НВ-ВМХ

На братчеда на леля му на зетя й брат му се жени, не мога да избера с какъв цвят обувки да ходя на сватбата?? Помагайте!

Модератор: Общи модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 04 Юни 2013, 17:20

И мен леко ме притеснява това с дроба ама може и мозък, сърце, език. Много плющях патешки дроб преди ама все си мислех че тва дето взимам са 10-15 дроба. А то се оказа 1 :shock: Той по-голям от моя, баси патката. От тогава не съм ял.

Вит С е добре 2-3 грама, а може и 4-5 без проблеми. Аз от доста отдавна съм на 5. Също така е добре да се взима Д3 и А в съотношение 1:5 или 1:4 Някъде имам спомен, че се говореше за Д2. Правилния суплемент е Д3. Дозата за килограм тегло е около 75-80 МЕ. Съответно Вит. А е 4-5 пъти повече от тая доза. При високо калориен режим и зимата може да се взимат и 10 000 МЕ витамин Д3. Важно е витамин когато се приема витамин Д да се прави в правилното съотношение с А, както и с калций. Калция е 1000мг дневно.

Цинк 50мг през ден или 25 ежедневно, но не повече от 30-45 дни.

И панацеята при ВМ-НВХ- рибеното масло. :mhihi: Там дозата е 1 грам ЕРА всеки ден.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 20.07.2009
Местоположение: Стара Загора
Пол: Мъж
Кара: 0197

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Ehamko » 04 Юни 2013, 17:37

Здравейте,

Опитът ми с това хранене е от март 2012. В началото подходих доста песимистично към него, но в последствие спечели напълно доверието ми като начин за хранене, който е подходящ за моя начин на живот. Ключова грешки, която смятам че съм допуснал през първите месеци от приспособяването към мазнините като основен източник на енергия, е консумирането на прекалено много млечни продукти, основно кашкавал, сметана и кисело мляко. В даден период може би месец или два след като се бях хранил така осъзнах грешката си и ги сведох до минимум, като липсващите калории замених с такива от яйца. От тогава до сега, вече около година се придържам към тези принципи и нямам никакви здравословни проблеми. Храненията ми, 2-3 на ден, основно включват свинско месо, яйца, домашна сланина, масло и тук-там някой зеленчук за цвят. Консумирам също сметана(30%), кисело мляко и сурови ядки, но те са по-скоро за разнообразие и са ограничени.

Успоредно с храненето започнах и тренировки, като в началото се фокусирах върху тези със собствено тегло. В последствие реших, че имам нужда и от тежести. Така мрез месец юли започнах да тренирам и в зала. Тренировките ми са със сравнително висока интензивнист по 2-3 пъти на седмица. Лостовете останаха като спомагателни 1-2 леки тренировки. Резултата, който мога да споделя за период от около една година са следните: Юли 2012 теглото ми беше 72 кг. подкожните мазнини 6.8%. Май 2013 теглото ми е 79 кг. от който 7.1% са мазнини. Всички измервания са направени с калипер и са извършвани от един и същи човек. Постиженията ми на основните движения също се подобриха значително, както и цялостната ми физическа форма.

Поздрави!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1780
Регистриран на: 29.10.2008
Местоположение: 100-те лица
Пол: Мъж
Кара: Е46 330d CBR 600RR
Мечтае да кара: F82 ,S1000RR

Re: НВ-ВМХ

Мнение от xerial » 04 Юни 2013, 19:19

И аз от няколко месеца съм на НВ ВМХ, но от около месец спрях с фитнеса и продължих да свалям...и то доста с оглед на ръста и общото тегло.
като се съблека се харесвам :mhihi: обаче дрехите седят на закачалки все едно :evil:

Та се чудя какво да направя сега, искам да си запазя %подкожни които съм около 10%, но искам да кача 3-4 кг ?

Иначе за съня, сила и изчистването си е така :yes:

За колегата над мен - пусни снимки как изглеждаш на тия 6-7% подкожни, че ми е интересно :yes:
Изображение Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: НВ-ВМХ

Мнение от TNT » 04 Юни 2013, 19:50

Е да качиш 3-4кг мускулна маса без тренировки... Не знам как ще стане :lol:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: НВ-ВМХ

Мнение от steeN » 04 Юни 2013, 20:02

Супер темичка... добри мнения.

Значи аз за млечните неща също четох противоречиви отзиви, че са в ОК категорията. Вие колко сирене и кашкавал ядете?
Преди пиех прясно мляко в промишлени количества също, но го спрях тотално.

Съня наистина има ефект, но нещо много трудно отлепям сутрин... сигурно е мързел ;)

Като казвате сметана имате предвид sour cream нали? Това върви на всичко.
Авокадо също е много добро попълнение, но трябва малко свикване с вкуса в началото. Изглежда не на всички е приятно.
Кисело мляко също е добре за разнообразяване, но най-добре да си го прави сам човек, оказа се че не е толкова сложно... Има такива "машини", които държат постоянна температура, само заквасването или както се казва там е малко пипкава работа.

Ядки - винаги имам бадеми на бюрото, от това което съм гледал са доста добро попълнение.

Какво ще кажете за свинско с/у телешко? Други меса?
Пържоли на тиган какво ви е мнението... Аз ползвам олио от гроздови семки и някой път от бадеми ако се чудя каква глупост да си купя.

Витамин А някой може ли да препоръча на коя фирма, че нещо 2 пъти все не уцелвам... или аз не го съхранявам правилно(май трябва хладилник) и се прецаква.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 274
Регистриран на: 30.04.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Мечтае да кара: 911

Re: НВ-ВМХ

Мнение от TNT » 04 Юни 2013, 20:15

Аз пък преди като не можех да спя, сега си ставам супер наспан даже :lol:

П.П. Бум-бум, на мен качването от вдигане с 400 калории възможно ли е и да е заради смяната на пилешко със свинско? Преди това също хапвах свинско, но от няколко дни съм само на свинско :lol: Идеята ми е, че в пилешкото има по-малко протеин? А едно 2 дни си го карах само на пилешко... Или просто още не съм намерил "златната среда" с калориите?
Изображение


Аватар
Мнения: 2738
Регистриран на: 13.06.2004
Пол: Мъж
Кара: много бавно бенве
Мечтае да кара: Порше
Детайли за колата: топ, топ, топ! unikat full!

Re: НВ-ВМХ

Мнение от Bogat-Beden » 04 Юни 2013, 20:23

steeN написа:...

Аз не съм изцяло правоверен ,да си призная :lol:
Моите еретизми са следните-
Кашкавал ям много.
Също ям много тахан (сусамов и от тиквени семки -със сигурност не са част от този тип хранене,като растителни мазнини/протеини, но пък съотношението им е 60/30/7-15 мазнини/протеини/въглехидрати-което ми е все някакво успокоение за гузната съвест :oops: )
Хапвам ядки (най-вече бадеми )също в повече :banghead: -над 50 грама на ден :|
Сланина не ям -не че не мога, не ми е вкусна :|

Пия бира :drink: (макар и само уикенда) петъка и мнооого уиски

Вода пия доста -фаф офиса е на аванта :ok:
"Може да решава тоя, който има e60 бе! Щом немаш e60, какво ще решиш ти бе? Ти немаш право да решаваш!"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 04 Юни 2013, 20:30

Ehamko написа:Юли 2012 теглото ми беше 72 кг. подкожните мазнини 6.8%. Май 2013 теглото ми е 79 кг. от който 7.1% са мазнини. Всички измервания са направени с калипер и са извършвани от един и същи човек.


Съдейки по правилната постановка на храненето и резултатите предполагам този един и същи човек е Бай Миле :mhihi:

TNT написа:Е да качиш 3-4кг мускулна маса без тренировки... Не знам как ще стане :lol:

Възможно е. Мускула ни трявба за да си вършим работата и в ежедневието. Не е невъзможно в някакви малки граници да мазнините да бъдат заменени с мускулна маса и без тренировки. Говорим за малко килограми нали, не 20 кила мускули.

steeN написа:Значи аз за млечните неща също четох противоречиви отзиви, че са в ОК категорията. Вие колко сирене и кашкавал ядете?
Преди пиех прясно мляко в промишлени количества също, но го спрях тотално


Прясно мляко е ОК да пиеш в някакви умерени количества, НО сурово. Пастьоризираното унищожава лактазата и ако имаш проблем с този ензим по принцип съвсем се сговнясват работите. Суровото си има лактаза, има си и всички естествени антибиотици, които не позволяват да хванеш нещо от него. Проблем е вече ако кравата е туберкулозна, но ако взимаш от млекомат мисля, че са проверени и можеш да си го ядеш сурово без да се замисляш. Аз даже си заквасвам кисело мляко от сурово. Само го затоплям и го заквасвам.
Млечните са ОК също, сиренето е много добра храна ако е зряло, но в по-умерени количества. Същото важи и за ядките.

steeN написа:Пържоли на тиган какво ви е мнението... Аз ползвам олио от гроздови семки и някой път от бадеми ако се чудя каква глупост да си купя


Все едно е какво олио ползваш в тигана. Загрееш ли го достатъчно става еднакво вредно. Пържене, печене и въобще всякаква обработка на месо трябва да става само с това, което е естествено за него. Т.е. - животинска мазнина. Или свинска мас :mhihi: Аз го пека за 5-6 мин в керамичен или чугунен тиган и после слагам във фурната на 160-тина градуса за още малко и е готово. Принципно колкото е по-сурово е по-добре. Ама много хора не могат да го ядат така.
Иначе най-добрия начин за приготвяне на месо е варенето ама съвсем закономерно е и най-малко вкусния.

steeN написа:Витамин А някой може ли да препоръча на коя фирма, че нещо 2 пъти все не уцелвам... или аз не го съхранявам правилно(май трябва хладилник) и се прецаква.


Аз взимам на NOW, както и витамин Д3. Тук не знам дали имат, но Щатската разфасовка е по 25к МЕ, което е перфектна доза. А, Д, Е, рибено масло, коензим Кю10.. тва всичко се държи в хладилник. На някои пише, че са стабилизирани ама аз не разчитам особено.

TNT написа:П.П. Бум-бум, на мен качването от вдигане с 400 калории възможно ли е и да е заради смяната на пилешко със свинско? Преди това също хапвах свинско, но от няколко дни съм само на свинско :lol: Идеята ми е, че в пилешкото има по-малко протеин? А едно 2 дни си го карах само на пилешко... Или просто още не съм намерил "златната среда" с калориите?


Аз не вярвам много в смятането на калориите. Добре е да го правиш докато си намериш "дозата", както и ако променяш нещо- искаш да сваляш или качваш. Просто трябва мерене, смятане, наблюдение и ще намериш кое ти е най-добре. Пилешкото както ти казах е напълно възможно като състав да няма нищо общо с това, което се смята, нито като калории, нито като протеини. За мен това е крайно безполезно месо лишено от всякаква хранителна стойност. (Промишлено отгледаното. Домашното е друга работа ама малко са щастливците имащи източник на такова.)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6614
Регистриран на: 7.04.2004
Местоположение: CA
Кара: I6, V6
Мечтае да кара: mustang gt, много черeн...

Re: НВ-ВМХ

Мнение от steeN » 04 Юни 2013, 21:56

Bogat-Beden написа:...


Сланина аз обичам, ама не съм търсил честно казано. Може би е добре да видя за закуска, че нещо ми е прекалено еднообразна ;)
Тиквените семки са полезни за мъжете уж (простата)... сусама трябва да прочета, от него май се прави и хумус
(вегетарианците направо го божествят това не знам какво толкова).

Като имам съмнения чета на този маниак блога - http://www.marksdailyapple.com/quick-gu ... z2VHLtHPWM

bum_bum написа:...


С лактазата нямам проблем да чукна на дърво, никога не съм имал някакви стомашни проблеми, но реших да видя как е без него заради други съображения. Сурово е сложно за мен, но ще го имам предвид. Заинтересува ме за киселото мляко. Как точно го правиш и къде може да се намери свястна закваска? Мен ме инструктираха да се загрее до 80 градуса после охлаждане до 43 и след това слагаш гадините вътре бавно. Имало някакъв проблем с другите микроорганизми уж и можело да не се разберат с тези за киселото мляко, които слагаш... и на мен малко излишно ми се струва това до 80 като ползваш пастьоризирано.

Уж избирам масла с висока точка на запалване, както и за колата :mhihi: Иначе керамичните тигани рулират. Съвсем случайно си взех такъв, спестява страшно много време. Да видим какво ще се получи без мазнина... Може би трябва да барна някакъв грил от някъде, обаче пък са тефлонови масово. За по-сурово мога да ям, обаче като са по-мазни пържолите става голяма мъка. Не знам какво е решението там.

Хм, за Д и Е не знаех... иначе рибено масло лесно се разбира ха ха. Коензим Кю10 също ще го имам на предвид. Явно това ми е грешката, защото единствено рибено масло държа в хладилника.
- Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have.
Ronald Reagan
- Life, liberty, and property do not exist because men have made laws. On the contrary, it was the fact that life, liberty, and property existed beforehand that caused men to make laws in the first place.

Frédéric Bastiat
- Don't eat the yellowcake
- Gold is the new bitcoin

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 04 Юни 2013, 23:13

Тия зърнените неща като цяло аз ги избягвам. По-скоро ги ползвам като подправка или дресинг. Както казах по-горе- много фитинова киселина и много несмилаеми въглехидрати- фибри. Фибрите уж нали помагат за храносмилането ама това е за вегетарианци, дето без фибри не могат да се изсер@т, щото нямат мазнини за да им работги храносмилателната система както трябва.

Самите фибри най-общо казано отнемат храносмилателната функция и изстъргват червата. Ако случайно попаднат в храната в някакви количества са ОК ама да се ядат целенасочено от човек, който е на ВМ-НВХ няма смисъл, дори е противопоказно.

Киселото мляко го правя като загрея суровото мляко до температура до която си на границата да си държиш пръста в него, слагам закваската и го оставям на топло за 24 часа и после в хладилника. Има някаква игра наистина със закваската, щото някой път не става достатъчно гъсто ама тогава пък е нещо като кефир и пак си го ям с кеф. Повечето хора го заквасват далеч по-малко време, но уж при 24 часовото подквасване се разграждат до най-голяма степен въглехидратите и млечно-киселата бактерия е в най-големи количества. Закваска вече си ползвам от моите млека. Иначе в Балев в Мола на Цариградско продават някаква или пък от био млякото на Малееви.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 15.12.2010
Пол: Мъж
Кара: ///M43
Мечтае да кара: в изтребителната авиация
Детайли за колата: компот в сливов цвят

Re: НВ-ВМХ

Мнение от _galio_ » 05 Юни 2013, 8:02

сурово мляко пиех по литър на закуска, докато имаше млекомати из София, сега остана само този до гарата и ми е сложно. от млечните неща се ориентирах към Добрев, малслото им е изключително, сирената и кашкавалите са добри също, мисля да им пробвам и киселото мляко.

попаднах на фирмено магазинче на LB и сметаната им е доста добра, както и овчето мляко. съмняват ме, но все пак са по-добри от данон и бор-чвор.

а какъв точно е проблемът с пърженето? понеже почнах да си правя чорбаджийска пърженица с краве масло и става безобразно вкусно :)
лошите шофери отиват в ада ... добрите - докъдето им стигне бензинът

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12066
Регистриран на: 22.07.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: турбо бмв

Re: НВ-ВМХ

Мнение от bum_bum » 05 Юни 2013, 9:30

При пърженето не е добре нагряваната и оксидирана мазнина да остава в това, което ще ядеш. Ако пържиш със стабилна мазнина и я нагряваш я под точката и на димене (което е вече трудно) няма проблем да си ядеш и пържено.

Млекомат на Чемрик (тия на гарата) има и в Метро на Цариградското.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 15.12.2010
Пол: Мъж
Кара: ///M43
Мечтае да кара: в изтребителната авиация
Детайли за колата: компот в сливов цвят

Re: НВ-ВМХ

Мнение от _galio_ » 05 Юни 2013, 10:22

bum_bum написа:При пърженето не е добре нагряваната и оксидирана мазнина да остава в това, което ще ядеш. Ако пържиш със стабилна мазнина и я нагряваш я под точката и на димене (което е вече трудно) няма проблем да си ядеш и пържено.


това отнася ли се и до задушаването с маслло? имам предвид, като вдигне температура и се сложи месото, се залива с вино или вода, докато изври.
лошите шофери отиват в ада ... добрите - докъдето им стигне бензинът

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 417
Регистриран на: 30.10.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: E36 318is, E46 328ci

Re: НВ-ВМХ

Мнение от CTORH » 05 Юни 2013, 11:11

bum_bum написа:При пърженето не е добре нагряваната и оксидирана мазнина да остава в това, което ще ядеш. Ако пържиш със стабилна мазнина и я нагряваш я под точката и на димене (което е вече трудно) няма проблем да си ядеш и пържено.


Това само за растителни мазнини ли се отнася, защото по-нагоре беше писал, че ако си пържим месото в масло или мас няма проблем? И всъщност това важи ли и за други пържени храни, например чушки или картови (знам, че те не са част от диетата) или при тях няма проблеми и с растителни мазнини?

bum_bum написа:Млекомат на Чемрик (тия на гарата) има и в Метро на Цариградското.


Това вътре в самото Метро ли?

И понеже някой беше писал, че яде шоколад сутрин или преди тренировка, това не е ли в противоречие с тази диета? По-скоро веднага след тренировка трябва да се приемат такива прости въглехидрати според мен. :confused:
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 140
Регистриран на: 15.12.2010
Пол: Мъж
Кара: ///M43
Мечтае да кара: в изтребителната авиация
Детайли за колата: компот в сливов цвят

Re: НВ-ВМХ

Мнение от _galio_ » 05 Юни 2013, 11:24

CTORH написа:По-скоро веднага след тренировка трябва да се приемат такива прости въглехидрати според мен. :confused:


въобще не са нужни прости въглехидрати. но правоверните са малко, всеки си кръшка с нещо негово си, като гледам.
лошите шофери отиват в ада ... добрите - докъдето им стигне бензинът

ПредишнаСледваща

Назад към Извън Темата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook