НВ-ВМХ

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Bogat-Beden » 12 Яну 2017, 13:16

dextuar написа:Бях на 17 някъде 2009г е било, като за пръв път го пробвах. Преди това ядях ориз с пилешки гърди като ненормален и ми беше много трудно да го повярвам :mhihi: 2011г заминах в чужбина и го обърнах точно на обратното - пици-мици и всякакви студентски храни :mhihi: и резултата налице - за 4 години това ядене и без спорт = +30кг чиста мазна тъкан :idea: Сега се пробвам пак да мина на режима, че хем здравословно, хем е добре за фигурата :lalala:
Очаквай - 10 или -15 кг за няколко месеца.
Надявам се,че и спортуваш?
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

НВ-ВМХ

Мнение от Dextuar » 12 Яну 2017, 13:21

Bogat-Beden написа:
dextuar написа:Бях на 17 някъде 2009г е било, като за пръв път го пробвах. Преди това ядях ориз с пилешки гърди като ненормален и ми беше много трудно да го повярвам :mhihi: 2011г заминах в чужбина и го обърнах точно на обратното - пици-мици и всякакви студентски храни :mhihi: и резултата налице - за 4 години това ядене и без спорт = +30кг чиста мазна тъкан :idea: Сега се пробвам пак да мина на режима, че хем здравословно, хем е добре за фигурата :lalala:
Очаквай - 10 или -15 кг за няколко месеца.
Надявам се,че и спортуваш?
Няма да намалявам рязко калориите и се целя не повече от максимум -1,5 кг на седмица. Отделно в момента целя да направя 1 месец само НВ-ВМХ хранене, докато организма ми привикне отново да произвежда ензими, които да са по-ефективни при разграждане на липиди и като цяло се адаптира. След това съм планирал макс. 3 тежки тренировки на седмица с тежести, БЕЗ никакво кардио освен разходки събота/неделя. На всеки 10 дни ще правя въглехидратен ден и после ще целя да вляза пак в кетоза.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: НВ-ВМХ

Мнение от madafaka_donkele » 12 Яну 2017, 17:32

dextuar написа:БЕЗ никакво кардио


Tва защо?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

НВ-ВМХ

Мнение от Dextuar » 12 Яну 2017, 18:13

madafaka_donkele написа:
dextuar написа:БЕЗ никакво кардио


Tва защо?
Не съм му фен, не е толкова полезно по мои проучвания, визирам тичане, не ходене отделно при повечко килца оказва неблагодоприятен ефект към колена и т.н .От самото кардио не получаваш пасивно изгаряне на калории, а и ще съчетая диетата и с Intermittent fasting и ще ми дойде повечко и тичането. Разходки обаче трябва да има


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Bogat-Beden » 12 Яну 2017, 18:26

Аз не бягам от близо 10 години.Но от 5 години почнах да миткам по Витоша,ей особено след като понамалих килцата покрай това хранене,как съм си вадел душата,аз си знам... Като стигна Алеко и солта на парченца съм я бърсал от челото си буквално :D . Та няма грижи да ги съчетаеш двете де. НО на слизане колената наистина ми се обаждаха,няма спор,натоварващо си е :roll:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Dextuar » 12 Яну 2017, 18:37




Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 6.11.2007
Пол: Мъж
Кара: на турбини

Re: НВ-ВМХ

Мнение от acer » 13 Яну 2017, 15:03

Не знам дали е обсъждано, но как влият малкото въглехидрати на тестостерона? Не намерих много проучвания освен това https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11402256
И тази статия http://main.poliquingroup.com/ArticlesM ... _Comp.aspx

Според които режими в които въглехидратите са сведени до минимум намалят тестостерона.


One reason for the negative effect on hormones is that glucose is necessary for release of gonadotropin-releasing hormone (GnRH), which is a precursor hormone to testosterone. When glucose levels are low, GnRH stimulation of leydig cells is reduced, as is testosterone.

Също се оказа ча повечето ядки са зле за мъжкият хормон :shock:
https://www.anabolicmen.com/nuts-testosterone/
„Късметът е това, което се случва когато подготовката срещне добрата случайност.“ — Хенри Форд

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 13 Яну 2017, 20:17

Има го тоя момент, въпреки че по пътя на логиката тестостерона се произвежда от холестерол все пак.. :dunno: Но при по-стриктно ВМ-НВХ тестостерона пада.

Не е ясно защо и как се случва това. Предполагам има нещо друго, което е по-важно и до този момент учЕните не са го осъзнали. Пък и в крайна сметка кой казва какво ниво на тестостерон е нормално? Факт, че при ВМ-НВХ можеш да си много силен и много издръжлив. Явно е, че нещо пропускаме.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 2.11.2013
Местоположение: гр.София, зона Б-5
Кара: A3, Sportback, 1.8 TFSI, 160 bhp;

Re: НВ-ВМХ

Мнение от nqmam_bmw » 13 Яну 2017, 20:24

bum_bum написа:Има го тоя момент, въпреки че по пътя на логиката тестостерона се произвежда от холестерол все пак.. :dunno: Но при по-стриктно ВМ-НВХ тестостерона пада.

Не е ясно защо и как се случва това. Предполагам има нещо друго, което е по-важно и до този момент учЕните не са го осъзнали. Пък и в крайна сметка кой казва какво ниво на тестостерон е нормално? Факт, че при ВМ-НВХ можеш да си много силен и много издръжлив. Явно е, че нещо пропускаме.


Някъде бях чул, че приемът на много мазнини намалява нивата на друг хормон, който бил важен за синтеза на тестостерон.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 13 Яну 2017, 22:02

Да, лутенизиращия хормон който е отговорен за производството на тестостерон и сперма в мъдята :mhihi:

Не съм се зачитал много в тия изследвания, защото и не ме е интересувало много. Тъй, че не съм и на 100% сигурен че твърденията там са напълно верни.

В момента не тренирам с тежести, че няма къде но последно като тренирах при лично тегло от 75кг имах преден клек със 120, нормален 140, раменна преса прав 80, тяга 180. Това без тестостерон не става, тъй че явно няма голям проблем.

Факторите са много- стрес, сън, витамин Д, цинк, силови и високо интензивни тренировки, тегло, инсулинова резистентност.
Изображение

младши ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: НВ-ВМХ

Мнение от TNT » 13 Яну 2017, 23:45

Bogat-Beden написа:Искате ли да споделите кой от колко време е на това хранене?

3,5 години съм аз. Почивки не съм правил, просто е имало периоди, в които съм чийтвал по-често. Като в момента. И наистина жените много пречат на храненето :lol: Напоследък какви ли не боклуци ядох. Чипс, пуканки... днес кекс ядох. Преди няколко седмици хапнах малко спагети. Не бях ял от началото на 2013 година. Но боледувах, после празниците си празнувах :mhihi: и сега в студовете като започнах пак да тренирам... Много съм гладен. Всичко ми се яде. По много. Всеки ден по 1-1,1кг котлет си готвех цяла седмица. Отделно салата, сланина и някакви чийт неща.

А за тестостерона нямаше ли точно някой в темата, който си беше правил и изследвания ?
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 821
Регистриран на: 6.11.2007
Пол: Мъж
Кара: на турбини

Re: НВ-ВМХ

Мнение от acer » 14 Яну 2017, 0:26

Мазнините помагат в синтезирането на тестостерона, но "GnRH" е първи по веригата който подава сигнал да се синтезира.. а същият се задейства от глюкоза.
Да не ме разберете погрешно от 2год анатемосвах всеки който яде въглехидрати :mhihi: Но ако наистина стриктно нв-вмх намаля тестостерона, мисля че ползите избледняват. Ефектите от ниският тестостерон: женски гърди, оплешивяване, ниско либидо, ниска енергия, остеопороза и др.

Според личните ми наблюдения, фастинга е светият грал.. при минимум 16 часа фаст, инсулина се дропва и тялото гори и мазнини дори джънк да си ял, имаше един пич само на орео-та и фафли беше свалил 20кг. Има адски мн изследвания в/х фастинга и се виждат умопомрачителни промени в тялото още 1-3-ят ден, като 180% увеличаване на тестостерона, увеличаване на IGF-1 и въобще се задействат редица възстановителни процеси.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/?te ... rm+fasting,
https://www.youtube.com/watch?v=dVArDzYynYc&t=5s
„Късметът е това, което се случва когато подготовката срещне добрата случайност.“ — Хенри Форд

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 2.11.2013
Местоположение: гр.София, зона Б-5
Кара: A3, Sportback, 1.8 TFSI, 160 bhp;

Re: НВ-ВМХ

Мнение от nqmam_bmw » 14 Яну 2017, 23:37

То идеята е не да се "дропва" инсулина, а да се поддържа на относително стабилни ниски нива. Това се постига и с въглехидрати, които не са преработени и имат доволно фибри. Отделно, малко като се съобрази и гликогеновият индекс на храните, нещата си идват на мястото.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

НВ-ВМХ

Мнение от Dextuar » 14 Яну 2017, 23:45

Да, но е хубаво на всеки 10 дни да се ядат повече въглехидрати да ресетнеш инсулина и да прекъснеш кетозата за ден два


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 2.11.2013
Местоположение: гр.София, зона Б-5
Кара: A3, Sportback, 1.8 TFSI, 160 bhp;

Re: НВ-ВМХ

Мнение от nqmam_bmw » 14 Яну 2017, 23:47

dextuar написа:Да, но е хубаво на всеки 10 дни да се ядат повече въглехидрати да ресетнеш инсулина и да прекъснеш кетозата за ден два


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Нямам представа. Не съм на това хранене.
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: TNT

Последни теми
Facebook