Политическа.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 28.09.2015
Пол: Мъж
Кара: e90 330xd, gsxr 600 k8

Re: Политическа.

Мнение от b_u_b_o » 23 Яну 2020, 20:52

Ми не, ще останат тия дето правят/поддържат робота, примата дето подава сандвичи че остане без работа ;)

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Политическа.

Мнение от steeN » 23 Яну 2020, 20:55

zAcK написа:Не трябва да се прекалява с автоматизацията, защото ще се получи "Няма човек, няма приход" :mhihi: :mhihi: :mhihi:


Мислиш, че хората ще спрат да ядат ли :mhihi: :mhihi: :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Политическа.

Мнение от Jordana » 23 Яну 2020, 22:40

Те може и да не стоят гладни но храната не е този високотехнологичен продукт от който се печели . Като спрът да купуват безсмислени джаджи и елементи на лукса тия с роботите ще пръцнат силно и ще се наредят на опашката за помощи . За да е пълно щастието , на хората трябва да се дават пари да ги изхарчат за безсмислени придобивки и да се реализира печалба след което една част да се реинвестира и пак да се завърти колелото . Всичко обаче трябва да става умерено без да се превръща икономиката в спекула за бързи печалби за да не се прехвърля поносимата инфлация генерирана от ръста . Темпо което пазара може да понесе без да губи стабилност . Само примат може да реже клона на който стои като елиминира хората от системата на възпроизвеждане на парите . Ниското потребление на стоки и услуги е ключов момент за дефлацията . Но тя не помага на никого , дори и на тези които живеят в колите си :mhihi:
https://www.youtube.com/watch?v=JHDkALRz5Rk
Последна промяна Jordana на 24 Яну 2020, 8:55, променена общо 1 път
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Политическа.

Мнение от BMW_POWER » 24 Яну 2020, 2:26

Jordana написа:Те може и да не стоят гладни но храната не е този високотехнологичен продукт от който се печели . Като спрът да купуват безсмислени джаджи и елементи на лукса тия с роботите ще пръцнат силно и ще се наредят на опашката за помощи . За да е пълно щастието на хората трябва да се дават пари , да ги изхарчат за безсмислени придобивки и да се реализира печалба след което една част да се реинвестира и пак да се завърти колелото . Всичко обаче трябва да става умерено без да се превръща икономиката в спекула и бързи печалби за да не се прехвърля поносимата инфлация генерирана от ръста . Темпо което пазара може да понесе без да губи стабилност . Само примат може да реже клона на който стои като елиминира хората от системата на възпроизвеждане на парите . Ниското потребление на стоки и услуги е ключов момент за дефлацията . Но тя не помага на никого , дори и на тези които живеят в колите си :mhihi:
https://www.youtube.com/watch?v=JHDkALRz5Rk


Изобщо нямаш идея, за какво пишеш. Миналото лято прекарах девет дни в ЛА и нарочно не снимах нито един от хилядите бездомници. Това си е личен избор на начин на живот и не е преставителна извадка за нищо. Тази кака от видеото, колко и струва ван-а? Тук има хора, които се пенсионират без нито един работен ден. Такива трябва да ги карат на север в затворени лагери. Гледам маймуни, дето живеят в сошъл жилища с отвратителна смрад и лоу левъл доход комшии. Обаче отпред паркирал кола за +60К. Това ли ти определя жизнения статус? Преди време едни "новодошли рефюджита" плачат, че нямали пари и да съм им бил подал ръка. Казах на мениджърката, че да с кола за 40К и "да Одат да се пЕрат", казано по нашенски.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Политическа.

Мнение от Jordana » 24 Яну 2020, 9:07

. Това ли ти определя жизнения статус?

На тоя континент това го определя , скъпа кола и барака със кредит коийто изплащаш цял живот . Това от видеото не е избор , това са хора които финансовата система ги е пречупила . Системата е така направена че и ставаш роб до живот , ако спреш да работиш дори няколко месеца потъваш и повече няма измъкване особено ако си сам . Същото е и тука със скъпите коли , с малката разлика че тука ги купуват на старо и не струват по 60-80к но много добре стоят пред панелката . :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Политическа.

Мнение от steeN » 24 Яну 2020, 19:04

BMW_POWER написа:...


Удриии... за това мнение (малко крайно, но ти разбирам гледната точка) И аз мисля, че с това може да се обощят и 90% от случаите... това състояние е личен избор, не съдба или "СИСТЕМАТА МЕ ПРИНУДИ" :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Политическа.

Мнение от Bogat-Beden » 24 Яну 2020, 19:10

Аве, какво мислите за скандала с "националната" лотария? :paranoid:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Политическа.

Мнение от steeN » 24 Яну 2020, 19:32

Философски погледнато... държавата е най-големия рекетьор и лоши неща се случват ако попаднеш от лошата и страна (който и да си мислиш, че си). За конкретния случай нямам идея.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Политическа.

Мнение от Сондьора » 24 Яну 2020, 19:36

А верно ли е, че тия с прословутия Ролс са хора от охраната му?


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: Политическа.

Мнение от Bogat-Beden » 24 Яну 2020, 19:45

Сондьора написа:А верно ли е, че тия с прословутия Ролс са хора от охраната му?

За какво става дума? :paranoid:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

ентусиаст
Аватар
Мнения: 880
Регистриран на: 21.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 M52b20 Touring

Re: Политическа.

Мнение от Сондьора » 24 Яну 2020, 19:50

. Да похваля МВР за тая операция която направиха.

Такива, сериозни хора гониха, толкова оръжие. Не бях виждал в Ролс-Ройс да се движат.

Никой не е очаквал от Ролс -Ройс да го нападнат”, каза премиерът

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Политическа.

Мнение от steeN » 25 Яну 2020, 14:32

:bowdown: :ok:
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Политическа.

Мнение от BMW_POWER » 25 Яну 2020, 15:41

Jordana написа:
. Това ли ти определя жизнения статус?

На тоя континент това го определя , скъпа кола и барака със кредит коийто изплащаш цял живот . Това от видеото не е избор , това са хора които финансовата система ги е пречупила . Системата е така направена че и ставаш роб до живот , ако спреш да работиш дори няколко месеца потъваш и повече няма измъкване особено ако си сам . Същото е и тука със скъпите коли , с малката разлика че тука ги купуват на старо и не струват по 60-80к но много добре стоят пред панелката . :mhihi:


Пак пишеш, без да имаш идея. Финансовата система не може да пречупи никого. Достатъчно е да имаш нещо между ушите си. Понеже нямаш идея, ще ти обясня по-просто:

А е местен, В е емигрант. А е свикнал да получава всичко наготово и за него ходенето по кръчми, пушенето на трева и т.н. са си нещо нормално. Свидетел съм, как колеги в четвъртък вземат чека и в събота вечер издухват 60% от него на бар :shock: Та въпросният А има в огромен процент от случаите ниско платена работа (магазин или склад). За сметка на това сменя телефона с по-нов модел на всеки 6 месеца, има поне 3-4 кредитни карти (естествено пълни на 100%) и им плаща само минималните месечни задължителни вноски, има втора употреба "премиум клас" автомобил или нов (японка или корейка) на изплащане. В сметката си А има максимум двуцифрена сума и то не винаги. В момента, в който нещо се случи, А изпада от борда. Познавам една жена в Монреал, със $60 000 задължения по кредитни карти. Тя подписа с колекторски фирми и не знам си какво, само и само да успее да се справи. И така са много хора тук ...

В си следи доходите и разходите, плаща си навреме кредитните карти и всички задължения. Не се изхвърля в непотребни покупки и спокойно показва среден пръст на финансовата система.

Аз лично съм "затънал в дългове", погледнато от твоя гледна точка. Но моргиджът ми е по-нисък, отколкото ако плащам свободен наем. Имам 5 (пет) кредитни карти. Едната си е от моята банка, другите са от различни видове магазини. Дават ми добри опции, като безлихвен кредит в рамките на 12-24 месеца, събирам точки, дават отстъпка 10-20% понякога при покупка над определена сума. Имам и кредитна линия в банката на сравнително прилична сума. Кредитната линия е един вид "потребителски заем", който можеш да изтеглиш на каса или да платиш нещо, без да искаш предварително одобрение от банката. Лимитът ми е достатъчен, за да изкарам чисто нова кола от дилъра. Ако го направя обаче, трябва да плащам минимум 3% от сумата на месец. Ако нафукам и кредитните карти, спра да си плащам моргиджа и .... ставам герой от паркинга, дето финансовата система "го е пречупила".

Та изказваш се доста неподготвен, повЕрвай ми :OT:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Политическа.

Мнение от Jordana » 25 Яну 2020, 16:21

steeN написа::bowdown: :ok:

И директора на св не спи и не излиза отпуска , не прави нищо друго освен да следи налягане и потоци 24 часа 365 дена ? Айде стига с тия глупости на каролката , има си дежурни оператори които ги следят тия параметри . Щом е стигнало директора да ги следи тия неща , работата е много зле в тая св :mhihi:
....Та изказваш се доста неподготвен, повЕрвай ми :OT:.....

Ами не ти вярвам щото това което описваш не е твой избора въпреки че си въобразяваш че контролираш нещата . Просто успяваш да се опазиш от капаните но това не означава че си гарантиран от нещо или с нещо . В момента в който загубиш работа , загубиш трудоспособност или нямаш доходи ако не работиш изпадаш от влака както много други . И не знам защо не го разберете най накрая че хората не са еднакви със еднакви умствени и физически способности . Това което за теб в социалната сфера е ясно и разбираемо за много други може да е непостижимо . Куриозното е че това е пълен нонсенс с обществения договор и социалните условия . Уравниловката която предлагаш би трябвало да те ужасява защото си там за да доказваш колко си велик а реално пропагандираш всеки да си наляга парцалите . :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1752
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Политическа.

Мнение от BMW_POWER » 26 Яну 2020, 23:47

Jordana написа:
....Та изказваш се доста неподготвен, повЕрвай ми :OT:.....

Ами не ти вярвам щото това което описваш не е твой избора въпреки че си въобразяваш че контролираш нещата . Просто успяваш да се опазиш от капаните но това не означава че си гарантиран от нещо или с нещо . В момента в който загубиш работа , загубиш трудоспособност или нямаш доходи ако не работиш изпадаш от влака както много други . И не знам защо не го разберете най накрая че хората не са еднакви със еднакви умствени и физически способности . Това което за теб в социалната сфера е ясно и разбираемо за много други може да е непостижимо . Куриозното е че това е пълен нонсенс с обществения договор и социалните условия . Уравниловката която предлагаш би трябвало да те ужасява защото си там за да доказваш колко си велик а реално пропагандираш всеки да си наляга парцалите . :dunno:


Какви капани има в това, да си съобравявам доходите и разходите? Какви капани има в това, да си плащам всики сметки навреме? Какви капани има в това, разходите на семейството ми да са в рамките на една работна заплата? Сиреч, дори единия да за губи работа, пак съм ОК с доходи и разходи? Каква капани има в това, че някой е по-умен от мен, а друг по-тъп? Къде виждаш "уравниловка"? Планирай си разходите, плащай си сметките и си налягай парцалите? Шансът да идеш на паркинга е под 1/100 :dunno:
Живееш в свой собствен Свят :OT:

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook