Политическа.

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Политическа.

Мнение от Jordana » 30 Ное 2019, 8:29

От кого да бъдат откраднати ? В момента 10 милиарда годишно струват пенсионерите , повече от 40% се доплаща от бюджета .
Много са прости нещата , от частните фондове ще получиш след години толкова колкото си внесъл плюс някаква минимална доходност колкото за бог да прости . Дали ще ги теглиш наведнъж или ще ги разпределяш за 5 години примерно все тая . Повече няма да станат , но меже да те порежат за ранно разваляне на дослука .
Колко ще получиш реално от това което инфлацията е опоскала и олигарсите не са откраднали , това е въпрос и на късмет . Ако има и фалити на тия фондове също може да получиш определен дискомфорт .
Държавната система , гарантира че ти плаща докато си жив . Индексира някакво там, мижи да те лажем против инфлацията , коледни моледни и разни други залъгалки но пък гарантира че ще ти дава докато креташ . Системата за изчисляване на пенсиите е напълно неадекватна но реалната и цел да разпределя така че колкото толкова . За ранни пенсионери, държавни служители и изобщо хора които ще получат тавана от 1200 лв е отличен вариант все още .
Както и за тия дето не работят , инвалиди и изобщо всички които не са внасяли нищо е единствения вариант . Човек лесно може да си пресметне колко е внесъл и в двата варианта частен държавен .
Но общата тенденция при държавното осигуряване в световен мащаб е за намаляване размера на пенсията и увеличаване на пенсионната възраст . В България пенсията е мижава по начало като размер затова намаление няма да има но се задържа ръста , а инфлациата си върши работата и така пенсионерите си стоят на едно място реално . За тези които имат възможност най добрия вариант е изобщо да нямат касателство нито с частните нито с държавните , а да си направят собствен пенсионен фонд . Това примерно може да бъде второ жилище имот което да продадеш в случай че решиш да прекратиш работа . Пътища много ако си тръгнал по тая пътека .
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Политическа.

Мнение от TNT » 30 Ное 2019, 9:21

Jordana написа:от частните фондове ще получиш след години толкова колкото си внесъл плюс някаква минимална доходност колкото за бог да прости

Я каже къде е тая минимална доходност, че аз само такива на минус съм виждал :mhihi: Да сменям, ако трябва.
Изображение

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Политическа.

Мнение от Jordana » 30 Ное 2019, 10:18

Декларират някаква смешна доходност там колкото да са на плюс дружествата . По личните партиди нямам представа колко е доходноста , получавам извлечения за моя фонд който съм "избрал " . Има натрупани 4-5к но изобщо колко са ми удържали нямам представа . За мен лично тия пари са хвърлени на вятъра . Ще получа от там в най добрия случай 50-60 лв месечно , които след 10 години ще са литър бензин или кутия цигари :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: Политическа.

Мнение от TNT » 30 Ное 2019, 10:35

В последното писмо имам стойност на един дял 1,53, а следващата година 1,52 :mhihi: Затова питам #кой видя доходност :mhihi:
Изображение

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1753
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Политическа.

Мнение от BMW_POWER » 30 Ное 2019, 16:22

TheDriver написа:Предполагам питаш за раждаемост/ размер на семейството?

Ето на прима виста:

https://www.youtube.com/watch?v=usdJgEwMinM

Hans Rosling като цяло има доста интересни неща по темата.


Т.е. констатираш че пенсиите не стигат, но промяната от приходната страна не ти харесва?

Какво друго да променим, ако не пенсионната възраст?


Въпросът е много комплексен. Тия "балончета" пропускат много неща. Защо "старее" населението? Първото е, че няма раждаемост. Второто, жените вече започват да раждат над 30г. бг-то специално изгуби 25% от населението си. И именно това население, което работи, произвежда и може да има деца. Население между 20 и 40г възраст. И продължава да губи. Статистиката е хубаво нещо, но трябва да знаеш какво слагаш в нея. Ако теоретично изнесем всички млади хора, за какво говорим? Не на последно място, в Европа 70 години не е имало война. Странно, ама оказва влияние. Елелентарен пример. От 23-ти набор в СССР през 1945г са били живи 2%. Колко години са били необходими, за да се възстанови всяка една страна след 45-та?
Факторите, влияещи върху продължителността на живота са много.
Почети малко история, не само "Божинката" :OT:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1528
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: Политическа.

Мнение от ildivvy » 30 Ное 2019, 23:55

TNT написа:
Jordana написа:от частните фондове ще получиш след години толкова колкото си внесъл плюс някаква минимална доходност колкото за бог да прости

Я каже къде е тая минимална доходност, че аз само такива на минус съм виждал :mhihi: Да сменям, ако трябва.


Аз съм в "Сила" и там,в писмата имам предвид,показват по-голяма доходност.
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 347
Регистриран на: 16.06.2009
Пол: Мъж
Кара: E36 328i

Re: Политическа.

Мнение от TheDriver » 01 Дек 2019, 0:50

BMW_POWER написа:
Въпросът е много комплексен. Тия "балончета" пропускат много неща. Защо "старее" населението? Първото е, че няма раждаемост. Второто, жените вече започват да раждат над 30г. бг-то специално изгуби 25% от населението си. И именно това население, което работи, произвежда и може да има деца. Население между 20 и 40г възраст. И продължава да губи. Статистиката е хубаво нещо, но трябва да знаеш какво слагаш в нея. Ако теоретично изнесем всички млади хора, за какво говорим? Не на последно място, в Европа 70 години не е имало ........


Прав си, объркал съм се :yes:
Приятно дискутиране по темата на останалите ;)

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1753
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Политическа.

Мнение от BMW_POWER » 03 Дек 2019, 3:50

TheDriver написа:
Прав си, объркал съм се :yes:
Приятно дискутиране по темата на останалите ;)


Колега, разбирам леката ти ирония, затова ще ти дам директен пример от моето семейство.

Единият ми дядо са били 5 деца, почина на 99г. Има трима сина. Баба ми почина след инцидент на 72г и са били 12 деца, от които са оживяло 10.
Другият ми дядо почина на 79г и са били 7 деца. Баба ми почина на 93 и са били пет деца.
Родителите ми са по трима от двете страни и са живи и здрави. Дъртия е на 82, вехтата прави 80 след 22 дена. Т.н. сестрам ми има две, аз имам също две, ама от две жени (два брака по едно хлапе). А бъди така добър да нагласиш статистиката, колко млади в трудоспособна възраст да издържали един пенсионер преди 40г, преди 20г и сега.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Политическа.

Мнение от steeN » 04 Дек 2019, 1:00

Jordana написа:Държавната система , гарантира че ти плаща докато си жив .


Още 70те пенсионната система е била на дефицит в България. И като станаха нещата 89 година, кво стана с гаранцията?
После 97 г. махнаме и 3 нулички.

Айде, който я развява тая гаранция да си я подпъхне някъде и много му здраве.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

големия брат на Монтоя
Аватар
Мнения: 1753
Регистриран на: 20.05.2002
Пол: Мъж

Re: Политическа.

Мнение от BMW_POWER » 04 Дек 2019, 1:37

steeN написа:Изображение
Още 70те пенсионната система е била на дефицит в България. И като станаха нещата 89 година, кво стана с гаранцията?
После 97 г. махнаме и 3 нулички.
Айде, който я развява тая гаранция да си я подпъхне някъде и много му здраве.
Адам Смит


Сори, ама не можах да се стърпя :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi: :mhihi:

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Политическа.

Мнение от Jordana » 04 Дек 2019, 7:17

steeN написа:
Jordana написа:Държавната система , гарантира че ти плаща докато си жив .


Още 70те пенсионната система е била на дефицит в България. И като станаха нещата 89 година, кво стана с гаранцията?
После 97 г. махнаме и 3 нулички.

Айде, който я развява тая гаранция да си я подпъхне някъде и много му здраве.

Държавната пенсионна система е въведена и измислена точно заради фалита и гешефтите на частните фондове . Почват пак адамсмитските изцепки ...."После 97 г. махнаме и 3 нулички" те на частните фондове ги оставят на старите пари , или как се случва парична реформа ? Същото е като в западната икономика , един ден се събуждаш и си бедняк щото се е спукал балона .
Сега не е ли на дефицит системата и въпреки това налива пари на олигарсите в частните фондове ? Ти в същност си против държавната пенсионна система която съществува навсякъде по света или си за адамсмитските небивалици ..или и двете заедно ? :dunno:
Малко за пенсионната криза , адамсмит нищо не е споменал за пенсионна криза ...съмнява ме да е знаел и какво е пенсионен фонд :dunno:
https://en.wikipedia.org/wiki/Pensions_crisis
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 343
Регистриран на: 2.04.2008
Местоположение: Европейски съюз
Пол: Мъж
Кара: Комбайн
Мечтае да кара: Фадрома

Re: Политическа.

Мнение от ukelichko » 04 Дек 2019, 9:42

Тя шибаната държава от както сме се демократизирали вечно се опитва, да налива пари на някакви измислени субекти, които са толкова негодни, че изобщо не могат да оцелеят в конкурентни условия. Та затова се създаде и допълнителното пенсионно осигуряване. То и преди ги имаше, но никой нищо не си внасяше в тях. Аз не съм против, човек да си внася едни пари за да си осигури старините, но съм за свобода на избора. Ако иска, колкото иска и където иска. То едва ли някой ще иска точно на тия нещастници да им налива едни пари, та да карат яки коли и да имат луксозни офиси. И накрая като си видя доходността, тя е с малко по-голяма от тази, която бих получил, ако си бях закопал същите пари в буркани в градината. Абе мнооого са добри в тия фондове. Мисля да си продам къщата и да внеса парите при тях, да ми ги управляват, ебаси :D
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Политическа.

Мнение от steeN » 04 Дек 2019, 12:14

Сега приеха бюджета. 50% е дифицита в НОИ за тази година. 4 милиарда от други данъци отиват за покриването му.

https://business.dir.bg/ikonomika/deput ... het-na-doo

В същност по-малко явно. Само 36% е :ok:
Оставям ви разбирачите да коментирате :mhihi:

Jordana написа:Държавната пенсионна система е въведена и измислена точно заради фалита и гешефтите на частните фондове . Почват пак адамсмитските изцепки ...."После 97 г. махнаме и 3 нулички" те на частните фондове ги оставят на старите пари , или как се случва парична реформа ? Същото е като в западната икономика , един ден се събуждаш и си бедняк щото се е спукал балона .
Сега не е ли на дефицит системата и въпреки това налива пари на олигарсите в частните фондове ? Ти в същност си против държавната пенсионна система която съществува навсякъде по света или си за адамсмитските небивалици ..или и двете заедно ? :dunno:
Малко за пенсионната криза , адамсмит нищо не е споменал за пенсионна криза ...съмнява ме да е знаел и какво е пенсионен фонд :dunno:
https://en.wikipedia.org/wiki/Pensions_crisis


Тия всичките глупости, които ги написа и си вявраш на тях, много ме радват :mhihi: Все пак трябва да има и балъци, от които да се храни държавата. :ok:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: Политическа.

Мнение от Jordana » 04 Дек 2019, 15:52

Ако не си забелязал пенсионната система е смесена в България , смесена е дори в меката на капитализма . С какво точно ти помага това че хората избират дължавната система че се кефиш толкова та чак да са балъци ? :dunno:
Както виждаш тя се "храни " от твойте данъци , като доплаща на балъците ...кой е балъка в случая не знам :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: Политическа.

Мнение от steeN » 04 Дек 2019, 16:00

Ако няма такива балъци дето доброволно да избират държавната система, политиците ще премахнат частния втори стълб и ще присвоят парите там.
Та колкото повече балъци си прехвърлят партидите в НОИ, толкова по-добре за мен. Та действайте, освободете се от олиграсите :ok: :mhihi:

п.с.
и за домашна, очаквам да проучиш, защо ако има висока инфлация, фондове базирани на капиталова система няма да са засегнати като НОИ. вярвам, че ще се справиш, не е много сложно :mhihi:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot], Jordana

Последни теми
Facebook