НВ-ВМХ

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 193
Регистриран на: 19.11.2009
Местоположение: Царево
Пол: Мъж

Re: НВ-ВМХ

Мнение от barabqga » 21 Мар 2018, 12:42

продуктите от нещата ги излагат на славейкотово пазарче всяка неделя за фермерския пазар (за Бургас говоря) там съм ги виждал , но не съм пробвал нищо

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: НВ-ВМХ

Мнение от steeN » 21 Мар 2018, 12:49

Ха... Славейковото пазарче, направо ме върна в детските ми години. Мерси, ще го имам в предвид.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: НВ-ВМХ

Мнение от BaDxBoY » 01 Апр 2018, 21:43

Някой може ли да ме образова малко на тема сирена, кои сирена освен котидж са с по-малко мазнина и повечко протеин ?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: НВ-ВМХ

Мнение от steeN » 01 Апр 2018, 22:05

Тука търсим такива с повече мазнина и по-малко протеин общо взето, ама със сиренето не трябва да се прекалява.
Аз като имам възможност си взимам овче бяло. Друго рядко ям.

Ти ако искаш повече протеин си вземи извара тогава?
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 312
Регистриран на: 2.10.2009
Пол: Мъж
Кара: e46 328i

Re: НВ-ВМХ

Мнение от BaDxBoY » 01 Апр 2018, 22:41

steeN написа:Тука търсим такива с повече мазнина и по-малко протеин общо взето, ама със сиренето не трябва да се прекалява.
Аз като имам възможност си взимам овче бяло. Друго рядко ям.

Ти ако искаш повече протеин си вземи извара тогава?


Ям извара, но взе да ми писва много и искам да разнообразя малко меню-то.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Leon » 02 Апр 2018, 8:47

По принцип няма сирене с малко мазнини. Има една българска фирма, която прави обезмаслено сирене и кашкавал, сега не мога да се сетя марката, въпреки че ги ядях много по едно време. Има по големите вериги, порови се по щандовете. Но дори обезмаслени, пак не прекалявай с млечните продукти - затормозяват стомаха и червата, съдържат много сол, тъпчат калциев двухлорид (bum bum е писал какво му е вредното), абе само за разнообразие става, не като основна храна... И аз съм пристрастен към сирене и кашкавал, но се ограничавам.
Never mistake motion for action...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 524
Регистриран на: 27.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каручки

Re: НВ-ВМХ

Мнение от horhef » 06 Юли 2018, 14:45

Хайде да посъживим малко темата :D Как си набавяте мазнини в тез жеги, че въобще не ми се яде сланина по това време. Аз наблягам освен на маслото и сметаната ами напоследък на тахан-а, сусамов, орехов и лешников.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 06 Юли 2018, 15:51

Кви жеги, то оная нощ при нас беше 6 градуса :mhihi: Яж масло, джолан, ребра, гърди.. С тахана внимавай, че някои имат доста въглехидрати.

Аз дълго време не гледах много кво ям та започнах да оформям нещо като тумбак. От 3-4 дни съм на 30гр въглехидрат и тия дни ми предстои "адската седмица" :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2173
Регистриран на: 29.11.2002
Местоположение: София
Кара: F15 X5; F10 M5 Stage 2

Re: НВ-ВМХ

Мнение от b2 » 06 Юли 2018, 17:45

Аз тъкмо се изкефих на сланина на чифлик ливади от магазина на farmhopping на Витошка и те взеха, че я спряха за лятото.
Сега лятото всяка вечер си правим салата като изливам по ~150грама хубав зехтин, който на края си го изпивам :D
Dark Side of the Force is а pathway to many abilities some considered to be unnatural.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 06 Юли 2018, 18:08

Не е ли много солена? Аз имам едно парче, което купих от зор че нямаше от къде да взема тогава и е така седи вече 1 година в хладилника.

Мръдни още 1-2 км до магазина на Ливади на римската стена. И те откачиха нещо с ценообразуването, но Фармхопинга съм ги признал. Там от глад да умирам няма да си купя нищо. Бахти и кожодерите!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 524
Регистриран на: 27.04.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каручки

Re: НВ-ВМХ

Мнение от horhef » 06 Юли 2018, 19:33

Аааа на мен си ми е жега, къде са тез 6 градуса да се преселвам? :mhihi: Иначе тахана го дават около 15 грама на 100 което с няколко лъжички съм екстра. а сланинката от Римската стена е супер. Ама нещо не ми се яде в момента :oops:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1095
Регистриран на: 21.04.2004
Местоположение: Norge
Пол: Мъж
Кара: е21

Re: НВ-ВМХ

Мнение от magareto_yori » 07 Юли 2018, 8:48

Аз почнах с мазното преди горе долу 3 месеца,свалил съм до тук около 14кг. Направо не мога да се позная.Не ,че съм бил някъв плужек,но в момента направо съм като навит на пружина. Ям в повечето дни по 2 пъти на ден. Животинските мазнини в момента са ми главно от прясна риба (скумрия) и някой път консерва сардини към салатата. Мазнини главно зехтин,авокадо,кокосово масло,МСТ. Ако ми се яде сладко ям тахън с мед,мед с кисело мляко или една шепа перга. Определено вече съм на мнение,че ако месото не е чисто,то по добре да не се яде.Тренировките ми са няколко пъти седмично с колелото в гората и баскетбол.Вдигнах много приема на зелени зеленчуци,разликата е осезаема!
Споделете приемате ли добавки за Калий? Какви, от къде? Аз смятам да заръчам една да пробвам.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 740
Регистриран на: 3.04.2007
Пол: Мъж

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Valentin_Peev » 07 Юли 2018, 12:47

.
Последна промяна Valentin_Peev на 03 Юли 2020, 14:31, променена общо 1 път

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1594
Регистриран на: 4.08.2011
Местоположение: Карантина баце ....
Пол: Мъж
Кара: през просото
Мечтае да кара: леговището на смог
Детайли за колата: баничарка

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Jordana » 07 Юли 2018, 15:26

Някой може ли да синтезира в кратко резюме основните моменти НВ-ВМХ и ако има някакви ексцентрични новости или нещо ново изобщо ? Плийз ... :lol:
Горното мнение е създадено главно с развлекателна цел и може да съдържа недоказани факти и обстоятелства . Никога не повтаряйте описаните екперименти и изказаните мнения у дома - те могат да бъдат опасни за Вас !
....АВИТОХОЛ /Атила/ живя 300 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
Синът му ИРНИК /ЕРНАК/ живя 150 години. Родът му Дуло, а неговата година дилом твирем.
ГОСТУН 2 години. Родът му Ерми, а годината му докс твирем.
КУРТ управлява 60 години. Родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
БЕЗМЕР 3 години, а родът му Дуло, а годината му шегор вечем.
Именник на българските ханове ...

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 07 Юли 2018, 17:14

Правено е доста пъти по-напред в темата. Не пречи да припомним де, щото има-няма все някой се яви и твърди, че полза няма без никога да е стигал до кетоза.

За да се получат нещата имаме три условия- максимален прием на нетни въглехидрати (без фибрите) е 30гр. на ден. Достатъчно мазнини и не прекалено много протеин. С уговорката, че всяко тяло е различно. 30гр въглехидрати е някаква осреднена стойност. За някои може да е 20, за други 40. Но 30 е изходната точка от където да тръгнем. Тук е основната причина поради която на 99% от хората опитващи се да са на ВМ-НВХ не им се получава.Всички те не са били никога в кетоза и за това смятат, че храненето не работи! Въглехидратите са практически в почти всичко, а 30гр не е голямо количество. Така, че е много лесно да се мине тая граница. 30 грама нетни въглехидрати са в само един среден банан, една ябълка, 2-3 моркова, едно кафе с всичката там помия, която слагат в Старбъкс, 100-тина грама от повечето ядки, 2 филии хляб, една кола, един десерт от рода на Марс, Сникерс, Туикс.

Как ги смятаме? -ако една храна в 100гр. има 10гр. въглехидрати и 5гр. фибри нетните ни въглехидрати от нея са 5гр.

Храним се приблизително 75% мазнини, 20% протеин и 5% въглехидрати. От там нататък вече си определяме калорийния разход според целите и смятаме. Примерно при 2000 калории ядем 1500 от мазнини или 188гр, протеин - 400 калорри или 100 грама и въглехидрати 100 калории или 25 грама.

Това е отправната точка, като влезеш в кетоза и поизгориш мазнини вече гледаш, мериш, снимаш или както там решиш си мериш прогреса спрямо целта и коригираш общия прием на калории или на въглехидрати. Ако се стараеш да качваш мускули увеличаваш протеина и калориите бавно и внимателно. Излишното количество протеин ще те изкара от кетоза. Ако искаш да чистиш повече може да намалиш още протеина и въглехидратите и така..
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook