НВ-ВМХ

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 15.12.2010
Пол: Мъж
Кара: ///M43
Мечтае да кара: в изтребителната авиация
Детайли за колата: компот в сливов цвят

Re: НВ-ВМХ

Мнение от _galio_ » 06 Юни 2013, 20:02

bum_bum написа: ... и те май бая зоб отнасят, а и не е мазно.


а ГМО царевицата от фуражите за кокошки-носачки :mrgreen:
лошите шофери отиват в ада ... добрите - докъдето им стигне бензинът

ентусиаст
Аватар
Мнения: 870
Регистриран на: 14.01.2004

Re: НВ-ВМХ

Мнение от vlad0 » 06 Юни 2013, 20:13

добре а свинята не яде ли зоб и лайна също ? Какъв е процеса на отглеждане?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 638
Регистриран на: 27.10.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е91 320d

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Жоро 320и » 06 Юни 2013, 20:22

Какво предлагате да ям, така че да изпълня режима без да си вредя на здравето? Искам поне три пъти да ям на ден. Закуска, обяд, вечеря....

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: НВ-ВМХ

Мнение от TNT » 06 Юни 2013, 20:41

Колеги, я помогнете с намирането на калории на арабско хлебче? Днеска хапнах навън една вкусотийка включваща го, ама не мога да намеря колко калории е. Като грамаж определено беше под 100гр, по-скоро 40-50гр :lol: Бял хляб знам, че е 200-230 калории на 100гр, ама тези арабски хлебчета никаква идея :dunno:

И някой може ли да ми обясни защо кафето вече ми действа супер здраво? Преди вярно, че не спях добре хич, ама под 2 кафета рядко падах. Имах дни и с 4 лаваци. Сега 2 кафета ми е някъв супер таван. Даже малко много ми идват, ако второто е по-късно. Нали уж ускорява метаболизма на въглехидратите, които вече почти не ям? Откъде тоя "пауър" :mhihi: Изпия ли 2 не моа се запра :mhihi:

vlad0, идеята е, че по-големите животни живеят по-дълго, имат по-големи органи и т.н. По-големите черен дроб и бъбреци обработват по-голямо количество отрови. Ако ти почнеш да се друсаш заедно с първокласник, познай кой ще умре първи :lol: :mhihi:

А с тези домашно отгледани... Повечето с какво си мислите, че ги хранят :mhihi: На един приятел дядо му гледа зайци и сам си казва "това е по-евтино и растат по-бързо и по-големи" :lol:
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Anthony_J » 06 Юни 2013, 20:55

Бум, мерси за изчерпателния отговор. Аз ям същите неща предимно :D За сланината мога да ти дам един съвет като си я правиш зимата - вместо с вода, заливай я със зелев сок (от кисело зеле) и ситно нарязан праз. Става разкош. Аз обаче винаги я парвам на тиган малко, не я ям само осолена.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 06 Юни 2013, 21:01

Такава ми правят ама само на зима. Тая година година обаче я опуках много бързо, както и една пушена дето бяхме правили и сега вече от зор си правя сам :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: НВ-ВМХ

Мнение от TNT » 06 Юни 2013, 21:36

А по моя арабски въпрос :mhihi:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 10
Регистриран на: 21.06.2012
Местоположение: Карлово/Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Е46 330Ci

Re: НВ-ВМХ

Мнение от loadrunner » 07 Юни 2013, 10:24

TNT написа: за кафето...

Като цяло,внасянето на кофеин в организма активира допълнително един ензим - аденилатциклаза.Същия тоя ензим превръща аденозинмонофосфата (АМФ) в цикличен такъв (цАМФ).цАМФ пък стимулира триацилглицероллипазата (ензим,превръщащ "мазнините" от паласки :mhihi: и други разни места,в свободни мастни киселини - СМК).И имайки предвид,че храната при НВ-ВМХ е източник предимно точно на СМК,а те не е като да не дават пауър :mhihi: С две думи - всичко т'ва може да се дължи на естествения фет-бърн ефект на кафето.От патофизиологична гледна точка,мисля,че това е едно обяснение на тоя "феномен" :lol:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: НВ-ВМХ

Мнение от TNT » 07 Юни 2013, 13:39

Благодаря :yes: Всяко нещо си има някакво обяснение, няма магии :mhihi:
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 20.07.2009
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: 0197

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Ehamko » 07 Юни 2013, 16:10

TNT написа:А по моя арабски въпрос :mhihi:

Би трябвало да е нещо подобно.

Nutrition Facts

Arab Bread - Arab Bread
Servings: 1x100 grams
  • Calories 340
  • Total Carbs 69 g
  • Protein 11 g
  • Total Fat 2 g
  • Saturated 0 g
  • Polyunsaturated 0 g
  • Monounsaturated 0 g
  • Trans 0 g
  • Cholesterol 0 mg
  • Vitamin A 0%
  • Vitamin C 0%
  • Sodium 0 mg
  • Potassium 0 mg
  • Dietary Fiber 3 g
  • Sugars 0 g
  • Calcium 0%
  • Iron 0%


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Bogat-Beden » 07 Юни 2013, 17:29

Ehamko написа:
TNT написа:А по моя арабски въпрос :mhihi:

Би трябвало да е нещо подобно.

Nutrition Facts

Arab Bread - Arab Bread
Servings: 1x100 grams
  • Calories 340
  • Total Carbs 69 g
  • Protein 11 g
  • Total Fat 2 g
  • Saturated 0 g
  • Polyunsaturated 0 g
  • Monounsaturated 0 g
  • Trans 0 g
  • Cholesterol 0 mg
  • Vitamin A 0%
  • Vitamin C 0%
  • Sodium 0 mg
  • Potassium 0 mg
  • Dietary Fiber 3 g
  • Sugars 0 g
  • Calcium 0%
  • Iron 0%
то с хранителна ст-ст като на Макдоналдс това бре :shock: - само че без стронция,цезия ,нептуния и говеждите фъшкии на хАмериканската продукция за бързо "хранене" :mhihi:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: НВ-ВМХ

Мнение от TNT » 07 Юни 2013, 18:00

Пфф значи следващия път това ще ми е единствения въглехидрат за деня :mhihi:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: НВ-ВМХ

Мнение от steeN » 08 Юни 2013, 6:02

Изображение

Аткинс за него ясно. Забравих да питам още в началото... това НВ-ВМХ, paleo ли е или primal, защото аз увличам по второто и да имам предвид ако има разминавания ;)
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 08 Юни 2013, 9:01

Аз така и не мога да схвана разликата между Палео и Праймал. И двете са месо, риба, яйца, зеленчуци, масла, плодове...

Доколкото съм запознат палеото е по-стриктно като източник на храната, което е добре ама в много случаи неприложимо.

Според това, което се препоръчва и при двете хранения при желание за сваляне на тегло нещата отиват към ВМ-НВХ.

Е тва е интересно.

Код: Избери целия код
Lectins are natural toxins exist within grains to defend against consumption! Yup.  Grains have evolved to keep themselves from being eaten by us.  These lectins are not a fan of our gastrointestinal tract, prevent the tract from repairing itself from normal wear and tear. This  can cause all kinds of damage.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: НВ-ВМХ

Мнение от TNT » 08 Юни 2013, 15:04

5х5 с по-леко има ли смисъл ? Искам да чистя, но скоро малко си събудих стара контузия в рамото (мускулна), а вчера като правих рамо и леко усещах болка. Притеснява ме, че с тежко ще се преебе и ще трябва да спирам тренировки за няколко седмици. Някакви сплитове с по 12-15 повторения? Или 5х5 с леко, пък то храненето достатъчно си чисти :lol:

И какво ще кажете за риба-тон ? Хапвате ли ? Как, откъде, какви пари, по колко? :)
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook