Мнения за Opel Insignia?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Мнения за Opel Insignia?

Мнение от vvasilev1 » 29 Май 2016, 18:09

alekangg написа:
Jordana написа:Сериозно ли я хвалите тая бигачка ? Че тя е пълен спреляк като я гледам , къв е тоя мазохизъм да караш с 200 с тоя параход незнам :roll:
https://www.youtube.com/watch?v=m2ES1DYTUys

След 4-та няма никой в къщи става май..родилни мъки след 190 и то по километраж, вероятно реалните са с 5-10 надолу.. :D

Това е страшна сила .... корабът на хан соло!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1870
Регистриран на: 8.04.2012
Местоположение: Търново
Пол: Мъж
Кара: 318td compact '03
Мечтае да кара: M3
Детайли за колата: с две порти

Re: Мнения за Opel Insignia?

Мнение от vvasilev1 » 29 Май 2016, 18:26

vedi78 написа:Не можах да се сдържа на откровенните глупости които пишат някои "разбирачи" каращи полуизгнили 20-30 годишни бмв-та.
Хора поспрете се малко, вие качвали ли сте се изобщо на нова кола ?
Аз карам инсигния (160 кс 2,0 цдти) която стана вече на 115 000 км.
За тези км по колата сменям само консумативи във (официалния сервиз разбира се) - нищо друго, тук чувам за слабо окачане, това не е вярно колата се кара във Варна и то във вилната зона (дупки бол).
За парите си колата е перфектна може би без конкуренция в класа си.
За сравнение старо бмв е60(на 3-4 год) и нов опел нямам думи просто :D .
За вървежа днес по магистралата в посока Девня Варна едно такова е60 при скорост 150 ми присвятква че иска да мине -пуснах го!
Който се е движел по този път знае че има изкачване та реших да го пробвам да видим :) натиснах ...и той натисна ама не му стигнаха силиците на 200 км вече ми дишаше праха и така до завоите където намалих... :D
Според мен няма база за сравнение между инсигнията и старото е60...Инсигнията е кола на годината в европа и бг за 2009-2010...с 18 ки вози мн приятно, и върви много :) аз обичам да я настъпвам и по магистралите почти винаги съм на лявата лента :) при средна скорост 170-180 6,8-7,0 разход.
На разбирачите които са виждали инсигния само на снимка мога да дам кординати на л.с за тест драйф :)
С две думи колата е много здрава, върви много и вози добре има доста екстри...поздрави

От тази трагедия може да се направи извода, че клопела с многото букви след 2.0, след като навие едни 400 хиляди километра (ако още е в движение) , ще бъде напляскан по същия баир от една нова дачия 1.5 дизел!

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 22.05.2016
Пол: Мъж
Кара: F16
Мечтае да кара: F16
Детайли за колата: Bmw X6 (F16), 313 HP

Re: Мнения за Opel Insignia?

Мнение от vedi78 » 16 Яну 2017, 0:45

Пак някой чете през редовете :)
клипчето от тубата както се вижда е за инсигния 130 коня....какво очаквате от 130 коня не мога да разбера.
Моята е 160 коня и разликата е голяма.
https://www.youtube.com/watch?v=XxvHrwSaliw
На Тракия посока Пловдив си ги прави 235 отма :)
На 120 000 км е сменен един маркуч на Турбото, върви си колицата няма ядове.
И аз съм фен на Бмв и се оглеждам за някоя Х5 на 2014-2015 но да кажеш, че Инсигията е кенеф, ръжда и тн. и то от хора които карат полуизгнили милионери на 20-30 години не мога да го разбера.
Бмв то е по-хубава кола със сигурност, но Инсигнията може да се каже, че е много сполучлива кола - факт!

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 22.05.2016
Пол: Мъж
Кара: F16
Мечтае да кара: F16
Детайли за колата: Bmw X6 (F16), 313 HP

Re: Мнения за Opel Insignia?

Мнение от vedi78 » 16 Яну 2017, 11:28

От вашия форум:
viewtopic.php?f=116&t=240323
1. Задно въздушно окачване
- Компресор – това е основният проблем. На колите преди фейслифта с огромна вероятност дава фира за 3-4 години. Повече подробности и как да пазим възглавниците – виж долу.
- Въздухопроводи, клапи, възглавници, сензори – виж долу...

2. Панорамен шибидах
- Течове – може да тече самия шибидах, или да са запушени отточните тръби, предни или задни. Във всички случаи трябва да се оправи. Подробности долу.
- Шум от вятър при по-висока скорост – нормално до определена степен, но е възможно погрешно поставено предно уплътнение или погрешно настроен шибидах да причиняват прекален шум.
- Функция – понякога шибидаха спира да се отваря, или много по-често функцията „комфорт”, или вдигането на панелите в задния край, не работи. За евентуален ремонт, трик на затваряне и инициализация – виж долу.

3. Антенен модул (Diversity module) и неговото наводняване - този електронен модул се намира под задния спойлер (с третата стоп-светлина), понякога се наводнява и изгаря. Понеже модулът приема сигнал от дистанционното за отключване, резултата е че не можете да си отключите колата. За профилактично обезопасяване, диагностика и ремонт – виж долу.

4. Кабелен сноп към задния капак и неговото късане - при дългогодишно отваряне на багажника се късат кабелите точно преди пантите на капака, под покрива на колата. Симптоми много (маса неща спират да работят), ремонтът е много тегав. Виж долу.

5. Стъклото на задния капак - копчето за отваряне на задния капак понякога се разваля. Лесното решение е ако стъклото все още може да се отвори - тогава всичко се разглабя, и се инсталира нов бутон. Проблемът възниква когато копчето е окончателно развалено и стъклото не може да се отвори, тъй като тогава разглобяването е невъзможно. За отваряне в такъв случай, както и за ремонт на копчето, виж долу.

6. Електроника в багажника (наводняване) – голяма част от електрониката на колата се намира в багажника, под резервната гума. При влизане на вода в багажника (през шибидаха, или при разливане на туби), тя се събира на дъното на този „леген” и електрониката след малко плуване се сбогува. Сметката е дебела. Същото важи и за акумулаторното отделение. Вижте долу как се предотвратява.

7. Корозия по задния капак - под двата края на отварящия се стъклен прозорец, под пластмасовите облицовки се образува корозия. Случва се дори при коли на 2-3 години, подробности долу.

8. Задна чистачка – моторчето може да изгори/клеяса, а механизмът може да се запече от липса на смазване. После идва по-големия проблем че самото рамо на чистачката с годините се запича с втулката и чистачката не може да се демонтира за ремонт. Относно демонтажа, виж долу. За смяна на моторчето нямам инфо.

9. Задна пръскалка – понякога при заледена пръскалка маркучето вътре във спойлера се вади, и водата започва да тече едва-едва изпод спойлера. Оправя се много лесно – виж долу.

10. „Аварийно” отваряне на багажника при липса на ток - най-вече при паднал акукмулатор, багажника не може да се отвори отвън. Процедура по отваряне виж долу.

11. Паразитни шумове от задната част на туринга - несравнимо повече и по дразнещи отколкото при седана. Виновниците са руло, таван, панорамен шибидах, долна бленда на отвора за капака, други.


Явно нивото на качество, проектиране и изпълнение дори и при БМВ драстично пада. Човек като чете, ще си помисли че става въпрос за китайска кола, а не за премиум производител :banghead: . Не мога да се сетя, какво БМВ ще си купя, като дойде ред да сменям 36-цата. Навремето започнах с Е12, после Е21 и Е28, паралелно с 36-цата имах и Е30 - все коли, с които не съм имал никакви сериозни проблеми. Имам приятели с Е46 и точно в този модел се появяват нещата, които откровенно дразнят и пораждат неддоумение с изпълнението си. Имам чувството за всички нови коли, че са все по-пластмасови, уж високотехнологични, но отчайващо ненадежни и скъпи за поддръжка. Но то си важи с пълна сила и за всички други производители.


Та до тук с прехвалените е61/е60.
Инсигнията за %50 по малко пари и %100 повече години (вече станаха 8) ги няма тези проблеми :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 1.01.2009
Местоположение: там, дето лисиците серът необезпокоявани
Пол: Мъж
Кара: се на дъщеря си

Re: Мнения за Opel Insignia?

Мнение от Мордехай » 16 Яну 2017, 19:43

Едно време и ладата на баща ми ги нямаше тези проблеми.
Просвещение е изходът на човека от непълнолетието, което той сам си е причинил. Непълнолетие е невъзможността да се ползваш от разсъдъка си без ръководството на някой друг. Самопричинено е това непълнолетие, когато причината му не лежи в недостиг на разсъдък, а в липсата на решителност и смелост да се ползваш от него без ръководството на другиго. Sapare aude! Имай смелост да си служиш със собствения си разсъдък!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 190
Регистриран на: 7.12.2016
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E39 528i
Мечтае да кара: E39 ALPINA B10

Re: Мнения за Opel Insignia?

Мнение от Grozdanoff » 16 Яну 2017, 20:05

Empty_Head написа:Здравейте, искам да попитам някой има ли преки мнения за този автомобил? Как е откъм цена за подръжка, издражливост и тн? Гледам че е на цената на е60, но не съм чувал много добри думи за е60, въпреки че предполагам че в доста неща сигурно води Опела? :bchug:


O колега :D возих се на Инсигния, возил съм се и на Е60. Човек това е OPEL ! Нищо общо с Е60 даже и с някоя стегната Е39. Всичко вътре е направено от евтина гладка пластмаса, кожения салон е същата работа на завоите отзад отиваш на другата страна на колата, а относно возия/конфорт няма нищо общо с БМВ. Абе OPEL...
ekalchev написа:Омразата ми към русия започна в 4 клас, когато зададох въпроса на учителката защо трябва да уча руски задължително. Тогава започнах да си задавам въпроси и да достигна сам до извода, кого да мразя и кой ми е враг. Тогава нямаше САЩ или ЕС - тогава само русия имаше. Иначе не мразя сънародните си, които не мразят русия, аз ги съжалявам и ги подминавам с насмешка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 722
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: Мнения за Opel Insignia?

Мнение от Don_Diego » 16 Яну 2017, 20:49

Нашата служебна Инсигния за 120к няма дори изгоряла крушка, разхода е смешен, возията не е чак толкова зле, почти няма захабяване по салона. Първата е кофти вътре и вън, фейслифта е доста по-добре във всяко едно отношение. Най-новата пък вече си е кола отвсякъде, особено като сметнеш, че парите на топ изпълнение инсигния може и да не стигнат за базова 5ца например.
Опелчето не е мислено да е топ в класа си, но има много положителни черти, които няма как да се задраскат с лека ръка.
Изображение

Дон Хуан де Маркофф
Аватар
Мнения: 6033
Регистриран на: 1.06.2002
Местоположение: Стара Загора/Казанлък
Пол: Мъж
Кара: Е30 cardio,Е39,Е36 combainero
Мечтае да кара: X6 cabrio

Re: Мнения за Opel Insignia?

Мнение от B U L L I » 17 Яну 2017, 20:28

ИзображениеИзображение
http://bayern-bulgaria.net/
"към крайно тежките заболявания се прилагат крайно тежки форми на лечение!"
71% от повърхността на Земята е покрита от вода… Останалата площ се покрива от Мануел Нойер.

Предишна

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook