Мнения за Opel Insignia?

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 2.08.2012
Пол: Мъж
Кара: e46

Мнения за Opel Insignia?

Мнение от Empty_Head » 06 Авг 2013, 9:42

Здравейте, искам да попитам някой има ли преки мнения за този автомобил? Как е откъм цена за подръжка, издражливост и тн? Гледам че е на цената на е60, но не съм чувал много добри думи за е60, въпреки че предполагам че в доста неща сигурно води Опела? :bchug:
Изображение

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12762
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Мнения за Opel Insignia?

Мнение от vld » 06 Авг 2013, 9:53

Empty_Head написа:Здравейте, искам да попитам някой има ли преки мнения за този автомобил? Как е откъм цена за подръжка, издражливост и тн? Гледам че е на цената на е60, но не съм чувал много добри думи за е60, въпреки че предполагам че в доста неща сигурно води Опела? :bchug:

От кой точно не си ги чувал, от хора дето го карат Е60 или от такива дето са го виждали по улиците и са чули от на сестра им на една приятелка на братовчетка им гаджето имало и не било хубаво :mhihi: :?:
Аз незнам как ги сравнявате тия коли едното струва 100000лв. ново другото струва 40000лв. дали това от 40к е по хубаво?
Изображение


Аватар
Мнения: 61
Регистриран на: 1.10.2012
Пол: Мъж

Re: Мнения за Opel Insignia?

Мнение от F3P » 06 Авг 2013, 9:56

1: Щом те кефи да дадеш 10 бона отгоре за Шевролет Круз с минимални разлики във вида- Инсигнията е за теб.
2: Щом изобщо сравняваш Е60 с Инсигния- нещо не си наред. Единственото общо е цената в даден момент.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 246
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: София/Враца
Пол: Мъж

Re: Мнения за Opel Insignia?

Мнение от ociata » 06 Авг 2013, 10:09

Сравнението ти не е особено обективно, понеже е60 е модел 2003та, докато Инсигнията е 2008-ма(малко след това почват F10). Това че ти си чувал не особено добри неща за е60 според мен се дължи на факта че е по-разпространен, и най-малкото по-стар модел съответно много от екземплярите са достигнали сериозни километри.

За Инсигнията аз пък имам доста положителни впечатления. Брат ми си взе бензинова 220кс с 4х4 система и дори след чипа не мога да го взема с БМВ-то. Ако е добре окомплектованна откъм екстри(за мен са задължителни адаптивно окачване, АФЛ и поне 160кс задвижване) е много приятен автомобил. Ако вземеш най-базовата с 1.8 атмосферен мотор ще се чудиш защо си си дал парите.

Като минус ще отбележа че е нов автомобил и "гаражните" майстори още не могат да го ремонтират. Ако се появи някакъв определн проблем единствения ти шанс е Опел. А там е като в държавно предприятие - никой не го боли дедовеца дали ще останеш доволен, те си взимат твърдата заплатка и това е.

Ти към конкретен екземпляр ли си се насочил или питаш информативно?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1966
Регистриран на: 19.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: т му се стари БМВ-та
Мечтае да кара: R6 turbo на задно и ръчни скорости
Детайли за колата: отново с чарджър

Re: Мнения за Opel Insignia?

Мнение от barty » 06 Авг 2013, 10:12

vld написа:
Empty_Head написа:Здравейте, искам да попитам някой има ли преки мнения за този автомобил? Как е откъм цена за подръжка, издражливост и тн? Гледам че е на цената на е60, но не съм чувал много добри думи за е60, въпреки че предполагам че в доста неща сигурно води Опела? :bchug:

От кой точно не си ги чувал, от хора дето го карат Е60 или от такива дето са го виждали по улиците и са чули от на сестра им на една приятелка на братовчетка им гаджето имало и не било хубаво :mhihi: :?:
Аз незнам как ги сравнявате тия коли едното струва 100000лв. ново другото струва 40000лв. дали това от 40к е по хубаво?


Има и контра въпрос: защо тази от 100 бона е на цената на тази от 40бона :mhihi:
Не видях Е60 2009г за 20-25 бона :ok: На едни цени са Е60 от 2005-6г с Опел-а от 2009-10г и разлика в км от по 100хил :winky:

Така че неможе да се каже че Е60 и Опел-а са на едни цени, сравняваш евтините Е60 с коли на 3години.... не са равни критериите.
:yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 133
Регистриран на: 7.07.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: G30 540i

Re: Мнения за Opel Insignia?

Мнение от BAHKATA » 06 Авг 2013, 10:16

Карал съм и горепосочения мотор 220 к.с. 4х4, и базов 1,8. Наистина трябва да е окомплектована с всички екстри, за да има смисъл да я караш, иначе остава един голям трудноподвижен кораб с железни 16-ки, които са покрити с тасове във формата на лети джанти......Дай конкретни екземпляри и на търсените от теб Инсигнии, и на е60-ките, за да можем да дадем по-обективно мнение.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 96
Регистриран на: 26.06.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: 03' e46 330d
Мечтае да кара: Bmw E34 M5
Детайли за колата: Италиански ковчег, на пътя към възкресението си.

Re: Мнения за Opel Insignia?

Мнение от daniel_e30 » 06 Авг 2013, 10:18

Insignia за България - никога ! Отдоло всичко и е алуминий и след една година каране по бългърските ''пътища'' и става страшно, освен това са невероятно ''пластмасови'' от към интериор...
Изображение

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Мнения за Opel Insignia?

Мнение от MadChicken » 06 Авг 2013, 10:18

Лек оффтопик, но тя темата и без това е безумна: някакви отзиви за въросните Шевролет Круз - кой бензинов двигател става, общи проблеми, слаби места и т.н.
Търси се непретенциозна кола, която да не заробва с разходи по подръжка и да е що годе нова година и със съвременен външен вид. Круз-ове има 2009-2010г за по 15К лв. Кои са общите компоненти с Опел и въобще става ли за нещо тоя Круз?
Only dead fish follow the stream...

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1063
Регистриран на: 13.01.2004
Местоположение: Бургас и София
Пол: Мъж
Кара: head turner и екзотики
Детайли за колата: .... `90 E30`08 E61 `08 Z4
ex `00 E39

Re: Мнения за Opel Insignia?

Мнение от Convertible » 06 Авг 2013, 11:02

имам колега, който взе чисто нов последния пасат и го продаде след няма и шест месеца..
после взе инсигния и я даде след няма и шест месеца.
сега кара лифтово е60
:D
общо между колите няма
Изображение
"Всеки истински BMW ентусиаст рано или късно си купува Е30"
и печели награди с него

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12762
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Мнения за Opel Insignia?

Мнение от vld » 06 Авг 2013, 12:32

barty написа:
vld написа:
Empty_Head написа:Здравейте, искам да попитам някой има ли преки мнения за този автомобил? Как е откъм цена за подръжка, издражливост и тн? Гледам че е на цената на е60, но не съм чувал много добри думи за е60, въпреки че предполагам че в доста неща сигурно води Опела? :bchug:

От кой точно не си ги чувал, от хора дето го карат Е60 или от такива дето са го виждали по улиците и са чули от на сестра им на една приятелка на братовчетка им гаджето имало и не било хубаво :mhihi: :?:
Аз незнам как ги сравнявате тия коли едното струва 100000лв. ново другото струва 40000лв. дали това от 40к е по хубаво?


Има и контра въпрос: защо тази от 100 бона е на цената на тази от 40бона :mhihi:
Не видях Е60 2009г за 20-25 бона :ok: На едни цени са Е60 от 2005-6г с Опел-а от 2009-10г и разлика в км от по 100хил :winky:

Така че неможе да се каже че Е60 и Опел-а са на едни цени, сравняваш евтините Е60 с коли на 3години.... не са равни критериите.

Тая от 100к. е струвала толкова преди има няма 9-10г. а тая от 40к. е струвала толкова преди 3г.
Това е разликата.
Просто са несравними.
Рзбирам да се направи сравнение межди Е класа и Е60 или някое А6, Въпреки, че А6 някакси невиждам как би имало каквото и да било предимство...., но ставнение с опел, или пасат е направо безумно.
Още малко и с рено ще почнат да ги сравняват :kuku:
В тоя ред на мисли сърбите имат една приказка за френските: со п****, со мачка и борче дома не ти требат :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 304
Регистриран на: 6.09.2011
Местоположение: Божурище
Пол: Мъж
Кара: Е46 330i

Re: Мнения за Opel Insignia?

Мнение от Nasko_ » 06 Авг 2013, 12:32

Онзи ден четох някаква статистика за европейските автомобили...познайте кой се обезценява най-бързо на евро-пазара? тази кола след още 3 години ще струва колкото смазано от каране е46!...според мен де!
Не спори с глупак, защото ще те принизи до нивото си и ще те победи с опит!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: back to diesel(Ld)

Re: Мнения за Opel Insignia?

Мнение от motor » 06 Авг 2013, 20:21

имаме към 20 служебни дадени на оперативен лининг такива.
това е много далеч от немски автомобил.
дизелите едвам изкарват по 200к километра.(за нови мотори са)
ръчни скоростни кутии за здравей.
постоянно нещо свети на бензиновите.(или електронен термостат или кво ли не по ДВГ)
всичката допълнителна електроника се шашка по 4 пъти в седмицата.
винаги съм се чудел за какво ги искат хората.
винаги съм се чудел защо опел имат 5 гаранционни сервиза на територията на София(преди май бяха 6 или 7).
виждам най-новите автомобили от всички марки постоянно, BMW, AUDI и Mercedes имат слаби мотори или окачване ама варел като Опел няма място при автомобилилите ЕВЪР.

ПС: Сетих се на един клиент как му беше отказал автомата да движи напред на моста на летището. Играча беше карал назад, ама там не се брои(спиндерман му говори постоянно на него и са бие сас лошите)
БЯЛ ЛЯП И КОЛАТА ПО ИНЕРЦИЯ(НА ГАС)

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1859
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Мнения за Opel Insignia?

Мнение от Top Gun Maverick » 06 Авг 2013, 20:38

Empty_Head написа:Гледам че е на цената на е60, но не съм чувал много добри думи за е60... :bchug:

Сигурно е на цената на Опела да, ама тези милионерките вече. :mhihi:
И кой викаш ти ги говори тези не толкова хубави неща? Сигурно защото точно с Е60 БМВ взе та тръгна яко нагоре откъм печалба. :mhihi: Нормално е останалия свят да не ги обича. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Мнения за Opel Insignia?

Мнение от немо » 06 Авг 2013, 20:45

:OT:
Забавно е да четеш обсъждане на Опел в БМВ форум....моля продължете... :yes:
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 94
Регистриран на: 29.03.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Мнения за Opel Insignia?

Мнение от jordanov » 07 Авг 2013, 9:58

daniel_e30 написа:Insignia за България - никога ! Отдоло всичко и е алуминий и след една година каране по бългърските ''пътища'' и става страшно, освен това са невероятно ''пластмасови'' от към интериор...


абе до преди няколко години си нямал законово право да се возиш на предата седалка на автомобил, а изказваш така крайното си мнение за дадена кола...

Следваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook