
Обичах уестърни да гледам също - през ден си взимах оня филм дето почва с една хармоника "Имало едно време на запад" мисля му беше името.
Любимия ми на тая тематика беше Джеси Джеймс - на който между другото не мога да намеря оная му версия.Сега в замунда има само някакви нови версии които са т***к.Ако някой колега се сеща за филма и версията от края на 80те и я знае къде я има нека пише.

На оригинална касетка имах и "Играта на играчките" , пак беше със субтитри но ме кефеше филмчето и го гледах често.

Луй Дьо Финес - любимите ми комедии - Полицая от Сен Тропе , Полицаят се разхожда , кацнал на едно дърво и ..... още един не се сещам за името , там за някъф ресторант , имаше една руса мадама ... друго не помня :mhihi:



Що се отнася до анимации - Флийнстоун , Барон Мюнхаузен и Алибаба - тия анимации постоянно бяха в къщи и постоянно плащах 10лв(сега 1лв) глоба че не съм ги върнал на следващия ден :mhihi:

Някой от тези филми ги гледам поне веднъж годишно и до сега , като АЛФ ми е неизменно на лаптопа и 4те сезона :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Филми с които сме пораснали

Мнение от Jordana » 28 Дек 2017, 18:00

Long riders се казва филма . До колкото се сещам имаше един дето го гръмнаха в кенефа докато сереше , ако ства въпрос за същия филм . :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 19.02.2015
Пол: Мъж

Re: Филми с които сме пораснали

Мнение от tosco » 28 Дек 2017, 19:45

Не знам, ама всяка нова година даваха по телевизора Чарли Чаплин. Чаках наистина новата година заради Чарли, е и заради сурва, сурва.;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1074
Регистриран на: 2.05.2008
Кара: 520i face

Re: Филми с които сме пораснали

Мнение от bioz » 28 Дек 2017, 20:02

Ние бяхме изгледали видеотеката така, че всичко.

Обаче аз искам да питам дали се сещате за филм от преди 20 години предполагам защото го гледах на кино с баща ми като бях малък. По това време нямаше още видеота.

Това което се сещам за филма е че имаше каммени хора или такива дето се вкаменяваха. Предполагам, че тогава е нямало толкова филми сподобна тематика ако някои се сеща кои е филма да пише.

Sent from my ZUK Z2132 using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Филми с които сме пораснали

Мнение от Фидел Кастро » 29 Дек 2017, 1:00

bioz написа:
за филм от преди 20 години предполагам ....бях малък. По това време нямаше още видеота.

Колега тези факти си противоречат и нека ти разкажа в хронология:
По бегли спомени първите видеокасетофони в частни ръце се появиха примерно 1982-1983 година. Тогава те струваха невероятни суми. За 5-6 години станаха по-достъпни и със сигурност 1988 видеоплеъри имаха няколко мои познати. 1991 г. качествен видеоплеър AKAI си купих за 220 долара. По бегли спомени вече 1992-1993 имаше видеотеки, а преди 1990 г касетите се предаваха от ръка на ръка и се въртяха в широк кръг познати и техни също познати. Тоест реално видеа е имало още преди 30 години да речем, но не масово, а видеотеки със сигурност преди 25.
Описаният от теб филм ми говори нещо, но не се досещам. Преди повече от 7-8 години спешно ми трябваше името на един филм и намерих форум на киноманиаците. Там има специална тема за откриване името на филми по описание, като твоето. Отговор получих за по-малко от 20 минути!!! :clap: :bowdown:
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Филми с които сме пораснали

Мнение от BMW_POWER » 29 Дек 2017, 1:46

Фидел Кастро написа:
bioz написа:
за филм от преди 20 години предполагам ....бях малък. По това време нямаше още видеота.

Колега тези факти си противоречат и нека ти разкажа в хронология:
По бегли спомени първите видеокасетофони в частни ръце се появиха примерно 1982-1983 година. Тогава те струваха невероятни суми. За 5-6 години станаха по-достъпни и със сигурност 1988 видеоплеъри имаха няколко мои познати. 1991 г. качествен видеоплеър AKAI си купих за 220 долара. По бегли спомени вече 1992-1993 имаше видеотеки, а преди 1990 г касетите се предаваха от ръка на ръка и се въртяха в широк кръг познати и техни също познати. Тоест реално видеа е имало още преди 30 години да речем, но не масово, а видеотеки със сигурност преди 25.
Описаният от теб филм ми говори нещо, но не се досещам. Преди повече от 7-8 години спешно ми трябваше името на един филм и намерих форум на киноманиаците. Там има специална тема за откриване името на филми по описание, като твоето. Отговор получих за по-малко от 20 минути!!! :clap: :bowdown:


1988г Панасоник М7 струваше $1500 в Кореком. Помня го, защото един Трабант струваше $1600. Видеокасетите се пуснаха на сергии по пазарите около 90-91г. Малко след това хиените Войновски направиха Брайт Айдиас в един офис на ул. Дунав и пиратстването започна официално. Продаваха права на филми по 30 лева на заглавие ... Те пък около 1995г (може малко да греша) стъпиха на криво и цялата им видео база от Велинград стана собственост на Александра видео. Те подписаха с американските компании и възходът им започна :OT:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 318
Регистриран на: 17.10.2004
Пол: Мъж

Re: Филми с които сме пораснали

Мнение от Фидел Кастро » 29 Дек 2017, 17:34

BMW_POWER написа:
1988г Панасоник М7 струваше $1500 в Кореком.

Точно така, но това беше видеорекордър-чудо. Плейърите бяха разни "куче марка" и най-добре съм запомнил една - FUNAI. Върти ми се в главата цена около 500-600 долара, но може и да греша. Със сигурност на приличните рекордъри не им мърдаше 1000$.
Ще допълня, че AKAI-то от 1991 за 220$ беше и записващо. :OT:
За период от 135 години стигнахме от Стефан Стамболов до Бойко Борисов. Ако това е еволюцията в политическия елит много скоро ще гласуваме за едноклетъчни.
След снимката си с Б.Б., Робърт де Ниро бил много доволен, че най-после се снимал с истински мафиот.

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 12.12.2017
Пол: Жена

Re: Филми с които сме пораснали

Мнение от Chertigrad » 02 Яну 2018, 21:34

Teodora

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Филми с които сме пораснали

Мнение от Мордехай » 02 Яну 2018, 22:24

Щом харесваш "Жега" и подобни филми, гледай "36 QUAI DES ORFÈVRES". Почти съм убеден, че ще ти хареса много.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook