НВ-ВМХ

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 14 Окт 2018, 22:34

Jordana написа:Понякога кафето има такъв обратен ефект , предизвиква сънливост и ти се доспива . Но е моментна ситуация , ако се прескочи определен интервал от време пак си действа по конвенционалния начин .


Ще взема някой път да постоя с монитора повече време да видим какво се случва.

Иначе факт, че никога не съм имаш проблем със съня от кофеина. Дори навремето като излизах по дискотеки си стигах до 6-7 шарка на вечер и спях като пън.
Изображение


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: НВ-ВМХ

Мнение от steeN » 14 Окт 2018, 22:53

ARR_ написа:...


Тия Тримона не съм ги виждал на западния бряг. Но ме кефи, че някви американци ни рекламират държавата вместо ние да го правим. Много сме зле :)
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Jordana » 15 Окт 2018, 6:20

bum_bum написа:
Jordana написа:Понякога кафето има такъв обратен ефект , предизвиква сънливост и ти се доспива . Но е моментна ситуация , ако се прескочи определен интервал от време пак си действа по конвенционалния начин .


Ще взема някой път да постоя с монитора повече време да видим какво се случва.

Иначе факт, че никога не съм имаш проблем със съня от кофеина. Дори навремето като излизах по дискотеки си стигах до 6-7 шарка на вечер и спях като пън.

При мен такъв ефект има когато съм преуморен или недоспал , случвало ми се е ставам в 3 от безсъние - пия едно кафе опъвам една цигара и след 15 мин заспивам . Обаче после до 10 няма отлепяне :mhihi: Кофеина е гадно нещо , ако се пият две кафета и повече на ден се натрупва в тъканите и трябват поне 4-5 дена да се изчисти . Аз го употребявам заради другия наркотик - цигарите иначе нямам нужда от кафе :mhihi:
Викам сутринта докато си пия кафето да го премеря .
1.JPG
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: НВ-ВМХ

Мнение от TNT » 15 Окт 2018, 19:24

Един въпрос за мед. Взимах с по една лъжица на ден с цел подобряване на имунната система. В магазина е страшно - 80% от продаваните си пише на етикета как не са само мед. В край на сметка си взех от пазарчето на Юндола от баби-помакини :mhihi: Викам толкова нависоко, супер ще е. Дадоха ми няколко да опитам, щеше бой да стане от коя да си купя мед :mhihi: Взех си накрая един много вкусен, обаче го изядох целия без грам да се захароса :mhihi: Което ми е притеснително и не съм убеден дали може за 2 месеца при всекидневно отваряне да не се захароса поне мъничко :dunno: Възможно ли е да е истински или бабите бутат яко боклуци и те :ranting:

Изобщо сега зимно-грипния период как мислите да го борите ? Аз си боледувам всяка зима. Ако е само 1-2 пъти, я броя за успешна :mhihi: Тази година мислех да пробвам противогрипна ваксина (никога не съм си слагал), ама се разболях и остана за догодина. А и май не са много ефективни. Поне не при всеки и всеки сезон.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 213
Регистриран на: 25.12.2009
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Мечтае да кара: BMW

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Ganchev__ » 15 Окт 2018, 19:33

Да, нормално е да не се захаросва.Ако не се яде се захаросва само леко отгоре.Изключение е меда от рапица.
Иначе ваксината е най-добрия вариант.Имай предвид, че вече трудно се намират по аптеките.Предлагането е ограничено.


Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: НВ-ВМХ

Мнение от steeN » 15 Окт 2018, 19:42

За имунната система пробвай да ходиш на сауна или като усетиш, че се разболяваш седиш 24-5-6 грауса един 2 дни и ще си като нов.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1527
Регистриран на: 10.10.2007
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Lexus GS430 07'
Мечтае да кара: BMW M2

Re: НВ-ВМХ

Мнение от ildivvy » 15 Окт 2018, 20:42

Захрасването на меда зависи много и от това,от какво е събиран! Самото захаросване иска и малко повече време! Ако се изкара лятото,то захаросването е към края на зимата или пролетта! Процеса е по-дълъг,не става за ден-два! Различните видове мед се захаросват и с различна скорост!
Ex: 96' BMW318ti

Изображение


Европа!!! Събуди се!!! Започни да гледаш собствения си интерес!

Вече съм фен на Марио Драги!

" Някои хора са толкова бедни, че имат само пари! " - Тодор Колев

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Jordana » 15 Окт 2018, 20:54

TNT написа:Един въпрос за мед. Взимах с по една лъжица на ден с цел подобряване на имунната система. В магазина е страшно - 80% от продаваните си пише на етикета как не са само мед. В край на сметка си взех от пазарчето на Юндола от баби-помакини :mhihi: Викам толкова нависоко, супер ще е. Дадоха ми няколко да опитам, щеше бой да стане от коя да си купя мед :mhihi: Взех си накрая един много вкусен, обаче го изядох целия без грам да се захароса :mhihi: Което ми е притеснително и не съм убеден дали може за 2 месеца при всекидневно отваряне да не се захароса поне мъничко :dunno: Възможно ли е да е истински или бабите бутат яко боклуци и те :ranting:

Изобщо сега зимно-грипния период как мислите да го борите ? Аз си боледувам всяка зима. Ако е само 1-2 пъти, я броя за успешна :mhihi: Тази година мислех да пробвам противогрипна ваксина (никога не съм си слагал), ама се разболях и остана за догодина. А и май не са много ефективни. Поне не при всеки и всеки сезон.

Малко е съмнително за меда , аз вземам от познат пчелар и винаги се захаросва . Ако е стоял дълго в буракана отгоре почва да се втъвърдява винаги . За настинката най важното и съществено е превенцията . Трябва човек да обръща внимание на първие симптоми на грипа , всеки си знае как започва при него . Още при първите признаци трябва да се вземат мерки и да се стои на топло . Аз прилагам мурсалски чай , мед , аспирин и разните терафлу , за гърлото нещо за смучене или тантум верде форте . Последните 4-5 години успешно успявам да мина между капките :mhihi:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 15 Окт 2018, 21:12

Тантум верде не го знам кой е ама Терафлу и Аспирин не можеш да ме накараш да кусам и с пушка на челото.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Jordana » 15 Окт 2018, 21:26

Тантум вердето е химикал , няма нищо билково в него . Аспирина също е синтетика , както и витамин С в аптеките също . Но предпочитам това от колкото да ме гази грипа :dunno:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

Кръстникът
Аватар
Мнения: 547
Регистриран на: 7.03.2014
Местоположение: Вкъщи
Пол: Мъж
Кара: с турбо
Мечтае да кара: V10
Детайли за колата: стокови

Re: НВ-ВМХ

Мнение от c04 » 15 Окт 2018, 23:33

Медът много зависи какъв е, оттам се захаросва. Когато взема сравинетелно чиста акация, 2год. не се захаросва. Тази нямаше акация при моя пчелар и взех смес(мана, слънчоглед и още там :mhihi: ), вече започва да се захаросва, за което той си ме предупреди.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: НВ-ВМХ

Мнение от TNT » 16 Окт 2018, 0:22

Мисля точно акациев ми каза бабата. Аз по вкус ги избирах.

Това със сауната е много добро, въпреки че предпочитам парна баня. Вкъщи имам вана, но не е същото. Наблизо имам супер място за сауна и парна баня, но вече нямам Мултиспорт карта, а 20лв на посещение... мне, мерси.

Като цяло смея да кажа знам какво да правя и пия, когато тръгна да се разболявам (родата е лекарска). Въпреки това съм баси глиста - на всеки вирус не пропускам.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1095
Регистриран на: 21.04.2004
Местоположение: Norge
Пол: Мъж
Кара: е21

Re: НВ-ВМХ

Мнение от magareto_yori » 16 Окт 2018, 6:31

Колега, за меда са ти казали. За имунната система- със сигурност ще е по добре без ваксини и хапове, и не се съветвай с родата! Това последното за твое добро. Изгради си имунна система чрез храна. За съжаление в Бг хубавата храна е скъпа, но това е по-добрият вариант. Вместо мед си купи перга/пчелен хляб. Мога да те свържа с човек ако не можеш да си намериш
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Bogat-Beden » 16 Окт 2018, 7:32

TNT написа: Въпреки това съм баси глиста - на всеки вирус не пропускам.

Това е много странно, при положение, че се храниш правилно, а и спортуваш.
Откъм спорт- пробвай да смениш системата, аз лично бих ти препоръчал повече да е на открито, в перфектния случай и на чист въздух. Почвай отсега, за да можеш за зимата да си аклиматизиран да спортуваш навън.
Откъм храна, мога да ти препоръчам няколко изпробвани неща
-кефир (Хармоника продават готов и е страхотен, често остават бройки на намаление в КауфлаНа)
-джинджифил- аз ги дъвча корените направо, но може и на манджа, на чай- топлината не му убива полезните съставки.
-куркума- хубаво е да е с малко черен пипер.
-кокосово масло, особено сутрин на гладно е 6 точки :yes:
-чесънът е ясен, мисля :lol: -както и лимоните..
-откъм добавки- Orange Triad имат имуностимулиращ комплекс и са добри.

Кафе- малко е 50/50, щото и негативи има, но сякаш пази от настинки и подобни.

И едно от най-важните неща- достатъчно сън.
Вода пиеш достатъчно, предполагам..
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 524
Регистриран на: 27.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каручки

Re: НВ-ВМХ

Мнение от horhef » 16 Окт 2018, 9:23

Bogat-Beden написа:
TNT написа: Въпреки това съм баси глиста - на всеки вирус не пропускам.

Това е много странно, при положение, че се храниш правилно, а и спортуваш.
Откъм спорт- пробвай да смениш системата, аз лично бих ти препоръчал повече да е на открито, в перфектния случай и на чист въздух. Почвай отсега, за да можеш за зимата да си аклиматизиран да спортуваш навън.
Откъм храна, мога да ти препоръчам няколко изпробвани неща
-кефир (Хармоника продават готов и е страхотен, често остават бройки на намаление в КауфлаНа)
-джинджифил- аз ги дъвча корените направо, но може и на манджа, на чай- топлината не му убива полезните съставки.
-куркума- хубаво е да е с малко черен пипер.
-кокосово масло, особено сутрин на гладно е 6 точки :yes:
-чесънът е ясен, мисля :lol: -както и лимоните..
-откъм добавки- Orange Triad имат имуностимулиращ комплекс и са добри.

Кафе- малко е 50/50, щото и негативи има, но сякаш пази от настинки и подобни.

И едно от най-важните неща- достатъчно сън.
Вода пиеш достатъчно, предполагам..


Може ли малко повече подробности за кафето? :)

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook