Политическа.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 10.12.2010
Местоположение: в кучешката колибка
Кара: таралясник

Re: Политическа.

Мнение от Pisobella » 09 Яну 2017, 11:01

Чудих се кога някой ще повдигне въпроса за новата партия :mhihi:
Аз пък виждам там много млади, надъхани, образовани, успели хора и хора с енергия, идеи и желание за промяна.
Изобщо не го мисля за панацея, защото всичко зависи от колективното мислене, не от някой "спасител, който ще ни оправи". Пък и нека бъдем реалисти - не вярвам в чудеса, наясно сме какво ни е положението и че лесно няма. Така или иначе в момента е прекалено рано да се говори каквото и да е било, защото оня ден им беше учредителното събрание.
И все пак предпочитам да гледам оптимистично на нещата, отколкото да подмина с редовното "еми те всичките са еднакви, системата ни е еди-каква-си и няма никакъв смисъл" и поне да се направи опит да се промени това, което не ни харесва.

Та така... малко по-позитивно :)
Изображение
Аз умирам и светло се раждам ... за всяка спам тема!!! xD
click me !!! ---> http://z0r.de/63

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Политическа.

Мнение от steeN » 09 Яну 2017, 11:56

.
Последна промяна steeN на 25 Фев 2023, 20:46, променена общо 2 пъти
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Политическа.

Мнение от bum_bum » 09 Яну 2017, 11:56

Pisobella написа:Аз пък виждам там много млади, надъхани, образовани, успели хора и хора с енергия, идеи и желание за промяна.


Винаги съм се чудил какво кара някой да гласува за подобни партии. :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Политическа.

Мнение от streetz » 09 Яну 2017, 11:59

Pisobella написа:Та така... малко по-позитивно :)
Евгени Дайнов, Даниел Смилов, Христо Иванов ... все непорочни девици, ей ся ще оправят България :D Във форума на Дневник ... при останалите заблудени човечЕта :lol:
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 526
Регистриран на: 27.02.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: овца във вълча кожа...

Re: Политическа.

Мнение от hell's angel » 09 Яну 2017, 12:19

Pisobella написа:... защото всичко зависи от колективното мислене, не от някой "спасител, който ще ни оправи"...


Ей т'ва е много вярна приказка. Обаче си остава приказка, щото хич не ми се струва реалистично хората да се обединят от една платформа, която да бъде избрана, следвана и отстоявана. Още повече, че избирателния вот няма тежест и всячески се мъчат да ни отдалечат от там.
Ubi dubium, ibi libertas

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 10.12.2010
Местоположение: в кучешката колибка
Кара: таралясник

Re: Политическа.

Мнение от Pisobella » 09 Яну 2017, 15:06

Нямам намерението да убеждавам никого в каквото и да е било. Всеки сам следва да си направи изводите и сам за себе си да прецени какво подкрепя и какво не. За момента изглежда като нещо хубаво, което се случва.
Просто някаква част от имената и хората, които се включват, са ми по един или друг начин известни. Социално ангажирани, дейни и будни, отворени към идеи и дискусии. Съвсем наясно съм, че може да има и хора, които не струват и които са там поради някакви други причини - няма как да знам всеки един, който взима участие, не го намирам и за нужно.
Не очаквам само цветя и рози от тази партия, нито пък, че всяко нещо, което имат като идея за реализация, ще съответства на моите разбирания. Наясно съм, че може да се окаже нещо, което изобщо не подкрепям. Не е за първи път да се появи идея, която изглежда чудесно, а в крайна сметка е пълно ...разочарование.
И все пак съм позитивно и оптимистично настроен човек, имам си вяра в доброто и че хубавите неща се случват.... Пък тепърва ще се види какво и как.

hell's angel написа:
Pisobella написа:... защото всичко зависи от колективното мислене, не от някой "спасител, който ще ни оправи"...


Ей т'ва е много вярна приказка. Обаче си остава приказка, щото хич не ми се струва реалистично хората да се обединят от една платформа, която да бъде избрана, следвана и отстоявана. Още повече, че избирателния вот няма тежест и всячески се мъчат да ни отдалечат от там.


Иска ми се по принцип хората да променят начина си на мислене, а това е процес, който не се случва от днес за утре. Но да се върви в правилната посока към подобна промяна - това е решението. Докато масата гледа как да мине по-тънко, как да закопае и прецака другия и да го дръпне надолу, каква далаверка да направи, гледа все в чуждата паница .... няма как да стане.
И малко да си повярваме, че можем да сме промяната, която искаме, вместо да чакаме някой да дойде с магическата пръчка и пуф!, животът ни да стане песен. Уви, това не се случва по този начин...
Изображение
Аз умирам и светло се раждам ... за всяка спам тема!!! xD
click me !!! ---> http://z0r.de/63

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Политическа.

Мнение от bum_bum » 09 Яну 2017, 15:12

Тия опити за "нещо ново" не се ли изтъркаха вече?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1627
Регистриран на: 27.03.2009
Местоположение: София/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F
Мечтае да кара: Самолет

Re: Политическа.

Мнение от Е.Димитров » 09 Яну 2017, 15:29

Това е чиста българска психология и направо наш патент.
Става въпрос за поговорката "пази Боже сляпо да прогледне" , пък и не конкретно за тази поговорка.
Всички сме имали или имаме, колеги или познати, които в някакъв етап от време са били да кажем работници, и съответно са мрънкали срещу:
1. Заплащането
2.Работно време
3. Привилегии
4.Ползване на служебни ресурси и други.
Ето пример в някаква разговорна реч, където всички тези неща са включени- "баси, колко бачкам и от колко време бачкам, заплатата ми хич не се вдига (т1.), постоянно ме карат да оставям след работно време, а понякога не ми пишат часовете, които съм изработил и не ми ги плащат (т1 и т2), а ония/онази подмазвачка, излиза в работно време когато си поиска, закъснява за работа (т3). Пък ония шефа, кара си служебният автомобил като личен, не пише лични километри, ползва служебни ресурси за лична изгода (т4).

Внезапно обаче, някакъв момент, поради някакво стечение на обстоятелствата, същият този човек става началник, трябва да отговаря за хора и има служебен автомобил.
Ето как се променят нещата, през погледа на същият човек: "Абе какво постоянно искат, не бачкат чак толкова, че да им се повишава заплатата, аз колко време съм бачкам за по-малко пари (т1), и ще бачкат ебаси, какво искат, да удари 18 часа и веднага с чантичката под ръка да си заминава(т2), като не му/и изнася, знае колко човека чакат на опашка за неговото/нейното място, че и за по-малко пари. И какво, не може да се наобядва за 15 минути ли (т3). Пък не е тяхна работа аз къде ходя със служебната кола и по кое време го правя, аз съм началник и това е положението- не е ваша работа аз какво правя"
Първо, примерите са реални, но и те отразяват българската мисъл. Докато е човек от народа, депутати, министри и тн са "те гадовете" и биват мразени и сочени (разбира се основателно), като хората от които идват проблемите, и че злоупотребяват с власт.
В някакъв момент, същият ако стане от "другите", един вид министър, депутат или на висока длъжност в някое министерство, моментално нещата се обръщат, народа става "досадници" и "неблагодарници...
И такива познавам :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Политическа.

Мнение от drago_pavlov » 09 Яну 2017, 15:32

Само малко обърка разказите и поговорките 8)
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 73
Регистриран на: 10.12.2010
Местоположение: в кучешката колибка
Кара: таралясник

Re: Политическа.

Мнение от Pisobella » 09 Яну 2017, 16:02

bum_bum написа:Тия опити за "нещо ново" не се ли изтъркаха вече?


На всякакви опити за "нещо ново" сме се нагледали. Възприемам го повече като колективен опит за обединяване на усилия от хубави хора (на които, примерно, им е писнало да пишат по блоговете си за битките, които водят самосиндикално), а не като "нещо ново и невиждано досега" :)
Изображение
Аз умирам и светло се раждам ... за всяка спам тема!!! xD
click me !!! ---> http://z0r.de/63

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 466
Регистриран на: 15.03.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 320i
Мечтае да кара: RS Cosworth
Детайли за колата: M42B18
M54B22

Re: Политическа.

Мнение от streetz » 09 Яну 2017, 19:03

Тиквата ще се самоубие ритуално щом разбере, че вече не е първи по рейтинг (само при циганите имал някакъв шанс, но пак е втори) :
http://offnews.bg/news/Politika_8/Krasi ... 43958.html

Тия от офчнюз толкова са се нacpали напоследък, чак заглавието са завъртяли, та да отклонява вниманието от главното. :lol:
The free market is perfect. If anything unexpected happens, bananas are suddenly $47 and you have to sell your blood for firewood.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Политическа.

Мнение от Jordana » 09 Яну 2017, 20:13

Тиквоний си направи вече сам ритуалното самоубийство с отказа си от управление . Те не случайно почват да изпълзяват от тъмното разни нови субекти щото усетиха че трета серия ГЕРБ няма да има .
Смешните му доводи че нямал парламентарна подкрепа са безумни - в началото на мандата на този парламент да не би да имаше мнозинство или подкрепа ? Положението бе същото каквото е сега . Без коалиционните му дружки нема ГЕРБ във власта .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 294
Регистриран на: 21.05.2009
Местоположение: навсякъде
Кара: както може
Мечтае да кара: както не може...
Детайли за колата: от миналия век

Re: Политическа.

Мнение от drago_pavlov » 11 Яну 2017, 9:19

Б@хти чехльовците:
http://uk.businessinsider.com/trump-rus ... ope-2017-1
"Putin does not seek American greatness. As your allies, we do,"

Ето и на български:
https://vesti.bg/sviat/evropa/plevnelie ... ia-6063959
I kill a communist for fun, but for a green card... I'm gonna carve him up real nice.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: Политическа.

Мнение от bum_bum » 11 Яну 2017, 12:41

Здравната каса няма да плаща за лечение на Хепатит C, ако прецени, че пациентът няма да живее дълго, става ясно от нови правила за лечение на заболяването, приети от Надзорния съвет на НЗОК.

Новите правила трябва да влязат в сила след 6 дни.

Според новите правила лечение няма да се заплаща при наличие на заболявания, които не са свързани с черния дроб, както и при употреба на алкохол.

"Това е безумие. С тези критерии и правила Касата започва да играе ролята на лекуващ орган. Тук пише, че няма да бъдеш лекуван, ако ти имаш Хепатит С, защото някъде някак си си се заразил, обаче имаш и проблем с бъбреци или примерно някакво ревматологично заболяване. Особено ако някой чиновник прецени, че продължителността на живота ти ще е малка и не е рентабилно да бъдеш лекуван, защото скоро ще умреш. Кой от тези чиновници преценява кой кога ще умре", коментира председателят на Федерация "Български пациентски форум" Иван Димитров, цитиран от Дарик.


Сега остава като се види, че някой ще мре да му опростят данъци, осигуровки и всичко друго, което не би могъл да похарчи.
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Политическа.

Мнение от Bogat-Beden » 11 Яну 2017, 16:14

Във връзка с новата партия,вчера гледах г-н розАви бузки (прокопиев) ,привлечен като обиняем.Управител на негова фирма занижава пазарната оценка на държавна фирма ,но собствеността на фирмата нямала нищо общо с наказателната отговорност.. :lol: :lol:
Жалко само,че е имитиране на дейност и нищо няма да излезе от това,но са е.ати наглите тия .. :banghead:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook