НВ-ВМХ

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 12 Сеп 2018, 20:55

Leon написа:Колкото да вдигна темата, NFL куотърбек на кето си е голям атестат за това хранене като знам какво е натоварването.

https://www.yahoo.com/sports/secret-hea ... 02297.html


Мда. Тук не е много познат тоя спорт, но тренировките са едни от най-бруталните сред професионалния спорт.

Има вече много професионални спортисти в кетоза, дори културисти колкото и невероятно да звучеше това преди няколко години само. Ползват се най-различни вариации, таргет кето или циклично, които позволяват да се прескочи момента с трудния старт и неразположението по времето на адаптацията. Също и да се трупа мускулна маса за който го има за цел.

Аз от много време прекалявах с медеца в кафето и трупах доста въглехидрати от него. От месец някъде го спрях и я карам на 20-тина грама макс. В началото, докато се адаптирах взимах по 10 грама допълнителни преди тренировка и действа доста добре. Прекъснах за седмица заради морето, че нямаше как да се лиша от узото и поне една бира на ден. Но след като се върнах и спрях пак въглехидратите нямах никакъв проблем. Даже не зареждам преди тренировка и съм си напълно ОК.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Jordana » 12 Сеп 2018, 21:09

Някой който сериозно държи този тип хранене дали няма да се тества с една кръв да видим как са нещата ? Само там тривиалните маркери , креатинин холестеролите триглицеридите ..или още нещо друго което е важно ?
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Leon » 12 Сеп 2018, 21:20

То тестването само посебе си не казва нищо, ако не е ясен контекста. Изследвания преди да се започне ВМ, прогресия след това, някакви обременености. Иначе изследвания сме си правили всички в някакви етапи.
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 12 Сеп 2018, 21:24

Мен не ми се занимава честно казано.

Но при положение, че единствения път в който съм виждал личния си лекар беше като се записвах. Че не съм ползвал болничен никога, дори 1 ден за 24 години стаж. Че дори не помня някога да съм пил хапче.. едва ли съм тръгнал да мра от това хранене точно.

А и без това тия изследвания така ги правят, че в 5 различни лаборатории ще ти изкарат 5 различни резултата от една и съща кръв.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Jordana » 12 Сеп 2018, 21:55

Те стават за 1 час изследванията , не е нещо ангажиращо или скъпо . Мен ми е интересно какви нива се подържат на холестерола с такова хранене . При рискови нива не е задължително да береш душа , няма нищо като симптоматика в общи линии може да се чувстваш отлично . Но тоя тип хранене абсолютно сигурно оказва влияние и не е лошо човек за собствена сигурност поне да се тества . Може па някой да е правил , или да има мерак да сподели . :dunno:
Явно хората си правят такива тестове .
https://medium.com/@chief_85352/ketogen ... 8be4ab9543
За 2 години в кетоза както твърди някои от показателите му не са много добри според мен , ами направо са зле :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 12 Сеп 2018, 23:47

Безсмислено е да си правиш такива заключения.

Холестерола приет с храната не означава увеличаване на тоя в кръвта. Двата процеса са абсолютно не свързани. Това е факт.

Направи си един прост тест щом искаш. Измери си го сега и яж един месец по кило ябълки на ден. После иди пак да го измериш. Дефакто не си ял никакъв холестеро. Ама деюре ще останеш леко изненадан.

Високо ниво на холестерола не е самото заболяване, а следствие от такова.

Простите цифри нищо не значат. Важни са и съотношенията HDL/LDL, общ, триглицериди и т.н..

Не го чакай да мре скоро тоя. Съвсем добре си е.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4868
Регистриран на: 9.02.2007
Местоположение: Sofiq
Пол: Мъж
Кара: Jaguar XK 4.2, F16 X6 30d

Re: НВ-ВМХ

Мнение от acho.rs » 13 Сеп 2018, 0:14

Не казвам за всички, но голяма част от изследванията са като тия на ГТПто, дето за качват 30 годишни коли или изкормени дизели и дават, че вредните емисии са Ок... Така и човек който пие по бутилка концентрат на ден, си минава изследвания и в тях пише, че чернодробните показали са Ок :х

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: НВ-ВМХ

Мнение от steeN » 13 Сеп 2018, 0:27

Инересно е, че доста познати напоследък се оказват с висок холестерол и тук там други маркери. И съвета за всички е не яжте червено месо и мазно. Лекарите явно още живеят в 90те.
Дори в щатите ако си по-на възраст директно ти бухат статини и пак никакво червено месо и мазно. Ужас е просто. (етествено става въпрос за хора, които не гледат много какво ядат)
Последна промяна steeN на 13 Сеп 2018, 14:33, променена общо 1 път
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Jordana » 13 Сеп 2018, 9:31

За мен лично това е някакъв феномен , затова попитах . Чувстваш се отлично с палеохраната но имаш айде не лоша , но притеснително нередовна за лекарите кръвна картина . :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 13 Сеп 2018, 9:56

Палео и кето са две съвсем различни неща. Съвместими, но не и задължително еднакви. Можеш да си палео веган примерно.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: НВ-ВМХ

Мнение от steeN » 13 Сеп 2018, 14:33

Jordana написа:За мен лично това е някакъв феномен , затова попитах . Чувстваш се отлично с палеохраната но имаш айде не лоша , но притеснително нередовна за лекарите кръвна картина . :dunno:


Това не е вярно. :dunno: Моята си е наред. Много хора си мисля, че ядат палео, но в същност не ядат.
А и не знам какво за теб е палео. Аз гледам въглехидратите ми да са 100-150 гр. на ден.

Палео веган? И на тва ли посегнаха веганите... ако ги чуе Dr. Cordain ще умре от смях :lol:
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Jordana » 13 Сеп 2018, 14:46

За кето става въпрос , снощи четох за палео храната нещо и го имплантирах това по инерция в темата . Според мен съвременните вегани няма да я докоснат даже истинската палеовеганската храна . Най вероятно това ща се някакви горчиви киселици и трънак дето не са ставали за директна консумация :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: НВ-ВМХ

Мнение от steeN » 13 Сеп 2018, 16:26

Нямам идея как може да оцелеят без огромни количества соя или протеин от коноп и такива неща, които просто няма как да са ги яли праисторическите хора.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10391
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Leon » 13 Сеп 2018, 18:04

steeN написа:Инересно е, че доста познати напоследък се оказват с висок холестерол и тук там други маркери. И съвета за всички е не яжте червено месо и мазно. Лекарите явно още живеят в 90те.
Дори в щатите ако си по-на възраст директно ти бухат статини и пак никакво червено месо и мазно. Ужас е просто. (етествено става въпрос за хора, които не гледат много какво ядат)

Защото няма никакъв шанс да им спрат пицата, хляба, зърнените закуски и захарта, която се бута във всичко. И лекарите го знаят отлично. Чесрвеното месо предполагам заради количествата, които поемат - половин кило стек си е як тормоз за храносмилане :mhihi:
Never mistake motion for action...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 13 Сеп 2018, 19:02

steeN написа:А и не знам какво за теб е палео. Аз гледам въглехидратите ми да са 100-150 гр. на ден.


Ей я палео вегана http://www.model4greenliving.com/blog/2 ... ustainable

Никога не съм се интересувал много от палео храненето, но така или иначе ям 99% необработени храни. Основно месо и яйца. Сиренето не знам до колко е палео и ако не е в общи линии това ми е изключението.

Дълго време аз също я карах на 100-150 грама въглехидрат. Основно от някой плод от време на време и мед в кафето.

Ако следиш калориите няма особен проблем. Може да се поддържаш в някаква разумна граница мазнини. Но аз не го правех и съответно бях понатрупал. Може би 13-14%. Основно по корема в предвид възрастта. В момента в който влязох в кетоза за малко над месец изгубих 5кг и на пипане 50% от мазнините по корема.

Остават останалите 50%, които са по-трудните, а имам и още една почивка в Турция, която ще забави нещата в предвид, че ще си пръсна гъза от ядене на баклави за една седмица. Но мисля, че по Нова година живот и здраве ще мога да вляза в рамките на 6-7% мазнини макс.

Пил съм какви ли не лайна- бърнъри, аминокиселини и всякакви глупости за запазване на мускулатурата и сваляне на мазнини, но нищо не може да се сравни с термогенния ефект на кетозата. Да не говорим за здравословния ефект.

Внезапно се превърнах и в аутасайдера в семейството обаче. :mhihi: Жена ми след 2 деца, едното от които още суче (това много пречи на свалянето на мазнини) има преса не по лоша от коя да е състезателка по фитнес.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook