НВ-ВМХ

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 726
Регистриран на: 26.04.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E39 Individual, A8L W12, Z4 30i

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Don_Diego » 03 Фев 2020, 9:59

Ами реално се чувствам доста по-добре откакто го спазвам. Аз преди пак го спазвах и имаше супер ефект ама като прецаках коляното и спрях да тренирам го подкарах през просото и сега пак трябва да влизам в ограничителен режим :mhihi: . Той не е прекалено ограничаващ, просто избягвам определени храни и включва доста повече плодове и зеленчуци, основната цел е редовно хранене (че преди бях веднъж на ден, основно вечер и се пръсвах :oops: )
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 03 Фев 2020, 10:55

Спреш ли баниците и вафлите ефект винаги ще има.

100% от менютата изготвени от диетолози, които съм виждал не са базирани на възраст, тегло, % телесни мазнини (някои мерят мазнините с кантари, чиито резултати са твърде далеч от истината) и физическа активност. Което е изначално грешно. Голяма част от тях нямат и количества на храните. А тези, които имат не са базирани на нуждите породени от по-горното и са с недопустими дефицити.

Така се стига до отслабване докато го спазваш (често и за сметка на мускулна маса, вместо мазнини) и презапасяване всеки път, щом кривнеш или го спреш.

Снимай една страница да видим, ако искаш.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: НВ-ВМХ

Мнение от steeN » 04 Фев 2020, 8:39

Другия проблем е, че живеят в 80те и още се спазва мантрата... "малки яденета на често през деня". Което само по себе си е лощо, каквото и да ядеш.

Иначе колкото по-рано ти е изтеглен прозореца, толкова по-добре, ама знам че бум-бум не е съгласен. Инсулиновата ти чувствителности има същия цикъл както всичко останало... сутрин е най-добре и колкото повече се отива към края на деня толкова по-зле става... (и това пак не зависи от диетата ти).
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 04 Фев 2020, 12:58

Фифти-фифти, инсулинът сутрин е най-висок (т.нар. фалшива инсулинова резистентност или dawn phenomenon), особено при ВМ-НВХ или кето и пада с напредването на деня. Инсулиновата чувствителност, обратното. Аз от доста време вече съм на стриктно под 20гр нетни въглехидрати дневно и честно казано изобщо не ме бърка. За това вечер, преди да легна предпочитам да съм пълен с аминокиселини и микронутриенти за да има тялото какво да си ползва по време на сън. През деня си ходя празен, за да не карам стомахът и мускулатурата да се конкурират.

В резултат на 44 години за около 10 месеца кето хранене успях да сваля подкожните мазнини до около 7%. За още толкова качих обратно 7-8кг, предимно мускулатура при около 10-тина % подкожни мазнини. Без да съм изпил и грам фетбърнър или лъжица протеин. И като тренирам максимум 2:30 часа седмично, че нема време нещо.
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Bogat-Beden » 04 Фев 2020, 13:16

bum_bum написа:И като тренирам максимум 2:30 часа седмично, че нема време нещо.
Това са 5 сериозни тренировки, никак не е малко ( не го казвам, за да оспорвам нещо, напротив,доста впечатляващо е даже :yes: )
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 04 Фев 2020, 13:20

Объркал съм нещо времето, 4 пъти по 40-50 мин.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: НВ-ВМХ

Мнение от TNT » 04 Фев 2020, 15:38

Изображение :ok:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: НВ-ВМХ

Мнение от steeN » 04 Фев 2020, 21:24

bum_bum написа:...


Има скок на кортизола сутрин за да се събудиш, това води до скок на кръвната захар, която следва от скок на инсулина... но това няма нищо общо с инсулиновата чувствителност... от която зависи с колко инсулин и за какво време ще се справиш с изчистването на кръвната захар сутринта. Ако ще и да си на 0 грама въглехидрати ще го имаш този скок на кръвната захар сутрин. Това е нормална физиология. Просто при теб ще е по-малък и къс.

Между другото, този ефект с чуствителността се подсилва от лоша диета. Колкото ти е по-кофти диетата толкова по-голям е спада на инсулиновата чувствителност (трябва ти повече инсулин за повече време да се справиш с кръвната захар) с течението на деня.

Та някой, който спазва диета с цел отслабване, без изобщо да го гледаме какво яде... Нещата, които трябва да направи е да яде повече сутрин... да си премести прозореца на хранене там... да не яде повече от 2 или 3 пъти... и после може да си говорим до безкрайност дали ще е кето или какво ще е.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 04 Фев 2020, 21:46

Мисля, че при хора на ниски въглехидрати инсулиновия пик сутрин е по-висок дори. Идеята ми е, че сутрин с по-високия инсулин преди да започнеш хранене повече мазнина ще иде в гасягата.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 30.11.2007
Кара: F90
Мечтае да кара: 507

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Spunky » 04 Фев 2020, 23:35

Не е добра идея да се яде сутрин, въобще и пречи на продуктивността. Отделно, ако искаш да се възползваш от по-дълги фастове, е много по-лесно спазването с прозорец от следобяд до вечерта, от колкото от сутринта до ранния следобяд. Не знам какъв социален живот може да се води само на вода :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 05 Фев 2020, 10:54

Какъв е проблема да не ядеш през деня? По-скоро за хора, които са на работа се решава проблема с това "какво да ям в офиса".

Много хора обаче не разбират, че фаста е инструмент, който си има време и място на приложение, а не панацея. Фаста не е просто глад и не се прави безогледно като самоцел.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 379
Регистриран на: 12.08.2008
Местоположение: София, копеле!
Пол: Мъж
Кара: кошара!
Мечтае да кара: BMW M3 E46

Re: НВ-ВМХ

Мнение от speeder88 » 05 Фев 2020, 15:20

bum_bum написа:Мисля, че при хора на ниски въглехидрати инсулиновия пик сутрин е по-висок дори. Идеята ми е, че сутрин с по-високия инсулин преди да започнеш хранене повече мазнина ще иде в гасягата.

Това тук не го разбрах! Какво излиа, че ако сутрин не вкарам нещо мазно, мазнините, които са ми в организма няма да се използват за енергия, а ще се натрупва като мазньоч по гасягата, така ли?
Изображение
SKISA написа: ти си ебати ///M-склададжията

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 851
Регистриран на: 11.11.2010
Местоположение: Пловдив
Кара: E92 330D

Re: НВ-ВМХ

Мнение от HackeD » 05 Фев 2020, 16:48

Лично за мен високомазнинната хич не ми харесва, пробвал съм просто не се чувствам добре и не ми понася, тренирам си активно 4-5 пъти в седмицата и въглехидрата е на ротация, мазнините и белтъците са почти еднакви винаги. Достааа по-плътен и повече се харесвам в огледалото с въглехидрата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: НВ-ВМХ

Мнение от TNT » 05 Фев 2020, 17:25

А колко дълго пробва без въглехидрати ?
Изображение

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 851
Регистриран на: 11.11.2010
Местоположение: Пловдив
Кара: E92 330D

Re: НВ-ВМХ

Мнение от HackeD » 05 Фев 2020, 17:27

TNT написа:А колко дълго пробва без въглехидрати ?


2-3 седмици, знам че е малко време.. но ме изнервя нещо като не ми е готино и да го продължавам на сила...

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot]

Последни теми
Facebook